Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Pociągiem na Woodstock
Autor Wiadomość
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   Pociągiem na Woodstock

Pierwsze wieści:

Gazeta Lubuska 09.07.2012

PS Niech Was nie zmyli pierwsza linijka, rozkładu jeszcze nie ma.
 
 
 
xxszogunxx  
Coś już napisał


Wiek: 33
Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 68
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

Hehe... no to ładnie Nas urządzili. Tak się cieszyliśmy że w tamtym roku od groma ludzi dojechało do domu za free, a w tym już jednak postanowili coś z tym zrobić. Niestety. :((
 
 
IRITH  
Lubi pieprzyć

Dołączyła: 24 Sie 2011
Posty: 315
Skąd: Pomorze
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

nieciekawie z tym sprawdzaniem przez pp...
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

Nie ma co przesadzać z tymi biletami, wystarczy kupić wcześniej sobie bilet w obydwie strony, w zeszłym roku każdy z takich biletów był o 19PLN tańszy czyli razem zaoszczędzało się 38PLN co już jest całkiem pokaźną kwotą. Każdy chce na imprezie zarobić, tak samo jak Carlsberg czy ToiToi czas na kolej.
 
 
 
IRITH  
Lubi pieprzyć

Dołączyła: 24 Sie 2011
Posty: 315
Skąd: Pomorze
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

mam tylko nadzieję,że nie zrobi się jakieś większe zamieszanie przez te kontrole, no ale to wyjdzie w praniu :))
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

kaaarolina napisał/a:
mam tylko nadzieję,że nie zrobi się jakieś większe zamieszanie przez te kontrole, no ale to wyjdzie w praniu :))

Myślę że dlatego warto wcześniej kupić bilet i wcześniej pojawić się na dworcu a wszystko będzie ok.
 
 
 
IRITH  
Lubi pieprzyć

Dołączyła: 24 Sie 2011
Posty: 315
Skąd: Pomorze
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

Cytat:
Myślę że dlatego warto wcześniej kupić bilet i wcześniej pojawić się na dworcu a wszystko będzie ok.

W tamtym roku wracając już z PW miałam i bilet i byłam wcześniej, ale niestety przez ludzi którzy blokowali perony [a mieli pociąg np, za 3 h] nie pojechałam nim. Zanim się dopchalam, pociąg był już pełen..
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

kaaarolina napisał/a:
Cytat:
Myślę że dlatego warto wcześniej kupić bilet i wcześniej pojawić się na dworcu a wszystko będzie ok.

W tamtym roku wracając już z PW miałam i bilet i byłam wcześniej, ale niestety przez ludzi którzy blokowali perony [a mieli pociąg np, za 3 h] nie pojechałam nim. Zanim się dopchalam, pociąg był już pełen..


Ten właśnie problem wyeliminuje sprawdzanie biletów przed wejściem na peron, wpuszczane mają być w pierwszej kolejności osoby mające bilet w dłuższej relacji czyli np. w przypadku pociągu do Lublina pierw wchodzi, Lublin, później Warszawa a dopiero na samym końcu Poznań.
 
 
 
kazuar  
Rozkręca sie

Wiek: 32
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 122
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 14 Lip, 2012   

a ja wiem że w praktyce i tak sie będzie dało wejść na peron bez biletu ;]
 
 
waldus  
Coś już napisał

Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 71
Skąd: [pl]
Wysłany: Sob 14 Lip, 2012   

W Bydgoszczy zawsze tak kontrolowali SOK MO oraz Konduktorzy że na peron tylko z biletem ale nie zda to egzaminu przy pociągach gdzie na jeden raz chce się wbić x set ludu...
luka się znajdzie a druga sprawa że pkp daje zgodnie z regulaminem możliwość zakupu biletu u konduktora więc nie mogą pozbawić nas tego przywileju jeśli do pociągu chwila a kolejka dłuższa od małego piwka...

Aczkolwiek zaczeli liczyć w końcu straty i to trzeba im przyznać że mają racje :)


Ktoś wcześniej napisał że nie dopchał się do swojego pociągu, co za problem było zamiast stać do głownego wejścia w kolejce przejść się kilka kroków na schody i było się na peronach ...
ja tak zrobiłem po 10 minutach oczekiwania na wpuszczenie i warto było a na peronach luz a nie ścisk jak w środku :)
 
 
Ndriu  
Rozkręca sie


Wiek: 32
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 280
Skąd: Stegna
Wysłany: Sob 14 Lip, 2012   

W Gdyni nie było na przykład żadnej kontroli na wejściu na perony ale był spokój w miarę. :)
 
 
 
czypoczy  
Coś już napisał


Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 79
Skąd: las
Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

Ogarnia ktoś mniej więcej cenę biletu z Warszawy? Kiedyś jakaś mapka była taka z cenami, ale to podejrzewam nieaktualne, a i nie znajdę pewnie.
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

niestety nic jeszcze nie wiadomo o pociągach z wawy :\, a sam jestem tym tematem zainteresowany bo zastanawiamy się czy jechać koleją czy szukać miejsc w samochodzie
 
 
czypoczy  
Coś już napisał


Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 79
Skąd: las
Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

A ceny z lat poprzednich? Wiem, że to się zmienia, ale przedziały mnie interesują.
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

http://www.przewozyregion...w2011cenyv3.pdf

zeszłoroczny cennik na woodstockowe pojezdy, jak w tym roku będzie podobnie to git :) chociaż ponarzekam sobie i powiem że mogłoby być o 5 złoty taniej w każdą stronę;P komplet w pociągu przecież gwarantowany:D <rotfl3>
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

boksu napisał/a:
http://www.przewozyregionalne.pl/img_in//woodstock/w2011cenyv3.pdf

zeszłoroczny cennik na woodstockowe pojezdy, jak w tym roku będzie podobnie to git :) chociaż ponarzekam sobie i powiem że mogłoby być o 5 złoty taniej w każdą stronę;P komplet w pociągu przecież gwarantowany:D <rotfl3>


Taniej ?! Będzie bardzo dobrze jak nie będzie podwyżki, niestety praktycznie wszystkie koszty wzrosły. chciałbym przypomnieć, że bilety na pociągi specjalne i tak są w większości przypadków tańsze od połączeń rozkładowych (nie piszę wszystkich ponieważ niezbyt mam czas sprawdzić, na szybko sobie sprawdziłem Warszawę, 64pln MusicREGIO, 81,50PLN TLK+Regio, bilet normalny). Przypominam również, że w wielu pociągach TLK jadących przez Krzyż wprowadzono obowiązkową rezerwację miejsc, miejscówka kosztuje dodatkowo 5PLN (to dla tych którzy planują przesiadkę w Krzyżu).
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

tak, ale TLK podlega pod PKP IC i z zasady jest droższe niż pociągi PR :( ciężko określić jakie ceny przywalą w tym roku
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

boksu napisał/a:
tak, ale TLK podlega pod PKP IC i z zasady jest droższe niż pociągi PR :( ciężko określić jakie ceny przywalą w tym roku


Generalnie to jest tak, że zgodnie z wizja Ministerstwa to IC jest przewoźnikiem międzywojewódzkim a PR to przewoźnik regionalny a więc to IC powinno pociągi specjalne robić a nie PR ale jak widać jedyne co IC jest w stanie z siebie wykrzesać to dwa wagony więcej w TLK z Bielska-Białej, całą resztę propozycji zlewają z góry na dół.

Wracając do cen, jeszcze taniej można pojechać kupując odrazu bilet TAM i POWRÓT (tu bardzo ważna uwaga, bilety są wystawiane na dwóch osobnych blankietach ale są ważne tylko i wyłącznie razem czyli trzeba mieć podczas kontroli obydwa zarówno jadąc DO Kostrzyna jak i Z Kostrzyna). Podglądając taryfy widzę, że np. bilet TAM i POWRÓT Poznań-Kostrzyn-Poznań jest 3 razy tańszy od biletu na najtańszy pociąg osobowy na tej trasie, więc sądzę że jednak trudno powiedzieć o pociągach MusicREGIO że są drogie :) .
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

Drogie na pewno nie są, wychodzą zdecydowanie taniej niż IC które wiecznie płacze że nie ma taboru i moje regionalne KM, które mają tabor, do tego sporo nowego:D, ale są drogie:( Jak dla mnie sporym problemem jest brak rozkładu na chwilę obecną, lubię zaplanować podróż wcześniej, ale przy polskim transporcie szynowym różnie z tym bywa niestety :( <zab>
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

boksu napisał/a:
Drogie na pewno nie są, wychodzą zdecydowanie taniej niż IC które wiecznie płacze że nie ma taboru i moje regionalne KM, które mają tabor, do tego sporo nowego:D, ale są drogie:( Jak dla mnie sporym problemem jest brak rozkładu na chwilę obecną, lubię zaplanować podróż wcześniej, ale przy polskim transporcie szynowym różnie z tym bywa niestety :( <zab>


Każdy by chciał wcześniej zaplanować podróż i kupić bilet. Rozkład się układa i chodzą pogłoski, że będzie pod koniec tygodnia :)
 
 
 
keeejt  
Forumowy prawiczek
kejt

Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 3
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

Siema ludzie :D Ja w tym roku pierwszy raz na wooda, powiedzcie mi, czy 2 dni przed całym festiwalem (Jadę 31, no góra 30 ) można spokojnie wybrać sobie jakieś godne miejsce jeszcze na postawienie namiotu itd ? Z tego co słyszałam już na początku lipca przybyli pierwsi woodstockowicze więc szczerze mówiąc obawiam się że nie xD No i kieeedy w końcu będą te rozkłady jazdy ? ;/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group