Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Niez
Wto 27 Lis, 2012
Marsz Niepodległości
Autor Wiadomość
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Pon 08 Paź, 2012   

http://wpolityce.pl/dzien...enckiego-marszu
Mamy tutaj odpowiedź na pytanie kto dąży do konfrontacji, chociaż na pewno wielu stwierdzi, że po prostu prezydent może wszystko i źli ludzie z Marszu Niepodległości chcą mu wejść w paradę (dosłownie i w przenośni).
Co do zarzutów o upolitycznieniu marszu to jakoś specjalnie nie widzę, żeby ktoś chciał sobie zrobić reklamę. Zwyczajnie inicjatywa jest moim zdaniem na tyle niezależna, że nie chce się z nikim z obecnych elyt polytycznych identyfikować.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 08 Paź, 2012   

Oficjalną uroczystość z okazji największego święta państwowego w stolicy tego państwa i z udziałem władz tego państwa portal ten nazywa... prowokacją. Do tego z uprzedzoną o ponad miesiąc przed rozpoczęciem informacją na temat jej kształtu, miejsca, czasu. To mówi więcej o samym portalu.

Pomijając, że na temat tegorocznego Marszu nic nie powiedziałem z prostego powodu. Jeszcze się nie odbył.
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Pon 08 Paź, 2012   

Oczywiście, że to prowokacja i zwykłe robienie na złość. W poprzednich latach nie było takich akcji, mimo, że już rok temu prezydenta mieliśmy tego samego. Ta cała parada Komorowskiego to reakcja na popularność oddolnej inicjatywy jaką jest Marsz Niepodległości. Po zeszłorocznym zobaczyli (oczywiście, nie zwykli ludzie tylko rządzący, ponieważ media skupiły się na zadymach) ile tak naprawdę osób tam szło, teraz widzą, że w tym roku będzie jeszcze więcej. Chcą więc zablokować i tym razem nie przy pomocy oszołomów z antify tylko instytucji prezydenta RP.
Myślcie ludzie!
 
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Pon 08 Paź, 2012   

Przypomnę tylko że oficjalne obchody czyli Państwowe OD ZAWSZE, ograniczały się do uroczystości na Placu Piłsudskiego i cześć. Ten marsz to jakaś dziwna akcja.
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Pon 08 Paź, 2012   

Właśnie o to mi chodzi. Autorowi artykułu zawpewne też. Teraz, kiedy coraz głośniej o marszu zaczynają kombinować jak kunie pod górę.

Poniżej tekst z oficjalnego fejsbóka Marszu Niepodległości.
Nie można się nie zgodzić.

"Wszystko może nia miało by znaczenia gdyby nie to, że w świetle ostatnich informacji zabawa pana Bronka zablokuje obchody organizowane przez narodowców, a może nie tyle zablokuje co powaznie utrudni. Po tym jak prezio nie zdołał przeforsowac ustawy kagańcowej o zgromadzeniach publicznych została mu już tylko konfrontacja. I tu ciekawostka bo nagle establishment III RP chce składac kwiaty(bo przeciez nie hołd) pod pomnikiem Dmowskiego. To o tyle ciekawe, że w świetle propagandy tych środowisk Dmowski był przedstawiany jako rasista, wariat, awanturnik, twórca wszytskiego co najgorsze w Polsce, jego zasługi dla niepodległości przemilczane lub kwestionowane. Dotąd jakoś te środowsika nie chodziły pod pomnik Dmowskiego ani nie gloryfikowały jego postaci czy tez dorobku. Dziwnym trafem gdy myśl Dmowskiego odrodziła się dzięki oddolnej działalność narodowców, kiedy pod jego pomnikiem było zeszłym roku ok. 30 tys. osób, kiedy świadomość historyczna Polaków wychodzi na tory niezależne od elit III RP, kiedy Marsz Niepodległości odnosi coraz większy sukces w walce o tworzenie w Polsce, nowej i lepszej rzeczywistości okazuje się, że Komorowski akurat wtedy musi sparaliżować obszar wokół pomnika Dmowskiego."
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 08 Paź, 2012   

Uroczystości państwowe na samym początku nazywane są "zabawą pana Bronka" - to dyskwalifikuje tekst i uczciwe podejście do tematu przez piszącego na samym starcie. Wybacz więc, że dalej czytać go nie będę.

Niezależnie od stosunku, jaki mam do obecnego i byłego prezydenta RP i do samego państwa polskiego.

Co do samego pomysłu - ma on być właśnie odpowiedzią na marsz w tym kontekście, że zauważony ma być sformalizowany i wspomożony uroczystością.

Ale tutaj zacznie się polityka. Ten temu ręki nie poda, ten nie pójdzie z tamtym, ten nie zaśpiewa, gdy inni śpiewają, ten nie zapali znicza, bo robiony w Chinach. A od tego ręce umywam, wziąłbym popcorn i pooglądał, gdyby nie dotyczyło to święta państwowego.
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Pon 08 Paź, 2012   

Się uczepiłeś tej polityki jednocześnie broniąc stronę z nich złożoną czyli w tym momencie marsz prezydencki.
Jasne nie czytaj, bo może się jeszcze dowiesz czegoś co zburzy Twój pięknie zbudowany świat.
Zakładając ten temat zapomniałem, że jesteś na forum. Maj mistejk :D
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 08 Paź, 2012   

I znowu zaczyna się osobiste dogryzanie człowiekowi, którego się nie zna. Nawet wymyślanie mu pięknie zbudowanego świata. Dziękuję za ten komplement akurat, chociaż, w mym przypadku, całkiem niezasłużony.

Nie bronię ani nie atakuję żadnej strony. Ba, staram się właśnie je nawet pominąć całkowicie. W poważnej dyskusji po prostu podany tekst źródłowy zaczynający się od nazywania uroczystości państwowych bez względu na to, kto jest prezydentem, zabawą pana Bronka, zwyczajnie po prostu z góry podważa jakąkolwiek rzetelność tego tekstu jako źródłowego.

I z góry wskazuje na zajęcie jakiejś strony w sposób skrajny.

Jeżeli zaś chcesz znać moje osobiste odczucia, to gdybym przyjął polityczne i emocjonalne podejście do tego tematu, to za nic nie broniłbym zbytnio nikogo z całego tego POPISu nie tylko przed krytyką słowną. Ba, można by powiedzieć, że gdybym kiwnął palcem w sytuacji krytyki niesłownej, to ten palec znajdowałby się na spuście. Ale to całkiem osobny temat i wymagający przemyślnego działania.

Tutaj jest kwestia Marszu Niepodległości jako wydarzenia, kto będzie, kto nie.

Ja nie będę, a jakbym był to na pewno nie po to, by blokować, to już z tematu się wyłączam. O polityce mogę porozmawiać na osobności, bo wtedy ludzie łatwiej się dogadują. I w ograniczonym czasowo zakresie, ze względu na dbałość o zdrowie.
  
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Pon 08 Paź, 2012   

Ten tekst przytoczyłem ponieważ oddaje w dużej mierze moje zdanie. Sam bym tego lepiej nie napisał (nad czym ubolewam) więc stwierdziłem, że miast sie produkować to go wrzucę. Oczywiście, że wskazuje na zajęcie jakiejś strony i nie twierdziłem, że nie. Zwyczajnie moim zdaniem ta strona ma rację i mimo takiego czy innego języka w nim użytego się z nim zgadzam. A z redagowanymi przez milijon redaktorów polonistów często i gęsto nie, jeśli moim zdaniem mówią nieprawdę.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 08 Paź, 2012   

Ja mam tylko nadzieję, że nikomu z tam jadących się nic nie stanie, i że, jak już komuś trzeba będzie przywalić, to np oberwie się jakimś zbędnym gejom czy innym cyganom, a nie majątkom ludzkim i publicznym czy policjantom, czy jak to tam są nazywani, psom, będącym po prostu w pracy.

Albo jakiemuś politykowi chociaż.

A tak, to życzę udanej zabawy.
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 08 Paź, 2012   

Pieprzenie o polityce przez forum. Czy to nie jest przeciwko jakiemuś regulaminowi czy co ? Z tematu o marszu niepodległości zrobiła się debata polityczna. Swoją drogą nie wiedziałem, że Sis to taka patryoatka :D

Mnie pewnie jednak nie będzie, bo właśnie dostałem nową pracę :P Także idźta przez miasto i krzykajcie te swoje "zakaz pedałowania" czy inne fajne hasła które tak wspaniale oddają wniosły nastrój tego honorowego święta, Ja Was blokować jednak nie będę.
 
 
Smyk  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 10 Paź, 2012   

Simon napisał/a:
Pieprzenie o polityce przez forum. Czy to nie jest przeciwko jakiemuś regulaminowi czy co ? Z tematu o marszu niepodległości zrobiła się debata polityczna. Swoją drogą nie wiedziałem, że Sis to taka patryoatka :D


Świetne miejsce na taką rozmowe!
Nigdy nie rozumiałem braku tolerancji dla nietolerancji :/
 
 
Jabłuszko  
Jabłuszek Sandomierski
\,,/(^_^)\,,/


Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 470
Skąd: Dwikozy
Wysłany: Śro 10 Paź, 2012   

Kefir z kim jedziesz na Marsz Niepodległości?
Możemy się dogadać i razem na niego wybrać :)
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Czw 11 Paź, 2012   

No idę, idę. Będzie bliżej to się zgadamy.
 
 
 
Jabłuszko  
Jabłuszek Sandomierski
\,,/(^_^)\,,/


Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 470
Skąd: Dwikozy
Wysłany: Czw 11 Paź, 2012   

No spoko tylko daj mi znać co najmniej tydzień wcześniej. Będzie można do Wawy przyjechać w przeddzień i się zorganizować.

[ Dodano: Sro 24 Paź, 2012 ]
Nikt z forum po za Kefirem i mną nie wybiera się na Marsz Niepodległości?
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Sob 10 Lis, 2012   

Cytat:
W związku ze zbliżającym się Marszem Niepodległości służby mundurowe zostały postawione na nogi. W Lublinie doszło do przeszukań mieszkań osób organizujących wyjazdy, w niektórych miastach policja zniechęca przewoźników do wynajmowania autokarów, w Modlinie próbowano dziś zablokować przekroczenie granicy przez gości z Węgier, którzy przylecieli samolotem na Marsz.


Cytat:
"W Przemyślu kibice dostają wezwania, w dniu 11.11, do stawienia sie w godzinach rannych na komendę"


Podobnie m.in w Płocku, Radzynie Podlaskim i Elblągu.

Cytat:
We Włodawie służby przesłuchiwały miejscowych ojców paulinów, ponieważ podczas Mszy świętej w tamtejszym klasztorze została podana w ogłoszeniach parafialnych informacja o wyjeździe na Marsz, wraz zaproszeniem do udziału w nim!


Tylko część z wielu niepokojących informacji dotyczących tego jak władze starają się zakłócić przygotowania i zapewne też sam marsz.

Jeśli jutro zobaczycie w TV sceny z zadym to pomyślcie komu takie akcje są na rękę? Organizatorom czy władzy, która dzięki temu może pokazać marsz jako burdy i nic więcej, a nie jako oddolną inicjatywą skupiającą dziesiątki tysięcy ludzi, którym zależy na dobru tego kraju.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 10 Lis, 2012   

Skąd te cytaty? ;p

Przeszukują mieszkania w związku z organizacjami, w jakich działają ci organizatorzy i sprawami np z Brzegu. To jest ONR, NOP i inne oraz tym, co te organizacje głoszą oraz z czego są znane.

Zawsze w przypadku takich rzeczy "kibice", którzy byli notowani za bandyctwo itd dostają wezwania do stawienia się ze względu na zakaz wyjazdu, to między innymi warunki ich kar, tak samo muszą robić w przypadku spotkań piłkarskich i innych zgromadzeń.

Reszta napisana wybiórczo (np bez powodów) i bez źródła, to trudno mi skomentować. Ale widzę tutaj rękę określonej prasy i demonizowania ;p
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Sob 10 Lis, 2012   

Co Ty pierdzielisz? Zakaz wyjazdowy czy stadionowy ogranicza się do meczów ew. imprez masowych, a to jest zgromadzenie publiczne.
Cytaty z profili fejsbukowych Polscy Kibice i Marsz Niepodległości.
Może dla Ciebie małowiarygodne ale dla mnie bardziej niż wszystkie media, które o tym nawet nie wspomną.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 10 Lis, 2012   

W niedzielę są mecze Ekstraklasy i I ligi ;p A, czyli jednej strony. Nie, że w nie nie wierzę, ale nadal okropnie to wybiórcze, nie podane powody ani kontekst. Kogo konkretnie czemu itd ;p O to mi chodzi. I od razu podpinanie tego pod Marsz, już z miejsca robienie polityki i pretekstów do podziałów. Jak widzę wróg ustalony i odgórnie ustalone też, komu na rękę co jest ;p Ja tam nawet nie wspominałem, że niewiarygodni, ale źródła, cały kontekst, tego chciałem, ale już nie chcę z poniższych powodów ;p

A media o tym wspominały, np o tych przesłuchaniach. Ale się wycofuję, bo jak z miejsca jest "co ty pierdzielisz" i wytykanie, kto jest wiarygodny, kto nie, kto dysponuje prawdą, kto nie, to nie ma co o tym rozmawiać ;p
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Sob 10 Lis, 2012   

Chodziło mi tylko o to, że podpinasz te wezwania pod mecze, a nie ma to nic do rzeczy.
A kto moim zdaniem mówi prawdę to mogę sobie twierdzić i oczywistym jest, że na tym się opieram.
 
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

Ja tam maszerować nigdzie nie będę, globalną ekonomię oraz politykę to nie zmieni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group