Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Książki
Autor Wiadomość
DJPreZes  
Rozkręca sie


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 274
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 07 Sty, 2011   

Czytał ktoś z was Metro 2033 albo 2034? ;] Jeśli nie, to polecam Metro 2033 na początek. No chyba, że przez pierwszych kilka stron nie przebrniecie.. Wtedy Metro 2034 będzie nieco bardziej przystępne ;)
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Pią 07 Sty, 2011   

To cos z komunikacją miejską?;p
Btw. - przebrnął ktoś przez Mechaniczna Pomarańczę?
 
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Sob 08 Sty, 2011   

grotesqa napisał/a:
czytałam pierwszy tom Sapkowskiego, i ledwo zmęczyłam tą książkę...nudne to jak nie wiem co!


sama jesteś nudna :P przeca tam sie strasznie dużo dzieje, tylko fakt faktem trzeba lubic takie poczucie humoru :)
 
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Sob 08 Sty, 2011   

dużo to się dzieje kiedy Grzędowicz pisze ;p albo może mam taką awersje do Sapkowskiego po polskim Wiedźminie?
 
 
 
atyta  
Rozkręca sie
wypiłam szampon i jestem piana!


Dołączyła: 04 Sie 2009
Posty: 151
Skąd: nie Sulęcin
Wysłany: Sob 08 Sty, 2011   

ja wlasnie cytam Oko Ksiezyca autorstwa Anonima
brzmi dosc tandetnie ale fajnie sie to czyta polecam :P
 
 
Owca Inblack  
Rozkręca sie
Faszystka językowa


Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 212
Skąd: Żary/Wrocław
Wysłany: Sob 08 Sty, 2011   

Jestem na filologii polskiej, więc książki kocham z musu :P

Aktualnie męczę romantyzm. "Zamczysko w Otranto" (H. Walpole) było całkiem ciekawe, ale taki już "Rene" (R. CHateaubriand) to tylko płacz i użalanie się nad sobą.
 
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Sob 08 Sty, 2011   

grotesqa napisał/a:
dużo to się dzieje kiedy Grzędowicz pisze ;p albo może mam taką awersje do Sapkowskiego po polskim Wiedźminie?

wiedźmin nie był zły ale trylogia husycka jest dużo lepsza.

Cytat:
Jestem na filologii polskiej, więc książki kocham z musu :P

wiesz my tu raczej piszemy o książkach które czytamy dla przyjemności a nie z przymusu :)
 
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Sob 08 Sty, 2011   

voo_doo napisał/a:
Jestem na filologii polskiej, więc książki kocham z musu :P

jak mozna kochać z musu?? zawsze myslałam,ze filologia jak i lekcje j.polskiego zabijają chęć czytania książek
 
 
 
Owca Inblack  
Rozkręca sie
Faszystka językowa


Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 212
Skąd: Żary/Wrocław
Wysłany: Pon 10 Sty, 2011   

voo_doo napisał/a:
wiesz my tu raczej piszemy o książkach które czytamy dla przyjemności a nie z przymusu :)
Jedno nie przeczy drugiemu ;) Lubię poszerzać swoje czytelnicze horyzonty, nawet lekturami obowiązkowymi.

grotesqa napisał/a:
jak mozna kochać z musu?? zawsze myslałam,ze filologia jak i lekcje j.polskiego zabijają chęć czytania książek
W życiu! I lekcje jęz. polskiego, i filo-polo tę miłość pobudzają i sprawiają, ze ciągle mi mało. Ostatnio miałam takie przemyślenie, że zabraknie mi życia na przeczytanie wszystkich książek, które chciałbym przeczytać...
To takie stereotypowe myślenie, że lektury są nudne, etc. Grunt, to odpowiednie nastawienie.

Od wczoraj zdążyłam przeczytać "Eugeniusza Oniegina" Puszkina i "Zbójców" Schillera. Obie pozycje mogę polecić, choć Oniegina czytało się dość ciężko (utwór wierszowany, pełno dygresji, etc.), ale całkiem ciekawa fabuła i ładne zakończenie to rekompensuje. "Zbójcy" natomiast są moim numer 1 na liście lektur z romantyzmu. Co prawda i tak wszyscy omdlewaja i płaczą, ale jest tu też parę ciekawych elementów, które ożywiają opowieść. I Amalia nie jest typową słabą kobietką, bo jak trzeba, to i w twarz da, i pogrozi szablą ;]
 
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Wto 11 Sty, 2011   

Owca Inblack napisał/a:
lekcje jęz. polskiego, i filo-polo tę miłość pobudzają

Myslisz że kanon lektur na j. polskim zachęca do czytania?? Takie np. Nad Niemnem czy Potop?... Podaję to w wątpliwośc.Nie kwestionuje wielkości tych dzieł, skąże. Ale nie oszukujmy się, większośc lektur jest koszmarnie nudna. Sposob ich omawiania w szkołach tez pozostawia wiele do życzenia. Gdybym nie zaczęła czytac zanim poszłam do szkoły, pewnie niegdy nie sięgnęłabym po książkę. A teraz czytam jedną dziennie conajmniej.
 
 
 
Owca Inblack  
Rozkręca sie
Faszystka językowa


Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 212
Skąd: Żary/Wrocław
Wysłany: Śro 12 Sty, 2011   

grotesqa napisał/a:
Myslisz że kanon lektur na j. polskim zachęca do czytania?? Takie np. Nad Niemnem czy Potop?... Podaję to w wątpliwośc.Nie kwestionuje wielkości tych dzieł, skąże. Ale nie oszukujmy się, większośc lektur jest koszmarnie nudna. Sposob ich omawiania w szkołach tez pozostawia wiele do życzenia. Gdybym nie zaczęła czytac zanim poszłam do szkoły, pewnie niegdy nie sięgnęłabym po książkę. A teraz czytam jedną dziennie conajmniej.
Wszystko zależy od podejścia nauczyciela. Może obrzydzić lekturę, ale może też pokazać "Potop" w taki sposób, że uczniowie się zakochają.
Oczywiście, gdybym mogła, zmieniłabym dość poważnie kanon lektur, ale jeszcze ministrą edukacji nie jestem, wiec na razie mogę jedynie pomarzyć :P
Mnie nigdy nie było trudno zachęcić do czytania, stąd mój pogląd. Bo, podkreślam, on dotyczy tylko mnie. Polonistykę wybrałam z powodu mojego nauczyciela, więc potrafił zachęcić. Ale nie wszyscy mieli tyle szczęścia, a i nie wszyscy wykazywali chęć i dobrą wolę.
 
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Śro 12 Sty, 2011   

Owca Inblack napisał/a:
Wszystko zależy od podejścia nauczyciela. Może obrzydzić lekturę, ale może też pokazać "Potop" w taki sposób, że uczniowie się zakochają.

Masz rację, wszytsko zależy od nauczyciela. ale wcale im się nie dziwię, skoro przerabiają juz jakąś lekturę po raz setny, to moze im się nie chcieć po prostu... Co do kanonu lektur, powinien byc juz dawno zmieniony, bo obecny jest chyba jeszcze z czasow komuny .
 
 
 
futuristka666  
Rozkręca sie
Kwasożłop


Wiek: 114
Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 255
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 12 Sty, 2011   

Ja ostatnio przeczytałam "Morderstwo w Orient Expressie" Agaty Christie. Genialna. Kocham mojego polonistę za zadanie nam jej jako lektury. Nie byłam przekonana do kryminałów, zmieniłam zdanie, zaraz się zabiorę za kolejną powiastkę Agaty, love!
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Śro 12 Sty, 2011   

właściwie kanon lektur z tego co pamiętam był dość niedawno zmieniany, chyba jak byłem w liceum... a nauczyciel może dorzucić coś od siebie do przeczytania:)
 
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Śro 12 Sty, 2011   

A ja mam do obalenia 6 książek i nie mam czasu :-P
 
 
Yava BGC  
Typowy spamer
Fuck You ,You Fucking Fuck !


Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 1113
Skąd: Kołobrzeg/ZG
Wysłany: Śro 12 Sty, 2011   

Teraz zaczynam czytać Metro 2033 :) Jest Najs
 
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Śro 12 Sty, 2011   

FeSTeR napisał/a:
A ja mam do obalenia 6 książek i nie mam czasu :-P
ale my tu mówimy o książkach do czytania a nie do picia :P
 
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Śro 12 Sty, 2011   

Wiem o jakich książkach tu mówimy bo to mój temat :-P

Teraz obalam Mitologie skandynawską w epoce wikingów. Po niej "Czarna Bandera" Komudy i "Żmija" Sapkowskiego. Jak OBALE ( :-P ) to napisze recenzję ;-)
 
 
Yava BGC  
Typowy spamer
Fuck You ,You Fucking Fuck !


Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 1113
Skąd: Kołobrzeg/ZG
Wysłany: Śro 12 Sty, 2011   

Trzymamy za słowo

Żmiję czytałem kilka lat temu.
 
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Śro 12 Sty, 2011   

No to się Yava wypowiedz :-) Bo słyszałem różne opinie o tej książce.

Jako fan wszelkiej maści militariów i wojenek jestem pełen optymizmu, ale boje się że Sapkowski mógł nie ogarnąć takiego tematu :-/
 
 
Yava BGC  
Typowy spamer
Fuck You ,You Fucking Fuck !


Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 1113
Skąd: Kołobrzeg/ZG
Wysłany: Śro 12 Sty, 2011   

Powiem ci tak przyjemna książka :) No i z tego co czytałem jego produkcji to nigdy się nie zawiodłem. :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi