Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: dezaprobator
Wto 06 Paź, 2009
Wegetarianizm
Autor Wiadomość
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Czw 01 Paź, 2009   Wegetarianizm

szukałem tematu o wegetarianach ale go nie znalazłem :D

  
 
 
 
Marisha  
Konto Fikcyjne


Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 377
Skąd: Kalisz
Wysłany: Czw 01 Paź, 2009   

Hehe znam kilka osób, które od dziecka nie jedzą mięsa, tzn nigdy w życiu nie sprubowały padliny i nie mają takich siekaczy, tzn mają ale nie wygladają tak jak na zdjęciu czy u przeciętnych ludzi, są poprostu ... nei zaostrzone że tak się wyraze ;-) Słyszałam też, czy czytałam gdzies na necie, że wegetarian mozna poznac po zapachu skory, tzn ktos obeznany sie sztachnie i czuje czy ktos je mieso czy nie, ciekawe, ciekawe. No i słyszalam tez :mrgreen: ze jak ktos nie je miesa ponad iles lat(chyba 8 ale nie pamietam) to organizm sie odzwyczaja i nie trawi juz pozniej miesa, czyli gdybym sie np teraz na mieso przerzucila to moj organizm by go nie strawił, ciekawe, ciekawe. Aha no i jeszcze jedno, na forum tu czytałam kiedys o wege dyskusje, ale zapomnialam napisac post a teraz nie moge tej dyskusji odnalesc, no wiec ktos sie oburzal ze wegetarianie chodza w skorzanych butach, oroz chcialam powiedziec, ze sa sklepy(tzn wiem ze napewno jeden we Wrocku jest bo zaoptarywalam sie tam) gdzie sa sprzedawane butu z naturalnie zmarlych zwierzat, sprzedawajacy rowniez sa wege. NO a poza tym to nic mi sie dzisiaj nie chce, wiatr wieje zimno wogole ja sie pytam co to ma byc :roll:
 
 
 
Paula  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączyła: 19 Kwi 2009
Posty: 218
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 01 Paź, 2009   

Siekacze siekaczami... tu się o kły rozchodzi Marisha :-P Bo kultura niejedzenia mięsa nie jest z punktu widzenia biologicznego normalna
 
 
 
Marisha  
Konto Fikcyjne


Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 377
Skąd: Kalisz
Wysłany: Czw 01 Paź, 2009   

Mss von777 napisał/a:
Siekacze siekaczami... tu się o kły rozchodzi Marisha :-P Bo kultura niejedzenia mięsa nie jest z punktu widzenia biologicznego normalna


oczywiscie mi tez o kly chodzilo tylko pomylilam sie w nazwie ;-)
 
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Czw 01 Paź, 2009   

Jaja sobie robię z wegetarian :D
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Czw 01 Paź, 2009   

co to za pieprzenie,że dziecko niejedzące mięska nie ma kłów,albo zęby są mniej "kłowate".Ktoś chyba spał na biologii :-P


w ogóle to się jesień zaczęła i mnie zaskoczyła lodowatym deszczem
 
 
miminka  
Lubi pieprzyć


Wiek: 37
Dołączyła: 18 Kwi 2009
Posty: 372
Skąd: Płock
Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   

Marisha napisał/a:
No i słyszalam tez :mrgreen: ze jak ktos nie je miesa ponad iles lat(chyba 8 ale nie pamietam) to organizm sie odzwyczaja i nie trawi juz pozniej miesa, czyli gdybym sie np teraz na mieso przerzucila to moj organizm by go nie strawił, ciekawe, ciekawe.

to tak samo jak np z mlekiem, najłatwiej to u zwierzaków zauważyć. Dajesz psu mleko od szczeniaka regularnie, będzie je trawił, przestaniesz dawać to po pewnym czasie nie ma szans żeby je przyją.
Sorki ze tak z psem ale to taki sam żołądek :P


a pogoda wczoraj straszna :!: na wykładach przemarzłam totalnie, potem powrót do domu przy strasznym wietrze. No i 2 gripeksy od razu bo nie ciekawie się czułam :-/
 
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   

jakby natura chciał abyśmy nie jedli mięsa, to by zrobiła zwierzęta z plastiku albo drewna :]
 
 
Paula  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączyła: 19 Kwi 2009
Posty: 218
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   

jakby źwierzaczki były z drewna albo plastiku to pewnie byśmy robili z nimi to co teraz, czyli przetwarzali... wędzili, gotowali, smażyli, odpowiednio przyprawiali itp czyli wszystko żeby zmienić smak prawdziwego surowego mięska i żeby organizm mógł go jakoś wchłonąć:] jesteśmy podobno "owocożercami" jak małpki, co nie zmienia faktu, że człowiek który wymyślił kubełek skrzydełek w KFC powinien dostać nagrode Nobla :mrgreen:
 
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   

gdybyśmy byli owocożercami jedlibyśmy owoce, ale jemy i owoce i mięso. Nasz organizm od zawsze był przystosowany do jedzenia i roślin i zwierząt :)

ogólnie ludzie to rasa niszczycielska... niszczymy wszystko tylko po to by było nam lepiej ;]
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   

Nie jestem Wegetarianinem, ale sama idea mi się podoba ;-) Zalety to przede wszystkim:
- potencjał do zlikwidowania głodu na świecie(żeby utyć zwierzęta trzeba dużo miejsca, one same potrzebują jedzenia, gdyby wziąść całą wykorzystaną energię, zasoby etc. to z dania mięsnego dla jednej osoby, zrobiłoby się wegetariańskie danie dla 50 osób.)
- Statystycznie wegetarianie żyją dłużej i są w lepszej kondycji psycho-fizycznej, oczywiście statystycznie ;-)
- Mięso gnije w naszym przewodzie pokarmowym, wytwarzając toksyny etc. tak na prawdę nasz żołądek jest średnio-przystosowany do trawienia mięsa ;-) Oczywiście potrafi to zrobić, ale robi to o wieeeleee wolniej niż np. układ pokarmowy takiego lwa czy innego kota ;-)
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   

a ja tam lubię mięso. nie obchodzi mnie ze niby jest niezdrowe, ze gnije w układzie pokarmowym. i tak kiedyś umrę i wole umierać będąc najedzonym niż być głodnym po jakieś surówce
 
 
miminka  
Lubi pieprzyć


Wiek: 37
Dołączyła: 18 Kwi 2009
Posty: 372
Skąd: Płock
Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   

Simon napisał/a:
- Mięso gnije w naszym przewodzie pokarmowym, wytwarzając toksyny etc. tak na prawdę nasz żołądek jest średnio-przystosowany do trawienia mięsa ;-) Oczywiście potrafi to zrobić, ale robi to o wieeeleee wolniej niż np. układ pokarmowy takiego lwa czy innego kota ;-)

a skąd takie wiadomości?? na fizjologii uczono mnie że żołądek człowieka jest porównywalny z żołądkiem psa. Poza tym jakim cudem ma gnić :?:
 
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   

jemy mięso od kilkudziesiąt tysięcy lat... i nasz żołądek nie jest przystosowany do jedzenia mięsa??? no bez przesady :P
 
 
KACZMAR  
Lubi pieprzyć
Ten obcy


Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 462
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   

człowiek jest drapieznikiem z natury, świadczą o tym oczy usytułowane obok siebie z przodu głowy i jeszcze jakieś tam uwarunkowania o których nie pamiętam.
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   

KACZMAR napisał/a:
człowiek jest drapieznikiem z natury, świadczą o tym oczy usytułowane obok siebie z przodu głowy i jeszcze jakieś tam uwarunkowania o których nie pamiętam.

Owocożerne małpy, od których pochodzimy podobno, mają równiez usytuowane oczy z przodu głowy a nie są drapieznikami tylko wegetarianami. Nie jesteśmy przystosowani do zabijania zwierząt. Próbował ktoś zabić gołymi rękoma krowę ? Albo chociaż złapać wiewiórkę ? Mamy duży mózg co nas wyróżnia od reszty zwierząt. Ludzie początkowo musieli zbierać jakieś ochłapy mięsa dopóki nie wymyslili narzędzi tudzież być wegetarianami.
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   

miminka napisał/a:
Simon napisał/a:
- Mięso gnije w naszym przewodzie pokarmowym, wytwarzając toksyny etc. tak na prawdę nasz żołądek jest średnio-przystosowany do trawienia mięsa ;-) Oczywiście potrafi to zrobić, ale robi to o wieeeleee wolniej niż np. układ pokarmowy takiego lwa czy innego kota ;-)

a skąd takie wiadomości?? na fizjologii uczono mnie że żołądek człowieka jest porównywalny z żołądkiem psa. Poza tym jakim cudem ma gnić :?:

Zrób sobie eksperyment, zjedz wieczorem owoce/warzywa etc. i połóż się spać, sprawdź swoje samopoczucie dnia następnego, następnego dnia zjedz przed snem np. kurczaka, chociaż to akurat lekkie mięso, ale spróbuj taką sztukę z wołowiną np, jeśli w ogóle zaśniesz, to gratulację, uczucie ciężkości, pierdzenie i poczucie ogólnego zatrucia organizmu na następny dzień gwarantowane ;-)
 
 
miminka  
Lubi pieprzyć


Wiek: 37
Dołączyła: 18 Kwi 2009
Posty: 372
Skąd: Płock
Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   

Simon
nie ma problemu spróbuję w tym tyg, akurat mam wołowinkę zamrożoną ;-)

Dez
Człowiek pochodzi od małp a wiele z nich jest wszystko żernych jak my. Na początek była padlina, potem małe zwierzaki łatwe do złapania, no i dalej duże. Jesteśmy ludźmi dzięki ewolucji i tak jak się pokarm zmieniał to i nasz układ pokarmowy.
 
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   

Dezaprobator napisał/a:
Nie jesteśmy przystosowani do zabijania zwierząt. Próbował ktoś zabić gołymi rękoma krowę ?


nie... ale jako osoba myśląca, potrafię zrobić nóż, który bym mógł wbić w jej serce. w taki oto sposób, jestem przystosowany do zabijania :] nie musimy mieć pazurów i wielkich zębów...
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   

Swoją drogą krowę nie tak łatwo zabić nawet nożem czy siekierą :) Ale chodzi mi o to że ciała jako takie nie są zbudowane jak u drapieżników.
 
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   

ale stoimy wyprostowani i możemy chwycić broń do ręki, bo mamy przeciwstawny kciuk. Potrafimy zabić krowę, owcę, królika, a nawet człowieka często nawet dla zabawy. jesteśmy świetnie przystosowani do zabijania :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group