Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Kara śmierci

Jaki jest wasz stosunek do kary śmierci ?
Jestem ZA!
57%
 57%  [ 125 ]
Jestem stanowczo przeciw!
30%
 30%  [ 67 ]
Nie mam zdania/nie wiem co o tym myśleć
11%
 11%  [ 26 ]
Głosowań: 218
Wszystkich Głosów: 218

Autor Wiadomość
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Pią 14 Paź, 2011   

Uważam, że nie można mówić o karze śmierci bez rozpatrzenia etyczno-kulturowej kwestii dostępu do rzodkwi. Wszyscy doskonale wiemy, że sektor ogrodniczy działa po prostu źle, szklarnie są przepełnione, a doniczek wciąż brakuje. Dlatego zachęcam do przeniesienia ciężaru dyskusji na szczypiorek i kabaczki.
 
 
Lemonov  
Forumowy prawiczek
Troll-Fantasta

Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 15
Skąd: Aktualnie Szczecin
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Przeczytałem kilka ostatnich postów i wydaje mi się że trochę zjechaliście z tematu (nie to żebym się czepiał). Miało być o karze śmierci. No więc moje stanowisko jest następujące: jestem jak najbardziej za dla osób które dokonały wyjątkowo okrutnych zbrodni (wielokrotne morderstwo) tacy ludzie nie nadają się do resocjalizacji. Natomiast zbrodnie że tak powiem "lżejsze" powinno się karać nie przez odsiadkę a przez kary cielesne adekwatne do zbrodni (je**ć prawa człowieka - skoro zbrodniarze ich nie szanują to nie zasługują aby inni je egzekwowali wobec nich), oraz ciężką prace na rzecz miasta/państwa (niech na siebie zarobią) .
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

zUe dazy napisał/a:
Uważam, że nie można mówić o karze śmierci bez rozpatrzenia etyczno-kulturowej kwestii dostępu do rzodkwi. Wszyscy doskonale wiemy, że sektor ogrodniczy działa po prostu źle, szklarnie są przepełnione, a doniczek wciąż brakuje. Dlatego zachęcam do przeniesienia ciężaru dyskusji na szczypiorek i kabaczki.


A powiem Ci, że dobrze walnąłeś, bo są więzienia (niestety nie w Polsce), gdzie więźniowie uczeni są zawodu poprzez prace. I nie zdziwiłabym się, jakby ktoś w końcu wysłał ich na sadzonki :P (na razie są to więzienia połączone z fabrykami).
 
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Yyy chodziło raczej o to, że tort o którym mowa jest wielowarstwowym przekładańcem, a tu toczy się emocjonująca wojna o rozmieszczenie wisienki. I tak tworzy się lista kogo kto by odstrzelił i torturował, oczywiście cudzymi łapkami, niczym marsowy imperator na plastikowym tronie z kółkami.
Pytanie czy kara ma być straszakiem, zemstą, wychowaniem, czy też ucięciem zakażonej kończyny nim wyrządzi więcej złego

Czym jest wina i kara

Jaka jest legitymacja kary,czy tkwi tylko w umowie społecznej, czy jest jakąś potrzebą wewnętrzna człowieka.

Czy istnieje wolna wola, bo jak nie to samo pojęcie sprawiedliwości traci sens

Czy można zmienić naturę człowieka.

Czy życie jest najwyższą wartością

Można te pytania mnożyć, ale po co tyle pisać, skoro wystarczy kogoś powiesić za jajca na rozgrzanym haku, a im więcej takich elementów dodamy tym silniejsze będzie nasze uczucie prawości. To przecież żaden sadystyczny onanizm skoro mam wyciętą z ziemniaka odznakę porządnego człowieka.

To co z tymi kabaczkami?
 
 
kijana  
Moderator


Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1007
Skąd: Trzebiel
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011   

Zaczął się mocny spór o wprowadzeniu kary śmierci. Uważam jednak, że to nie przejdzie. Choć wielu jest zwolenników tego pomysłu.
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 29 Lis, 2011   

kijana napisał/a:
Zaczął się mocny spór o wprowadzeniu kary śmierci. Uważam jednak, że to nie przejdzie. Choć wielu jest zwolenników tego pomysłu.


Jarek wyskakuje z tematem:

http://tvp.info/informacj...smierci/5730508

Ks.Nydz przywoluje Jarka do porządku:

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

Kamiński odpowiada Nyczowi w imieniu Jarka:

http://m.wiadomosci.gazet...sciol_jest.html


C.d.n.
 
 
outsider  
Forumowy prawiczek

Wiek: 30
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: czewa
Wysłany: Wto 29 Lis, 2011   

moim zdaniem ta propozycja to zwykła odpowiedz na secesje ziobrystow którzy są kojarzeni z ,,twardą ręka sprawiedliwości" a sz.p. Jaruś nie chce stracić elektoratu;] to jest pewne że nie przejdzie i Bogu/Buddzie/Allahowi/Latającemu Potworowi Spaghetti/UE dzięki
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Pią 09 Gru, 2011   

Zalozmy ze to przejdzie a zatem mnie ciekawi w jaki sposob ta kare smierci bede wykonywac?? w stanach skazany moze wybrac : zastrzyk czy rozsztrzelanie. Ale w polsce przeciez jeszcze sa te stare cele smierci z szubienicami... Wiec jak naoliwia stare mechanizmy i wio?? czy moze wezma przyklad z amerykanow?
 
 
HappyGregor  
Rozkręca sie
Enjoy!


Wiek: 30
Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 147
Skąd: Sieraków
Wysłany: Czw 01 Mar, 2012   

Wiesz, nie powinienem się do tego przyznawać, ale skądś wiem, jak to kiedyś wyglądało.
Delikwent dostawał sznur na głowę, miał ostatnie życzenie [papieros zazwyczaj] i stawał na zapadni. Na salę wchodziło trzech katów, z których każdy nie wiedział, kim jest kolega w kominiarce, ze zbyt małymi dziurkami na oczy, by go rozpoznać. Dźwigni było kilka, i tak naprawdę nikt nie wiedział, kto pociągnął za tą 'zabójczą' dźwignię otwierającą zapadnię. Taka anonimowość i nieświadomość wśród katów miała spowodować brak jakichkolwiek konsekwencji dla katów ze strony środowiska, oraz brak konsekwencji psychicznych, bo 'to pewnie nie moja dźwignia go zabiła'.

To tak w ramach odpowiedzi na pytanie 'kto by wykonywał KŚ'
 
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Czw 01 Mar, 2012   

"a może to moja dźwignia go zabiła?"
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   

dlatego kaci byli ostrymi alkoholikami
 
 
HappyGregor  
Rozkręca sie
Enjoy!


Wiek: 30
Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 147
Skąd: Sieraków
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012   

Aras666 napisał/a:
"a może to moja dźwignia go zabiła?"


A może akurat nie?
 
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Nie 04 Mar, 2012   

a może tak... jakby się nad tym zastanowić, szybciej bym ześwirował nie wiedząc, niż wiedząc
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

Trudno jednoznacznie się określić, czy kara śmierci jest to narzędzie do którego społeczeństwo i prawo musi dojrzeć czy relikt niemocy radzenia sobie z określonymi problemami.
 
 
zgadnij080  
Forumowy prawiczek


Dołączyła: 22 Lip 2011
Posty: 38
Skąd: Koszalin
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2012   

Czy tylko ja jestem zdziwiona wynikami ankiety? <zniesmaczony>
 
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2012   

zgadnij080 napisał/a:

Czy tylko ja jestem zdziwiona wynikami ankiety? <zniesmaczony>

Jest to zastanawiające...
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2012   

Nie, ja jestem jeszcze bardziej niż Wy.
 
 
 
regret666  
Rozkręca sie
jawna szydera


Wiek: 30
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 264
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2012   

A ja jakoś nie jestem zdziwiona.
 
 
zgadnij080  
Forumowy prawiczek


Dołączyła: 22 Lip 2011
Posty: 38
Skąd: Koszalin
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2012   

Jakiś czas temu,w mediach rozpoczęła się debata na temat przywrócenia kary śmierci w Polsce.W rezultacie uznano ten pomysł za absurdalny,odchodzący od norm państw rozwiniętych(tak wiem "a w USA tak robią i jakoś są rozwinięci") spotkał się on z uznaniem tylko ze stron radykalnych prawicowych środowisk.Stąd moje zdziwienie wynikami tego sondażu.Jak widać media kłamią.
Nie zmienia to faktu,że ja jestem stanowczo przeciw.
 
 
 
regret666  
Rozkręca sie
jawna szydera


Wiek: 30
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 264
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2012   

A ja jestem za lewicą, a i tak kara śmierci to wg. mnie dobry pomysł.
 
 
grzechu007
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Kwi, 2012   

Kara śmierci to dobry pomysł ale myślę że można by to zastąpić jakimś zesłaniem do kopalni czy do innej ciężkiej roboty. W myśl zasady roboty dodać, jedzenia odjąć. Bo utrzymywanie darmozjada na dożywociu który zrobił coś strasznego jest nieopłacalne i tak biednego kraju jak Polska nie stać na to.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group