Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Kara śmierci

Jaki jest wasz stosunek do kary śmierci ?
Jestem ZA!
57%
 57%  [ 125 ]
Jestem stanowczo przeciw!
30%
 30%  [ 67 ]
Nie mam zdania/nie wiem co o tym myśleć
11%
 11%  [ 26 ]
Głosowań: 218
Wszystkich Głosów: 218

Autor Wiadomość
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 35
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

No właśnie to to już w ogóle..

Zresztą jak dla mnie istnienie prawdopodobieństwa nawet 0,001%, że skazany okaże się niewinny jest dostatecznym argumentem przeciw.
  
 
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Yeppie.

Agree.
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

vin napisał/a:
Zresztą jak dla mnie istnienie prawdopodobieństwa nawet 0,001%, że skazany okaże się niewinny jest dostatecznym argumentem przeciw.


Nic dodać, nic ująć.
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

vin napisał/a:


..najlepiej jednym odebrać prawo do życia a innym do dziecii tak? a dlaczego? bo kasa..

A tak poza tym to odpowiedz na pytanie kto będzie podejmował decyzje odnośnie tego kogo skazać na kare śmierci? Ty? I jeszcze jedno najważniejsze..kto będzie tą kare wykonywał? też Ty? A co jeśli skazany po fakcie okaże się jednak niewinny?! (może rzadko, ale zdarzało się to). Kto w takim razie poniesie za to odpowiedzialność? Ty? urzędnicy? wykonawcy kary? Nie wiem czy chciałbyś się tego podjąć.

..co do wad genetycznych- to pisałem,że nie powinni-ale to Ich sprawa..ja tylko nie chcę "utrzymywać"kolejnych pokoleń osób chorych...co do kary śmierci- jeśli już ktoś na nią zasłużył- to nie za kradzież czekoladki, kto powinien- instytucje, sądy-ale teraz piszemy cz jesteśmy za , czy przeciw...oczywiście może by to wyglądało inaczej- gdyby mieli możliwość pracy to pewnie bym podszedł do tego inaczej...ale mamy jak mamy siedzą i nic nie robią- i co ja mam Go utrzymywać???Ostatnio w radio mówili,że więźniowie mają lesze wyżywienie niż niejeden przedszkolak-Szok!!!...

[ Dodano: Nie 04 Wrz, 2011 ]
Ossie napisał/a:
Wkurwia mnie takie myślenie ;]

Na samochody dla księży też płacisz, o to też tak głośno krzyczysz?


..a jest Taki temat???Nie chodzę do kościoła, nie wpuszczam księdza do domu, moja córka nie chodzi na religię i nie była na pierwszej komunii, zawsze głośno mówię o opodatkowaniu kościoła, i o tym ,że to nieroby....



...pogadamy jak sami będziecie mieli dzieci , jak będziecie płacić podatki, jak usłyszycie ,że nie ma miejsca w przedszkolu, albo że dziecko dostaje gorsze posiłki niż nierób w pierdlu...ja tez miałem kiedyś mniej lat i żyłem ideami, ale z czasem mnie życie zweryfikowało...od kiedy mam córę- to KAŻDEGO pedofila bym wykastrował...
 
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Cytat:
...pogadamy jak sami będziecie mieli dzieci , jak będziecie płacić podatki, jak usłyszycie ,że nie ma miejsca w przedszkolu, albo że dziecko dostaje gorsze posiłki niż nierób w pierdlu...ja tez miałem kiedyś mniej lat i żyłem ideami, ale z czasem mnie życie zweryfikowało...od kiedy mam córę- to KAŻDEGO pedofila bym wykastrował...



Najlepiej złożyć na wiek, bo nie ma innego argumentu oprócz kasy, hę? A my, mając tyle lat ile mamy, nie widzimy nic, co dzieje się wokół. Dobre podejście. Jeszcze zabroń nam się odzywać, bo nie mamy dzieci i nie płacimy podatków. Moi starzy płacą, rodzina, znajomi. I jakoś nie boli mnie to, że część kasy moich starych zamiast do kieszeni mojej czy mojego brata, idzie na więźniów.

Kastracja pedofila? Jestem za. Tylko tak, żeby się nie wykrwawił. Aczkolwiek, proszę też u ucięcie dłoni, zepsucie mózgu i zablokowanie zmysłu węchu. A najlepiej to jeszcze wzroku. [Nie zapominajmy, że pedofilia nie kończy się na penisie].

Ale nie zabijać.
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 35
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

No i nadal nie uzyskałam odpowiedzi na pytania. Kto weźmie za to wszystko odpowiedzialność? Ja bym nie chciała przede wszystkim skazywać sąd na podejmowanie takich dezycji ani urzędników na wykonywanie kary śmierci. Bo co wykonałby powiedzmy przykładowo 100 wyroków a ten 101 by się okazał niewinny? Wyobrażasz sobie co z takim człowiek dalej by się działo? Więc nie myśl tylko o sobie i swoich podatkach.

Udun napisał/a:
Ostatnio w radio mówili,że więźniowie mają lesze wyżywienie niż niejeden przedszkolak-Szok!!!...


Nie wiem jak Ty ale ja wolałabym mieć gorsze wyżywienie na wolności niż lepsze w pierdlu. Bo jak wcześniej słusznie zauważyłeś nie piszemy o osobach, które ukradły czekoladki tylko o takich co się dopuścili gorszych przestępstw i siedzą latami - moim zdaniem jest to gorsza kara niż śmierć. Śmierć właściwie takiego człowieka uwalnia od kary na swój sposób.

Udun napisał/a:
...pogadamy jak sami będziecie mieli dzieci , jak będziecie płacić podatki, jak usłyszycie ,że nie ma miejsca w przedszkolu, albo że dziecko dostaje gorsze posiłki niż nierób w pierdlu...ja tez miałem kiedyś mniej lat i żyłem ideami, ale z czasem mnie życie zweryfikowało...od kiedy mam córę- to KAŻDEGO pedofila bym wykastrował...


No to właściwie skoro tak do tego podchodzisz to powinniśmy skończyć dyskusje, bo dzieci nie mam jak wiesz. Chociaż nie sądzę, żeby mi się poglądy bardzo zmieniły. Nie żyje ideami i zdaję sobie sprawę, że świata nie naprawie ani ja ani nikt inny, ale to nie znaczy, że mam wszystkich więźniów wrzucić do jednego wora i spalić najlepiej, bo..podatki. Zresztą nikt nie ma prawa do odbierania życia drugiej osobie. Dla mnie zarówno ten co się dopuścił morderstwa jak i ten co skazał morderce jest taki sam. Powody się nie liczą. Dlaczego sąd ma decydować kto ma żyć a kto nie? A co do pedofilów to taki pedofil gorsze życie będzie miał w pierdlu niż po Twojej kastracji.
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

...co do wieku- to nikomu nie odmawiam rozmowy- pisze tylko,że w moim przypadku było tak,że kiedyś żyłem ideami, a teraz raczej rzeczywistością...Wy nie możecie zagwarantować, że z Wami też tak nie będzie...

Ossie napisał/a:
I jakoś nie boli mnie to, że część kasy moich starych zamiast do kieszeni mojej czy mojego brata, idzie na więźniów.



...no i dobrze-bo nie Twoje- Tylko ICH-ale co by nie było zapytaj starych czy Ich to nie boli,czy nie woleli by więcej przeznaczyć dla Ciebie , czy Twojego brata...

[ Dodano: Nie 04 Wrz, 2011 ]
Ossie napisał/a:


Kastracja pedofila? Jestem za. Tylko tak, żeby się nie wykrwawił. Aczkolwiek, proszę też u ucięcie dłoni, zepsucie mózgu i zablokowanie zmysłu węchu. A najlepiej to jeszcze wzroku. [Nie zapominajmy, że pedofilia nie kończy się na penisie].

Ale nie zabijać.
..to ironia- Czy tak na prawdę sądzisz...???...

[ Dodano: Nie 04 Wrz, 2011 ]
vin napisał/a:

Udun napisał/a:
Ostatnio w radio mówili,że więźniowie mają lesze wyżywienie niż niejeden przedszkolak-Szok!!!...


Nie wiem jak Ty ale ja wolałabym mieć gorsze wyżywienie na wolności niż lepsze w pierdlu. Bo jak wcześniej słusznie zauważyłeś nie piszemy o osobach, które ukradły czekoladki tylko o takich co się dopuścili gorszych przestępstw i siedzą latami - moim zdaniem jest to gorsza kara niż śmierć. Śmierć właściwie takiego człowieka uwalnia od kary na swój sposób.

.


...ale Oni sami sobie wybrali taką drogę...nie ma się co litować...nabroiłeś pokutuj...

[ Dodano: Nie 04 Wrz, 2011 ]
vin napisał/a:

No to właściwie skoro tak do tego podchodzisz to powinniśmy skończyć dyskusje, bo dzieci nie mam jak wiesz. Chociaż nie sądzę, żeby mi się poglądy bardzo zmieniły. Nie żyje ideami i zdaję sobie sprawę, że świata nie naprawie ani ja ani nikt inny, ale to nie znaczy, że mam wszystkich więźniów wrzucić do jednego wora i spalić najlepiej, bo..podatki. Zresztą nikt nie ma prawa do odbierania życia drugiej osobie. Dla mnie zarówno ten co się dopuścił morderstwa jak i ten co skazał morderce jest taki sam. Powody się nie liczą. Dlaczego sąd ma decydować kto ma żyć a kto nie? A co do pedofilów to taki pedofil gorsze życie będzie miał w pierdlu niż po Twojej kastracji.


..nie wrzucam WSZYSTKICH do jednego worka- jest różnica za co dostaje się dożywocie ,a za co np; 10lat...

...Tylko, że Ci co zabijają jakoś się tym nie przejmują...

...i bardzo dobrze, że są gnojeni w pierdlu, a kastrować Takich i tak trzeba...
 
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Cytat:
...no i dobrze-bo nie Twoje- Tylko ICH-ale co by nie było zapytaj starych czy Ich to nie boli,czy nie woleli by więcej przeznaczyć dla Ciebie , czy Twojego brata...



Po napisaniu tego posta rozmawiałam z mamą. Nie boli. Wręcz przeciwnie. Jest bardzo przeciwna karze śmierci. I nie uważa, że to, że nie zarabiam i nie mam dzieci wyklucza posiadanie własnego zdania na temat KŚ.

Cytat:
..to ironia- Czy tak na prawdę sądzisz...???...


Serio. Uważam, że pedofilia to nie tylko gwałty na dzieciach, ale także dotykanie czy patrzenie. I myślenie.
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Ossie napisał/a:
[ I nie uważa, że to, że nie zarabiam i nie mam dzieci wyklucza posiadanie własnego zdania na temat KŚ.

Cytat:
..to ironia- Czy tak na prawdę sądzisz...???...


Serio. Uważam, że pedofilia to nie tylko gwałty na dzieciach, ale także dotykanie czy patrzenie. I myślenie.

....ale ja Ci nie bronię mieć własne zdanie...czas zmienia Wszystko i Wszystkich...może ja zmienię zdanie za 10lat, a może TY...

...masz rację- ale za myślenie i patrzenie to nie można karać...za dotyk TAK...
 
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

A czy nie można za myślenie - do zależy. Zamiar też jest myśleniem, a czasami jest karalny (jeśli wykonało się jakikolwiek ruch w stronę popełnienia przestępstwa).


Moja mama nigdy nie była za karą śmierci. I tak jej zostało, więc podejrzewam, że mnie (Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt kierunku moich studiów) też się nie zmieni.
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 35
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Udun napisał/a:
...ale Oni sami sobie wybrali taką drogę...nie ma się co litować...nabroiłeś pokutuj...


No właśnie..przecież nie mówię, że mają nie pokutować..oczywiście, że mają i to jak najdłużej. Zresztą uwierz, że sporo więźniów, którzy dostali dożywocie woleliby kare śmierci..po co mamy im to ułatwiać? niech się męczą w pierdlu.

Udun napisał/a:
..nie wrzucam WSZYSTKICH do jednego worka- jest różnica za co dostaje się dożywocie ,a za co np; 10lat...


No właśnie ja jakoś nie widzę tej różnicy..czasami za zabójstwo dostają mniej niż 10 :( i tu leży problem moim zdaniem..w wyrokach.
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

... a wyspa Utoja i Breivik- planował i zrobił co zrobił, a w Norwegii dostanie max 21lat i to podobno u Nich nie ma krat ...może ktoś znajdzie jakąś lukę prawną i posiedzi do końca życia...ale moim zdaniem powinien dostać karę śmierci...nie ma pewności,że jak wyjdzie nie zrobi znów takiej masakry...

[ Dodano: Nie 04 Wrz, 2011 ]
vin napisał/a:
Zresztą uwierz, że sporo więźniów, którzy dostali dożywocie woleliby kare śmierci..po co mamy im to ułatwiać? niech się męczą w pierdlu.


..jak tak cierpią- to zawsze mogą sobie sami pomóc...mimo monitoringów itp..chcieć to móc...a meczą się..i tu wracamy do tego co cały czas piszę ...za naszą kasę...i to mi się nie podoba..
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 35
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

A Nicholas Yarris, skazany na karę śmierci? 22lata spędził w więzieniu i okazał się niewinny..takie pomyłki się zdarzają.

Możemy się tak wymieniać przykładami, ja i tak zostane przy swoim, bo tak jak wcześniej napisałam dla takich pomyłek nie warto ryzykować !
 
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Udun napisał/a:

..jak tak cierpią- to zawsze mogą sobie sami pomóc...mimo monitoringów itp..chcieć to móc...a meczą się..i tu wracamy do tego co cały czas piszę ...za naszą kasę...i to mi się nie podob


Ta, a wiesz kto za to beknie? Wychowawca, który miał zmianę. Bo to mimo wszystko jego wina.
 
 
 
ikswezclam  
Rozkręca sie
@->---


Wiek: 39
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 161
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2011   

Badania przeprowadzone w 1993 roku przez Duke University wykazały, że wykonanie wyroku śmierci w Północnej Karolinie kosztuje ten stan ponad 2 miliony dolarów więcej, aniżeli kosztowałby dożywotni pobyt skazanego w więzieniu. W Nowym Jorku kara śmierci pochłonie rocznie 118 milionów dolarów; drobna część tej sumy wystarczyłaby do tego, by sfinansować szereg innych sposobów walki z przestępczością. Nikt już nie zaprzecza, że czasem egzekucje wykonuje się na niewinnych osobach, pozostaje tylko pytanie: na jak wielu? W badaniach opublikowanych w 1987 roku w „Stanford Law Review” zidentyfikowano na przestrzeni [XX] wieku 350 przypadków, w których niewinne osoby zostały niesłusznie skazane za przestępstwa zagrożone najwyższym wymiarem kary. Spośród nich aż 23 osoby zostały stracone. Dane te pokazują silny argument przemawiający za rezygnacją z kary śmierci: może się zdarzyć, że dojdzie do niesprawiedliwości, której nikt nie będzie już mógł naprawić. Bezwzględne dożywocie także wyklucza skazanego z społeczeństwa ale niema wady kary śmierci i jest tańsze.
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2011   

...???nie wiedziałem...mimo wytrącenia tego agrumentu..to i tak jestem Zaw szczególnych wypadkach...np Brevika...
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 35
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2011   

ikswezclam napisał/a:
Nikt już nie zaprzecza, że czasem egzekucje wykonuje się na niewinnych osobach, pozostaje tylko pytanie: na jak wielu? W badaniach opublikowanych w 1987 roku w „Stanford Law Review” zidentyfikowano na przestrzeni [XX] wieku 350 przypadków, w których niewinne osoby zostały niesłusznie skazane za przestępstwa zagrożone najwyższym wymiarem kary. Spośród nich aż 23 osoby zostały stracone.



Właśnie dlatego nigdy chyba nie zrozumiem jak ktoś może być za. A co do kosztów to nie wiedziałam..
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2011   

..oki- a co w przypadku Tak ewidentnym jak Brevik????...???
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 35
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2011   

Dożywocie...
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2011   

..ale chyba dostanie 21lat...to sprawiedliwe..za 73-76 osób zabitych z zimną krwią???...
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 35
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2011   

No nie i ja nie mówię, że się zgadzam z tym wyrokiem, ale piszemy o karze śmierci a nie wyrokach..Jakbym miała jakiś wpływ na prawo i wyroki to na pewno byłyby wyższe dla tego typu zbrodniarzy. Czasem mam wrażenie, że większy wyrok można dostać za kradzież niż za morderstwo (stosunkowo do popełnionego czynu oczywiście).
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group