Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Książki
Autor Wiadomość
malkontent  
Lubi pieprzyć
spodziewaj się niespodziewanego


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 541
Skąd: z żółwiowa
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   


Ja, Ozzy.

Noo too ten teges...happy birthday :haha:
 
 
Żarou  
Rozkręca sie
Demon ruski


Wiek: 30
Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 109
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Michele Paver "Kroniki Pradawnego Mroku"
 
 
forysiowa  
Rozkręca sie


Wiek: 27
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 298
Skąd: Jaworze
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   




Ja polecam fanom klimatów bardziej fantastycznych te dwie książki - czyta się łatwo i przyjemnie, trochę mordobicia i potworów dobrze robi na sen. Pierwszą część przeczytać udało mi się w dwa dni, drugą podobnie.
Tekst z okładki:
"Czytać w rękawicach. Lektura "Sopla" grozi odmrożeniami.

W świat Przygranicza trafiasz przypadkiem. Z woli losu. Wysiadasz z wagonu, by na postoju napić się piwa. Chwilę potem nie ma ani stacji, ani pociągu, ani torów, ani dworcowej knajpy, z której właśnie wyszedłeś.
Tylko mróz, śnieg, zamieć. Brr! I konieczność toczenia ciągłych walk. Z ludźmi i innymi bestiami.
Światem Przygranicza rządzi zasada "wszyscy przeciwko wszystkim".
Srebro i artefakty warte są tu nieporównanie więcej niż ludzkie życie. Miłosierdzie czy przyjaźń to tylko puste słowa. Co drugi jest bandytą. Sroga zima zaczyna się już w sierpniu. Zamarza serce. Czasem palec, i to - niestety - zanim pociągniesz za spust."
 
 
 
Żarou  
Rozkręca sie
Demon ruski


Wiek: 30
Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 109
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

o, to się postaram za tym rozejrzeć :) "Kroniki" są utrzymane w podobnych klimatach i równie szybko je czytałem :D
 
 
forysiowa  
Rozkręca sie


Wiek: 27
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 298
Skąd: Jaworze
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Przypomniało mi się jeszcze coś z innej beczki. Książkę polecił mi mój facet i przez długi czas nie mogłam się przekonać, ale jak już zaczęłam czytać, byłam bardzo mile zaskoczona. Po raz kolejny lekka i przyjemna lektura, aczkolwiek zmuszająca nieco do gimnastyki umysłu.
Chomik na widelcu, jak głosi lubimyczytac.pl, to thriller/sensacja/kryminał. Tradycyjnie załączam opis z okładki:
"Igor Czacki – były psycholog policyjny nie myśli wracać do zawodu. Wszystko zmienia jeden sen i jeden telefon. Okoliczności zgonu młodej dziewczyny, Emilii Natolskiej, nie wskazują na konieczność przeprowadzenia sensacyjnego śledztwa. Alkohol, narkotyki, śmierć – wydawałoby się, że nic nadzwyczajnego w tętniącej życiem Warszawie. Policja nie widzi znamion morderstwa, a prokuratura gotowa jest umorzyć postępowanie. Czacki przeczuwa jednak, że sprawa ma drugie dno – instynkt podpowiada mu, że śmierć Natolskiej to jedynie część większej intrygi. Zwiera więc szyki z przyjacielem sprzed lat ― komisarzem „Majorem” Maleszem ― i razem wpadają na trop przestępczej organizacji, dla której ludzkie życie nie ma żadnej wartości. A wszystko to przez jeden sen..."
 
 
 
Raczkins  
Na pewno offtopuje
...po co się bać, skoro w duszy gra muzyka...


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lis 2010
Posty: 628
Skąd: Żywiec
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

to polecam:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/150720/chlopcy







fajna książka, ostatnio wyszła trzecia juz jej część

jesli ktoś lubi motocykle i nieco czarny humor z przekleństwami to powinien ją przecztać
lekko sie przyswaja:)
 
 
 
koala20  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 8
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

"Pan Lodowego ogrodu"
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 04 Lut, 2015   



Właściwie to zbiór anegdot z piłkarskiego światka.Większość do śmiechu,trochę do opadnięcia rąk i spodni,kapkę pod rozwagę.

Jedna z moich ulubionych leci tak:

"Do legendy przeszły odprawy Wójcika,zwłaszcza te przed meczami reprezentacji Polski.Tomkowi Iwanowi kazał biegać za Davidem Beckhamem i powtarzać:"Ruchałem twoją żonę.Ruchałem Victorię."Specjalnie wybrał największego twarzowca w zespole.Liczył,że aż takiego upokorzenia gwiazdor światowej piłki nie zniesie,wkurzy się,da w ryja i czerwona".
 
 
Mela  
Lubi pieprzyć
Junior Admin


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 340
Skąd: pyrlandia
Wysłany: Czw 05 Lut, 2015   

Weszłam w topic,bo się spodziewałam dobrej książki od milana...a tu z piłką mi wyjeżdża. <beksa>
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 05 Lut, 2015   

Mela napisał/a:
Weszłam w topic,bo się spodziewałam dobrej książki od milana...a tu z piłką mi wyjeżdża. <beksa>


Bo co to za życie bez piłki? <pokazal jezyk> Ale żeby nie zostawiać cię nieusatysfakcjonowanej moim postem,podrzucę 3 tytuły książek,które czytałem,czytam i czytać chcę.Nie mogę obiecać,że ci się spodobają,ale cóż szkodzi spróbować ,hm?

-"Tortilla Flat" John Steinbeck
-"Zło" Jan Guillou
-"Północ w ogrodzie dobra i zła" John Berendt
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 12 Mar, 2015   

Najsmutniejsza wiadomość tego roku, nie żyje Terry Pratchett, mój ukochany pisarz, najwybitniejszy humorysta angielski i kultowa postać fantasy...

RIP (return if possible)
 
 
 
_Szajba_  
Na pewno offtopuje
Domokrążca

Wiek: 40
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 697
Skąd: Newtonmore
Wysłany: Sob 14 Mar, 2015   

Gdzieś jest w necie petycja online do Śmierci, żeby go oddał :-D
 
 
 
pampers  
Rozkręca sie


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 220
Skąd: zadupie
Wysłany: Pon 30 Mar, 2015   

Polecam poczytać Jerofiejewa.
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Sob 11 Kwi, 2015   

"Bez Pokory" - książka o historii Farben Lehre opisująca Wojtek Wojda i spółka przeżyli przez te prawie 30 lat koncertowania w Polsce i w Europie. Naprawdę bardzo fajnie napisana, wchodzi jak woda. Opisuje różne ciekawe historie związane ze światem muzyki i nie tylko. Nieskromnie powiem, że i dla mnie znalazło się miejsce w historii Farbenów. ;-)))

Szczerze polecam każdemu!

 
 
Mela  
Lubi pieprzyć
Junior Admin


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 340
Skąd: pyrlandia
Wysłany: Nie 06 Mar, 2016   


Polecam ;]
 
 
forysiowa  
Rozkręca sie


Wiek: 27
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 298
Skąd: Jaworze
Wysłany: Nie 06 Mar, 2016   

A ja polecam to. Miłoszewski generalnie jest jednym z, moim zdaniem, lepszych aktualnie pisarzy - i pod względem fabularnym, i czysto warsztatowym. Miło po to sięgnąć, mimo że tomiszcze ma 500 stron :) Oczywiście cała trylogia o Szackim też jest świetna i ostatnio bardzo modna. Szkoda, że film zabił takie przyjemne w czytaniu "Ziarno".
Fragment, który wykorzystał nawet Hotel Kalatówki na swojej stronie: Legendarna szefowa pochodząca z dalekich rubieży Lubelszczyzny postawiła na domową kuchnię i udowodniła, że menu rządzi się takimi samymi regułami, co wszystkie inne dziedziny życia. Można próbować, można eksperymentować , można mieszać, można przywozić inspiracje z najdalszych stron świata, a i tak koniec końców zwycięży szlachetna klasyka. A kalatówkowe dania były szlachetne. Od gołąbków i kotletów mielonych, poprzez bigos i fenomenalne flaki aż po góralskie wariacje w postaci naleśników z bryndzą i jagnięciny. Coś było w tych smakach, co kojarzyło się z wyprawą na targ, z kupnem najświeższych produktów i z przyrządzeniem ich świeżo, po prostu i bez żadnego kanciarstwa, tak jak się gotuje niedzielny obiad dla rodziny.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group