Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Książki
Autor Wiadomość
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro 15 Wrz, 2010   

Sister Midnight napisał/a:
Łukasz napisał/a:
Muszę sobie ją zakupić.
Jak przeczytacie to recenzyjkę proszę.


chodziło o "Przystanek Woodstock", a oto i moje spostrzeżenia po przeczytaniu:


A ja jestem w tej książce :mrgreen: Tzn moje "ślubne" zdjęcie ;)

//które, gdzie?;] /Sis.
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie 31 Paź, 2010   

"HOT DOG
1. Za pomoca˛ pe˛tli z linki hamulcowej łapiemy s´rednio wyros´nie˛tego psa.
2. Podcinamy gardziołko bagnetem.
3. Krew zbieramy do wiadra, przyda si˛e na kaszank˛e.
4. Polewamy psa spirytusem i podpalamy dla usuni˛ecia sier´sci.
5. Patroszymy. Wne˛trznos´ci nie wyrzucamy, posłuz˙a˛ nam jako przyne˛ta na
nast˛epnego.
6. Mi˛eso tniemy na niewielkie kawałki i nadziewamy na szprychy rowerowe.
7. Szaszłyki opiekamy na ognisku a˙z do upieczenia.
Serwowa´c na ciepło, w drewnianej lub glinianej misce, z pieczywem i schłodzonym
bimbrem."

polecam książkę Andrzeja Pilipiuka"Kroniki Jakuba Wędrowycza", z której fragment pochodzi :mrgreen:
 
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Nie 31 Paź, 2010   

Sister Midnight napisał/a:
polecam książkę Andrzeja Pilipiuka"Kroniki Jakuba Wędrowycza", z której fragment pochodzi
Osobiście uważam, że Jakub Wędrowycz to najsłabsze dzieło pana Pilipiuka. Pisywał lepsze rzeczy np. antologia "2586 Kroków" lub trylogia o kuzynkach Kruszewskich ;-)
Ale to tylko moje zdanie :-P

EDIT

Chociaż w antologii "Jeszcze nie zginęła" jest bardzo przyjemne opowiadanie z Pawło Wędrowyczem (ojcem Jakuba. Kubuś też zresztą tam jest). Dobrze się czyta, ale jest za krótkie.


Ogólnikowo to polecam ten zbiór opowiadań :mrgreen:
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie 31 Paź, 2010   

FeSTeR napisał/a:
Osobiście uważam, że Jakub Wędrowycz to najsłabsze dzieło pana Pilipiuka. Pisywał lepsze rzeczy np. antologia "2586 Kroków" lub trylogia o kuzynkach Kruszewskich ;-)
Ale to tylko moje zdanie :-P


tego jeszcze nie wiem, na razie zaczynam;]
ale jak się wdrożę, to Ci powiem czy masz rację 8-)
 
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Nie 31 Paź, 2010   

Zaprawdę powiadam Ci, ze się nie zawiedziesz :-)
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   

Nadrabiam zaległości w temacie książkowych oryginałów późniejszych ekranizacji:



i

 
 
Myszonka  
Lubi pieprzyć


Wiek: 30
Dołączyła: 20 Lip 2010
Posty: 322
Skąd: siem-ce
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   

Książka, która ostatnio mnie urzekła to "Przed godziną W". Jeśli komuś podobały się "Kamienie na Szaniec" lub "Wieża Spadochronowa" to gorąco polecam. Ja nie umiałam oderwać się od tej książki :)

autorką książki jest Barbara Nawrocka-Dońska.
 
 
 
Paula  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączyła: 19 Kwi 2009
Posty: 218
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 27 Lis, 2010   



O chamstwie mediów, spiskach kobiet i bezrobociu w Polsce. Polityk ze Szczecina podczas kampanii zostaje przyłapany na zdradzie, orgię ogląda cała Polska, m.in. żona. Opis przeczytany na książce w cale nie zachęca do dalszej lektury. Zdecydowały inne czynniki: autorka ma na imię Paulina, książka z akcją w Szczecinie, cena promocyjna 6.99... więc kupiłam, a co! I nie żałuje: zabawnie napisana, bez durnych opisów zachodów słońca, czy innych gówien na trzy strony. Czyta się bardzo szybko, jest ciekawa i zaskakująca. Uwaga, wciąga ;-)
 
 
 
atyta  
Rozkręca sie
wypiłam szampon i jestem piana!


Dołączyła: 04 Sie 2009
Posty: 151
Skąd: nie Sulęcin
Wysłany: Pią 31 Gru, 2010   

Moge polecic kasiazki Doroty Terakowskiej babka ma fantazje;)

„Córka Czarownic” to powieść fantasy napisana przez współczesną pisarkę Dorotę Terakowską. Opowiada ona historię złotowłosej dziewczyny, która od najmłodszych lat wychowywana była przez czarownice. Życie, jakie wiodła wraz z opiekunkami nie było łatwe, gdyż było nieustanną ucieczką. Schronieniami dla nich były lasy i opuszczone domostwa. Dziewczyna nie znała „swoich korzeni”, ba, nie zna nawet swego imienia; mimo to pilnie uczy się przyrządzania magicznych naparów, czytania w myślach, rozmowy z gwiazdami i innych magicznych sztuczek. Poznaje również dzieje kraju, który niegdyś był piękny i bogaty, lecz przed ośmioma wiekami został podbity przez dzikie, koczownicze plemiona z Wielkich Stepów. Owe plemiona z upływem czasu doprowadziły Wielkie Królestwo do ruiny, niszcząc wspaniałe budowle miast i miasteczek, grabiąc kosztowności, a zniewolony naród skazując na biedę i morderczą pracę. Istnieje jednak pieśń, która mówi o odbudowie i wolności, tak upragnionej przez uciemiężonych. Czy sprawdzi się proroctwo Pieśni Jedynej? Kim jest złotowłosa dziewczyna? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w powieści.
 
 
Lan  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 4
Skąd: Goleniów
Wysłany: Nie 02 Sty, 2011   

Markus Zusak - Posłaniec
Napastnik jest beznadziejny.
Ja to wiem.
On to wie.
Cały bank to wie.
Nawet mój najlepszy kumpel Marvin to wie, a on jest bardziej beznadziejny niż napastnik
.
 
 
gelmi  
Forumowy prawiczek


Wiek: 30
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 14
Skąd: Żagań
Wysłany: Nie 02 Sty, 2011   

Wow! Ależ tutejsi forumowicze czytają książek. Po prostu nie ogarniam :D
No cóż trochę tego jest więc ja się wypowiem. Z książek osobiście lubię fantastykę, fantasy, horror, thriller i to by było chyba tyle z typów książek. Książki godne uwagi z najnowszych które przeczytałem (a jestem trochę do tyłu z nowościami) to trylogia Trudi Canavan i jej Era Pięciorga (na razie trzy tomy), Zbieracz Burz Marii Lidii Kossakowskiej (wyszedł we wrześniu drugi tom czyli właściwie czwarty z tej serii). Poza tym polecam takich autorów jak Andrzej Sapkowski (porządna polska fantastyka - nie bez powodu nazywają go królem), Andrzej Pilipiuk (seria o Jakubie Wędrowyczu - przyjazne opowiadania odpowiadające prawie każdemu), Jacek Piekara (seria o Inkwizytorze, oraz mnóstwo zbiorów opowiadań - teksty opływające seksem, alkoholem oraz przemocą. Jeżeli ktoś lubi mieszankę krwi, seksu, przemocy i przekleństw to szczerze polecam). Mógłbym jeszcze tak długo opisywać autorów, jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę jeszcze dopisać.
Pozdrawiam molów książkowych bo komputer to jednak nie wszystko
 
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Nie 02 Sty, 2011   

gelmi- a czytałeś Siewcę Wiatru Kossakowskiej? A co do krwi, alkoholu, przekleństw i seksu, to Grzędowicz równie dobrze pasuje ze swym Panem Lodowego Ogrodu ;) podpisuję się pod niez, która pisała wcześniej o Grzędowiczu- nic dodać nic ująć ;]
 
 
 
gelmi  
Forumowy prawiczek


Wiek: 30
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 14
Skąd: Żagań
Wysłany: Nie 02 Sty, 2011   

Czytałem całą serię Kossakowskiej :) Genialne! Nawet chciałem sobie kupić taką skórę jak ma Abbadon na okładce Siewcy Wiatru ale nigdzie nie znalazłem :(
A co do Grzędowicza to też genialny autor, nie mogę się doczekać 4 tomu Pana Lodowego Ogrodu, trzeci tom przeczytałem jednym tchem i przez tydzień chodziłem obrażony na samego siebie, że tak szybko się skończył.
 
