Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Legalizacja Konopii w Polsce!
Autor Wiadomość
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 05 Sty, 2011   

Krzysiu28165 napisał/a:
Racja dostęp do narkotyków w szkołach to pestka... i duża ilość konsumentów .

PS; Także nie pale
Nieprzęciętna też tak uważam ze 1000 dni(lecz każdy inny ) :mrgreen:

Tak naprawde kazdy ma dostep do narkotykow, legalne, czy nielegalne, czy z apteki, czy z monopolowego, czy od dilera, czy z pobliskiej laki - a moze nawet w sklepach spozywczych(galka muszkatalowa).
Jesli chodzi o ilosc konsumentow narkotykow to raczej jest ona na stalym poziomie i wynosi okolo 95-98% populacji, tylko zmieniaja sie substancje ktorych uzywaja, teraz wieksza swiadomosc spoleczna i moda sprawia, ze coraz popularniejsza staje sie marihuana oraz troche psychodeliki - czyli w zasadzie dobrze. Na pewno bedzie to mialo swoje spoleczne konsekwencje jednak jestem pewien, ze duzo mniejsze niz te ktore powoduje etanol.

[ Dodano: Sro 05 Sty, 2011 ]
+ dostep do narkotykow w szkole to efekt uboczny penalizacji i kryminalizacji posiadania niektorych narkotykow
+ nikogo nie obchodzi, czy palicie czy nie, to nie jest temat: "czy lubicie kurzyc trawe?"
 
 
Raczkins  
Na pewno offtopuje
...po co się bać, skoro w duszy gra muzyka...


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lis 2010
Posty: 628
Skąd: Żywiec
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011   

A ja mam pytanie, pewnie trochę głupie, ale wczoraj to wymyśliłam pod wpływem nieplanowanego myślenia. Jak to jest, w PL posiadanie przy sobie Marichuany jest nielegalne i grożą za to odpowiednie sankcje. A co w przypadku samego bycia pod wpływem... biorąc pod uwagę sytuacje, jak na przykład mieszkając w Cieszynie, przechodzę sobie na czeską stronę, zajaram i wracam do domku bez fizycznej obecności dopalacza w moich kieszeniach, czy czymś tam... oczywiście w tej tezie trzeba wziąć pod uwagę opcje, że zatrzymuje mnie policja, czy jakiśtam organ porządkowy uprawniony do tego i potrafi wykazać zawartość thc w moich płucach?
 
 
 
Ndriu  
Rozkręca sie


Wiek: 32
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 280
Skąd: Stegna
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011   

Bycie pod wpływem nie jest nielegalne. Dopóki nikt Cię nie złapie na gorącym uczynku jest wszystko okej.:B
 
 
 
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011   

Ja słyszałem, że posiadanie nieznacznej ilości (poniżej 0,5g) jest legalne, ale jakoś nigdy nie starałem się, żeby to sprawdzić... Ktoś może wie coś o tym bo chętnie bym się dowiedział czy dobrze zostałem poinformowany, z góry dzięki;]
 
 
 
Ndriu  
Rozkręca sie


Wiek: 32
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 280
Skąd: Stegna
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011   

Zdecydowanie źle zostałeś poinformowany.
 
 
 
Evela  
Lubi pieprzyć
;]


Wiek: 95
Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 322
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011   

Raczkins, miałam taką sytuację właśnie. Był lekki przypał i na drugi dzień policja zapukała do mych drzwi. Oczywiście standardowe pytania od kogo i standardowe odpowiedzi nic nie wiem. Nie zrobią Ci nic. Pod wpływem możesz być posiadać nie wolno bo lipa ;-)
 
 
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 26 Lut, 2011   

No i już wszystko wiem, dzięki wielkie;]
 
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Nie 27 Lut, 2011   

Evela napisał/a:
RaczkinsOczywiście standardowe pytania od kogo i standardowe odpowiedzi nic nie wiem.


zawsze odpowiadaj "nic nie pamiętam". tego, że nie pamiętasz ci nie udowodnią, to, że wiesz, jak najbardziej :P
 
 
Evela  
Lubi pieprzyć
;]


Wiek: 95
Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 322
Skąd: Lubin
Wysłany: Nie 27 Lut, 2011   

Aras666, to też mówiłam. Ogólnie namieszałam bo najpierw mówiłam że nic nie wiem później że nie pamiętam a na koniec że znalazłam :mrgreen:
 
 
Raczkins  
Na pewno offtopuje
...po co się bać, skoro w duszy gra muzyka...


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lis 2010
Posty: 628
Skąd: Żywiec
Wysłany: Nie 27 Lut, 2011   

hehe:) spoko, dzięki za info i poradę:D
choć w aspekcie zakupu w >legalnym kraju< to nie ma większego znaczenia co powiem, chyba....
 
 
 
Kamilotto  
Rozkręca sie
Leniuchus pospolitus


Wiek: 38
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 126
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 27 Lut, 2011   

Jeśli chodzi o ilość to niestety nawet znikoma (czytaj resztka która nieopatrznie usypała się do kieszeni) potrafi narobić problemów. Wszystko zależy od osoby która Cie z tym złapie - albo stwierdzi że nie chce jej się wypełniać stosu papierków, albo będzie służbistą który się czepia wszystkiego.
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 27 Lut, 2011   

Decyzją sądu najwyższego o posiadaniu narkotyków możemy mówić w przypadku posiadania ilości narkotyku która potrzebna jest do jednokrotnego odurzenia - nigdy w przypadku aresztowania nie zgadzajcie się na dobrowolne poddanie się karze(nawet w przypadku większych ilości) większość prokuratorów już widząc sprawę i ilość typu 1,2 grama marihuany z miejsca umorzy sprawę, a nawet jeśli nie to posiadania na własny użytek nie jest posiadaniem w myśl rozumieniu ustawy i tej wersji należy się trzymać - niska szkodliwość społeczna popełnionego czynu zabronionego i prośba o umorzenie sprawy z tego powodu i 90% szans na wygraną w sądzie - jeśli już dojdzie do rozprawy dobrze jest pozbierać opinie od ludzi typu: osiedlowy, proboszcz, dyrektor placówki w której się uczycie etc - jeśli opinie będą pozytywne sąd z miejsca umorzy sprawę.
 
 
kaliber44  
Coś już napisał
``Zdecydowany niezdecydowanie..``


Wiek: 37
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 81
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 15 Lip, 2011   

Wręcz normalność i coś takiego czym jest szeroko rozumiana wolnosc osobista wymaga tego aby KONOPIA była legalna:)

Jak najabrdziej za legalem :)

W polsce raczej sie nie doczekamy
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Pią 15 Lip, 2011   

Co to jest wolność osobista? I o jakim kryterium normalności mowa?
 
 
żaba  
Rozkręca sie
łajza

Wiek: 31
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 100
Skąd: ze wsi
Wysłany: Pią 15 Lip, 2011   

Nie jestem wielką zwolenniczką palenia trawki, jednak jestem całą sobą za legalizacją.

A normalnością jest to, że człowiek jako istota rozumna ma prawo decydować o sobie i ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje. Normalność w tym rozumieniu w ogóle w naszym kochanym Eurokołchozie nie funkcjonuje niestety. A wolność osobista to właśnie ta normalność, która już nie jest normalnością, tylko unikatem. Granicą wolności jednostki powinna być tylko i wyłącznie wolność innej osoby.
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 15 Lip, 2011   

zUe dazy napisał/a:
Co to jest wolność osobista?

Możliwość wybierania z wszystkich dostępnych opcji, pod warunkiem, że nie naruszają one wolności drugiego człowieka.

zUe dazy napisał/a:
I o jakim kryterium normalności mowa?

Może o takim w którym jakiekolwiek decyzje polityczne są podejmowane przy konsultacji ze specjalistami w tej dziedzinie a nie oparte na przesądach i propagandzie z lat 60's ?

[ Dodano: Pią 15 Lip, 2011 ]
żaba napisał/a:
Granicą wolności jednostki powinna być tylko i wyłącznie wolność innej osoby.

Czasami trzeba poświęcić wolność jednostek, by utrzymać ład społeczny, nie, żeby miało to zastosowanie w tej konkretnej sprawie, ponieważ penalizacja narkotyków nic dobrego nam nie przyniosła - ale wydaje mi się, że warto utrzymać równowagę, o ile status prawny marihuany jest jakimś absurdem, o tyle nie jestem do końca przekonany, czy pełna legalizacja heroiny byłaby dobrym pomysłem(nie twierdzę również, że obecne prawo działa, jest całkowicie chybione, ale lepsze od pełnej legalizacji - moim zdaniem).
 
 
pauli  
Rozkręca sie
hej hej chyba śni mi się życie!


Wiek: 29
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 100
Skąd: Polkowice/Wrocław
Wysłany: Pią 15 Lip, 2011   

Niestety bardzo mało jest w Polsce ludzi myślących racjonalnie, którzy potrafią korzystać z używek z umiarem.
Dlatego też jestem na NIE ;-)
 
 
 
Bekier  
Lubi pieprzyć
Misanthrope czyli dziecko Nienawiści i Pogardy

Wiek: 31
Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 482
Skąd: Brodnica
Wysłany: Pią 15 Lip, 2011   

pauli napisał/a:
Niestety bardzo mało jest w Polsce ludzi myślących racjonalnie, którzy potrafią korzystać z używek z umiarem.
Dlatego też jestem na NIE ;-)


Z konopi nie trzeba korzystać z umiarem ;|
 
 
 
Felas  
Coś już napisał

Wiek: 53
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Berlin
Wysłany: Pią 15 Lip, 2011   

Bekier napisał/a:


Z konopi nie trzeba korzystać z umiarem ;|


Trzeba, trzeba.
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 15 Lip, 2011   

pauli napisał/a:
Niestety bardzo mało jest w Polsce ludzi myślących racjonalnie, którzy potrafią korzystać z używek z umiarem.
Dlatego też jestem na NIE ;-)

Argument nie ma sensu, istnieje coś takiego jak czarny rynek, poza tym znacznie ciężej jest skrzywdzić się marihuaną niż dajmy na to alkoholem który jest w pełni legalny, do tego dochodzą czynniki ekonomiczne czy wreszcie czysto-moralne(jakie mamy prawo do tego, żeby decydować co ktoś ma prawo spożywać ? Jest to chore i taka postawa powinna być tępiona).
 
 
pauli  
Rozkręca sie
hej hej chyba śni mi się życie!


Wiek: 29
Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 100
Skąd: Polkowice/Wrocław
Wysłany: Pią 15 Lip, 2011   

Wszystko jest dla ludzi, taaak? Co do marihuany, to jest to lek psychotropowy i tak należy go traktować. Alkohol jest legalny, bo nikt go nie zdelegalizował a nie zrobiono tego dlatego, że w małych ilościach nie oddziaływuje na ośrodkowy układ nerwowy. W przypadku papierosów i marihuany jest inaczej, każda inhalacja działa na organizm.

W sumie więcej, marihuana obecna w sprzedaży to domieszka marihuany i syfu. groźnego syfu.
Jeżeli legalna była by "czysta", byłaby o wiele bardziej nieszkodliwa. Nasza "polska" marihuana może powodować dziwne zachowania, także agresywne. Czysta - co najwyżej głupawkę.
Obecnej kijem przez szybę nie dotknę, bo groźne toto i nie wiadomo z czym ją wymieszali.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group