Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze kochane PKP ;]
Autor Wiadomość
Anciak  
Forumowy prawiczek


Dołączyła: 06 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

Ja jechałam pociagiem o 2.30 do Krakowa. Na bramkach weszłam jakos jedna z pierwszych. Ale chyba dlatego, że tłum dosłownie przepychał nas do przodu. Dzięki temu siedziałam nawet. Co prawda na plastikowych , twardych ławkach, no ale nie ma co narzekać! Na peronie byliśmy tak koło 1. Tłumy się już wtedy zbierały, sporo ludzi spało już pod ogrodzeniem śpiworkach. Ale generalnie ja na pociąg i podróż nie narzekam. Zdążyłam, wpuścili mnie, siedziałam a i pociąg dotarł planowo.
 
 
Punky Slave
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

JakubWedrowycz napisał/a:
Punky Slave napisał/a:
puste pociągi odjeżdżały

Regularnie na peronie zostawali ludzie, powiedz mi dlaczego ? Bo im się pusty pociąg nie podobał czy może dlatego że był pełny do tego stopnia, że nie dało się do niego wejść? Ludzie wchodzili do środka, stawiali bagaże na podłodze i zaraz na nich siadali dlatego z zewnątrz nie było ich widać.


"Przepuście (nazwa miasta), jeszcze są miejsca, spokojnie można wejść tylko przepuście (nazwa miasta)"

Jak ludzie się stłoczyli przed wejściem w zbitą masę to nie sposób było przepuścić najbardziej zainteresowanych do danego pociągu, a pociąg wiecznie na peronie stał nie będzie...
 
 
wtf  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 22 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: pol
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

Olsztyn mial jeden pociag.. o 4:48. duzo ludzi chcialo nim jechac,. informacjao tym, ze jest byla puszczona raz i czekal na nas tez krotko(w porownaniu do innych miast).. keidy chcielismy wejsc do niego to musielismyprzepuscic ludzi z Lublina, ktorym pociag uciekl no i jak zaczelo sie cos rpzesuwac do przodu to pociag ruszyl.
ponoc wyjatkowo pusty pojechal. gdyby nie zalatwili tego o 11(do ktorego i tak nie wszyscy weszli) to nie wiem jakbym wrocila do domu :o

nie narzekaja miasta, ktore mialy kilka pociagow do siebie. my jak mielismy jeden(na ktory sie czekalo po 8 godzin) to nie dziwcie sie.
do tego polowa ludziz torunia do Olsztyna po przesiadce jechala stojac bo nawet w korytarzu nie bylo miejsca na siedzenie.
ale caly festiwal byl tak genialny, ze warto bylo meczyc sie i jechac taki kawal, w takich warunkach. nastpenym razem trzeba pomyslec o aucie.
pozdro
 
 
Firr  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 36
Skąd: Lbn
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

To, co się działo pod bramkami o 3 to była jakaś masakra. Totalny ścisk, mdlejące osoby, brak powietrza. Nie dało się ruszyć w żadną stronę, totalny chaos. Oczywiście pociąg do Lublina (ten o 4 coś) uciekł nam bo nie było szans abyśmy do niego weszli. Na szczęście z wejściem do pociągu o 8 nie było problemu, przyszedł czerwony patrol i sytuacja została opanowana. Bez problemu zajęliśmy miejsca siedzące, były osoby na podłodze ale było dość luźno.
 
 
Glober  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Nowogard / Warszawa
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

Nie zdążyłem kupić biletu na pociąg do Szczecina jakoś koło godziny 9 więc sobie poczekałem... 8 godzin. To dla mnie największa porażka, bo tłum był ogromny, w środku nie miałem jak ruszyć nogą, znajomi w ogóle do niego nie weszli.
 
 
Kaysh  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 06 Lis 2011
Posty: 29
Skąd: kraków
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

Ja wracałam do Krakowa pociągiem o 14. Zero problemów, na peron weszliśmy szybciutko, idealnie chwilke przed podstawieniem pociągu, udało się usiąść w tym bezławkowym przedziale na końcu wagonu, pełen komfort, po Wrocławiu dało się już wyłożyć na podłodze i spać. Pociąg przyjechał punktualnie, w Głogowie byliśmy nawet przed czasem.
 
 
blitzkireg  
Forumowy prawiczek

Wiek: 47
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: ychów
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

Wszyscy nas straszyli że są bramki i nie wpuszczają bez biletów, a chcieliśmy jechac na gapę. Kolega był w mieście i potwierdził, że faktycznie to nie plotki. Kupiliśmy bilety i walimy na peron... a tam nie ma bramek, ludzi też "niewiele" w porównaniu do zeszłego roku. Jechałam pociągiem do Bielska o 22:55 w niedzielę, udało nam się zdobyć separatkę, ludzie koło nas ściśnięci jak śledzie w puszce, więc myśleliśmy że mamy szczęście ;D jak dojechaliśmy to się okazało że późniejsze wagony jechały wręcz "puste". Co w tamtym roku było niemożliwe ;D

Mnie tam organizacja się podobała, pociąg się nie spóźnił szczególnie, na peron spokojnie można było wejść, gośc tylko chodził i z megafonem nas pouczał.
 
 
wtf  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 22 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: pol
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

o 14 to na pewno byly luzy. ludzie od 3 (jak nie wczesniej) tam byli.ale do krk jechalo kilka pociagow to i mieliscie ten komfort;) gdyby do ols byl jakis pociag w takich godzinach to tez bym go wybrala. Przez to wszystko na my riot zostalam moze na 3kawalkach( czekalam na nich caly wieczor). a i tak nie pojechalam tym po 4.
trzeba bylo olac ten pociag i bawic sie do konca..
 
 
kaliber44  
Coś już napisał
``Zdecydowany niezdecydowanie..``


Wiek: 37
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 81
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

o wypisanie biletu kredytowego trzeba było sie prosić odsyłano nas od jednego konduktora do drugiego ! za przeproszeniem to ich zasrany obowiązek !!!
 
 
shaggy  
Forumowy prawiczek
Nie piję denaturatu. Przed północą..


Wiek: 30
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 32
Skąd: Lipowiec
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

Jeżeli chodzi o tajne przejście, to ktoś wyciągnął ogrodzenie z betonowego obciążenia i powstało wąskie przejście między ogrodzeniem a barem.(czerwoni widzieli to ale przymknęli oko żeby jakkolwiek rozładować ten tłum).
Ten kto nie był przy bramkach między 3 a 5, ten nie wiem co tam się działo.
Najgorsze było to że 3 metry przedemną zaczyna się peron, patrzę na puste miejsca w pociągu, drę się "przepuście mnie na lublin!", mój pociąg rusza a po chwili ogarniam że przede mną stoją ludzie którzy mają pociąg za 3 godziny..
 
 
 
matuch  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 6
Skąd: polska
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

od 23 do 3:30 stałem i czekałem na pociąg do Zielonej Góry, by i tak stać oparty o drzwi.W przejściu między przedziałami było nas 25 osób. Fakt jest taki że ludzi w chuj, a na peron nie wpuszczają bo niby pociąg pełen. Pociąg rusza a w niektórych przedziałach po 3 osoby. Aż szlak człowieka może trafić.... No i genialne posunięcie PKP - przyjeżdża ponad pół miliona osób a oni otwierają 3 kasy... no ludzie.
 
 
wtf  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 22 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: pol
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

ale ludzie tez sa takimi egoistami... jeden typ, ktory chyba na Torun jechal wlazl sobie na ta droge przed bramka, z wielkimi torbami i jakimis dluugimi rurkami, ktore polozyl obok siebie i siedzi. a przed jego odjazdem mialy byc jeszcze dwa pociagi. no jak mozna widziec tylko czubek swojego nosa..
Ze zmeczenia bylam taka zla, że za ten egoizm jechalam wszystkich po kolei.
gdyby potrafili sie zachowac to pojechaloby chociaz o garstke ludzi wiecej.. no ale bylo - minelo. zobaczymy za rok
 
 
kaninchen1991  
Forumowy prawiczek


Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 14
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

masło napisał/a:
bo do tych bramek czekali wszyscy a nie tylko ci których pociąg na nich czekał


a gówno prawda, bo razem z nami w kolejce do bramki czekały osoby do Szczecina, których pociąg właśnie odjeżdżał, oraz ludzie do Olsztyna, których pociąg zaraz miał przyjechać i mieli oni już czekać na peronie. nie zwalajcie wszystkiego na masę ludzi, tylko na organizację - to się musi wreszcie zmienić!
 
 
zakręcona  
Forumowy prawiczek
Zajmuję miejsce siedzące!

Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

Za rok wracamy do Berlina, mieli chyba z 15 pociągów ;)

Mnie najbardziej wkurzyło, że kupiłam bilet do Gdańska w relacji najpierw do Poznania a potem przesiadka na TLK, koszt biletu: 86 zł. A koleś potem przez megafon się drze, że można na bilecie specjalnym za 64zł do Gdyni wsiąść też w Poznaniu do TLK tylko zgłosić konduktorowi..22zł przepłacone a to dużo.
 
 
fobia666  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

Jechałem do Krakowa o 6:30, koło 5:50 dojechałem na dworzec. Z tego co wiedziałem to organizacja wtedy było całkiem niezła, pokojowi z megafonami, podnoszenie rączek, przepuszczanie tych, którym pociąg właśnie stoi na peronie. Nasz pociąg był dopierdolony na full, nie bylo nawet jak usiąść na plecakach, ale po 4-5h się przeludniło, po bodaj 6h znalazłem resztę ekipy przedział dalej, która dopadła siedzące miejsca, więc było jak się napić spokojnie. Jedynie co mi się nie podobało, to koleś który odrazu po odjeździe wbił do łazienki obok której siedzieliśmy i zabunkrował się tam na ponad 2h. Stukania i wołania nic nie dały, dopiero pospolite ruszenie całego przedziału i glanowanie drzwi sprawiły że wyszedł.
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

zakręcona napisał/a:
Za rok wracamy do Berlina, mieli chyba z 15 pociągów ;)

Mnie najbardziej wkurzyło, że kupiłam bilet do Gdańska w relacji najpierw do Poznania a potem przesiadka na TLK, koszt biletu: 86 zł. A koleś potem przez megafon się drze, że można na bilecie specjalnym za 64zł do Gdyni wsiąść też w Poznaniu do TLK tylko zgłosić konduktorowi..22zł przepłacone a to dużo.


Serio?! Pytałam o to na forum i dostałam info, że tak nie można, bo pociąg do Gdyni jedzie inną trasą... :< I tym samym na studenckim zamiast 50parę zł za 2 strony zapłaciłam 74. Echsz.
 
 
 
matpot92  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 37
Skąd: Poznań\MG
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

Drodzy hejterzy, po pierwsze chciałbym sprostować, bo wielu z Was myli notorycznie pojęcia. Już tłumaczę.

PKP to spółka akcyjna. Od 2001 trwa reforma PKP, której głównymi celami jest restrukturyzacja i sprzedaż spółek kolejowych, uporządkowanie stanu prawnego i sprzedaż zbędnych nieruchomości oraz wydzielenie infrastruktury kolejowej, a następnie przekazanie jej Skarbowi Państwa. Proces ten miał być finansowany z kredytu, następnie spłacony z dochodów z prywatyzacji[3].

Zarządcą większości linii kolejowych jest należące do państwowych Polskich Kolei Państwowych przedsiębiorstwo PKP Polskie Linie Kolejowe, a głównymi przewoźnikami pasażerskimi wchodzące również w skład Grupy PKP – PKP Intercity oraz należące do samorządów województw Przewozy Regionalne.

Wyjaśniając, PKP PLK obecnie odpowiada za budynki kolejowe, perony, stacje, tory etc. natomiast większość z Was narzeka na spółkę, która organizowała pociągi na Woodstock, czyli PR (Przewozy Regionalne) i która podlega tylko pod PKP..


Teraz moja wypowiedź odnośnie ich przygotowania na obecny rok. Było lepiej niż rok temu. Megafony podawały pociąg, który odjeżdża najwcześniej, ludzie, którzy tym pociągiem chcieli podróżować i mieli bilet zostali wpuszczeni przez barierki. Co można według Was zrobić, żeby było lepiej? Może za rączkę kierować każdego? Ja z dziewczyną wracałem pierwszym pociągiem o 1:56 i siedziałem wygodnie na fotelu. Wszystkie miejsca były zajęte i jedynie jedna osoba spała na podłodze, bo nie była w stanie rozwalić śpiwora na miejscu siedzącym.

Pozdrawiam.
 
 
Artemis  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 17
Skąd: Brzesko
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

o 5:50 było w porządku, bo przyjechał patrol i zaczęli ludzi ogarniać, ale jak wszedłem w ten tłum o 3:30 to stałem tam przytłoczony przez wszystkich właśnie gdzieś do 6 : _

Najlepsze było to, że całą bramkę blokowali ludzie jadący chyba do Krakowa, a stojąc tam blokowali ludzi na reszte pociągów, które odjeżdżaly wczesniej.
 
 
YogiCK  
Forumowy prawiczek


Wiek: 33
Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 21
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

Gdzieś do 4.30 - 5.00 był dramat, mnie się nie udało dopchać nawet do bramki żeby wejść do pociągu na Lublin o 4.25. Dopiero jak przyjechała policja i pokojowy patrol, zaczęli wszystko rozładowywać, zaczęło się robić ok. Tylko w takim bądź razie nie dało się tego zrobić od samego początku, od momentu kiedy pierwszy pociąg powrotny rusza? Naprawdę czerwoni później sobie fajnie z tym radzili, ludzie rzeczywiście pilnowali się żeby nie pchać się wcześniej na peron i puszczali tych którzy mieli wsiąść na najbliższy. Dla mnie jeszcze jeden punkt był by dobrym pomysłem - zakaz sprzedaży biletów na miejscu w dniu wyjazdu. Czasu na jego zakup było dosyć przez cały Woodstock, poza tym przy zakupie powrotnego ze zwykły wychodziło taniej. Taki problem było pomyśleć wcześnie?
 
 
 
Maya  
Forumowy prawiczek


Wiek: 32
Dołączyła: 06 Sie 2012
Posty: 11
Skąd: Wrocław/Szczecin
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

pkp trochę nawaliło, to trzeba przyznać, jednak trzeba podziękować patrolowi za to, że starali się zapanować nad wszystkim i jakoś to zorganizować.
Mi się do pociągu do Szczecina o 9 niestety nie udało wsiąść, nie wiem jak to się stało, już ktoś nawet wcześniej pisał, że ludzie do Bielska i Szczecina stali razem przed bramkami i zrobiło się jedno wielkie zamieszanie.
 
 
Marg!tta666  
Lubi pieprzyć


Wiek: 32
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 438
Skąd: Bojanowo
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

Hmm.. w takim razie my mieliśmy chyba jakieś szczęście. Przyszliśmy na PKP ok 8:30 ok 9 wsiadliśmy do pociągu który jechał do Krzyża ( na peron weszliśmy normlanie dopiero w pociagu przy kontroli bilety kupilismy), w Krzyżu czekaliśmy może z 20 min i mieliśmy pociąg do Poznania i później każdy rozjechał się w swoją strone. Co nas bardzo zdziwilo to fakt że w każdym pociągu był luz, prawie wszyscy mieli miejsce siedzące normalnie na siedzeniu, można było się nawet wygodnie rozłożyć i przekimać trochę.... Także luksus w porównaniu z ubiegłym rokiem gdy musiałam przez 3 godz stać na jednej nodze między przedziałami ściśnięta jak sardynka w puszce.....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang