Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: vin
Śro 23 Sty, 2013
Enter Shikari
Autor Wiadomość
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

gipcu napisał/a:

nie wiem szczerze w sumie o co Wam chodzi. Wszystkie dźwięki tworzone są przez instrumenty, a to że przechodzą taki a nie inny mastering w czasie rzeczywistym to już chyba nie ma takie znaczenia, szczególnie że nie jest to jakieś techno...ni kumam tego hejtu z Waszej strony.

No prawie tak, ale jednak nie do końca. Enter Shikari używają dokładnie tego schematu gry na żywo co The Prodigy, Apollo 440 oraz wiele innych zespołów łączących elektronikę z innymi gatunkami. Najpierw wszystkie kawałki, które planują zagrać na żywo są wstępnie preparowane na komputerze używając odpowiedniego oprogramowania, najczęściej jest to Ableton Live. Następnie usuwa się z linii czasowej wszystkie te dźwięki, których jest możliwość zagrania (lub zaśpiewania) na żywo na instrumentach podczas koncertu. Reszta zostaje i podczas koncertu zwyczajnie jest odtwarzana, tyle, że po drodze może ona przechodzić jeszcze przez różne sprzęty, w tym konsolety i miksery, z czego korzysta Rou (to ten ich główny wokalista) w celu 'zabawy' brzmieniem każdego pojedynczego dźwięku. Tak to w skrócie wygląda.
Idealnie ilustruje to ten kawałek:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=yxGlykH3T-Q[/video]
 
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

Radosław Lubor, lepiej nie mogłeś tego napisać ;) widzę to samo i chyba za jakiś czas oleje Woodstock i zacznę jeździć na Wacken.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

@Radosław - dlatego co roku jeżdżę dla ludzi, a nie dla zespołów bo czuję podobnie. Kto tam jedzie tylko dla zespołów i nie czuje tego klimatu, lamentował będzie zawsze.

Ale nie zgodzę się z porównaniem publiki ES do Prodigy, bo to zupełnie inna bajka i zupełnie inne grono odbiorców (zespół w Polsce jest mniej więcej tak znany jak The Qemists). Sam zespół nie ściągnie IMHO nawet 1/3 tyle jednokoncertowców co Prodigy. A i publika jest też inna, co widziałem na zdjęciach z Warszawskiego koncertu. Więc kto się spodziewa najazdu gości z okolicznych strażnic i technomułow ten zwyczajnie się grubo myli.
 
 
 
Agó  
Na pewno offtopuje
Bożena!!


Wiek: 30
Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 872
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

Czyli jednak rozpierducha.... no cóż.
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

Przypominam tylko żebyście się za bardzo nie zagalopowali. To jest temat o konkretnym zespole. O tym czy woodstock się zmienia i w jakim kierunku zmierza jest osobny temat. Przesunęłam go do tegorocznego przystanku, bo jak widać nadal aktualny. Znajduje się on teraz tutaj : http://uctok.com/topics89...unku-vt3155.htm
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

Cytat:
Ale nie zgodzę się z porównaniem publiki ES do Prodigy, bo to zupełnie inna bajka i zupełnie inne grono odbiorców


Mam taką szczerą nadzieję, zostaje wierzyć na słowo, i w takim razie się cieszę ^^
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

[video]http://www.youtube.com/watch?v=o73zGSrnRhk[/video]
Zabawa na klubowych koncertach ES wygląda mniej więcej tak. Więcej stagedivingu niż na niejednym koncercie HC. Przeciwnikom elektroniki od razu mówię, żeby nie włączali bo na tym koncercie jest pokaźna dawka tejże, ale o niebo większa jest energia ze sceny. Cytując Jurka "tam nawet na minutę nikt, żaden z muzyków nie stoi".

Aha i przed obejrzeniem tego koncertu też byłem sceptycznie do nich nastawiony. Ale, pomimo iż nie jest to moja ulubiona muzyka, wietrzę niezłą zabawę pod sceną.
 
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

Jaaasiek napisał/a:

Ale nie zgodzę się z porównaniem publiki ES do Prodigy, bo to zupełnie inna bajka i zupełnie inne grono odbiorców


Poprawka, większość z was multum ludzi, których spotkała (i negatywnie oceniła) na koncercie The Prodigy brała za ich naturalną publikę, kiedy po prostu ci ludzie przyjechali tam, bo za zupełne free zagrała kapela, której mało kto w Europie nie zna. Jedziecie w ten sposób na kiepskich stereotypach i jest to bardzo nie fair wobec prawdziwej publiki tej grupy.
Enter Shikari, choć już w miarę znani, to jednak w żaden sposób nie można ich przyrównywać do rozpoznawalności The Prodigy. Nie ta liga. Dlatego ryzyko, że Z CIEKAWOŚCI zjedzie się do Kostrzyna dresiarstwo z całego lubuskiego jest bliskie zera.
 
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

wystarczyło mi 30 sekund słuchania tego...czegoś, żeby stwierdzić, że muszę na tę godzinę czy ile oni czasu spędzą na tej scenie wyłączyć się z życia...albo zająć czymś konstruktywniejszym, niż słuchanie ich twórczości...
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

aqu32 napisał/a:
Jaaasiek napisał/a:

Ale nie zgodzę się z porównaniem publiki ES do Prodigy, bo to zupełnie inna bajka i zupełnie inne grono odbiorców


Poprawka, większość z was multum ludzi, których spotkała (i negatywnie oceniła) na koncercie The Prodigy brała za ich naturalną publikę, kiedy po prostu ci ludzie przyjechali tam, bo za zupełne free zagrała kapela, której mało kto w Europie nie zna. Jedziecie w ten sposób na kiepskich stereotypach i jest to bardzo nie fair wobec prawdziwej publiki tej grupy.
Enter Shikari, choć już w miarę znani, to jednak w żaden sposób nie można ich przyrównywać do rozpoznawalności The Prodigy. Nie ta liga. Dlatego ryzyko, że Z CIEKAWOŚCI zjedzie się do Kostrzyna dresiarstwo z całego lubuskiego jest bliskie zera.

Tzn. Nie chodziło mi o publikę, która jeździ na płatne koncerty TP. Chodziło mi o to co się w Kostrzynie zebrało i porównanie do tego co się zbierze na ES.

A bardziej negatywnie to ja sam koncert oceniam bo dla mnie był dramat w porównaniu ze Spodkiem chociażby.

Natomiast mam podejrzenia, że Enter Shikari nie zawiedzie i raczej po Woodstocku zyska sobie więcej przychylnych opinii niż negatywnych. Czas pokaże.
 
 
 
xXXxGumisxXXx  
Rozkręca sie


Wiek: 30
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 253
Skąd: Głogów
Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Może będzie tak samo jak z Gooralem. Przed koncertem ogólny hate i inne "pozdrowienia" w ich stronę, a na samym występie kompletne przeciwieństwo ( przyznam się, że sam na początku nie byłem pozytywnie nastawiony, ale jak trafiłem na końcówkę, to nie było tragedii, więc z ES może być podobnie ). Po drugie, po alko wszystko się przyjmie ;]
 
 
 
Marry  
Rozkręca sie
SPAM.


Dołączyła: 12 Sie 2011
Posty: 142
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sob 26 Sty, 2013   

hm, jak dla mnie to dupy nie urywa, jakoś chętna na ten koncert nie jestem.
 
 
lukaszfranz  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 1
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: Śro 30 Sty, 2013   

To będzie zdecydowanie najlepszy koncert na Woodstock! ja już to wiem! Bardzo liczyłem na to , że przyjadą jeszcze na jakiś festiwal do Polski , bo nie udało mi się być na koncercie w Warszawie ... to jest zespół koncertowy, na którego ślini się cała Europa! na Wyspach na festiwalach to właśnie Enter Shikari ma najlepszy odbiór! patrzcie na koncerty... poza tym pobili nawet rekord ilości osób w crowdsurfingu! jak ja bym chciał , żeby u nas też był taki szał na ich koncercie...znajomi z Anglii byli na ich koncercie na Reading Festival i stracili parę zębów!:P

[ Dodano: Śro 30 Sty, 2013 ]
acha - a zespół oprócz tego , że muzycznie oczywiście nowatorski - i jak widać jest moc w tym co grają niesamowita , to jeszcze bardzo inteligentny i utworki mają zawsze nie głupie - zatem poglądowo też mogą się mam nadzieję wielu osobom spodobać :)

[ Dodano: Śro 30 Sty, 2013 ]
no i jeszcze dodatkowy plus , bo z tych nowych "posthardcorowych" czy jak to zwać zespołów typu jakieś tam jeszcze powiedzmy Asking Alexandria, czy Bring the Horizon czy nie wiem , czego tam jeszcze dzieciaki teraz słuchają to nie ma w nich za grosz tego wkurzającego mnie strasznie pozerstwa, wymalowania, tatuażów na pokaz i sweetfociek na portalach społecznościowych:P chłopaki z Enter Shikari jak dla mnie są po prostu autentyczni ... i mają swój styl muzyczny - dobre kompozycje - w cale nie banalne
 
 
Oczko66617  
Rozkręca sie
We are your friends


Wiek: 29
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 100
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 30 Sty, 2013   

Na swoim facebooku napisali, że zagrają 1 sierpnia, więc może kogoś to ucieszy nie zamykają festiwalu. A idąc tropem paru lat ubiegłych czeka nas jakaś torpeda na koniec ;D
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Śro 30 Sty, 2013   

Oczko66617 napisał/a:
Na swoim facebooku napisali, że zagrają 1 sierpnia


Potwierdzam, wg rozkładówki z ich strony wynika, że mają zagrać w czwartek o północy.
http://www.entershikari.com/shows/
 
 
 
Alexy  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 2
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 31 Sty, 2013   

lukaszfranz napisał/a:
[ Dodano: Śro 30 Sty, 2013 ]
acha - a zespół oprócz tego , że muzycznie oczywiście nowatorski - i jak widać jest moc w tym co grają niesamowita , to jeszcze bardzo inteligentny i utworki mają zawsze nie głupie - zatem poglądowo też mogą się mam nadzieję wielu osobom spodobać :)


Akurat w wielu kwestiach poglądowo są za przeproszeniem do dupy.
Multikulturowość, anty-kapitalizm, prosocjalizm, taki troche RATM. W wielu kwestiach się z nimi nie zgadzam, aczkolwiek sama kompozycja ich utworów (muzycznie) stoi na zajebistym poziomie (imo).
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 31 Sty, 2013   

Kompozycyjnie świetni, to się zgodzę, profesjonalne nagrywki i świetna energia plus kontakt z publiką na koncertach. Reszta, czyli muzyka, jest kwestią gustu.
 
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Sob 02 Lut, 2013   

Posty nie na temat poleciały. Kto jeszcze raz nie będzie przestrzegał regulaminu, zostanie "nagrodzony".
 
 
masło  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 10
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 03 Lut, 2013   

hohoho, niektórzy się wzdrygają, niektórzy cieszą, mi jest to obojętne, bo jadę na festiwal który powinien uczyć tolerancji:) najwyżej nie pójdę na koncert jeśli nie uznam go godnym mnie, tyle mego
 
 
Taffi1994  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 25
Skąd: Łask
Wysłany: Nie 03 Lut, 2013   

Zgadzam się z kolegą w 100% osobiście mam zamiar przejść się pod scenę po przesłuchaniu kilku kawałków zaciekawiło mnie :) a osobiście czuję że sytuacja będzie podobna jak z The Qemists w zeszłym roku ;)
 
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon 04 Lut, 2013   

Jeden z ich lepszych kawałków na żywo (ok, to dwa kawałki połączone w jeden ;] )
[video]http://www.youtube.com/watch?v=EOeXscFYF6U#[/video]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi