Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Aborcja
Autor Wiadomość
Gaja99  
Rozkręca sie
Gaja99


Wiek: 32
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 107
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

marcinin napisał/a:
Prosto mówiąc jestem zwolennikiem prawa do wyboru przez kobietę. Niech ona decyduje czy chce nosić ciążę czy nie.


Ja tak samo. Niezależnie od tego jak do niej doszło nikt nie powinien arbitralnie narzucać przymusu donoszenia jej.
Szczególnie, że "obrońcy życia" są jego obrońcami, póki jest ono plemnikiem czy zygotą, a gdy już dziecko się urodzi (i żyje w skrajnej biedzie czy domu dziecka prowadzonym przez katujące zakonnice) to wszyscy obrońcy nagle znikają i gdzie indziej wojują.
 
 
pampers  
Rozkręca sie


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 220
Skąd: zadupie
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

Nie zmuszajmy kobiet do heroizmu.
 
 
gucioprawda89  
Lubi pieprzyć
biotechnolog

Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 366
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

Inna sprawa, że jak urodzi się dziecko chore, to potem ksiądz takie łatwiej może wykorzystać.
 
 
 
Azunoth  
Rozkręca sie
Meee


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 142
Skąd: Wrocław/Jodłownik
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

A świecki pedofil nie? Skończcie ten bezsensowny najazd na Kościół, ćwierć inteligencjo -.-
 
 
gucioprawda89  
Lubi pieprzyć
biotechnolog

Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 366
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

Ale świecki pedofil może bez problemu zostać skazany, a taki z kościoła często jest chroniony (był chroniony) przez Watykan ;)
 
 
 
tylko nie sołtysik  
Lubi pieprzyć
nie krzycz na mnie


Wiek: 28
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 418
Skąd: żory
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

temat o aborcji!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
 
Rastagram  
Lubi pieprzyć
Seksy


Dołączyła: 20 Cze 2014
Posty: 446
Skąd: Jamaica
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

pampers napisał/a:
Nie zmuszajmy kobiet do heroizmu.


To po co nogi rozkładają skoro nie godzą się z konsekwencjami? To się nazywa ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
 
 
 
Gaja99  
Rozkręca sie
Gaja99


Wiek: 32
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 107
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

Rastagram napisał/a:
pampers napisał/a:
Nie zmuszajmy kobiet do heroizmu.


To po co nogi rozkładają skoro nie godzą się z konsekwencjami? To się nazywa ODPOWIEDZIALNOŚĆ.


Bo może chcą, bo mogą. Nie Twoja sprawa co kto i gdzie rozkłada. Tak samo jak nie jest nią to, co kto zrobi ze swoją macicą.
Aborcja na pewno nie powinna być stosowana jako antykoncepcja. Dlatego ważne jest uświadamianie kobiet i mężczyzn i edukacja seksualna, przed którą tak nas wszyscy dookoła chcą uchronić. Jak się zacznie nauczać nastolatków co i jak i rozdawać zabezpieczenia (które zresztą i tak nie dają 100% bezpieczeństwa - wypadki się zdarzają i każdy ma prawo zadecydować za siebie co dalej z tym zrobi), to będzie lepiej.
 
 
pampers  
Rozkręca sie


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 220
Skąd: zadupie
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

Gaja99 napisał/a:
Rastagram napisał/a:
pampers napisał/a:
Nie zmuszajmy kobiet do heroizmu.


To po co nogi rozkładają skoro nie godzą się z konsekwencjami? To się nazywa ODPOWIEDZIALNOŚĆ.


Bo może chcą, bo mogą. Nie Twoja sprawa co kto i gdzie rozkłada. Tak samo jak nie jest nią to, co kto zrobi ze swoją macicą.
Aborcja na pewno nie powinna być stosowana jako antykoncepcja. Dlatego ważne jest uświadamianie kobiet i mężczyzn i edukacja seksualna, przed którą tak nas wszyscy dookoła chcą uchronić. Jak się zacznie nauczać nastolatków co i jak i rozdawać zabezpieczenia (które zresztą i tak nie dają 100% bezpieczeństwa - wypadki się zdarzają i każdy ma prawo zadecydować za siebie co dalej z tym zrobi), to będzie lepiej.


Amen.

Sprowadzanie niechcianej ciąży do "rozkładania nóg" przez kobietę jest smutne tym bardziej że pisze to kobieta.
 
 
Gaja99  
Rozkręca sie
Gaja99


Wiek: 32
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 107
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

pampers napisał/a:
Gaja99 napisał/a:
Rastagram napisał/a:
pampers napisał/a:
Nie zmuszajmy kobiet do heroizmu.


To po co nogi rozkładają skoro nie godzą się z konsekwencjami? To się nazywa ODPOWIEDZIALNOŚĆ.


Bo może chcą, bo mogą. Nie Twoja sprawa co kto i gdzie rozkłada. Tak samo jak nie jest nią to, co kto zrobi ze swoją macicą.
Aborcja na pewno nie powinna być stosowana jako antykoncepcja. Dlatego ważne jest uświadamianie kobiet i mężczyzn i edukacja seksualna, przed którą tak nas wszyscy dookoła chcą uchronić. Jak się zacznie nauczać nastolatków co i jak i rozdawać zabezpieczenia (które zresztą i tak nie dają 100% bezpieczeństwa - wypadki się zdarzają i każdy ma prawo zadecydować za siebie co dalej z tym zrobi), to będzie lepiej.


Amen.

Sprowadzanie niechcianej ciąży do "rozkładania nóg" przez kobietę jest smutne tym bardziej że pisze to kobieta.


Dokładnie. Bo to zazwyczaj mężczyźni, a w szczególności księża chcą decydować o wszystkim za kobiety. Jak i kiedy te nogi ma rozkładać, co ma z tego wyniknąć, ile ma z tego wyniknąć... Nie daj panie boziu wyniknie przyjemność, toż to grzech. A im więcej dzieciątek tym lepiej. Nie ważne, że później obdarte i niedożywione będą chodzić.
To obrzydliwe, że ktoś ma czelność wnikać w cudzą sferę seksualności.

Jeśli ktoś ma ochotę poznać szerzej moją opinię na ten temat to zapraszam: http://incognitopl.blogsp...asturbacja.html
 
 
tylko nie sołtysik  
Lubi pieprzyć
nie krzycz na mnie


Wiek: 28
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 418
Skąd: żory
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

jezu, 1 raz sie zgadzam z pamperem..
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

Tak,Mela. To jest temat Never ending story ;)
 
 
Tasior  
Rozkręca sie
Cocojumbo i do przodu! To moje motto. Dobre, nie?


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 198
Skąd: Szczecin nad morzem
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

pampers napisał/a:
Ja chętnie zapłacę za usuwanie ciąży tak jak za przeszczepy, leczenie ofiar wypadków czy gipsowanie złamanej ręki.


To sobie płać, ale nie zmuszaj mnie... Ja płacę wyłącznie za siebie a na innych to mogę ewentualnie dać na wybraną sprawę jak mi się zachce, a nie bo mi kradną na każdym kroku...
Refundowanie aborcji, invitro, w ogóle refundowanie czegokolwiek jest dla mnie nienormalnym pomysłem. Każdy płaci ze swoich na swoje, jak ktoś nie ma to jego problem nie mój.
Darmowe aborcje na życzenie staną się dla nastolatek, jak ktoś tu wyżej napisał, popularną metodą antykoncepcji...

A jeszcze co do argumentu o strasznych domach dziecka, wiecie jakie są problemy z adopcją? Ja ostatnio rozmawiałem na ten temat z osobą starającą się o adopcję i to po prostu masakra jakie są chore przepisy i problemy... Uprościć te wszystkie procedury i jestem pewien że dzieci w domach dziecka będzie znaaacznie mniej.
 
 
pampers  
Rozkręca sie


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 220
Skąd: zadupie
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

Cytat:
Ja płacę wyłącznie za siebie a na innych to mogę ewentualnie dać na wybraną sprawę jak mi się zachce, a nie bo mi kradną na każdym kroku


No, tak jakby nie masz zupełnie racji. Ja płacę, Ty płacisz, oni płacą. Wiem, że libertariańska utopia, w której każdy jest kowalem swojego losu brzmi pięknie, ale obecny system opłacania usług medycznych jest moim zdaniem git (chociaż ma oczywiście wady). Gdyby nie on to np. nie miałbym dziesięciu tysięcy złotych na rekonstrukcję ACL, a ktoś inny nie miał by hajsu na leczenie się po zawale, bo dostałby drugiego od razu po zobaczeniu rachunku.

Tasior napisał/a:
pampers napisał/a:
Ja chętnie zapłacę za usuwanie ciąży tak jak za przeszczepy, leczenie ofiar wypadków czy gipsowanie złamanej ręki.



Darmowe aborcje na życzenie staną się dla nastolatek, jak ktoś tu wyżej napisał, popularną metodą antykoncepcji



I w sumie co z tego?

Cytat:
A jeszcze co do argumentu o strasznych domach dziecka, wiecie jakie są problemy z adopcją? Ja ostatnio rozmawiałem na ten temat z osobą starającą się o adopcję i to po prostu masakra jakie są chore przepisy i problemy... Uprościć te wszystkie procedury i jestem pewien że dzieci w domach dziecka będzie znaaacznie mniej.


Procedury są ciężkie, ale chętnych też wcale nie ma tak wielu żeby sprostać potrzebom dzieci. Domy dziecka do przechowalnie i jedno z najgorszych miejsc gdzie można trafić. Słyszałeś o fali w starym wojsku polskim? To teraz wyobraź to sobie, tylko że zamiast mężczyzn masz dzieci. Może nie są to już miejsca jak z Dickensa, ale nie jest kolorowo. A rodzinne domy dziecka to są kropelki w morzu.
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

Tasior napisał/a:
Każdy płaci ze swoich na swoje, jak ktoś nie ma to jego problem nie mój.


Życzę Ci, żebyś w rodzinie nie miał nikogo niepełnosprawnego. Niekoniecznie od urodzenia - wypadki chodzą po ludziach. A jeśli coś takiego się zdarzy, powodzenia z finansowym radzeniem sobie.
 
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

Ja tam bardziej w stronę Tasiora się przychylę. Darmowe aborcje to byłaby masakra. Każdy przypadek powinien być rozpatrywany osobno, powody, pobudki itp. Nie wyobrażam sobie możliwości wyskrobania dziecka bo ktoś ma takie widzimisię. Natomiast jeśli ktoś faktycznie nie ma warunków do wychowania dziecka/urodzenia go to powinno się wtedy zainteresować państwo i w miarę możliwości zrobić wszystko aby to przyszłe dziecko znalazło od razu rodzinę/możliwość godnego wychowania/alternatywę dla (nieraz) patologicznej rodziny. Aborcji na życzenie (bo takie ma ktoś widzimisię) mówię nie. Natomiast przypadki gwałtów, upośledzenia embrionu/płodu/zagrożenia życia matki są dla mnie wiarygodnym tego usprawiedliwieniem. Wszyscy obrońcy życia debatują tylko nad życiem dziecka/płodu ale co z życiem kobiety, która rodzi?
 
 
 
Tasior  
Rozkręca sie
Cocojumbo i do przodu! To moje motto. Dobre, nie?


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 198
Skąd: Szczecin nad morzem
Wysłany: Czw 17 Lip, 2014   

Dziwne uczucie, zgadzać się z Jaaaśkiem :P


Ossie napisał/a:
Tasior napisał/a:
Każdy płaci ze swoich na swoje, jak ktoś nie ma to jego problem nie mój.


Życzę Ci, żebyś w rodzinie nie miał nikogo niepełnosprawnego. Niekoniecznie od urodzenia - wypadki chodzą po ludziach. A jeśli coś takiego się zdarzy, powodzenia z finansowym radzeniem sobie.


Akurat osobiście mam taką sytuację zdrowotną, że muszę co pół roku chodzić do poradnii specjalistycznej i mieć tam różne badania, których normalne ceny zapewne by mnie rozłożyły bardziej niż jakakolwiek choroba...
Pomimo tego domagam się likwidacji zus, nfz i prywatyzacji szpitali, chociaż byłoby to na moją szkodę. Można? Można.
Akurat obecnie mi się to wszystko opłaca, bo korzystam z usług droższych niż to co płacę (w sumie to na razie bardziej płacą rodzice) w podatkach, jednak dalej twierdzę, że jest to niesprawiedliwe wobec tych, którzy całe życie płacą, a nigdy takich drogich badań nie potrzebują...
Jak ktoś jest mądry to się odpowiednio ubezpieczy/zabezpieczy, jak nie jest mądry, to wcześniej umrze. Tak wygląda świat, tak działa natura.
Jak dla mnie jest to proste i sprawiedliwe (może także bezduszne i okrutne, ale sprawiedliwość przede wszystkim)
 
 
Gaja99  
Rozkręca sie
Gaja99


Wiek: 32
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 107
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 17 Lip, 2014   

Tasior napisał/a:

Darmowe aborcje na życzenie staną się dla nastolatek, jak ktoś tu wyżej napisał, popularną metodą antykoncepcji...


Proszę nie przekręcać moich słów. Napisałam, że aborcja NIE POWINNA być stosowana jako antykoncepcja dlatego ważna jest EDUKACJA SEKSUALNA, aby nastolatki (nie, nie tylko dziewczyny) mieli świadomość jak się zabezpieczać. Nie należy pchać dzieciakom do głów bzdur typu kalendarzyki małżeńskie, zalecać celibatów czy wmawiać, że seks to grzech. Bo później takie zastraszone dzieciaki, podążające za pragnieniami, nie użyją prezerwatywy, bo przecież wstyd iść do apteki i przyznać, że się chce zgrzeszyć. A brak świadomości wpłynie na myślenie typu "przecież za pierwszym razem nie można zajść w ciążę".
Po za tym cóż to za obleśne, męskie myślenie: o antykoncepcję i dzieciaka niech się martwi ta powalona nastolatka, co nogi rozkładała. A chłopiec niewinny, niechcący na nią wpadł...
Po za tym bankowo każda nastolatka będzie wolała chodzić na aborcję za kilka tysięcy niż kupić paczkę prezerwatyw. Gratuluję myślenia.

[ Dodano: Czw 17 Lip, 2014 ]
Jaaasiek napisał/a:
Wszyscy obrońcy życia debatują tylko nad życiem dziecka/płodu ale co z życiem kobiety, która rodzi?


W tych dyskusjach o ratowaniu żyć nienarodzonych kobieta i jej życie jest nieistotna. Kto by się przejmował inkubatorem. Ma urodzić i tyle, nie ważne jak ją skrzywdzi psychicznie zobaczenie czy myślenie o urodzeniu dziecka bez mózgu czy inaczej silnie upośledzonego, które umrze za kilka dni. Kto by się przejmował inkubatorem, grunt, że życie dziecka uratowane. Co będzie po porodzie to już nikogo nie obchodzi. O czym dobitnie świadczy przypadek prof. Chazana, gdzie wszyscy obrońcy życia martwią się o profesorka, a o dziecku czy kobiecie już po porodzie zapomniano.
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Czw 17 Lip, 2014   

Co pół roku? Tasior, proszę Cię. Ja mam wujka w specjalistycznym ośrodku, bo po wypadku samochodowym miał obrzęk mózgu i teraz potrzebuje opieki 27/7. Żeby znaleźć ośrodek, który dobrze wygląda, jest tam dobry personel, trzeba wybulić kupę kasy. Tak wyszło, że ośrdek w połowie jest pokrywany z renty, połowę opłaca sprawca wypadku, ale wiem, że jeśli nie byłoby tej renty, a ten koleś by nie płacił, byłoby bardzo ciężko utrzymać tam Wojtka.


Gaja99 napisał/a:

. Nie należy pchać dzieciakom do głów bzdur typu kalendarzyki małżeńskie, zalecać celibatów czy wmawiać, że seks to grzech.


Czosnek w pępku!
 
 
 
_Szajba_  
Na pewno offtopuje
Domokrążca

Wiek: 40
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 697
Skąd: Newtonmore
Wysłany: Czw 17 Lip, 2014   

Gaja99 napisał/a:
Po za tym cóż to za obleśne, męskie myślenie: o antykoncepcję i dzieciaka niech się martwi ta powalona nastolatka, co nogi rozkładała. A chłopiec niewinny, niechcący na nią wpadł...

To w interesie dziewczyny leży antykoncepcja, bo to ona będzie później bulić za skrobanki czy inne takie, albo wychowywać dziecko. Nie mówię, że to dobrze, ale mężczyznom łatwiej uniknąć odpowiedzialności i często to wykorzystują. Także to nie jest "obrzydliwe męskie myślenie" tylko głos rozsądku, bo w życiu możesz liczyć tylko na siebie. Mieszkam w Szkocji i tu to dziewczyny noszą prezerwatywy w torebkach, żeby uniknąć sytuacji gdzie z braku takowych zaryzykują sex bez. Nikt nie mówi, że chłopak niewinny, ale chłopak łatwo może czmychnąć, a ciąża zostanie więc to laska powinna myśleć o sobie.
 
 
 
pampers  
Rozkręca sie


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 220
Skąd: zadupie
Wysłany: Czw 17 Lip, 2014   

Unikanie odpowiedzialności, olewanie matki i dziecka i unikanie płacenia alimentów (które przez społeczeństwo jest traktowane dosyć pobłażliwie) wynika dokładnie z tego "obrzydliwego męskiego myślenia" i zrzucania odpowiedzialności za wychowanie dziecka na kobiety. Do tego dochodzą teksty, że jak ma dziecko to pewnie sama sobie winna bo dała dupy na boku. Takie jest młodzieży chowanie, że mężczyzna nie ma społecznie wpojonego obowiązku rodzicielskiego i może sobie uciekać, bo nikt mu złego słowa nie powie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group