Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Alien
Pon 20 Lut, 2012
Sam/a na PW - mój pierwszy raz
Autor Wiadomość
dydaa  
Rozkręca sie
:D


Wiek: 32
Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

regret666 napisał/a:
dajcie spokój ludzie, nikt nie jedzie sam
na woodstocku wszyscy są razem <peace>

prawda, nawet jak nie macie ekipy to tam jest tyle ludzi, że sami na pewno nie będziecie ;p.
 
 
 
shinobipl  
Rozkręca sie


Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 267
Skąd: Krzyż Wlkp
Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

I jest się z kim napić, powygłupiać i pod sceną poszaleć ]:->
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

Ci co byli to o tym wiedzą, ale osoby które jadą pierwszy raz niekoniecznie;) Wcale się nie dziwie, że mają obawy, ja na pierwszy pojechałam tylko z jedną koleżanką i trochę mi przeszło przez myśl, że może 'same' tam będziemy ;)
 
 
 
regret666  
Rozkręca sie
jawna szydera


Wiek: 30
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 264
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

dlatego właśnie uspokajamy te obawy :D ja miałam jechać ze znajomą, ale nie dostała urlopu na ten czas. przez chwilę panika, a potem > Bank podróży. parę osób się zgarnęło, w pociągu więcej się zrzeszyło i luzik, przez te parę dni poznałam świetnych ludzi, fajne jest to, że nadal trzymamy kontakt ^^
 
 
Karlik  
Forumowy prawiczek

Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7
Skąd: Mikołów
Wysłany: Śro 21 Mar, 2012   

Dzień Dobry ! :D - jako że to mój pierwszy post tutaj, wypada się ze wszystkim przywitać. Zarejestrowałem tutaj z dość oczywistego powodu - w tym roku wybieram się pierwszy raz na Woodstock i tyle pytań, tyle niewiadomych, potrzebuję pomocy/porad/opinii. Nie wiem czy to do końca dobry temat żeby tak dopytywać, ale nie znalazłem odpowiedniejszego wątku.
Nie wybieram się sam, grupka kilku znajomych, 5-6, z tym że nikt z nas wcześniej nie był na PW, a przeglądałem forum i da się zauważyć trochę skarg na "sezonowców". Głupio by było gdybyśmy tam pojechali i ludzie patrzeliby na nas jako tych "złych", bo złych intencji nie mamy, jedynie niewiedza jest problemem, dlatego kilka pytań, za wszelkie pomocne odpowiedzi będę bardzo wdzięczny :
1. Jak wygląda sprawa rozbicia "obozu", czy to jest tak że większe grupki znajomych rozbijają się w jakimś dogodnym miejscu i nieznajomym wstęp wzbroniony ? czy np. widzę fajne miejsce, rozkładam namiot i nikomu nie przeszkadza że "tutaj a nie tam" ?
2. O toitoi'ach/prysznicach też się naczytałem :D ale chyba nie jest tak, że nie można "oddać wypożyczonego browara" , umyć się raz na jakiś czas ?
3. Z tego co doczytałem to niedaleko jest jakiś Lidl, Żabka, - tak niedaleko że można spokojnie codziennie się przejść, kupić co będzie do kupienia i wrócić ?
4. Ostatnie pytanie skierowane do ludzi ze Śląska - Mikołowa/Katowic/Rybnika - jak najlepiej dojechać ? czytałem o specjalnych pociągach na PW, ale nie wiem czy lepiej nimi, czy normalną linią ?
Za każdą odpowiedź z góry WIELKIE DZIĘKI !
 
 
Glober  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Nowogard / Warszawa
Wysłany: Śro 21 Mar, 2012   

1. Jeśli rozbijesz się na środku drogi to niektórym może to przeszkadzać ;). A tak poważnie, to widzisz wolne miejsce - rozbijasz się. Jak macie parę namiotów to warto rozbić się tak, by z każdego z nich widzieć wejście do pozostałych - czasami intruzi mogą się zakręcić :). Niektórzy otaczają jakąś taśmą czy czymś takim teren nieco większy niż zajmuje ich namiot - zazwyczaj dlatego, że czekają na znajomych i trzymają dla nich miejsce.

2. Do toitoia nigdy nie czekałem dłużej niż 10-15 minut, tych jest naprawdę dużo na terenie festiwalu. Inna sprawa, że z niektórych wychodziłem zaraz po wejściu, bo były tak niestabilne. Znalazłem swój ulubiony, do którego zazwyczaj wchodziłem ;). Prysznice są płatne 5zł., a kolejki do nich bywają masakryczne. Byłem tam raz, wybrałem się jakoś koło 6 rano, to czekałem na wejście jedyne 45 minut. Jak wychodziłem, to kolejka była mniej więcej 3-4 razy dłuższa. Są też krany - lodowata woda, ale względna dostępność i fajna atmosfera ^^

