Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Woodstockowe Pociągi ;)
Autor Wiadomość
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Nie 26 Maj, 2013   

Czyli już w obecnym rozkładzie mamy ładnie 6 składów z Warszawy, wygląda na to że powstaną dwa węzły przesiadkowe (W-wa i Poznań) co jest dobra wiadomością. Ciekawi mnie tylko jaki tabor wystawią, czy Bipy z byczkami jak rok temu, czy kible.
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Nie 26 Maj, 2013   

boksu napisał/a:
Czyli już w obecnym rozkładzie mamy ładnie 6 składów z Warszawy, wygląda na to że powstaną dwa węzły przesiadkowe (W-wa i Poznań) co jest dobra wiadomością. Ciekawi mnie tylko jaki tabor wystawią, czy Bipy z byczkami jak rok temu, czy kible.

Tu zmian nie będzie, obsługa taka sama jak w zeszłym roku, trochę tak trochę tak.
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Pon 27 Maj, 2013   

Chodzi mi o tabor ze stoleclicy, rok temu z Wawy z tego co pamiętam tylko byczki z piętrusami były :)
 
 
Amareichi  
Coś już napisał
Nanananabatman


Dołączyła: 25 Maj 2013
Posty: 91
Skąd: Ciechanów, Mazowsze
  Wysłany: Pon 27 Maj, 2013   

Albo mi się wydaje, albo te piętrowe są bardziej praktyczne. Mieści się dwa razy więcej osób, nieprawdaż?
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Pon 27 Maj, 2013   

W upale to niekoniecznie.Ale ludzi się mnóstwo mieści.
 
 
paolina.zet  
Coś już napisał


Wiek: 29
Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 86
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pon 27 Maj, 2013   

a przejechałabym się takim piętrusem
 
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 27 Maj, 2013   

Za mną 6 podróży piętrusami (3 na Wood i 3 z Wooda)... co mogę powiedzieć...
Najfajniejsze jest uczucie, gdy śpisz 10 h na schodach, a potem własne łóżko wydaje się dziwnie płaskie... Polecam!
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Wto 28 Maj, 2013   

Mazu napisał/a:
Za mną 6 podróży piętrusami (3 na Wood i 3 z Wooda)... co mogę powiedzieć...
Najfajniejsze jest uczucie, gdy śpisz 10 h na schodach, a potem własne łóżko wydaje się dziwnie płaskie... Polecam!

Najprawdziwsza prawda,tak samo mojsza jak i twojsza!:D
Schody w pociągu są wygodniejsze od podłogi.
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Wto 28 Maj, 2013   

Niez napisał/a:
W upale to niekoniecznie.Ale ludzi się mnóstwo mieści.

Na Uctoku współczynnik upakowania dla taboru kolejowego wynosi x2 :)
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Śro 29 Maj, 2013   

Piętrusy nie są złe, tak długo jak można otworzyć okno, lub ma się miejsce w przedsionku przy drzwiach, gorzej jak okna są nieotwiernalne :\ klimy w nich nie uświadczy i po kilku godzinach podróży nie ma czym oddychać w środku.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 38
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 30 Maj, 2013   

Piętrusy, a dokładniej ich przedsionki rządzą :D Najlepsze i najklimatyczniejsze pociągi jakie istnieją. Jeżdżący, piętrowy, jednogwiazdkowy hotel, aż czuć od nich klimat woodstocku ;d
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Czw 30 Maj, 2013   

boksu napisał/a:
Piętrusy nie są złe, tak długo jak można otworzyć okno, lub ma się miejsce w przedsionku przy drzwiach, gorzej jak okna są nieotwiernalne :\ klimy w nich nie uświadczy i po kilku godzinach podróży nie ma czym oddychać w środku.

Brak klimy=otwieralne okna= świeże powietrze. Niestety przy takiej ilości pasażerów jak na PW klima byłaby mocno niewydolna i byłyby problemy takie jakie miała DB w zeszłym roku podczas upałów (omdlenia, 50oC w wagonie, pasażerowie zaczynali tłuc szyby żeby się nie podusić).

Stary poczciwy EN57 jeszcze długo będzie podstawowym pojazdem trakcyjnym na Woodstoku.
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Czw 30 Maj, 2013   

oj wiem, ale w BIPach rok temu okna potrafiły być zaspawane, co nie było zbyt nie miłe :\ trafił mi się taki wagon na powrót to nie było nic miłego dopóki za Poznaniem nie ubyło ludzi i nie przeniosłem się do przedsionka.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 38
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 30 Maj, 2013   

boksu napisał/a:
oj wiem, ale w BIPach rok temu okna potrafiły być zaspawane, co nie było zbyt nie miłe :\ trafił mi się taki wagon na powrót to nie było nic miłego dopóki za Poznaniem nie ubyło ludzi i nie przeniosłem się do przedsionka.


Raz w lecie przeładowali pociąg, ludź na ludziu, zaspawali okna i ludzie zaczęli się dusić, a przecież zdarzają się osoby chore czy z problemami z oddychaniem, to powybijali część okien, to PKP zrobiło aferę, że łudstokowi chuligani demolują pociągi i przylepili wtedy łątkę chuliganów łudstokowiczom, bo była afera na cały kraj i "symbol" zachowania na łudstoku <haha> Lepiej by się ludzie podusili, byleby okna były całe <haha>
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Pią 31 Maj, 2013   

Radosław Lubor napisał/a:

Raz w lecie przeładowali pociąg, ludź na ludziu, zaspawali okna i ludzie zaczęli się dusić, a przecież zdarzają się osoby chore czy z problemami z oddychaniem, to powybijali część okien, to PKP zrobiło aferę, że łudstokowi chuligani demolują pociągi i przylepili wtedy łątkę chuliganów łudstokowiczom, bo była afera na cały kraj i "symbol" zachowania na łudstoku <haha> Lepiej by się ludzie podusili, byleby okna były całe <haha>


Temat uszkodzeń taboru na PW ma dwie strony medalu. Z jednej strony lecą pojedyncze szyby gdy robi się duszno (co roku kładziony jest dość spory nacisk na to aby przed wyjazdem wszystkie okna były otwieralne) z drugiej zaś strony pojawiają się niczym nie uzasadnione celowe dewastacje takie jak cięcie siedzeń, graffiti (nawet uwiecznione na filmie- nie wiem gdzie tu powód do radości), czy plaga wrzutek flamastrami.

Sensację robią media- co roku odwiedza nas urocza ekipa z telewizji na siłę szukająca dziury w całym.
 
 
 
xXXxGumisxXXx  
Rozkręca sie


Wiek: 30
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 253
Skąd: Głogów
Wysłany: Pią 31 Maj, 2013   

Co do pociągów to nas rok temu w Zielonej zadziwiło, że podstawili EN57 z nowszej serii. Pierwsza reakcja to wtf, przecież to niemożliwe aby dali taki śliczniusi skład dla "bandyterii" z Brudstocka, ale w czasie jazdy nie doszło do poważniejszego uszkodzenia, pomijając kolesia który był już w uj podpity i na*******al za każdym razem drzwiami jakby dawno żadnych na oczy nie widział, a jadąc jeszcze do Zielonej starszą Enką, to jedną parę o mało nie wy***al w kosmos.

JakubWedrowycz napisał/a:
Sensację robią media- co roku odwiedza nas urocza ekipa z telewizji na siłę szukająca dziury w całym.

Jak nie znajdą, to sami wymyślą lub przekręcą wypowiedź byleby coś wyemitować, a Kowalski to kupi bez mrugnięcia okiem.
 
 
 
tdsl  
Forumowy prawiczek


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 36
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 11 Cze, 2013   

Ciekawe, czy z Gdyni będzie tak jak rok temu jeden, czy - dla odmiany - wcale. :) Miałem tyle szczęścia, że się zatrzymał tak, że drzwi były naprzeciwko mnie, gdy stałem na peronie, ale nie wiem, czy też tak dobrze tym razem pójdzie, hmmm.
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 11 Cze, 2013   

tdsl, po 3 podróżach na Wooda z Gdyni i 3 powrotach pociągami bezpośrednimi oraz bardzo ludzkich warunkach w zeszłym roku jestem zdania, że najlepiej jechać TLK do Poznania i tam się przesiąść na Woodstockowy. Amen.
 
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Wto 11 Cze, 2013   

Mazu napisał/a:
tdsl, po 3 podróżach na Wooda z Gdyni i 3 powrotach pociągami bezpośrednimi oraz bardzo ludzkich warunkach w zeszłym roku jestem zdania, że najlepiej jechać TLK do Poznania i tam się przesiąść na Woodstockowy. Amen.

Bardziej polecałbym przez Szczecin jak z trójmiasta. W Poznaniu zbiegają się pociągi z całej Polski i będzie znacznie tłoczniej.
 
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 11 Cze, 2013   

Napisałam to w kontekście zeszłego roku, nie wiem jak będzie tym razem, ale rok temu parę pociągów startowało z Poznania, że trochę czekaliśmy na przesiadkę, a potem jechały 2 -> jeden z Warszawy, drugi zaczynał w Poznaniu. I było tłoczno, ale udało nam się nawet usiąść.

Podejrzewam, że te w Szczecinie też będą dość wypełnione - jak każde Woodstockowe. No i dość istotna sprawa, mojej ekipie się opłaca bardziej jechać do Tczewa (ew. Gdańska Głównego) niż do Gdyni, więc jest to mimo wszystko różnica w czasie przejazdu - jechać 4 h do Poznania (0,5 Tczew + 3,5 Poznań), albo 6 do Szczecina (1h Gdynia + 5h Szczecin)... A ten czas w Poznaniu można przeznaczyć na próbowanie wbicia się do pociągu.
Ale z tym to się zobaczy, jak bliżej będzie do pełnych rozkładów pociągów dodatkowych.
 
 
 
tdsl  
Forumowy prawiczek


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 36
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 12 Cze, 2013   

Cała aglomeracja trójmiejska + okolice są wdzięczne za wskazówki ;) I tak dojedziemy na Wooda, ale warto by było wziąć pod uwagę, że to jedna z największych metropolii i wielu przesiadkowiczów w tej okolicy będzie. Naprawdę wielu. Wielu, wielu, wielu. Nie zmyślam, widziałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi