Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Pociągiem na Woodstock
Autor Wiadomość
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

keeejt napisał/a:
Siema ludzie :D Ja w tym roku pierwszy raz na wooda, powiedzcie mi, czy 2 dni przed całym festiwalem (Jadę 31, no góra 30 ) można spokojnie wybrać sobie jakieś godne miejsce jeszcze na postawienie namiotu itd ? Z tego co słyszałam już na początku lipca przybyli pierwsi woodstockowicze więc szczerze mówiąc obawiam się że nie xD No i kieeedy w końcu będą te rozkłady jazdy ? ;/


Chcesz go rozłożyć w pociągu (spoglądając na temat tego wątku :D ) ? :) Odrazu uprzedzam, że słabo się śledzie wbija :) Widywałem natomiast ludzi którzy rozwieszali pomiędzy półkami hamaki w przedziałach.
 
 
 
czypoczy  
Coś już napisał


Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 79
Skąd: las
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

Dzięki za ten cennik.
 
 
keeejt  
Forumowy prawiczek
kejt

Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

JakubWedrowycz napisał/a:
Chcesz go rozłożyć w pociągu (spoglądając na temat tego wątku :D ) ? :) Odrazu uprzedzam, że słabo się śledzie wbija :) Widywałem natomiast ludzi którzy rozwieszali pomiędzy półkami hamaki w przedziałach.


Haha, no przecież wszyscy wiedzą o co mi chodziło xD
 
 
Nemrod  
Forumowy prawiczek


Wiek: 29
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

W tym temacie omawiany jest pociąg jako środek komunikacji pozwalający na dostanie się w obręby Kostrzyna. Tym samym kolega założył, że to właśnie w nim zamierzasz rozbić namiot - zważając na wątek przewodni tematu założenie takie jest jak najbardziej sensowne.

A wracając do tematu.
Orientuje się ktoś (szczególnie z własnego doświadczenia) czy istnieje z Warszawy wygodniejsza trasa niż ta z przesiadką w Krzyżu?
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Nemrod napisał/a:
W tym temacie omawiany jest pociąg jako środek komunikacji pozwalający na dostanie się w obręby Kostrzyna. Tym samym kolega założył, że to właśnie w nim zamierzasz rozbić namiot - zważając na wątek przewodni tematu założenie takie jest jak najbardziej sensowne.

Ależ dostrzegłem pomyłkę i moja wypowiedź była tylko i wyłącznie satyryczna :)
Nemrod napisał/a:
Orientuje się ktoś (szczególnie z własnego doświadczenia) czy istnieje z Warszawy wygodniejsza trasa niż ta z przesiadką w Krzyżu?

Nic ponad bezpośrednie pociągi specjalne z Warszawy tutaj raczej się nie wymyśli, chyba, że dysponujesz większą gotówką to EuroCity Berlin-Warszawa-Ekspres do Rzepina i tam przesiadka na Regio (taka podróż to wg. rozklad.sitkol.pl w najkrótszej opcji 5 godzin, pociąg specjalny jedzie 7 godzin).
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Możesz też próbować z przesiadką w Poznaniu, jak koniecznie chcesz się przesiadać :)
 
 
Nemrod  
Forumowy prawiczek


Wiek: 29
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Mam nadzieję ,że nie potraktowałeś mojej wypowiedzi poważnie :)

Co do pociągu to nie widziałem żadnych informacji dotyczących woodstockowych pociągów z Warszawy - jedynie z Poznania. Czy w poprzednich latach funkcjonowały takowe , a jeśli tak to kiedy można się spodziewać jakichś wieści o nich?
 
 
Azunoth  
Rozkręca sie
Meee


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 142
Skąd: Wrocław/Jodłownik
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Z tymi cenami to w kraju jest różnie.
Jestem studentem, to fakt, ale pociąg 30.07 o 9:00 z Wrocławia kosztuje 32 zł.
Bez zniżek.
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Tak funkcjonowały i będą też w tym roku, odjeżdżają o ile dobrze kojarzę z Gdańskiego (co by mi bardzo odpowiadało, jako że pociągi z mojej kochanej wsi dojeżdżają właśnie na gdański :]). Rozkład podobno ma być dziś, ja osobiście liczę że może do końca tygodnia PR i PKP PLK się z nim uporają i opublikują.
 
 
Nemrod  
Forumowy prawiczek


Wiek: 29
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Mówisz o wsi? Sprawdź sobie gdzie są Brzeziny(dzielnica Warszawy) i idź podziwiaj swoje bloki, zaś ja poprzedniego lata na łące niedaleko domu widywałem pasącą się kozę :P

Co do tego pociągu to muszę przyznać, że mi ulżyło. Bardzo chętnie jeśli to tylko możliwe uniknę wszelkich przesiadek. Orientujecie się może jaki byłby takim pociągiem czas/koszt przejazdu? Chociaż w sumie łatwiej czas ustalić bo powinien być takim sam jak w poprzednich latach.
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Nemrod napisał/a:
Co do pociągu to nie widziałem żadnych informacji dotyczących woodstockowych pociągów z Warszawy - jedynie z Poznania. Czy w poprzednich latach funkcjonowały takowe , a jeśli tak to kiedy można się spodziewać jakichś wieści o nich?

Co roku są pociągi bezpośrednie praktycznie z całej Polski (tylko Rzeszów i okolice pociągu nie mają i sądząc po ilości prac remontowych prowadzonych przez naszego kochanego zarządcę infrastruktury PKP PLK SA tez w tym roku taż nie doczeka się specjala-nie mylić z piwem). Rozkłady pociągów MusicREGIO (tak to się ładnie nazywa) zgodnie z zapowiedziami powinny być pod koniec tygodnia ale jak to będzie to zobaczymy.
[ Dodano: Wto 17 Lip, 2012 ]
Nemrod napisał/a:
Orientujecie się może jaki byłby takim pociągiem czas/koszt przejazdu? Chociaż w sumie łatwiej czas ustalić bo powinien być takim sam jak w poprzednich latach.

W zeszłym roku 64PLN Normalny (wszystkie ulgi ustawowe obowiązują-czyli znizka np. 37% dla uczniów etc), przy zakupie biletów TAM/POWRÓT 100PLN (bilet w jedną stronę wychodzi Ci wtedy 50PLN) oczywiście również i od tego były zniżki. Czas przejazdu to około 7 godzin.
 
 
 
okuuwa  
Forumowy prawiczek

Wiek: 28
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: szczecin
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Ja mam pytanie troszkę na inny temat . Jaki poziom niebezpieczeństwa towarzyszy takim podróżą przeważnie ? Chodzi o takie rzeczy jak kradzieże ,wyrzucanie z pociągu itp. na różnych ludzi się trafia... nie chcę też przesadzac .Takie rzeczy zdarzają się wszędzie ,no ale tam przede wszystkim [ tak słyszałam]. Jadę pierwszy raz,dlatego chciałabym się dowiedziec jak to bywa ;)
 
 
 
Wiaderko  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 247
Skąd: Rybnik
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

jak co roku pojadę na Woodstock pociagiem Intercity... w niczym się nie różni od tego Woodstockowego tyle że jest wygoda bo zawsze uda nam się zająć jakiś przedział (wsiadamy w Kato/Rybnik kiedy pociag jest jeszcze nie zapełniony)... lecz ostatnio słyszałem że Intercity wprowadziło takie coś że nie sprzedają więcej biletów niż jest miejsc siedzących ... przecież co roku jest tam tyle bydła że aż żal mi się robi tych wszyskich ludzi ;/

wiecie ile jest w tym prawdy tzn. w tym że sprzedaja tylko tyle biletów ile jest miejsc siedzących.

okuuwa napisał/a:
Ja mam pytanie troszkę na inny temat . Jaki poziom niebezpieczeństwa towarzyszy takim podróżą przeważnie ? Chodzi o takie rzeczy jak kradzieże ,wyrzucanie z pociągu itp. na różnych ludzi się trafia... nie chcę też przesadzac .Takie rzeczy zdarzają się wszędzie ,no ale tam przede wszystkim [ tak słyszałam]. Jadę pierwszy raz,dlatego chciałabym się dowiedziec jak to bywa ;)

raz jechałem woodstockowym pociągiem i się z czymś takim nie spotkałem - wręcz odwrotnie było miło i życzliwie ze strony każdego Woodstockowicza... zawsze jak ktoś chciał odlać się przez drzwi to ktoś danego delikwenta trzymał żeby nie wyleciał , żadnych kradzieży czy niemiłego zachowania ;)
  
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Są obowiązkowe miejscówki, kupujesz miejscówkę i siedzisz na dupie, nie kupujesz, nie jedziesz :( w trosce o wygodę i bezpieczeństwo podróżnych.
 
 
okuuwa  
Forumowy prawiczek

Wiek: 28
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: szczecin
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

jednak jeszcze się nie przekonałam co do tych musicREGIO ale pewnie czy tak czy tak się w niego właduję z nadzieją, że nie zdepczą mnie jakieś glany ;p dzięki
 
 
 
Skubaniec  
Forumowy prawiczek
Jak sie bawić to sie bawić...

Wiek: 35
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 6
Skąd: łódź
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

tak zle nie jest przynajmniej jak jechalem 2 lata temu co prawda mialem miejsce siedzace przy drzwiach ;)
 
 
Keiran  
Forumowy prawiczek
Brodaty chemik


Wiek: 36
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 36
Skąd: Opole
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

boksu napisał/a:
Są obowiązkowe miejscówki, kupujesz miejscówkę i siedzisz na dupie, nie kupujesz, nie jedziesz :( w trosce o wygodę i bezpieczeństwo podróżnych.


Miejscówki są obowiązkowe dopóki się nie skończą :P W kasach mają obowiązek do każdego biletu doliczać miejscówkę. Jeśli już nie ma miejsc, to mogą sprzedać bilet bez niej :) Trzeba się upierać, że chce się bilet mimo, że brak miejscówek, bo czasem niestety Ci ludzie mają klapki na oczach i nie chcą sprzedać...
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

okuuwa napisał/a:
Jaki poziom niebezpieczeństwa towarzyszy takim podróżą przeważnie ?

Uważam, że jak na taką ilość podróżnych jest super bezpiecznie dlatego dopóki nie wpadniesz na jakiś głupi pomysł (otwieranie drzwi podczas jazdy, wychylanie się przez okno etc.) to spokojnie dojedziesz na miejsce cała i zdrowa. Gorąco zachęcam do interweniowania w przypadkach zagrożenia, wystarczy telefon an 112 a na najbliższej stacji zjawi się Policja i zrobi porządek.

Miejscówki- póki są dostępne jest obowiązek zakupu, koszt 5 PLN-jak się kończą kasa ma obowiązek wystawić bilet bez wskazania miejsca, jeśli nie chce żądajcie poświadczenia odmowy wystawienia biletu, dzięki któremu bilet/miejscówkę kupicie u konduktora na pokładzie pociągu (po bilet/miejscówkę należy się zgłosić natychmiast po wejściu do pociągu, inaczej jesteście traktowani jako pasażer bezbiletowy co kosztuje 300+bilet, bywa że drużyna nakaże usiąść i czekać ale musicie się zgłosić).

Polecam sprawdzić które pociągi mają obowiązkową rezerwację miejsc w linku poniżej.
Lista pociągów TLK objętych obowiązkową rezerwacją miejsc w 2kl
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Mnie także jako osoby jadącej z W-wy czy w tym roku przedłużą RE Mazowsze do Kostrzyna :) rok temu grała w nim Morhana, w tym roku może będzie równie ciekawie :D
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

boksu napisał/a:
Mnie także jako osoby jadącej z W-wy czy w tym roku przedłużą RE Mazowsze do Kostrzyna :) rok temu grała w nim Morhana, w tym roku może będzie równie ciekawie :D

Widzę, że kolega zaprawiony w boju tak się składa że i ja tym pociągiem jechałem i to głównie w wagonie z Morhaną :) Najmilej wspominam pogo podczas krótkiego zatrzymania pod semaforem w Świebodzinie.
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Śro 18 Lip, 2012   

Zaprawiony w boju to nie, na PW pierwszy raz jadę w tym roku :) po prostu interesuję się koleją i to i owo wiem (albo udaję że wiem:P)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group