3. Na ostatnim festiwalu na jego terenie stanął Lidl polowy. Sądząc po głosach, tak samo będzie w latach następnych. Naprawdę świetna sprawa, bo jest dużo towaru w bardzo dobrych cenach. Towar oczywiście pełnowartościowy, a obsługa szła zaskakująco sprawnie. Jedyny mankament to to, że nie można tam kupić alkoholu. W tym celu, jeśli nie chcesz kupować w wiosce piwnej, musisz udać się do miasta. Masz dwie drogi - albo autobusem z pola na dworzec (2 albo 3 złote w jedną stronę), albo iść na piechotę (z pół godziny względnie szybkiego marszu). Tą drogą zawsze chodzi sporo osób, więc jest szansa na kolejne znajomości ;) (wracając raz z miasta na pole spotkałem jedna z najpiękniejszych dziewczyn na tym festiwalu :D. Szkoda tylko, że szła z chłopakiem... Plus jest taki, że ten chłopak miał w plecaku głośnik, wiec przynajmniej muzyka grała).
A w mieście jak w mieście - Lidl, Tesco i parę innych...
 
 
pieprz_cayenne  
Forumowy prawiczek

Wiek: 111
Dołączyła: 20 Wrz 2011
Posty: 43
Skąd: zewszond
Wysłany: Śro 21 Mar, 2012   

Jeśli chodzi o zajmowanie miejsc dla znajomych za pomocą taśmy - po pierwsze nie wszystkim się podoba ten zabieg, a po drugie na przystanku widywałam potem wszędzie walające się taśmy, bo zazwyczaj ktoś kto przechodzi nie patrzy pod nogi ;) Dlatego myślę że lepiej jest wybierać się wszyscy razem albo zrobić przysługę i postawić od razu namiot znajomym którzy mają dojechać.
Co do "wycieczek" do miasta po alkohol to proponuję zaopatrzyć się w jakiś duży plecak albo inny przyrząd, bo ciąganie np. kraty piwa przez pół godziny powrotnej drogi bywa uciążliwe :D Niedaleko to może zbyt łaskawie powiedziane, ale ludzi rzeczywiście mnóstwo po drodze, dzięki czemu jest to swego rodzaju miłym wypadem.
Przejrzyj podobne tematy w dziale z PW 2011, jest tam już mnóstwo informacji odnośnie tego co i jak gdy się po raz pierwszy jedzie. Prawda jest taka, że jak już przyjedziesz na woodstock, zrozumiesz, jak bardzo nie było się czym martwić :)
 
 
Karlik  
Forumowy prawiczek

Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7
Skąd: Mikołów
Wysłany: Śro 21 Mar, 2012   

Glober i Pieprz_cayenne, dzięki wielkie za informacje ;))
 
 
Raczkins  
Na pewno offtopuje
...po co się bać, skoro w duszy gra muzyka...


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lis 2010
Posty: 628
Skąd: Żywiec
Wysłany: Śro 21 Mar, 2012   

z Katowic z doświadczeń z poprzednich dwóch lat lepiej jechać Woodstockowym pociągiem niż normalnym.

Najlepiej jest wsiadać na jednej z pierwszych stacji, bo dalej to różnie bywa.

Z Katowic jeździ również jakis specjalny autobus. W ubiegłym roku przyjechał na pole dzien przed rozpoczęciem i wracało sie w niedziele.
Autobus ponoć całkiem fajny. Konkretów ja kto wygląda to nie wiem, bo nim nie jechałam. dopiero próbuje zebraćjakieś info na ten temat....
Planuj w tym roku nim jechać. (prowadzi to taki gość i maja swoja stronkę z informacjami: http://przystanekwoodstock.com.pl/autobus.html

tylko ten autobus wychodzi drozej niż pociąg- kto co lubi, bo na pewno komfort lepszy:)
 
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Śro 21 Mar, 2012   

poki co tez bede jechal sam a dopiero potem dojada do mnei :) ale wiadomo na woodstocku nie da rady byc samemu :P
 
 
sunlight  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 1
Skąd: Orzesze
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012   

Planuje w tym roku pierwszy raz wybrać się na Woodstock. Niestety jak narazie nie mam z kim. Mimo tego, ze dużo osób pisze, że nie warto sie przejmować samotna podrózą i można kogoś po drodze poznać to jednak mam obawy ;p
 
 
LukasOi!  
Coś już napisał
Egzorcysta Bimbrownik


Wiek: 30
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 74
Skąd: Kalisz Pom.
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012   

Agó napisał/a:
Woodstock to miejsce gdzie dasz radę nawet bez grosza przy dupie.

To jest prawda! Ja sobie siadłem przy ścieżce z dużej na małą i w ciągu 2 godzin byłem podchmielony i miałem prawie 40PLN :D

Ubrań za wiele nie bierz, nie opłaca się... Ja w tym roku wiele nie biorę, tylko 2 parę glanów, kurtałe i portfel...

A na woodstocku trzeba się napić, chociaż trochę piwa! I o!
 
 
Trompka  
Forumowy prawiczek
Nędzne ścierwo


Wiek: 33
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 35
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012   

Jedna fajna rada: Jak już się jedzie, to nieważne czy samemu, czy z ekipką, nie ma sensu kurczowo trzymać się znajomych! :) Dobrze połazić w dzien i w nocy po fajnych obozowiskach, poznawać nowych ludków, poza tym nie zawsze chcecie się wybrać na ten sam koncert ;)

I koncerty najlepsze u Kryszny, każdy to powie :D

Do tego jeszcze jedno: Jak jesteś wege - przesrane, bo w tym przenośnym Lidlu nic nie ma :( Trzeba szukać w mieście po sklepach jakiejś sensownej żywności. I po cięższy alkohol to w swoim mieście, bo w Kostrzynie prohibicja.


EDIT: O, mam dzbana na avku.
 
 
 
shinobipl  
Rozkręca sie


Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 267
Skąd: Krzyż Wlkp
Wysłany: Śro 28 Mar, 2012   

Namiotów wypasionych też nie ma sensu brać bo szkoda...

Najlepiej jakieś tanie, do tego folię malarską nakładasz na namiot, co by nie martwić się o przemakalność tegoż "dachu nad głową", nie opłaca się też rozstawiać linek od namiotów bo i tak ktoś będzie przechodzić i urwie ;)

Wygodne i solidne buty to podstawa (dlatego większość chodzi w glanach) ;)


Przydaje się krem z filtrem i jakieś tabletki przeciwbólowe (wrazie "w")

Tak jak poprzednicy ciuchów mało (najlepiej stare) - ale to kwestia indywidualna, mi się nie chce za dużo taszczyć bagażu no i szkoda nowych ciuchów.

Latarka (by w nocy odnaleźć swoje legowisko)
 
 
Karlik  
Forumowy prawiczek

Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7
Skąd: Mikołów
Wysłany: Śro 28 Mar, 2012   

Sunlight :) Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to ja się wybieram z ekipą z Orzesza, Ornontowic, Mikołowa, także zapraszamy :D
 
 
papi_ave  
Forumowy prawiczek
PUNK`S NOT DEAD

Wiek: 27
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 16
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Śro 28 Mar, 2012   Pierwszy raz na wootstocku

witam , w tym roku wybieram sie na PW po raz pierwszy natomiast mam nadzieję , że nie ostatni. Najprawdopodobniej jadę ze znajomymi (wszyscy pierwszy raz ). Mianowicie kto by nas "przygarnął" Byśmy rozbili namioty koło siebie etc. Spokojnie , jakieś zaopatrzenie się znajdzie;D

Nas bd około 20;d
  
 
 
 
maju  
Rozkręca sie

Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 214
Skąd: Pyskowice
Wysłany: Śro 28 Mar, 2012   

będzie założony dział podróż, a też wystarczyło przeczytać Sam/a na PW - mój pierwszy raz
który się znajduje poniżej i byś się dowiedział/a że
Ohimee napisał/a:
Ja zakładam wioske dla zabłąkanych duszyczek. Zapraszam na wioske Panoramixa. :d
a tutaj link na FB
 
 
Agó  
Na pewno offtopuje
Bożena!!


Wiek: 30
Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 872
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro 28 Mar, 2012   

z tego co wiem Ohim mówiła raczej o wiosce dla pojedynczych osób które jadą zupełnie same :D Ale nie jestem pewna...
 
 
nakielanin  
Coś już napisał
nakielanin


Wiek: 45
Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 58
Skąd: Nakiełko - piekiełko
Wysłany: Śro 28 Mar, 2012   Czy warto pomagac jadacym na Woodstock

Spotkałem się tym że wiele osób jadących pierwszy raz na Woodstock pyta nas o rade, skazówki dotyczące PW. Nie którzy pytają się czy mogą się dołączyć do grupy bo jedzie sam(sama) Wiele osób odpowiada "...Czemu mamy pomagać..." Ja uważam że powinno się pomagać nie tylko jadącym na Woodstock ale w życiu codziennym. A jak wy myślicie? Może tu się znajdą osoby które maja pytania bo jada pierwszy raz.
  
 
 
 
Swarog  
Rozkręca sie
Ksylenowy Wojownik Wioski Wikingów

Wiek: 34
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 28 Mar, 2012   

Ja na przykład, jeżeli w tym roku będę jechał (jak praktyki pozwolą), to z chęcią kogoś przygarnę, bo raczej będę miał miejsce w namiocie.
 
 
 
nakielanin  
Coś już napisał
nakielanin


Wiek: 45
Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 58
Skąd: Nakiełko - piekiełko
Wysłany: Śro 28 Mar, 2012   ave

jak ktos bez ekiipy bedzie miec namiot a nie bedzie miec ekipy to zapraszam. wyjazd bedzie z bydgoszczy a przesiadki w pile i krzyzu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group