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Nie 02 Sty, 2011   

gelmi napisał/a:
doczekać 4 tomu
dla mnie wszystko co wykracza poza trylogie powinno być zakazane :-P Nie lubie jak czegoś jest więcej tomów, bo czasami autorzy sami się gubią albo powielają własne pomysły. Ale to tylko moje zdanie...
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Nie 02 Sty, 2011   

FeSTeR napisał/a:
czasami autorzy sami się gubią albo powielają własne pomysły
ale Grzędowicz aż kipi pomysłami!
gelmi- dokładnie! Czyta sie jednym tchem, aż szkoda mi było,że tak szybko przeczytałam. 2 dni czytania i cały rok czekania na następny tom.
A co do Kossakowskiej..kilka lat temu byłam zafascynowana tzw. anielską literaturą i z tegoż względu sięgnęłam po Siewcę Wiatru. Bitwa jest poprostu epicka. Dobra, ale koniec tych zachwytów ;D inne ksiązki Kossakowskiej już mi sie nie podobały.
 
 
 
gelmi  
Forumowy prawiczek


Wiek: 30
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 14
Skąd: Żagań
Wysłany: Nie 02 Sty, 2011   

Szczerze mówiąc nie czytałem innych książek Kossakowskiej :) A właśnie za Siewce i Żarna Niebios zabrałem się ponieważ lubię takie obrazy Boga, Szatana czy właśnie życia po śmierci w literaturze. Właśnie jeżeli ktoś podziela moje zainteresowania polecam książkę Diabeł Memnoch autorstwa Anne Rice - ta książka bardzo wpłynęła na ukształtowanie mojego dzisiejszego spojrzenia na religię i wiarę jako taką. W ogóle zapomniałem wspomnieć o A. Rice a przecież jest to wspaniała autorka ze swoimi Kronikami Wampirów robi z jakiś Zmierzchów czy Zaćmień bajeczki dla niemowlaka.

I jeszcze przypomniał mi się niestrudzony Pan Pratchett! Angielski geniusz fantastyki. Stworzył świat dysku, który aktualnie ma 38 pozycji (+ cztery w przygotowaniu), sam autor ma 63lata i wciąż pisze, w swoich książkach wyśmiewa różne tematy a bardzo często książka wręcz jest przesączona jego kpiną z ludzkiej głupoty jednocześnie połączoną z angielskim humorem.

Znowu się rozpisałem, damn...
 
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Pon 03 Sty, 2011   

mowisz ze Anne Rice ukształtowała Twój pogląd? Jak ksiązka fantastyczna może ukształtować religijne poglądy... Przecież to FANTASTYKA. Jeżeli chcesz jakieś autorytety, to może powinienes sięgnąć po Dawkinsa, Hawkinga albo Osho?

Co do do Pratchetta to przejadły mi się jego książki i stały sie niestrawne. Ma kilka dobrych, ale pozostałe to tzw. zapychacze, czyli o niczym. Oczywiscie to tylko moje zdanie :) myslałam, że napisał ich setki, a tu tylko 38? ;p
 
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Pon 03 Sty, 2011   

gelmi napisał/a:
sam autor ma 63lata i wciąż pisze

już nie :-( Cierpi na rzadką odmianę choroby Alzheimera i za "parę chwil" jak nie już w ogóle zapomni jak się nazywa. Smutne to...

Ale "Świat dysku" jest oczywiście jak najbardziej fantastycznym cyklem :-D
 
 
gelmi  
Forumowy prawiczek


Wiek: 30
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 14
Skąd: Żagań
Wysłany: Pon 03 Sty, 2011   

grotesqa napisał/a:
mowisz ze Anne Rice ukształtowała Twój pogląd? Jak ksiązka fantastyczna może ukształtować religijne poglądy...


Książka może i fantastyczna ale są poruszone poglądy oraz wierzenia przekładające się na nasz rzeczywisty świat. Poza tym w Kronikach Wampirów jest przedstawiony nasz dzisiejszy świat, który widzimy za oknem a wampiry mają bardzo podobne problemy egzystencjalne jak większość ludzi.
 
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Śro 05 Sty, 2011   

trylogia husycka Pana Sapkowskiego ! przekozacka książnica :)
 
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Pią 07 Sty, 2011   

czytałam pierwszy tom Sapkowskiego, i ledwo zmęczyłam tą książkę...nudne to jak nie wiem co!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group