Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Niez
Wto 27 Lis, 2012
Marsz Niepodległości
Autor Wiadomość
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   Marsz Niepodległości

Tak z ciekawości. Wybiera się ktoś 11 listopada?
http://www.facebook.com/Niepodleglosci.Marsz
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Tak. Pójdę blokować.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Simon - po co?
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Bo nie zgadzam się na propagowanie ksenofobii, homofobii i rasizmu pod żadną formą czy przykrywką. No a czego innego można się spodziewać po ONR i młodzieży wszechpolskiej ?

Zresztą to offtop i z mojej strony EOT bo nie zamierzam tutaj wykładać swoich poglądów ani potępiać innych, pytanie było czy będę, więc tak, ale po drugiej stronie barykady.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

Ja tez mam swoje zdanie na temat ONR i MW, nie jest to zdanie ani pozytywne, ani poważne. W żaden sposób też nie bawi mnie ten marsz, nie mam takich potrzeb wyrażania swoich uczuć, ba, podobne formy odstręczają mnie czasami. Jednak to nie tylko ONR i MW, ta hm... zbieranina to tylko część ludzi w tym marszu, niewielka część, zamiast prowokować jeszcze, nagłaśniać i antagonizować, zamiast potęgować konflikt, lepiej uwierzyć w innych porządnych ludzi na miejscu, bo jest tam ich zawsze masa, że sami potrafią wśród siebie takie głosy uciszyć, zamiast iść samemu na całość.

A wszelkie zachowania niegodne człowieka i obywatela obserwować i nagłaśniać (zaznaczam, że wiem, że to zdecydowana mniejszość w takim marszu, ale niestety widoczna i hałaśliwa). Nie izolować i odpychać, bo to, zamiast rozgryzienia i ukazania problemu, stwarza strefy wykluczenia, a strefy wykluczenia są niezwykle groźne na wiele sposobów.

Sam się nie wybieram, jakby co. Jedyny powód, dla którego mogę jechać do warszawy, to kobieta. Zdrowy i niepubliczny. Ale jak komuś się chce ;p
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

ONR i MW są organizatorami marszu, więc ciężko mówić, że to mniejszość.

Nie mówię tutaj o robieniu bydła, bo to akurat robią i jedni i drudzy. Tyle, że dla mnie propagowanie pewnych poglądów jest równie godne potępienia, gdy dzieje się za pomocą rozbijania witryn, czy przemów w garniturze.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 04 Paź, 2012   

To inaczej - niech się pokazują, eksponują wśród ludzi, niech się duszą we własnym sosie, nie mogąc znaleźć wroga. Znajdą go wśród siebie i pokażą się ludziom, kim są. To proste. Więcej wiary w ludzi i mniej przeszkadzania głupim, gdy robią błędy ;p

Ale tego nie wiedziałem, że ONR i MW organizują, tu zwracam honor. Od razu wygląda to inaczej i nieco zmienia to moje zdanie. Trudno mi przyjąć, jak człowiek porządny może iść pod znakami ONRu, ale widocznie to możliwe. Ale przynajmniej juz zrozumiałem "po co" i nie potępiam ;p

Nie moja bajka, uważajcie tam na siebie, chłopaki, by nikomu krzywda się nie stała, bo u niektórych w takich bajkach pięści i buty są szybsze od myśli, a policja słusznie nie toleruje rozpierdalania miasta, tylko niestety w tłumie idzie odpowiedzialność zbiorowa a i nie każdy ma stalowe nerwy.

Ot, wróćcie cali.
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Pią 05 Paź, 2012   

Dużo do czytania, w każym razie ja idę i to, że ktoś chce mnie blokować tego nie zmieni!

edit

Niestety wiele osób postrzega ten marsz tylko jako bandę nawiedzonych łysych oszołomów rozwalających miasto. Temu jestem oczywiście przeciwny ale trzeba znać genezę zeszłorocznych burd. Policja nagle ogłosiła komunikat, że marsz jest nielegalny, kazała się rozejść, bandy lewactwa z Polski i Niemiec atakują ludzi z grup rekonstrukcyjnych, psy biją każdego jak idzie (znany przykład kolesia idącego sobie chodnikiem okopanego przez psa po cywilu) świętemu by się pięść zacisnęła sama.
Ja nie mam jakiś oporów co do organizatorów, idę żeby pokazać, że nie jest mi obojętne co się dzieje w kraju i dać do zrozumienia tuskom, że jest wiele podobnych mi osób i niech sobie tak beztrosko nie siedzą na stołkach.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 05 Paź, 2012   

Kefir, oglądałem relacje, bez komentarza, na żywo, oraz późniejsze dane i to co piszesz, to nieprawda. Albo jeszcze inaczej, bo zaraz dasz wycinek nagrania z tym gościem. Prawda wybiórcza i udramatyzowana. Ja tam widziałem agresję, faszystowskie, nawołujące do przemocy hasła itd wśród części (zdecydowanej mniejszości) uczestników marszu, obrażanie ludzi, rzucanie racami (przecież tam po przejściu marszu była demolka kompletna, zerwane ulice, rozbite sklepy, zdemolowana infrastruktura), dlatego odwołanie zezwolenie na marsz i wtedy się zaczęło. Była grupa debili atakujących grupki tych, którzy się odłączali, albo robili sobie wyjścia w bok, owszem. Większość blokujących marsz schowała się jednak pod ochroną policji, tak wyglądała sytuacja. Policja była obrzucana kostką brukową, petardami, racami, prowokowana cały czas, zareagowała dopiero, gdy nielegalny już marsz kontynuował swoją drogę. Wobec marszu - blokowaniem ulic i kontrolą przechodu. Agresją nie wobec tłumu, ale odłączających się grup. Gdzie liczne były dewastacje a nawet podpalenia. Pamiętam, jak było wiele dumnych wpisów na temat pobić dziennikarzy i spalenia furgonetki TVNu oraz zdemolowaniu kilku radiowozów. A potem pisano, że to wszystko robili tajniacy, prowokatorzy i inne teorie spiskowe. Niszczyli samochody, rozbijali witryny, atakowali policjantów i blokujących. Wśród których też znalazło się niemało kretynów. Tak samo w policji niektórym puściły nerwy. Przy takiej skali, robocie i wzroście napięcia od 4 rano (wiem, jak pracują takie służby i jaka to nerwówka, harówa i stres), wśród tysięcy każdemu coś odwali. Ale i to było rok temu. I nie ma związku z tym, co pisałem ja i Simon.

Swoją drogą nie wiem, czemu tolerujecie nawet nie wśród siebie, ale jako organizatorów ONR. Idzie tam masa normalnych ludzi, i nie przeszkadza im, że pod sztandarami tego "ruchu". Ogólnie jak pisałem - nie moja bajka, ani jedna, ani druga strona barykady, szkoda mi tylko święta niepodległości i normalnych ludzi, którzy tam idą. Oraz tych, którzy potem liczyli straty po tym, jak uczestnicy ruchu i "grupy rekonstrukcyjne", ta ich mała część, demolowały miasto.

P.S.
Nie postrzegam tego jako marsz łysych oszołomów i wandali, główny marsz przeszedł normalnie, z małą ilością incydentów. Wszelkie zarzuty dotyczą mniejszości uczestników. Tolerowanych niestety i często chwalonych przez większość.

To kto jeszcze idzie?
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Pią 05 Paź, 2012   

Nie lepiej po prostu iść zapalić znicz? Upolitycznianie pewnych świąt i zawłaszczanie ich pod barwy polityczne jest niesmaczne. Jest tyle innych okazji do lania się po pyskach i wykrzykiwania tandetnych sloganów (tu do obu stron barykady^^)
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Sob 06 Paź, 2012   

Ludzie szukają wszelkich okazji by wyrazić swoje stanowisko względem pewnych spraw.
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sob 06 Paź, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
oglądałem relacje, bez komentarza, na żywo, oraz późniejsze dane i to co piszesz, to nieprawda. Albo jeszcze inaczej, bo zaraz dasz wycinek nagrania z tym gościem. Prawda wybiórcza


a co relacja lewactwa z tvnu bardziej do Ciebie przemawia? bez komentarza.
 
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Sob 06 Paź, 2012   

Sister Midnight napisał/a:
a co relacja lewactwa z tvnu bardziej do Ciebie przemawia? bez komentarza



 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

Nie oglądam TVNu. O co więc Ci chodzi? To jakaś nowa teoria spiskowa? Bo nie jestem w temacie.

Wracając do tematu - kto jeszcze się wybiera?
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
Nie oglądam TVNu.


więc skąd założenie, że to co pokazują internetowe filmiki i niezależne media jest nieprawdą? czy papka, którą wciskają komercyjne stacje zwyczajnie zrobiłą Ci z mózgu kisiel i nie widzisz, albo nie chcesz widzieć, że jest inaczej niż one pokazują?
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

Dobrze, następnym razem pomyślę tak jak Ty, by nie mieć kisielu z mózgu. Czy tam mózgu z kisielu. Zadowolona?

Napisz mi też na PW listę jedynych słusznych i niezależnych mediów, bym wiedział, czym się kierować w przyszłości, bo swoim własnym rozumem i oczami już nie będę.

P.S.
Zanim dostanę ostrzeżenie chciałbym zauważyć, że odpowiadam jedynie na pytania moderatora forum zadane w temacie.
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

nie będę pisała do Ciebie PW, bo nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy prywatnej i zanim zaatakujesz mnie, że skoro nim nie jestem do rozmowy, to po co odpowiadałam na twój post, powiem zdecydowanie - odpowiedziałam bo nie mogę patrzeć na to jak można być takim ignorantem, który chce z wielkiego święta robić lewackie gówno, bo tak jest kolorowo i zabawnie. a co do listy mediów, o którą prosisz mogę rzec tylko jedno, to właśnie pokazuje, że będziesz wierzył w to co ktoś Ci narzuci a nie potrafisz wyrobić sobie własnego zdania. i tak, wiem co to jest ironia. proszę także abyś nie używał szczeniackich zagrywek typu nie dawajcie mi ostrzeżenia bo ja tylko odpowiadam, nie jesteśmy w podstawówce.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

To dla odmiany ja mam pytanie. Po co takie obrażanie i stos agresji od razu, do tego niezrozumiałej? Bo będącej powoli nieskoordynowanym bełkotem mającym chyba na celu po prostu zjechanie człowieka, bo wyraził swoją opinię (tak, swoją, wbrew pozorom inna opinia od Twojej nie oznacza, że taki człowiek jest zombi bez mózgu powtarzającym po mediach, których nawet nie ogląda - a więc zombi-jasnowidzem).

Wierzę, że wiesz, co to ironia - zwątpiłem, że wiesz, co to logika, myślenie, szacunek dla człowieka i kultura. Co najsmutniejsze - nawet ani ja Cię nie znam ani Ty mnie. I tak, zaraz napiszesz, że to dlatego, że jakieś tam gówna, psucie czegoś tam, bezmózgowie i kolorowe jarmarki.

Ukazałaś już swoją wyższość, pogardę i kulturę, oraz agresję, jako jakieś tam ignoranckie gówno partnerem do rozmowy nie jestem, może pozwólmy więc, by temat wrócił na swoje tory.

Jeżeli zaś chciałaś zwyczajnie sprowokować do podjęcia podobnego tonu w rozmowie, to mi przykro, że się nie udało.
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

Straszne sracie farmazony. Nie wpadajmy w skrajności, marsz jest potrzebny, widać nie wszystkim i każdy ma prawo uważać inaczej, osobiście cieszę się, że w tym smutnym jak pizda kraju ktoś jeszcze pamięta o tradycji i ma w sobie jakąś dumę z tego skąd się wywodzi i jaka jest historia tego miejsca. Jeśli chodzi o zabarwienie polityczne to mam je głęboko w dupie bo jak to w naszej polityce jest - jeden głupszy od drugiego. Jeśli czas i chęci dopiszą to zjawię się po jedynej stronie jaka tam powinna być czyli po stronie osób świętujących fakt, że mogą żyć w "wolnym" kraju.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

Ja nigdzie nie stwierdziłem, że jest zbędny, nawet z początku zniesmaczył mnie pomysł blokowania go do czasu dowiedzenia się, kto jest organizatorem. To dla wyjaśnienia, bo Sister chyba tego nie doczytała, i może między innymi stąd tak agresywny i obraźliwy atak w tym temacie. Chociaż nawet wtedy nie byłby usprawiedliwiony. Może teraz taka moda jest. Gdzie w tym skrajność - nie wiem.

Sam się nie wybieram w żadnym kierunku w związku z tym marszem, a cała ta dopisana do tego polityczna wojna jest dla mnie zwykłą "wojną domową" tej samej bandy. W tym samym chlewie się upaśli i teraz tylko psują powietrze podczas, gdy okręt tonie. Stąd też wyraziłem, że szkoda mi tego święta i normalnych ludzi chcących je uczcić, których, jak pisałem, jest zdecydowana większość.
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Pon 08 Paź, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:


Wracając do tematu - kto jeszcze się wybiera?


Ja.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi