Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Ograniczenia co do nagrywania.
Autor Wiadomość
rahim68  
Forumowy prawiczek
T?

Wiek: 36
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 2
Skąd: Nidzica
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   Ograniczenia co do nagrywania.

Witam! W tamtym roku czytałem o ograniczeniach rozdzielczości w aparatach i kamerach, ale nie pamiętam czy ograniczenia te dotyczyły woodstocku czy innego festiwalu. Było napisane że można mieć aparat do iluśtam mpix a na większą rozdzielczość potrzeba specjalnej zgody. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć o tym coś więcej? Jakie są ograniczenia i jak otrzymać taką zgodę? Nie chciałbym żeby zarekwirowali mi aparat na samym początku wooda.
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Takie ograniczenia są w przypadku Heineken Open'er, ale na Woodzie? Pierwsze słyszę.
 
 
Agó  
Na pewno offtopuje
Bożena!!


Wiek: 30
Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 872
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Nikt ci nic nie zarekwiruje, chyba ze jakiś złodziejaszek. Nie ma żadnych ograniczeń w tym temacie :D
 
 
Glober  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Nowogard / Warszawa
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Nie jestem sobie w stanie wyobrazić sposobu w jaki ktoś miałby rekwirować sprzęt nie spełniających jakiś tam wytycznych :D
 
 
rookman  
Forumowy prawiczek


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 47
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Też coś mi się kojarzy, że były jakieś obostrzenia, ale z drugiej strony w regulaminie nic o tym nie napisali...
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

To by była kpina 1000lecia, biorąc pod uwagę to, że mając najlepszą kamerę z pierdyliardem pikseli, atomową stabilizacją, najlepszym na świecie obiektywem i tak dźwięku się nie nagra dobrze bez podpięcia do "końcówki" z konsoli.
Natomiast jeśli chodzi o "maksymalną rozdzielczość" to też raczej takie coś nie wchodzi w grę, bo raczej ciężko kupić teraz jakiś normalny aparat, który ma matrycę mniej niż, powiedzmy 10Mp.
A co jak np ja robię foty analogiem? Przecież przy dobrej kliszy i dobrym skanerze tez mogę wyciągnąć na prawdę sporo megapikseli :)

Przypuszczam że nikt o zdrowym umyśle nie wprowadza takich warunków...

___
Edit, ok dobra. Znowu straciłem trochę wiary w ludzi:
Cytat:

19. Zabrania się:
a) wnoszenia i posiadania w trakcie Imprezy profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer, sprzętu nagrywającego audio-video.
Na teren festiwalu można wnieść amatorskie aparaty cyfrowe o matrycy do 5 MPix oraz tradycyjne amatorskie aparaty kompaktowe. Niedozwolone jest wnoszenie sprzętu foto mogącego mieć profesjonalne zastosowanie, np. lustrzanek małoobrazkowych, lustrzanek cyfrowych, aparatów średnio- i wielkoformatowych, aparatów z wymienną optyką itd.


http://opener.pl/pl/info/regulamin

To są JAJA
 
 
 
Ndriu  
Rozkręca sie


Wiek: 32
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 280
Skąd: Stegna
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

To nie są jaja tylko standard na większość festiwali, na które wstęp jest w jakiś sposób ograniczony. Na Woodstocku można nagrywać, robić zdjęcia, ale tylko na użytek prywatny bo prawa do całości koncertów ma Fundacja. W tym roku to nie dotyczy chyba tylko nagrania występu Sabatonu, bo oni akurat będą wydawać DVD własnymi środkami.
 
 
 
pinkmarta182  
Forumowy prawiczek


Wiek: 35
Dołączyła: 25 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Niestety tak to właśnie jest z aparatami... Na "większych" koncertach nie można też używać flash'a, bo ochroniarze gonią.... Zawsze przed koncertem wywieszana jest plansza z informacjami do jakiej rozdzielczości można wnosić aparaty, standardem jest do ok 10 Mpix.
Raz tylko zdarzyło mi się, że artysta w ogóle zabronił sobie robić zdjęć podczas koncertu a był nim Chris Cornell.
Jak ktoś potrafi kombinować to i kamerę przemyci i nagra ładny film z całego koncertu :)
Na szczęście Woodstock nie należy do tych imprez :)
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Z tymi flashami to się zgodzę, bo używanie błysku na takich imprezach jest po prostu bez sensu (no chyba że robisz zdjęcia komuś, kto stoi obok) ale biorąc pod uwagę parametry dostępnych lamp błyskowych, to stojąc np. 30 metrów od sceny to trzeba by było mieć lampę o jakieś 10-20 razy mocniejszą niż tą którą mamy :) Cała reszta "ograniczeń" to wymysł "przemysłu" fonograficznego, który uważa, że jak ludzie porobią lepsze fotki czy nagrają filmik z badziewnym dźwiękiem, to oni stracą na tym miliard dolców...
 
 
 
pinkmarta182  
Forumowy prawiczek


Wiek: 35
Dołączyła: 25 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Tak jak napisałeś robienie zdjęć z flashem nie jest do końca bez sensu, jak jesteś w pierwszym rzędzie i robisz zdjęcia artyście, który skacze i biega po scenie. Wtedy zdjęcie wychodzi o niebo lepiej ale gonią za to strasznie, bo po prostu takie cykanie non stop rozprasza artystę :)
 
 
zijacek  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 8
Skąd: Radom
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

A ja z własnego doświadczenia coś dodam.

Parę lat temu wziąłem ze sobą kamerę cyfrową, taką zwykłą na kasetki MiniDV. Kamera jako taka gabarytowo nie jest wielka, ale przed Woodstockiem kupiłem sporej wielkości akumulator, taki co trzyma ok. 5 godzin nagrywania. Razem z oryginalnym od kamerki dał możliwość nagrania ok. 7 godzin bez konieczności ładowania. I łaziłem tak sobie z tą kamerką, aż w końcu gdy byłem koło ASP podeszła do mnie dziewczyna z pokojowego patrolu i zapytała czy mam koncesję czy coś w tym rodzaju. Chwila konwersacji, i okazało się, że koncesja dotyczy nagrywania kamerami trochę jednak bardziej profesjonalnymi niż moja. Kamera z takim sporym akumulatorem z daleka sprawiała wrażenie innej. Skończyło się na ty, że nagrywałem sobie dalej, ale świadczy to o tym, że całkiem wolnej amerykanki nie ma.
Swoją drogą nigdy już kamery nie wziąłem, bo to kula u nogi i traci się dużo na zabawie, ale w sumie mam trochę fajnego prywatnego nieodpicowanego filmu z Woodstockowego życia do pooglądania czasem.
 
 
MWzWM  
Rozkręca sie
Goebbels fotografii reportażowej


Wiek: 103
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 263
Skąd: z miasta
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012   

Ndriu napisał/a:
To nie są jaja tylko standard na większość festiwali, na które wstęp jest w jakiś sposób ograniczony. (...)


Insza sprawa, że parę dni temu wpadłem na chwilkę na Castle Party, gdzie oficjalnie też regulamin zabrania wnoszenia lustrzanek cyfrowych. Mnie wpuszczono po znajomości więc nie rewidowano ale na terenie zamku naliczyłem jakieś 30 lustrzanek dumnie powiewających na piersiach uczestników. I fajnie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime