Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Woodstockowe Pociągi ;)
Autor Wiadomość
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Śro 24 Lip, 2013   

Jaaasiek napisał/a:
Jakubie błagam, zróbcie tym razem z 5-6 bramek. Bo w zeszłym roku pierwszy pociąg do Krakowa pojechał w połowie chyba pusty. A ludzie tylko wkurwieni bardziej przez to byli. Tam się tragiczne sceny działy. Zamiast gastro na dworcu można by dalej bramki poustawiać. Albo dalej, wzdłuż torów.


Ilość bramek determinuje topografia dworca, w tym roku przygotowaliśmy rozwiązania pozwalające zwiększyć przepustowość samych bramek.

Pociąg do Krakowa nie pojechał pusty. Ludzie byli an peronie, podstawiliśmy pociąg ludzie weszli do środka, usiedli na fotelach a plecaki postawili w przejściu blokując reszcie możliwość wejścia czego efektem była spora grupka ludzi która została na peronie. Po stwierdzeniu faktu, że nikt już do środka bez rewolucji nie wejdzie pociąg został wyprawiony (oidp to pierwszy Kraków pojechał sporo przed planem). Tutaj jedynym rozsądnym wyjściem wydaje się apelowanie do Was, podróżnych o maksymalne upychanie bagażu i nie zastawianie nim przejścia tak aby więcej osób się zmieściło.
Doskonale sobie również zdaje sprawę z tego co się działo na bramkach ponieważ na jednej z nich w nocy pracowałem.

waldus napisał/a:
Koleje wiedzą jakie jest natężenie w pociągach podczas Woodstocku więc jak osobiście bym dorzucił wagony i zainwestował w kamery co by wszystko rejestrować i pociągnąć do odpowiedzialności bardziej krewkich podróżników niż wydać x razy więcej co roku na naprawę taboru... ale to tylko moje zdanie :)


Jakbym miał to bym dorzucił. Woodstock jest raz do roku przez 3-4 dni, przez całą resztę roku ruch na liniach wokół Kostrzyna jest zdecydowanie mniejszy i do tego dostosowany jest tabor jakim spółka dysponuje. Niestety Przewozy Regionalne dysponują znikomą ilością wagonów, którymi można by zastąpić szynobusy, tutaj sytuację mogłaby poratować spółka PKP IC ale oni wooda mają co roku w 4 literach. Trudno trzymać wagony na 3 dni w roku. To tak jakby z pola wybudować 3 pasmową autostradę tylko po to żeby w niedzielę wyjazd z Kostrzyna nie zajmował 6 godzin jak to w zeszłym roku było.

Ad. kamery- SOK zabezpieczając stację w Kostrzynie dysponuje mobilnymi centrami dowodzenia. Jakoś rejestrowanego materiału bardzo mnie zaskoczyła tak więc i monitoring jest :)
 
 
 
Maxpiro  
Forumowy prawiczek


Wiek: 29
Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 48
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 24 Lip, 2013   

Kamery w pociągach woodstockowych? Jakoś sobie tego nie wyobrażam, po kilku minutach od wyjazdu wszystkie najprawdopodobniej byłyby zniszczone, albo w jakikolwiek sposób zasłonięte.

A co do wchodzenia na peron w Kostrzynie to zdecydowanie więcej bramek jest potrzebnych.
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Śro 24 Lip, 2013   

Maxpiro napisał/a:
A co do wchodzenia na peron w Kostrzynie to zdecydowanie więcej bramek jest potrzebnych.

Więcej bramek nic nie da, co z tego jeśli znajdziesz się za bramką a nie wsiądziesz do pociągu? Przepustowość stacji determinuje ilość pociągów jaką jesteśmy w stanie podstawić i wyprawić w świat. Bramki służą również kontroli ilości ludzi na peronie, nie może być tam was zbyt wiele bo dojdzie do wypadku a wtedy cały ruch zostanie wstrzymany...

Podsumowując:
1. Do bramki podchodzimy tylko z ważnym biletem na relację która została zapowiedziana. Jeśli wywołany został inny kierunek robimy przejście osobom z biletami na dany pociąg. Im szybciej oni wsiądą i wyjadą tym szybciej podstawimy kolejny skład.
2. Jeśli na jednym bilecie jedzie kilka osób podchodzicie grupą (dobrym rozwiązaniem, które starałem się propagować jest trzymanie się za ręce)
3. Sprawnie przechodzimy przez bramkę i nie zatrzymujemy się zaraz za bramką
4. Gdy podstawiany jest pociąg odsuwamy się ZA BIAŁĄ LINIĘ
5. Wchodzimy do pociągu zajmujemy miejsca i układamy bagaże tak aby nie blokowały przejść.

Doświadczenie uczy, że im później przyjdziecie tym krócej będziecie czekać do bramki i pociągu. Kto może jechać w niedzielę popołudniu niech jedzie popołudniu.
 
 
 
Szczuras  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 22
Skąd: się biorą gołębie?
Wysłany: Śro 24 Lip, 2013   

W zeszłym roku był problem bo ludzie chcieli się dostać na peron w czasie kiedy pociąg innych odjezdzał. I tak np. kiedy przyjeżdzał pociąg do Warszawy to bramki były blokowane przez osoby jadące na Kraków i vice versa. Dopiero pewien bezimienny bohater podszedł do policyjnego wozu i użył ich krzykaczki do ogarnięcia trochę ludzi :)
 
 
kowal  
Rozkręca sie


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 235
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 24 Lip, 2013   

w zeszłym roku na stacji Warszawa Gdańska nie było żadnych kontroli :> - za to w pociągu już tak, ale panowie mili się poddali po jakimś czasie, sprawdzili może 1/4 pociągu.

Ja w tym roku rezygnuje z połączenia woodstockowego, z Warszawy znajdzie się zdecydowanie tańsze.

a co do powrotów...w zeszłym wpuszczanie na peron to była jakaś masakra, ledwo co szło oddychać jak próbowaliśmy się wbić na pociąg.. nie wiem jak wam ale mi nawet nie sprawdzono biletu. :P
 
 
kazuar  
Rozkręca sie

Wiek: 32
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 122
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 24 Lip, 2013   

więcej bramek może i tak, ale jest takie prawo że nie zdążając kupić biletu w kasach prowizorycznych lub innych na woodstocku, moge kupić bilet u konduktora, więc jakim prawem wogóle w sumie są te bramki ? ;>
a po za tym to jest chore że bilety podrożały w skali roku o 15 zł , wiem ze wszystko drożeje ale CENA SPECJALNA za imprezowy bydłowóz z krakowa wynosi 84 zł, CHORE , CHORE, CHORE.
dlatego jestem zmuszony jechać Tlk z przesiadką w Kędzierzynie Koźle i zapłacić 67 zł za miejsca w przedziale .
Co to jest cena specjalna w takim razie ? ahhaahahahah w 2009 płaciłem coś koło 45 zł , za rok będzie 100 zł ? hehe pkp .pozdrawiam i bezpiecznej podróży wszystkim ;>
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

Cytat:
więcej bramek może i tak, ale jest takie prawo że nie zdążając kupić biletu w kasach prowizorycznych lub innych na woodstocku, moge kupić bilet u konduktora, więc jakim prawem wogóle w sumie są te bramki ? ;>


Żeby do pociągu nie pchali się ludzie co biletu nie kupują i nie mają zamiaru. Tutaj akurat to dobre rozwiązanie. Byłby jeszcze większy burdel, wchodzili by na peron ludzie, którzy mają pociąg kiedy indziej i robili bajzel i tłok ludziom, których pociag odjeżdża za chwilę na przykład. I widze jak większość tych co dadzą radę wsiąść kupią bilety wiedząc, że konduktor ledwo co przejdzie w tłoku.

To jest kilkaset tysięcy ludzi i bramki sa akurat konieczne dla lepszej organizacji.

A ceny owszem, wysokie. Pewnie wlicza się w to szkody plus osoby, które za bilety nie płacą i się tym chwalą myśląc, że nikogo to nie kosztuje (i po wliczeniu pewnie bilety nadal są za drogie, bo PKP mocno naciąga i zarabia na tych kursach).

Panie konduktorze, bilety na miejsca stojące są tańsze? :D
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

kazuar napisał/a:
więcej bramek może i tak, ale jest takie prawo że nie zdążając kupić biletu w kasach prowizorycznych lub innych na woodstocku, moge kupić bilet u konduktora, więc jakim prawem wogóle w sumie są te bramki ? ;>

W uzasadnionych przypadkach przewoźnik w porozumieniu z zarządcą infrastruktury może wprowadzić odprawę podróżnych na peronie. Prawa podróżnego zostają zachowane, uruchamiając dodatkowe kasy zapewniamy dostęp do biletów zaś kto chce jechać a nie ma pieniędzy ustawia się w kolejce do wypisania wezwania do zapłaty (150PLN+bilet) analogicznego jakie otrzymałby na pokładzie pociągu.

kazuar napisał/a:
a po za tym to jest chore że bilety podrożały w skali roku o 15 zł

Podwyżka jest dokonywana z cen ustalonych oidp2 lata temu stąd jej wysokość.

kazuar napisał/a:
wiem ze wszystko drożeje ale CENA SPECJALNA za imprezowy bydłowóz z krakowa wynosi 84 zł, CHORE , CHORE, CHORE.
dlatego jestem zmuszony jechać Tlk z przesiadką w Kędzierzynie Koźle i zapłacić 67 zł za miejsca w przedziale .

Pociągi TLK są dotowane z budżetu państwa zaś pociągi specjalne musicREGIO są pociągami w pełni komercyjnymi.
 
 
 
K2  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 25 Lip 2013
Posty: 43
Skąd: na Pragie w lewo!
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

Odpowiadając na pytania:

1) tak, kupując bilet powrotny jest dużo taniej (najczęściej 20-30 zł za bilet na powrót). ceny z tabelek należy rozumieć tak, że wyższa jest za przejazd DO Kostrzyna, a niższa na powrót Z Kostrzyna, np. Wrocław 49(tam)+20(powrót)=69 zł, czyli średnio niecałe 35 zł w jedną stronę - to ceny w 1 stronę wyglądają na wysokie, jak się policzy z tańszym powrotnym, to jest OK

2) tak, do biletów przysługują ulgi, czyli np. studenci płacą o 51% mniej! a uczniowie o 37% mniej :)

3) pociągi najłatwiej wyszukać i kupić bilet tutaj:
https://www.biletyregiona...start/woodstock

4) mając bilet kupiony z góry w obie strony, np. przez internet, nie trzeba stać w kolejce do kasy na polu namiotowym lub przy dworcu, tylko po prostu przychodzi się na swój pociąg i przechodzi przez bramki, więc na prawdę warto z góry się zaopatrzyć

Pozdrawiam

[ Dodano: Czw 25 Lip, 2013 ]
A, i przypominam, że od zeszłego roku kara za jazdę bez biletu zdrożała na 200zł, więc raczej nie warto ryzykować. Szczególnie, że teraz jest jeszcze zatrudniona zewnętrzna firma (RENOMA), która się nie patyczkuje. Nawet się gazety w Warszawie rozpisywały o tym jak "trzepią" kary bez żadnych skrupułów. Więc w tym roku raczej nie warto ryzykować

[ Dodano: Czw 25 Lip, 2013 ]
PS Jeśli nie możez wyszukać pociągu woodstockowego do/ze swojego miasta, to sprawdź na jaki dzień go wyszukujesz. :)
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

kazuar napisał/a:
a po za tym to jest chore że bilety podrożały w skali roku o 15 zł , wiem ze wszystko drożeje ale CENA SPECJALNA za imprezowy bydłowóz z krakowa wynosi 84 zł, CHORE , CHORE, CHORE.
dlatego jestem zmuszony jechać Tlk z przesiadką w Kędzierzynie Koźle i zapłacić 67 zł za miejsca w przedziale

Więc kto Ci każe jechać takim pociągiem? Ja się cieszę i to bardzo, że ceny są takie a nie inne, bo więcej ludzi wybierze dojazd zwykłymi kursowymi pociągami i będzie mniejszy ścisk. Pewnie, robić imprezę w pociągu, pić palić, porysować markerem ścianę ale żeby to nie kosztowało więcej niż 20zł. Rozwala mnie myślenie niektórych. Jakub Ci odpowiedział, że to są pociągi komercyjne, dodatkowe i mogą sobie za nie krzyknąć nawet 500zł w jedną stronę.

@Jakub

Ja czaję, że większość winy w zamieszaniu na peronie leżała po stronie ludzkiej, jednak myślę, że dodatkowa bramka ułatwiła by sprawę. Skoro w ciągu godziny odjeżdżają 3-4 pociągi z tego samego peronu, to 3 bramki przed nim równa się wejście przez osobną dla każdego z pociągów. Może się mylę, nie znam realiów do końca, ale fakt faktem w zeszłym roku chaos był spowodowany tym, że ludzie robili zator, bo czekali na późniejszy pociąg ale byle jak najbliżej wejścia stać. Chamstwo i drobnomieszczaństwo, nie pomogły prośby i przekleństwa, żaden chuj się nie chciał przesunąć, mimo iż była taka możliwość. Dopiero potem jak dość agresywnie się wepchaliśmy to udało się nam zdążyć.
 
 
 
midi  
Forumowy prawiczek

Wiek: 28
Dołączyła: 25 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: zg
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

Witam wszystkich ;) Pierwszy raz jadę na wooda, nie korzystam za często z pociągów, więc się nie orientuje jak to jest, więc stąd moje pytanie.. Kupując bilet przez internet później go po prostu drukuję czy na jakiej to jest zasadzie? :D
 
 
K2  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 25 Lip 2013
Posty: 43
Skąd: na Pragie w lewo!
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

midi napisał/a:
Kupując bilet przez internet później go po prostu drukuję czy na jakiej to jest zasadzie? :D

Tak, kupujesz tu: https://www.biletyregiona...start/woodstock
a potem drukujesz i pokazujesz do kontroli wraz z dokumentem tożsamości, który wpiszesz podczas podczas procesu zakupu.

Teoretycznie możesz nawet dostać linka na komórkę z biletem elektronicznym, ale przy takiej masie ludzi jak w Kostrzynie może być problem z zasięgiem i wyświetleniem, więc najlepiej mieć bilet wydrukowany (niemożliwość wyświetlenia biletu na komórce nie jest wytłumaczeniem przy kontroli). Szczególnie, że bilety woodstockowe z neta (te do wydruku) mają specjalny wygląd, tak żeby można je było szybciej kontrolować na bramkach.

PS I kupuj od razu w opcji TAM i POWRÓT, to jest dużo taniej! :)
 
 
midi  
Forumowy prawiczek

Wiek: 28
Dołączyła: 25 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: zg
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

Jeszcze jedna sprawa, będę drukowała kilka biletów, tusz jest, ale różnie to bywa i co jeśli drukarka nagle odmówi posłuszeństwa? można zapisać jakoś te bilety i ewentualnie wydrukować je na innym komputerze? :)

Głupie pytania, ale naprawdę nie wiem na jakiej działa to zasadzie,więc wolę się upewnić, ponieważ bilety są na mojej głowie i nie chcę zawieźć znajomych ;)
 
 
Amber  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 10
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

Nie chcę zakładać specjalnie nowego tematu, więc pytam tutaj, ponieważ to też dotyczy pociągów.
Chodzi mi dokładnie o powrót pociągiem specjalnym. Nie chcę jechać w największym tłoku, dlatego chcę was zapytać, czy wiecie może, o jakich porach i jakiego dnia najczęściej ludzie są w stanie wracać. Wracam na śląsk, więc czeka mnie spora trasa i nie chcę stać całą podróż, ściśnięta między innymi. Więc jeśli ktoś jest bardziej rozeznany w tym temacie to proszę o pomoc.
 
 
K2  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 25 Lip 2013
Posty: 43
Skąd: na Pragie w lewo!
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

midi napisał/a:
można zapisać jakoś te bilety i ewentualnie wydrukować je na innym komputerze? :)

Jasne - one są w pdf, więc spokojnie możesz je przenieść na innego kompa. Kto pyta nie błądzi. :)
Pozdrawiam
 
 
benyk33  
Rozkręca sie
ze mná nie wypijesz?


Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 245
Skąd: GU1
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

Amber napisał/a:
Nie chcę zakładać specjalnie nowego tematu, więc pytam tutaj, ponieważ to też dotyczy pociągów.
Chodzi mi dokładnie o powrót pociągiem specjalnym. Nie chcę jechać w największym tłoku, dlatego chcę was zapytać, czy wiecie może, o jakich porach i jakiego dnia najczęściej ludzie są w stanie wracać. Wracam na śląsk, więc czeka mnie spora trasa i nie chcę stać całą podróż, ściśnięta między innymi. Więc jeśli ktoś jest bardziej rozeznany w tym temacie to proszę o pomoc.


Niestety o kazdej porze. Pomysl ze ludzie zjezdzdaja sie przez tydzien a wyjezdzaja w jeden dzien. Warto byc wczesniej na dworcu.
 
 
Pająk  
Coś już napisał
Lato z browarem...

Wiek: 37
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 81
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

Amber napisał/a:
o jakich porach i jakiego dnia najczęściej ludzie są w stanie wracać.

najmniej ludzi jest na pociagi, które są od razu po zakończeniu, albo jeszcze w trakcie zakończenia, potem jest masakra, kołchoz i walka o przetrwanie, a mniejszy ścisk, jak to było wyzej napisane jest popołudniu
 
 
Kuniek  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 289
Skąd: Duczki
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

Dlatego ja planuje ruszysc 00:30 w nocy z Kostrzyna w niedziele, mysle ze wielu ludzi bedzie chcialo zostac na zakonczenie, powinienem sie zmiescic ;d
 
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

A ja wierzę we własne szczęście i jadę 7:45.
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

Dziewczyna jest z Gliwic,zatem wszystkie jej pociągi są zapchane po brzegi. W zeszłym roku wracałam pierwszym jaki był i już wtedy były osoby,które do niego się nie zmieściły. Luksusem będzie jak zajmiesz miejsce na kanapie. I nie jest aż tak daleko,nasze pociągi jadą jeszcze do Krakowa:D
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

W tym roku chyba osobno jadą do Katowic przez Gliwice i do Krakowa, to się chociaż ciut rozluźni :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang