Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Kara śmierci

Jaki jest wasz stosunek do kary śmierci ?
Jestem ZA!
57%
 57%  [ 125 ]
Jestem stanowczo przeciw!
30%
 30%  [ 67 ]
Nie mam zdania/nie wiem co o tym myśleć
11%
 11%  [ 26 ]
Głosowań: 218
Wszystkich Głosów: 218

Autor Wiadomość
Jnn p  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączyła: 13 Lut 2010
Posty: 12
Skąd: blaa
Wysłany: Czw 18 Lut, 2010   

harry napisał/a:
Jnn p napisał/a:
Planowane morderstwo, przy zdrowych zmyslach powinno byc więc jak najbardziej karane smiercią,

w takim przypadku tylko kara smierci. jesli czlowiek jest swiadomy popelnienia morderstwa niech będzie swiadomy ze takze zginie.

Jnn p napisał/a:
winny byl chory psychicznie ( czyli byl pedofilem, gwalcicielem itd - sa to jednak zalamania psychiczne, kara smierci bylaby zbyt bezwzględnym wyrokiem mimo ze to wlasnie najczesciej w tych przypadkach ludzie uwazaja za stosowne ten wymiar kary)

tutaj tylko i wylącznie kastracja z nutką sadyzmu i niech idzie na wolnosc. po co przepelniac więzienia.

tym bardziej ze czlowiek ktory stal sie pedofilem, pomimo terapii już na zawsze bedzie mial do tego jakieś sklonnosci, wiec kastracja to dobry pomysl
 
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Czw 18 Lut, 2010   

Jnn p napisał/a:
wiec kastracja to dobry pomysl

to bardzo dobry pomysł. juz mu nie stanie na widok małego i bezbronnego dzieciaczka
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Czw 18 Lut, 2010   

batman napisał/a:
Chyba pomyliłeś kastrację z obcięciem fiuta...
mozliwe. nigdy tego nie rozrózniałem. mniejsza o to
 
 
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Czw 18 Lut, 2010   



tak nawiązując do tematu. przed chwilą wracałem ze spotkania czysto towarzyskiego a tu nagle na scianie mojego sklepu wisi oo. ot plakat. najbardziej zabawne dla mnie było to ze w miejscowosci w ktorej nie działa zaden nurt ani organizacja pojawia sie plakat nopu :D nie wiem czemu ale jestem z tego dumny. :D
 
 
 
kijana  
Moderator


Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1007
Skąd: Trzebiel
Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

Może powstał jakiś związek na naszych terenach, jak ci gwałciciele u nas grasują. Może głównie do tego chcą nawiązać ten plakat, bo ludzie się ostro zaangażowali w schwytanie tych debili. Pewnie wyjdę na tego złego, ale mi się podoba ten plakat.
 
 
Jnn p  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączyła: 13 Lut 2010
Posty: 12
Skąd: blaa
Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

FeSTeR napisał/a:
Jnn p napisał/a:
wiec kastracja to dobry pomysl

to bardzo dobry pomysł. juz mu nie stanie na widok małego i bezbronnego dzieciaczka

no po kastracji, czyli wycieciu jąder wzwod raczej nadal jest mozliwy w wiekszosci przypadkow, nie ma jednak juz mozliwosci zaplodnienia, ale czy to do konca rozwiazuje problem? ryzyko samego gwaltu nadal jest, a obciecie czlonka jest niemozliwe, chociazby ze wzgledow fizjologicznych ^^
 
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

Problem nie tkwi w spodniach, tylko w głowie.
 
 
Jnn p  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączyła: 13 Lut 2010
Posty: 12
Skąd: blaa
Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

alieen0709 napisał/a:
Problem nie tkwi w spodniach, tylko w głowie.

no teoretycznie masz rację, ale teraz jest mowa o karze dla pedofila i jej większym sensie.
ale lepiej juz zakonczyc zaglebianie sie w tej kwestii bo przestanie to byc temat o karze smierci
 
 
 
ZjemCie!  
Forumowy prawiczek
Żyj chwilą,żyj muzyką,żyj Komandosem!

Wiek: 27
Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 8
Skąd: Działdowo
Wysłany: Wto 23 Lut, 2010   

Uważam,że kara śmierci to zbyt łatwe rozwiązanie.
Powinno się karać przestępców,ale jakoś inaczej.W końcu każdy człowiek ma swoje prawa,a jednym z nich jest prawo do życia.Nawet najgorszy morderca,pedofil itd. zawsze pozostanie człowiekiem.Może wykorzenią się w nim ludzkie uczucia i odruchy,ale jednak będzie człowiekiem.
A kiedy człowiek umrze,to już chyba nic nie czuje,a powinien poczuć,że zrobił coś złego,że za coś został ukarany.Więc można by było stosować jakieś drastyczne metody karania,żeby także innym wybić różne rzeczy z głowy.Kara powinna być kompatybilna do wykroczenia danej osoby a także do jej stanu psychicznego.Kodeks Hammurabiego,chociaż prymitywny,to mądry.Oko za oko,ząb za ząb i się ustatkują.Takie moje zdanie.
 
 
 
KACZMAR  
Lubi pieprzyć
Ten obcy


Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 462
Skąd: Kalisz
Wysłany: Wto 23 Lut, 2010   

ZjemCie! napisał/a:
...Kodeks Hammurabiego,chociaż prymitywny,to mądry.Oko za oko,ząb za ząb i się ustatkują.Takie moje zdanie.


Na to wychodzi, że sama sobie zaprzeczasz dziewczynko, skoro uwazasz kodeks Hammurabiego za dobre wyjście, to również musisz popierać: śmierć za śmierć. ;-)
 
 
ZjemCie!  
Forumowy prawiczek
Żyj chwilą,żyj muzyką,żyj Komandosem!

Wiek: 27
Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 8
Skąd: Działdowo
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010   

Nie w tej kwestii,to zdanie wyrwane z kontekstu.
Ale w innych sprawach takie rozwiązanie byłoby prawidłowe,zwyrodnialcy poczuliby jak czują się osoby które skrzywdzili.
A zamiast kary śmierci coś innego.Ale na to niestety nie mam pomysłu.
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010   

KACZMAR napisał/a:
ZjemCie! napisał/a:
...Kodeks Hammurabiego,chociaż prymitywny,to mądry.Oko za oko,ząb za ząb i się ustatkują.Takie moje zdanie.


Na to wychodzi, że sama sobie zaprzeczasz dziewczynko, skoro uwazasz kodeks Hammurabiego za dobre wyjście, to również musisz popierać: śmierć za śmierć. ;-)


jakby nie patrzeć zdanie wyrwane z kontekstu, ale całkowicie zaprzeczające całości Twojego posta, albo Hammurabi i kara śmierci za śmierć, albo jakieś kamieniołomy na dożywociu, czy coś innego. ważne by konsekwentnie.

ZjemCie! napisał/a:
Nawet najgorszy morderca,pedofil itd. zawsze pozostanie człowiekiem.


pozostanie człowiekiem? ja bym pedofila, czy mordercy człowiekiem nie nazwała.. :roll:
 
 
 
ZjemCie!  
Forumowy prawiczek
Żyj chwilą,żyj muzyką,żyj Komandosem!

Wiek: 27
Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 8
Skąd: Działdowo
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010   

Zależy,czy ktoś wierzy w ludzi.Ja wierzę i uważam,że każdy może się poprawić po odpowiedniej karze.
Ale kara śmierci to jednak złe rozwiązanie.
 
 
 
kijana  
Moderator


Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1007
Skąd: Trzebiel
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010   

Człowieka można nazwać człowiekiem wtedy gdy nie przekracza pewnych granic. Kiedy ją przekroczysz niczym się nie różnisz od dzikiego zwierzęcia.
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010   

... a ze zwierzęcia człowieka już nie zrobisz, niestety.
 
 
 
ZjemCie!  
Forumowy prawiczek
Żyj chwilą,żyj muzyką,żyj Komandosem!

Wiek: 27
Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 8
Skąd: Działdowo
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010   

Jeżeli taka osoba zrozumie,że zrobiła źle,będzie żałowała,to także nie można nazwać jej człowiekiem?
Błagam,ludzie.Nie załamujcie mnie.
Jasne,że są pewne normy,których nie można przekraczać,ale chodzi o to,żeby pokazać,że to co robią jest złe.I żeby to poczuli na własnej skórze.
 
 
 
KACZMAR  
Lubi pieprzyć
Ten obcy


Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 462
Skąd: Kalisz
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010   

ZjemCie! napisał/a:
Nie w tej kwestii,to zdanie wyrwane z kontekstu.
Ale w innych sprawach takie rozwiązanie byłoby prawidłowe,zwyrodnialcy poczuliby jak czują się osoby które skrzywdzili.
A zamiast kary śmierci coś innego.Ale na to niestety nie mam pomysłu.


Wyrwane z kontekstu?? Raczej zaznaczyłem tylko to co zaprzeczało wcześniejszemu wpisowi w poście. Temat dotyczy kary śmierci, czy jesteśmy za czy przeciw.

ZjemCie! napisał/a:
Ale w innych sprawach takie rozwiązanie byłoby prawidłowe,zwyrodnialcy poczuliby jak czują się osoby które skrzywdzili.


To jest gorszy brak humanitaryzmu, niż szybka kara śmierci.

ZjemCie! napisał/a:
Zależy,czy ktoś wierzy w ludzi.Ja wierzę i uważam,że każdy może się poprawić po odpowiedniej karze.


Jak byłem młodszy, też miałem szczytne ideały. Teraz widzę, że to zgubne nadzieje były.
(Edit: tu powinno być napisane, że wierzyłem w ludzi, bo szczytne ideały to ni ch*ja tutaj nie pasują ;-) )
  
 
 
ZjemCie!  
Forumowy prawiczek
Żyj chwilą,żyj muzyką,żyj Komandosem!

Wiek: 27
Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 8
Skąd: Działdowo
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010   

A czy ja mówię,że jestem przeciw karze śmierci bo jest niehumanitarna?
W pierwszym poście na ten temat napisałam,że jestem przeciw karze śmierci,bo przestępca powinien poczuć,że zrobił coś złego.

No cóż,jestem młoda,ale mam już wyrobiony światopogląd.I mam nadzieję,że wiem,co jest dobre,a co złe.
 
 
 
KACZMAR  
Lubi pieprzyć
Ten obcy


Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 462
Skąd: Kalisz
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010   

ZjemCie! napisał/a:
A czy ja mówię,że jestem przeciw karze śmierci bo jest niehumanitarna?


A czy doszukiwanie się dobra w najgorszym degeneracie nie jest objawem humanitaryzmu??

ZjemCie! napisał/a:
W pierwszym poście na ten temat napisałam,że jestem przeciw karze śmierci,bo przestępca powinien poczuć,że zrobił coś złego.


Hmm nie wiem, ale oczekiwanie na wyrok jest dobrym czasem na rachunek sumienia, a wykonanie wyroku będzie przestrogą dla innych.
 
 
ZjemCie!  
Forumowy prawiczek
Żyj chwilą,żyj muzyką,żyj Komandosem!

Wiek: 27
Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 8
Skąd: Działdowo
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010   

No cóż,może pewien rodzaj humanitaryzmu to jest,ale jednak w kwestii karania znasz moje zdanie.Chyba nikt nie ma prawa odebrać komuś życia.
A jak ktoś zrobił coś złego,to niech ma wyrzuty sumienia.
Niech to będzie przykładem i przestrogą dla innych.
 
 
 
Sz.P.Szatan  
Rozkręca sie


Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 106
Skąd: z Szatanowa
Wysłany: Śro 24 Lut, 2010   

ZjemCie! napisał/a:

A jak ktoś zrobił coś złego,to niech ma wyrzuty sumienia.
Niech to będzie przykładem i przestrogą dla innych.

Już widzę, jak ci >inni< się tym przejmują. Żyjemy w czasach znieczulicy i tyle.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang