Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: dezaprobator
Wto 06 Paź, 2009
Wegetarianizm
Autor Wiadomość
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Wto 09 Lis, 2010   

FeSTeR napisał/a:
Aras666 napisał/a:
W Stalingradzie podobno ludzie siębie nawzajem wpierdalali podczas II wojny światowej,

Nie podobno tylko TAK. Trochę zboczenie od tematu, ale polecam niemiecki film "Stalingrad" Jest tam scena jak niemieccy żołnierze jedzą swoich zmarłych kompanów.

w Częstochowie ludzie jak ich strzał tylko ogłuszył to tez się wpierdzielali w dołach./niez


Bardziej znane są przypadki z Leningradu, który był troszkę dłużej oblężony, nie słyszałem o kanibaliźmie w Stalingradzie, a sceny z filmu nie kojarzę. Jeśli były to pewnie na mniejszą skalę bo miasto nie było odcięte od świata przecież jak Leningrad.

Żeby nie było ot zbyt dużego to z mojej strony chciałem pozdrowić wysztkie zwierzątka, które zeżarłem, niedługo dołączą do waszej paczki kolejne :mrgreen:
 
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Wto 09 Lis, 2010   

 
 
weganin  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 1
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Pon 25 Lip, 2011   Re: Wegetarianizm

Jumbo napisał/a:
szukałem tematu o wegetarianach ale go nie znalazłem :D

Obrazek


Z racji tego iz najprawdopodobniej jestes malego rozumu wyjasnie ci bardzo dokladnie.
Sa na swiecie roslinozerne zwierzeta, ktore maja podobne, a nawet wieksze kly do naszych. Np.Lama. Lama to takie zwierze zyjace w Boliwii, Peru oraz Chile.
Boliwia, Peru i Chile to nazwy krajów za wielką wodą - w Ameryce Pd. (założe się, że będziesz miał problem ze wskazaniem na mapie).
Lamy uzywaja klow do odstraszania drapieznikow.



Teraz kolejna uwaga. Drapiezniki wyroznia kilka elementow:
-doskonaly wech
-doskonaly wzrok w nocy
-ostre pazury (nie takie lamliwe jak nasze)
-szczeka latajaca gora/dol (nie tak jak u nas na boki)
-krotki uklad pokarmowy
-trawienie surowego miesa (nie mylic ze zmielonym tatarem)
etc etc

podejrzewam,ze i tak nie skumasz. Alko robi swoje..



Jesli masz jaja to spojrz prawdzie oczy ziemianinie:

http://www.youtube.com/watch?v=gMcKcfmMJp8

Tak wyglada produkcja miesa... kupujac mieso w sklepie - placisz za to
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   

:lol: :lol: :lol:



zmuś mięsożercę do niejedzenia mięsa - pokaż mu filmik o fabrykach.

wegetarianie - Wy zarozu7miali ziemianie! nie każdy podziela Wasze przekonania, zrozumcie to i nie atakujcie nas tylko dlatego.


ps. małego rozumu możesz być najwyżej Ty i takim zachowaniem niestety nie przekonasz nikogo do zmiany poglądów. :shock:
 
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   Re: Wegetarianizm

weganin napisał/a:
Sa na swiecie roslinozerne zwierzeta, ktore maja podobne, a nawet wieksze kly do naszych. Np.Lama. Lama to takie zwierze zyjace w Boliwii, Peru oraz Chile.
Boliwia, Peru i Chile to nazwy krajów za wielką wodą - w Ameryce Pd. (założe się, że będziesz miał problem ze wskazaniem na mapie).
Lamy uzywaja klow do odstraszania drapieznikow.

Obrazek


ku*wa... gdzie tutaj są kły ja się pytam :lol: :lol: :lol:

i jeszcze to:

weganin napisał/a:
Teraz kolejna uwaga. Drapiezniki wyroznia kilka elementow:
-doskonaly wech
-doskonaly wzrok w nocy
-ostre pazury (nie takie lamliwe jak nasze)
-szczeka latajaca gora/dol (nie tak jak u nas na boki)
-krotki uklad pokarmowy
-trawienie surowego miesa (nie mylic ze zmielonym tatarem)


krótko mówiąc... węże, krokodyle i pająki itd. nie są drapieżnikami... one wpie*dalają trawę :) dziękuje, do widzenia :)
 
 
Archi  
Coś już napisał


Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   

ja lubie zwierzatka, one sie ciagle do mnie usmiechaja jak np to

no i gdzies kiedys widzialem tekst. Lecial on jakos tak.
Wegetarianinie! Moje jedzienie je twoje jedzenie. Czy jakos tak.
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   Re: Wegetarianizm

weganin napisał/a:

Z racji tego iz najprawdopodobniej jestes malego rozumu wyjasnie ci bardzo dokladnie




Co Ty pie*dolisz. Tematu ja nie zakładałem tylko wrzuciłem obrazek. Więc sram na to, tak jak krowy na trawę którą później żrecie. I w dupie mam czy coś ma kły czy coś jest drapieżnikiem czy nie. Je*ani hipisi.

P.S.



Moja polędwica nie ma.
 
 
 
niekontrolowana  
Coś już napisał


Wiek: 31
Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 50
Skąd: Guzikolandia
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   

Proszę drogi Jumbo się od hippisów odczepić, nie przezywać od je*anych oraz zrozumieć, że nie lubimy mięska! Dieta wegetariańska, czyli warzywa, owoce, tłuszcze roślinne, orzechy i nasiona warzyw strączkowych rzadko występują w Waszej dziecie, a mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie, dają ważne witaminy, składniki mineralne i błonnik. Ogólnie to nie namawiam nikogo do niczego mam to gdzieś, każdy się żywi jak mu się podoba, ale nie cierpię jak zaczyna się coś typu ,, Je*ani hipisi'' i tak dalej..
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   

a my nie lubimy jak się nas nazywa ludźmi małego rozumu, bo jemy mięso
 
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   

Spokojnie!
Człowiek się obudził i odpisał w temacie, w którym ostatnio coś się działo w listopadzie zeszłego roku.
Weganin - na przyszłość spokojniej przedstawiaj swoje argumenty, nie potrzeba nam tu żadnych napinek zza monitora.
 
 
shrew  
Coś już napisał

Wiek: 33
Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 71
Skąd: Bn
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   

Epatowanie agresją chyba nikogo nie zmusi do zmiany zdania. To taka walka z wiatrakami. Chcąc pokazać komuś swój świat i swoje kredki powinniśmy zachować resztki ogłady i dobrego wychowania. Każdy z nas ma wolny wybór i podejmuje decyzje zgodne ze swoimi potrzebami i sumieniem.
Uważam że naturalną potrzebą człowieka jest spożywanie mięsa. Weganin, gwarantuję Ci że organizm potrzebuje tego prawie jak tlenu i wody, więc nie masz prawa nikomu tego zabraniać.
Przez kilka dobrych lat nie jadłam mięsa (do dziś uważam że ucieka mi z talerza) gdy zaczęłam trenować wyczynowo organizm się zbuntował, sama trawa i produkty zastępujące mięso nie pomagały, brakowało mi odpowiednich witamin. Przy pierwszym warzeniu lekarka zmieniła mi dietę, niestety byłam tak uparta że postanowiłam podjąć wyzwanie i mimo ostrzeżeń żyć po swojemu. Mięso mi raczej nie smakuje, więc trener łaził za mną jak za dzieckiem i darł się wniebogłosy. Osobiście nie lubię konsumować niczego co kiedyś biegało, pływało albo latało. Niestety mój organizm ma inne potrzeby. W trakcie podnoszenia sztangi poczułam jak co strzeliło ale byłam tak zdeterminowana że uparłam się iż nie puszczę, puki nie dokonam przynajmniej podstawowego podniesienia. Wiedziałam że trener mnie udusi i mimo rozrywającego bólu przez pierwsze 20 min kręciłam się po sali szukając wymówki. Przy tak intensywnym trybie życia, organizm człowieka nie spożywającego mięsa nie wytrzymał. Teraz wybijam barki na zawołanie i robię skrzydełka xD Przecięłam słabe mięśnie. Przez kilka lat stronienia od mięsa, znajdowałam się pod opieką lekarzy, diagnoza była oczywista. Dziś jem to co muszę i tylko wtedy kiedy organizm się domaga.
Bronię praw zwierząt bo uważam że one same o siebie nie zadbają a kolejne futro (wiszące w szafie u paniusi która założy je raz w życiu) do niczego i tak się nie przysłuży. Ponadto obdzieranie piszczącego zwierzaka na żywca jest niehumanitarne. Nie możemy popadać w przesadę. Istnieje takie zjawisko jak kanibalizm, w trakcie pierwszej wojny światowej, ciało martwego człowieka w okopach pozwalało jego byłym współtowarzyszom broni, znajdującym się daleko od domu przeżyć i walczyć o byt. Mięso dostarcza nam więcej energii niż jakakolwiek zielenina. Wegetarianizm winien być wolnym wyborem jednostki wypływającym z jego przekonań, należy również pamiętać o tym że taka osoba potrzebuje stałej opieki medycznej i dopasowanej diety. Weganin, złe traktowanie zwierząt ma mało wspólnego z wegetarianizmem, odnosi się raczej do głupoty i braku szacunku dla innej jednostki.
 
 
outsider  
Forumowy prawiczek

Wiek: 30
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: czewa
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   Re: Wegetarianizm

weganin napisał/a:
Z racji tego iz najprawdopodobniej jestes malego rozumu
wymagasz szacunek to okazuj szacunek;]
weganin napisał/a:
Sa na swiecie roslinozerne zwierzeta, ktore maja podobne, a nawet wieksze kly do naszych. Np.Lama.
z wiki ( może nie jest to najlepsze źródło ale nie mam czasu na szukanie w innych źródłach, Kły znajdują się za siekaczami i mają zwykle kształt stożkowaty, mało zakrzywionych haków albo, jak u człowieka, całkiem prosty. Są ostre i duże, zwykle wyższe od pozostałych zębów, szczególnie silnie rozwinięte u drapieżnych i świniowatych. U przeżuwaczy nie występują kły górne a dolne upodabniają się do siekaczy.
niekontrolowana napisał/a:
(...), dają (...) błonnik.
ale się wszyscy podniecają tym błonnikiem, a jedyne co z niego mamy to gówno... człowiek nie trawi błonnika ( argument przeciw diecie wege ), jest przydatny do regulacji przewodu pokarmowego ale wystarczy do tego zjeść parę kromek pieczywa czosnkowego do mięska z grilla;]
 
 
foczafoka  
Forumowy prawiczek


Wiek: 31
Dołączyła: 24 Lip 2011
Posty: 7
Skąd: ZSZ
Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   Re: Wegetarianizm

Aras666 napisał/a:
krótko mówiąc... węże, krokodyle i pająki itd. nie są drapieżnikami... one wpie*dalają trawę :) dziękuje, do widzenia :)

Ależ węże "widzą" w nocy z dużą pomocą języka i jest to dla nich lepsze.
Na filmach dokumentalnych czasem pokazują takie różnokolorowe obrazki ciepła ofiar, które w nocy widzi wąż - dziwne, że nigdy nie trafiłeś ;)

outsider napisał/a:
człowiek nie trawi błonnika ( argument przeciw diecie wege ), jest przydatny do regulacji przewodu pokarmowego ale wystarczy do tego zjeść parę kromek pieczywa czosnkowego do mięska z grilla;]

No nie wiem czy wystarczy zjeść parę kromeczek białego pieczywa.
I nie: jest przydatny, ale: jest nam potrzebny. To taka miotełka, która musi nam robić porządek w zakamarkach jelit. To niedobrze jak coś w nich zostaje.

Jesteśmy wszystkożerni, ale jeśli ktoś strrasznie chciałby żyć w zgodzie z naturą (uniknąć w przyszłości problemów z cholesterolem i nadwagą - kara za "nienaturalną" dietę) proponuję zwrócić uwagę na dietę naszych bliskich krewnych szympansów:poza roślinkami to drobne kręgowce i owady. :mrgreen: Nie mówiąc o nienaturalnych słodyczach i alkoholu innym niż sfermentowane owoce.

Nie bez przyczyny podstawą piramidy żywieniowej są zboża (czyli wspomniany błonnik, wit. z grupy B, pełne ziarna to też żelazo), dopiero później owoce i warzywa, strączkowce, a mięsko jest tam gdzieś daleeko u góry ;-)

Ergo: nie mówcie, że jest niezbędne, ale pewne rzeczy trzeba robić z głową i z wiedzą. Przede wszystkim z głową.
 
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

http://www.po-land.pl/?p=15404
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Śro 08 Lut, 2012   

 
 
 
Bekier  
Lubi pieprzyć
Misanthrope czyli dziecko Nienawiści i Pogardy

Wiek: 31
Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 482
Skąd: Brodnica
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

Absolutnie nie chcę tutaj nikogo obrażać ale zawsze uważałem że wegetarianizm ma coś z choroby psychicznej ;P
Człowiek potrzebował mięcha zawsze, zawsze je jadł i jadł będzie a zastąpienie tego wszystkiego W PEŁNI nie jest możliwe. Tak czy tak osobiście mi wisi czy ktoś je mięso czy nie je mięsa tak samo jak mi wisi człowiek z downem.

Przepraszam jeśli się ktoś poczuł urażony bo nie to miałem celu tylko w taki sposób wyraziłem opinię, inaczej nie potrafię bo tak właśnie myślę i proszę mi ostrzeżeniem za to nie wlepiać.

A żeby było bardziej z jajem i muzycznie... (W końcu Woodstock ;P)

[video]http://www.youtube.com/watch?v=UsXGrR9tiOk[/video]
 
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

tez tak mysle... mieso trzeba jesc i tak juz jest. Wyrostek robaczkowy juz nam przeciez nie sluzy
 
 
Jabłuszko  
Jabłuszek Sandomierski
\,,/(^_^)\,,/


Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 470
Skąd: Dwikozy
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

Od siebie dodam, że najlepszym mięsem jest dziczyzna ;))
Ach nawet dziś rozmyślałem nad polowaniem :))
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

pasztet z królika :)) bigos z dzikiem :)) sarnina pieczona :))
Zauważyłam ostatnio,ze dużo znam osób, które się buntowały i w swoich nastoletnich latach nie jadły mięsa. Prawie każdemu przeszło. Rzadko ktoś to robi naprawdę świadomie.
Ja nie wyobrażam sobie mięsa nie jeść w ogóle.
Jednak potrawy wegetariańskie są bardzo smaczne,a w Katowicach jest bardzo fajna wege knajpa Złoty Osioł. Polecam jak będziecie w centrum ,przy Mariackiej.Pierwszy raz tam byłam chyba w 2005r i przypadkiem,bo byłam baaardzo głodna i to było pierwsze miejsce na mojej drodze. Nie pamiętam już co jadłam,ale było tak pyszne,ze do dziś ten pierwszy raz pamiętam. A jeśli chodzi o dobro zwierzątek to dbać należy,ale nie kosztem swojego zdrowia.

A może ktoś wege by wrzucił jakiś dobry przepis?
 
 
Gucio  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 246
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

MIĘSOOO!!! uwielbiam mięcho i nie wyobrażam sobie wykreślenia tej pozycji z menu.. nawet moja grupa krwi krzyczy za mięsem:D:D
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią 10 Lut, 2012   

Niez napisał/a:
wege knajpa Złoty Osioł.


cóż za aronia, wege knajpa ma w nazwie zwierzę i to w takim sformułowaniu, że jednoznacznie kojarzy się z wysmażonym na złoto mięskiem..
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group