Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Aborcja
Autor Wiadomość
_Szajba_  
Na pewno offtopuje
Domokrążca

Wiek: 40
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 697
Skąd: Newtonmore
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

I nie dojdzie
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

kizia napisał/a:
Sister Midnight napisał/a:
kizia napisał/a:
Zgadzam się z boksu - a jak ktoś wierzy, to przecież nigdy aborcji nie dokona, więc czym się katolicy przejmują? Że jakiś innowierca jest innego zdania?


bo dla katolików każdy człowiek jest człowiekiem, nie jest ważne czy wierzy, czy nie - życie to życie

A czasem mi się wydaje, że nie ważne kim jest, ma żyć według ich zasad ;) Bo tak i już. To czy dziecko rzeczywiście będzie miało warunki do zycia/ ba, w wypadku słynnego doktorka jak długo będzie żyć w cierpieniu - nikogo nie obchodzi. Zresztą aborcja to drażliwy temat - jedna strona uważa ją za morderstwo, druga nie uważa płodu za dziecko (a tym samym nie uważa, że dochodzi tu do mordowania kogokolwiek) i do porozumienia nigdy nikt nie doszedł w tej sprawie.


Popieram Kizie, kościół, w przeciwieństwie do Jezusa chce narzucić wszystkim swoje zasady bo tak trzeba i tyle, a twoje przekonania nie mają nic do tego, kiecak który oficjalnie nie może mieć dzieci wie lepiej (ciekawe ile księża swoich dzieci skasowali). Sami nie są bez winy, a pierwsi podnoszą kamień. Aborcja według mnie jest całkowicie normalna, oszczędza ona cierpienia dziecku i rodzicom, podobnie jak w nielicznych przypadkach eutanazja, kiedy chory jest sztucznie utrzymywany przy "życiu". Jeszcze jakby ktoś z tych fanatyków interesował się co się dzieje z tym dzieckiem po porodzie, płacił za leki i inne, ale po co? aborcji nie było, my job is done here.

A co do słynnej klauzyli sumienia, lekarzy którzy ją podpisali powinni zostać odsunięci od niektóych specjalizacji.
 
 
gucioprawda89  
Lubi pieprzyć
biotechnolog

Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 366
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

Hmmm... jestem wierzący. Biorę w końcu ślub kościelny... Ale dla nie potrafię zrozumieć jak coś, co jest zlepkiem komórek ma odczuwać cokolwiek.
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

nie wnikając w katolików i katoli.. ;] ale Kizia masz racje, niejednokrotnie jest tak, że wymagają zbyt wiele od innych a od siebie wcale..
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

Sister Midnight napisał/a:
nie wnikając w katolików i katoli.. ;] ale Kizia masz racje, niejednokrotnie jest tak, że wymagają zbyt wiele od innych a od siebie wcale..
...i nie interesuje ich na jakie cierpienie skazują krzycząc "sumienie,sumienie". Dbają przy tym tylko o siebie i swoje sumienie. Nie starają się zrozumieć konkretnego przypadku. Wszystko do jednego wora. Sio.
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

Osoby narzekające na ingerencję katolicyzmu w pewne sprawy same pierwsze przywołują religię na tapetę. Jest to łagodnie mówiąc sadomasochistyczną perwersją i swoistym zawieszeniem w bańce własnego urojonego świata.

A tak swoją drogą skrajną tragikomedią jest apologeta aborcji z prowegetariańskim avatarem^^. Naciągany estetyczny eklektyzm młodzieńczych namiętności.
 
 
NatNat  
Rozkręca sie
matka wioskowa


Dołączyła: 03 Lip 2014
Posty: 191
Skąd: Szkotland
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

zUe dazy napisał/a:
A tak swoją drogą skrajną tragikomedią jest apologeta aborcji z prowegetariańskim avatarem^^. Naciągany estetyczny eklektyzm młodzieńczych namiętności.


oj oj, jak ja uwielbiam ten moment! Wytykanie tego ze absolutnie ale to absolutnie nie mozna byc pro-choice i vegan jednoczesnie! A jeszcze do tego jak sie uzyje wielu madrych slow to to tak ladnie wyglada....ojeju jaki jestem madry i oczytany *fapfapfapfapfap*

pozdro
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

Nie sądziłem, że eklektyzm jest mądrym słowem, ani, że istnieje taka kategoria słów, ale mniejsza z tym. Oczywiście, że można być aborcjonistycznym weganinem, ba można być do tego nazibolszewickim akordeonistą grającym elektrofolk. Przynajmniej będzie oryginalnie. Problem w tym, że piewcy wyzwolenia kurzych zarodków, krytykujący zarazem zarodki ludzkie muszą być siłą rzeczy głosem komicznym i nieistotnym.
 
 
NatNat  
Rozkręca sie
matka wioskowa


Dołączyła: 03 Lip 2014
Posty: 191
Skąd: Szkotland
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

no i doszlismy do sedna. Nie do konca rozumiesz moj drogi o co w tym calym weganizmie chodzi ;) poczytaj, zapoznaj sie z podstawami i wtedy mozemy do dyskusji wrocic.

Chociaz pewno nie bo i tak masz racje
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

NatNat napisał/a:

siedze w temacie to dla mnie absolutnie zaden argument w dyskusji


Założenie, że każdy kto odbiera coś inaczej niż ty musi być dyletantem jest pełnym arogancji oszołomizmem, szczególnie, że doszłaś do tych wniosków nie mając pojęcia o poziomie mojej wiedzy. Przenosząc te odruchy na płaszczyznę tej dyskusji można wyciągnąć wnioski co do poziomu argumentacji.

I też se szczele PozdRoFiOnkA ZiĄ
 
 
NatNat  
Rozkręca sie
matka wioskowa


Dołączyła: 03 Lip 2014
Posty: 191
Skąd: Szkotland
Wysłany: Wto 08 Lip, 2014   

DzIa SkArBeCzKu :*
 
 
DRY CIDER  
Lubi pieprzyć


Wiek: 44
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 300
Skąd: Bristol B-B
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

Ja jako kompletny ateista,tak mi sie wydaje,jestem za tym ze aborcja powinna byc mozliwa,kazdy ma swoje sumienie,moze robic co chce.oczywiscie do ilus tam tygodni plodu,ilu,nie mam pojecia,ale to zadanie dla lekarzy raczej zeby to ustalic.Szczegolnie mnie wkur** to gadanie w Polsce,rodzic,rodzic chore dzieci,a pozniej caly ten pier*****Y kosciol sie odwraca i ma w dupie to czy rodzicow stac na utrzymanie takiego dziecka,na ktore potrzeba mnostwo kasy,a pracowac sie np nie da,bo 24 g/dobe trzeba byc przy dziecku.Panstwo tez sie wypina i ma gdzies takie rodziny.Inaczej jest tu gdzie mieszkam,tu mozna miec chore dziecko,pracowac nie trzeba bo panstwo pomaga i mozna sie w 100% skupic na opiece,jesli ktos sie na to zdecyduje.Takze,niech pierw zjebani rzadzacy Polska zapewnia takim rodzina pomoc adekwatna do wymagan przy chorym dziecku,a pozniej moga dopiero zaczac myslec o zakazywaniu aborcjii! i kurwa kropka.
 
 
jasosik  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 11
Skąd: włocławek
Wysłany: Sob 12 Lip, 2014   

Moja opinia. Aborcja tak - gdy dziecko jest chore i wiadomo że będzie cierpieć umrze itp, lub z gwałtu. Jeśli nastolatka nie zabezpieczała się z głupoty czy po prostu wpadła to niech urodzi i odda do domu dziecka.
 
 
pampers  
Rozkręca sie


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 220
Skąd: zadupie
Wysłany: Sob 12 Lip, 2014   

jasosik napisał/a:
Moja opinia. Aborcja tak - gdy dziecko jest chore i wiadomo że będzie cierpieć umrze itp, lub z gwałtu. Jeśli nastolatka nie zabezpieczała się z głupoty czy po prostu wpadła to niech urodzi i odda do domu dziecka.


Domy dziecka są pełne promieni słońca i motylków. Dziecko znajdzie tam miłość i nauczy się żyć z poczuciem odrzucenia.
 
 
pampers  
Rozkręca sie


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 220
Skąd: zadupie
Wysłany: Sob 12 Lip, 2014   

Mela napisał/a:
Pampers jak czytam twoje posty to zaczynam byc za aborcja ludzi takich jak Ty.oO


No weź :(( Chociaż do domu dziecka bym chciał.

Aborcja powinna być dostępna za darmo dla każdej matki lub pary rodziców.
 
 
malkontent  
Lubi pieprzyć
spodziewaj się niespodziewanego


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 541
Skąd: z żółwiowa
Wysłany: Sob 12 Lip, 2014   

Mela napisał/a:
Pampers jak czytam twoje posty to zaczynam byc za aborcja ludzi takich jak Ty.oO
<ok> <winko>
 
 
Tasior  
Rozkręca sie
Cocojumbo i do przodu! To moje motto. Dobre, nie?


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 198
Skąd: Szczecin nad morzem
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

pampers napisał/a:
Aborcja powinna być dostępna za darmo dla każdej matki lub pary rodziców.


Nie ma NICZEGO za darmo... Jak polityk obiecuje coś za darmo, to znaczy że płacić za to będzie każdy okradany podatnik...

Jak dla mnie aborcja legalna: w wyniku gwałtu, jakiejkolwiek choroby/zagrożenia, do przymślenia jak laska jest przed 18, ale broń boże nie refundowane. Rżną się to niech za swoje usuwają.
A klauzula sumienia bardzo dobra, lekarz nie chce to nie można go zmusić, jest multum innych którzy zrobią.
 
 
pampers  
Rozkręca sie


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 220
Skąd: zadupie
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

Ja chętnie zapłacę za usuwanie ciąży tak jak za przeszczepy, leczenie ofiar wypadków czy gipsowanie złamanej ręki.
 
 
Rastagram  
Lubi pieprzyć
Seksy


Dołączyła: 20 Cze 2014
Posty: 446
Skąd: Jamaica
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

pampers napisał/a:
Ja chętnie zapłacę za usuwanie ciąży tak jak za przeszczepy, leczenie ofiar wypadków czy gipsowanie złamanej ręki.
_________________



Co zabawne, mówi to człowiek który już zdążył się urodzić.

Mela napisał/a:
Pampers jak czytam twoje posty to zaczynam byc za aborcja ludzi takich jak Ty.oO


O to, to. Lepiej bym tego nie ujęła.

Ciekawe, czy jak aborcja byłaby legalna i darmowa byłbyś między nami.
 
 
 
Gaja99  
Rozkręca sie
Gaja99


Wiek: 32
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 107
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

Rastagram napisał/a:
pampers napisał/a:
Ja chętnie zapłacę za usuwanie ciąży tak jak za przeszczepy, leczenie ofiar wypadków czy gipsowanie złamanej ręki.
_________________



Co zabawne, mówi to człowiek który już zdążył się urodzić.


Taki co się nie zdążył urodzić za wiele do powiedzenia nie będzie miał.
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

Prosto mówiąc jestem zwolennikiem prawa do wyboru przez kobietę. Niech ona decyduje czy chce nosić ciążę czy nie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group