Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Książki
Autor Wiadomość
Buki  
Rozkręca sie
"Carpe Diem"


Wiek: 33
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 249
Skąd: Wrocław/Olsztyn
Wysłany: Śro 10 Lip, 2013   

Dahomej, o której książce mówisz? O tej Alchemia Umysłu?
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Śro 10 Lip, 2013   

O potędze podświadomości.
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Śro 10 Lip, 2013   

zlowieszczy4 napisał/a:
hmmm czytalem ta ksiazkie gdzies,kiedy przypadkiem ,ale nie przypadla mi do gustu. Moze gdybym ja sobie odswiezyl to bym zmienil zdanie

Też czytałam,ale jest tak hamerykańska,że bardzo,ale to baaaardzo ciężko przez nią przebrnąć. Nie ma czego odświeżać. Lepiej sięgnąć po jakiś naukowy konkret,nawet kiedy przy każdym zdaniu trzeba przebrnąć przez słownik.
 
 
Buki  
Rozkręca sie
"Carpe Diem"


Wiek: 33
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 249
Skąd: Wrocław/Olsztyn
Wysłany: Śro 10 Lip, 2013   

Natomiast ja po przeczytaniu książki Potęga podświadomości nie odebrałem takich uczuć, bardzo mi się podobała, i oceniam ją na wielki plus. Inaczej mógłbym wypowiedzieć się o innych książkach tego autora. np o Nieskończone źródło twojej mocy.
 
 
forysiowa  
Rozkręca sie


Wiek: 27
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 298
Skąd: Jaworze
Wysłany: Nie 01 Gru, 2013   




Jako wielka fanka Sapkowskiego jestem zachwycona i zakochana, zwłaszcza, że sagę o Wiedźminie przeczytałam jako pierwsze jego książki i mam wielki do nich sentyment. Mimo że w tym najnowszym tomie jest kilka błędów, które zaprzeczają temu, co napisał w poprzednich częściach, to polecam przeczytać :)
Po raz kolejny duża porcja typowego dla Sapkowskiego humoru, dużo Jaskra, a Wiedźmin znowu ma urodziwą kochankę i pakuje się w wiele kłopotów. Pochłonęłam w 5 godzin.
 
 
 
Elsanka  
Rozkręca sie


Dołączyła: 24 Sie 2013
Posty: 147
Skąd: śląsk
Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

forysiowa napisał/a:
Obrazek


Jako wielka fanka Sapkowskiego jestem zachwycona i zakochana, zwłaszcza, że sagę o Wiedźminie przeczytałam jako pierwsze jego książki i mam wielki do nich sentyment. Mimo że w tym najnowszym tomie jest kilka błędów, które zaprzeczają temu, co napisał w poprzednich częściach, to polecam przeczytać :)
Po raz kolejny duża porcja typowego dla Sapkowskiego humoru, dużo Jaskra, a Wiedźmin znowu ma urodziwą kochankę i pakuje się w wiele kłopotów. Pochłonęłam w 5 godzin.


Czyli warto kupować? Naczytałam się w necie dużo negatywnych opinii.... że nic nowego, że to już było i że nudzi. A chcę kupić pod choinkę chłopakowi książkę i waham się pomiędzy "Sezonem burz" a "Zbieraczem burz" Kossakowskiej (druga część "Siewcy wiatru"). Chłopak bardzo lubi i Sapkowskiego i Kossakowską, dokładnie tak jak ja i teraz jest dylemat. ;p
 
 
forysiowa  
Rozkręca sie


Wiek: 27
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 298
Skąd: Jaworze
Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Generalnie nie żałuję, że wydałam kasę na ten tom. Wiadomo, że skoro jest to powrót do czasów "Ostatniego Życzenia" to pewne motywy będą podobne, ale nie zniechęcaj się! Ja też nie spodziewałam się takiego WOW, a jednak byłam pozytywnie zaskoczona i żałowałam, że to tylko 400 stron.
 
 
 
Rutek  
Coś już napisał


Wiek: 29
Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 63
Skąd: Grodzisk Wlkp
Wysłany: Czw 05 Gru, 2013   ,,Klatka" i Wolny i ,,de klesz"

fajne dwie książki wydane przez młodą Autorkę bodajże z Wrocławia Sarę Antczak.



Już wieku 19 lat Sara Antczak przestaje być tylko córką znanego reportażysty Jacka Antczaka. Na początku roku 2011 ukazała się jej debiutancka powieść „Wolny i De Klesz”, napisana we współpracy z Aleksandrem Małeckim. Spotkaliśmy się z Sarą w Cafe Rozrusznik, ale jej punkowa energia rozsadzała spokój tego miejsca. Anarchistka, aktywistka. Pracuje nad kolejnymi książkami, w których chce kontynuować myśl zawartą w debiucie i sprzeciwiać się konformizmowi, sprzedawaniu ideałów oraz „chorobie – dobrej zabawie”, która – jak twierdzi Sara – paskudnie zainfekowała nasze czasy.


Polecam :)
 
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 05 Gru, 2013   Re: ,,Klatka" i Wolny i ,,de klesz"

Rutek napisał/a:
Na początku roku 2011 ukazała się jej debiutancka powieść „Wolny i De Klesz”, napisana we współpracy z Aleksandrem Małeckim.


Ha! Czytałem i owszem.Z przyjemnoscią tym większą iż akcja dzieje się we W-wiu i pojawiają się opisy znajomych mi m-jsców. Antczak z Małeckim może mają i talent,ale po tym jak poznałem twórczość Żulczyka,trudno żeby zrobili na mnie naprawdę duże wrażenie.
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 05 Gru, 2013   

forysiowa napisał/a:
Generalnie nie żałuję, że wydałam kasę na ten tom. Wiadomo, że skoro jest to powrót do czasów "Ostatniego Życzenia" to pewne motywy będą podobne, ale nie zniechęcaj się! Ja też nie spodziewałam się takiego WOW, a jednak byłam pozytywnie zaskoczona i żałowałam, że to tylko 400 stron.


...miałem to samo...polecam...i przynajmniej na chwile oderwałem sie od obecnej sytuacji...
 
 
 
bolczita  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 437
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Ja się aktualnie wzięłam za "Lot nad kukułczym gniazdem" Keseya. Mimo, ze jestem jakoś w połowie dopiero, to muszę powiedzieć, ze żałuję, ze nie zaczęłam jej wcześniej. Zabierałam się za nią prawie dwa miesiące. :) Ogólnie interesuję się psychologią, neurobiopsychologią dokładniej, pochlaniam poradniki i książki, w których taki motyw występuje, dlatego pewnie przypadła mi do gustu. Jak przeczytam do końca, to napiszę coś więcej. :)
 
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

czytalem lot juz jakis czas temu i musze przyznac ze bardzo przypadla mi do gustu ;] ogolem interesuje sie tematem szalenstwa... Ksiazka z humorem ;] haha przypomnial mi sie moment kiedy sie schowali do schowka na szczotki itp :P film bardzo dobry lecz do ksiazki nie ma porownania. Ken Kesey byl dosyc mlody jak pisal ta ksiazke i w dodatku niektore fragmenty pisal na kwasie jak np. te opisy kiedy glownego bohatera poddawano elektrowstrzasa. Kolorowe wizje :P Bardzo ciekawy motyw z tym indianinem jak dla mnie. Jezeli lubisz takie klimaty moge ci polecic jeszcze pare ciekawych ksiazek opisujacach np. co sie dzieje z ludzka psychika w ekstremalnych warunkach. Wzielem sobie motyw szalenstwa na maturze z polskiego :D
 
 
bolczita  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 437
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Oo, jak masz jakieś ciekawe książki w takiej tematyce, to rzuć mi tytułami, bo mi się asortyment kończy. :D Ogólnie "Lot nad kukułczym gniazdem" bardzo dobrze się czyta, szybko, do tego Kesey nie szczędzi na slownictwie i lubi czasami sobie przukurvić, dlatego książka taka swojska się wydaje <haha> Ja jeszcze poluję na "Monar. Moje ocalenie", bo lubię czytać o uzależnieniach, to w końcu ma powiązanie z psychologią. :) Temat na maturę miałeś serio fajny, ja wybrałam "Muzyka rockowa w PRL-u", też ciekawy, ale to już inna bajka. :D
 
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Czytalas Mechaniczna pomarancze?? Jezeli nie to przeczytaj przeklad "R" w moim mniemaniu blizej nam do tego przekladu niz do angielskiej wersji.
bolczita napisał/a:
dlatego książka taka swojska się wydaje
heh no dokladnie. Aktualnie ma moim biurku lezy ksiazka pt. "wybor opowiadan" Tadeusza Borowskiego ale to inne klimaty 2 wojna swiatowa i obozy. Opisy jezace wlosy na glowie i opisanie ludzkiej natury. Borowski opisal jak Niemcy doskonale byli przygotowanie do tej wojny pod wzgledem psychologicznym. Praktycznie wszystko robili wiezniowie. Gustaw Herling Grudzinski "inny swiat" wspomnienia autora z 5 letniego pobytu w Lagrze. Autor wytlumaczyl w tej ksiazce co to jest "szal glodowy" i co sie dzieje z ludzka psychika i cialem gdy czlowiek umiera z glodu. "Weronika postanawia umrzec" jak sam tytul wskazuje :P po nieudanej probie weronika trafia do psychiatryka. "Rok 1984" zajebiscie pesymistyczna ksiazka w ktorej autor opisal co by sie stalo gdyby komuna rzadzila swiatem. Swoja droga wystarczy spojrzec na Koreę polnocna tam do dzis sa obozy koncentracyjne polecam dokument "Historie z Yodok" Moge tez polecic "Solaris" ale to trzeba lubic tego tematu ksiazki. Zawile opisy zjawisk przy czytaniu ktorych trzeba wytezac swoja wyobraznie :P.
 
 
bolczita  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 437
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Dzięki, przyda się na pewno. :D Nie zwracalam nigdy wcześniej uwagi na tego typu książki, w sensie o tematyce wojennej chociażby, ale chyba czas to zmienić skoro tak. "Weronika postanawia umrzeć" - słyszałam o niej, bo kojarze tytuł, ale totalnie o niej zapomniałam. Od siebie mogę jeszcze polecić "Prędkość" Koontza, o ile ktoś lubi książki o psychopatach lubiących brutalnie zabijać. :D
 
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

bolczita napisał/a:
"Prędkość" Koontza, o ile ktoś lubi książki o psychopatach lubiących brutalnie zabijać. :D
moze byc ciekawa :]
 
 
bolczita  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 437
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Mnie bardzo wyciągnęła, ciągle napięcie. Taka chora gra. Jeżeli chodzi o tego typu książki, to Koontz chyba u mnie wygrywa. :) Może się dziś do biblioteki pofatyguje, pogoda ładna, to trzeba korzystać. :D
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro 18 Gru, 2013   

ja się ostatnio wzięłam za "czerwone gardło" (nie mylić z głębokie) jo nesbo i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona. nie sięgałam po tego typu książki z założenia, nie lubię i koniec, a ta mi wpadła w ręce całkiem przez przypadek. szybko się czyta, niby się nic nie dzieje, ale się dzieje i przede wszystkim - wciąga, jestem jeszcze przed połową, ale wydaje mi się, ze z czystym sumieniem mogę polecić
 
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Śro 18 Gru, 2013   

Ja mam Nesbo wszystkie 9 pozycji z sagi o Harrym Hole i z czystym sumieniem stwierdzam, że te książki są jak najbardziej godne polecenia. Prawie każda, bo jeszcze nie czytałem ostatniej, Policjanta. Ale szczerze wątpię, aby mnie zawiodła. Skandynawski kryminał naprawdę na kapitalnym poziomie.
 
 
forysiowa  
Rozkręca sie


Wiek: 27
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 298
Skąd: Jaworze
Wysłany: Śro 18 Gru, 2013   

"Człowiek nietoperz", Jo Nesbo z 1997r. Pierwsza część sagi o Harrym Hole. Jest świetna, Dahomej, zazdroszczę kolekcji! :D Jutro wybieram się po kolejną część, to jest bodajże "Karaluchy". W sumie to nigdy nie byłam jakoś bardzo za kryminałami, ale ten jest w pytkę.
 
 
 
_Szajba_  
Na pewno offtopuje
Domokrążca

Wiek: 40
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 697
Skąd: Newtonmore
Wysłany: Pon 31 Mar, 2014   

forysiowa napisał/a:
Obrazek


Jako wielka fanka Sapkowskiego jestem zachwycona i zakochana, zwłaszcza, że sagę o Wiedźminie przeczytałam jako pierwsze jego książki i mam wielki do nich sentyment. Mimo że w tym najnowszym tomie jest kilka błędów, które zaprzeczają temu, co napisał w poprzednich częściach, to polecam przeczytać :)
Po raz kolejny duża porcja typowego dla Sapkowskiego humoru, dużo Jaskra, a Wiedźmin znowu ma urodziwą kochankę i pakuje się w wiele kłopotów. Pochłonęłam w 5 godzin.


Wybacz, ale tak jak jeszcze saga mi się podobała, a przynajmniej 3 pierwsze tomy, bo dwa ostatnie są już troszkę popłuczynami i przerostem formy nad treścią, tak "Sezon Burz" to były 3 dni męczarni. Licealiści piszą lepszym językiem. Sama fabuła może i spoko, ale styl w jakim ta książka jest napisana sprawia wrażenie, jakby była pisana na siłę. Moim zdaniem Sapkowski powinien dotrzymać słowa i nie pisać już opowiadań o wiedźminie. Najgorsze, że mam tego dwa egzemplarze bo i od rodziców i od teściów dostałem :P

Z książek, które ja moge polecić to :
Fantastyka
- Andrzej Ziemiański "Achcja" 3 tomy" + "Pomnik cesarzowej Achaji" 3 tomy
- Mieszko Zagańczyk "Allah 2.0"
- Andrzej Pilipiuk - wszystko ale w szczególności sagę "Oko Jelenia" (od tego zaczęto ten temat)
- Jarosław Grzędowicz - przeczytałem tylko "Pan lodowego ogrodu" i musze powiedzieć,
że jeśli inne jego książki są lepsze to nie mogę się doczekać by
się do nich dorwać
- Michaił Bułchakow "Mistrz i Małgorzata" - oprócz "Rachatłukum" i "Pana Tadeusza"
jedyna lektura jaka przeczytałem w szkole średniej
- Kir Bułyczow "Retrogenetyka i inne opowiadania", "Miasto na Górze", "Listy z laboratorium"
"Dzikusy, Białe skrzydła kopciuszka", "Osada", "Pupilek", "Podróże Alicji", "Było
to za sto lat", "Milion przygód", "Dziewczynka z przyszłości", "Wakacje w
kosmosie"
- Jacek Piekara cykl o Mordimerze Madderdinie + "Charakternik"



Obyczajowe
- Jan Wolkers "Rachatłukum" - kto nie przeczytał w ogólniaku - polecam

Kryminały
- Lee Child - seria, której bohaterem jest Jack Reacher :

Killing Floor
Die Trying
Tripwire
Running Blind
Echo Burning
Without Fail
Persuader
The Enemy
One Shot
The Hard Way
Bad Luck and Trouble
Nothing to Lose
Gone Tomorrow
61 Hours
Worth Dying For
The Affair
A Wanted Man
Never Go Back
Personal

Mogliście obejrzeć film na podstawie jednej z jego książek. Film taki sobie, książka dużo lepsza. Jeszcze nie wszystkie przeczytałem, ale wątpię by się pogorszyły.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group