Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Samobójstwa - studium przyczyn
Autor Wiadomość
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

grzechu007 napisał/a:
Znaleźli się filozofowie od głupków( samobójców), ciekawe ile razy w swoim życiu spotkaliście się z kimś kto chciał się zabić albo widzieliście to na własne oczy.

Wiele razy, prawdę mówiąc widziałem kiedyś cały oddział takich "głupków" :lol:
Ale oczywiście najłatwiej ocenić nie mając podstaw ;-)
 
 
grzechu007
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

Akurat ja mam kontakt z głupimi codziennie w pracy więc mogę oceniać bo już trochę przerobiłem samobójców zarówno tych po próbach nieudanych jak i udanych.
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Pią 11 Cze, 2010   

Cytat:
U niektórych plemion szkodzenie sobie(to jak uszkadzanie swojego ciała poprzez różne rytuały) jest dobre i moralnie uzasadnione.

Cytat:
przykładem może być rytualne samobójstwo japońców jak ponosili porażkę w bitwie, lub się okryli się hańbą

Chodziło o wyraźne kryterium służące do rozgraniczenia czynów moralnych i niemoralnych, nie zaś o same przykłady, ale nieistotne, bo to chyba zboczenie z tematu:)

Cytat:
samobbójstwo jest końcem wszystkiego, nie ma sprawy której nie da się rozwikłać, a samobójstwo daje później tylko ucztę dla robaków oraz radochę dla ZUS'u

Tylko umysł osoby skłonnej do samobójstwa pracuje nieco inaczej niż osoby zdrowej. Owszem w chwili gdy wszystko idzie dobrze łatwo mówić: "samobójcy to idioci" i tak dalej i dalej, ale gdy samemu się utraci nadzieję i jakikolwiek cel (co według mnie jest podłożem samobójstw), to powstają zupełnie inne wnioski.
 
 
kamil90  
Coś już napisał

Wiek: 33
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 96
Skąd: zielonka
Wysłany: Pią 11 Cze, 2010   

zUe dazy napisał/a:
Tylko umysł osoby skłonnej do samobójstwa pracuje nieco inaczej niż osoby zdrowej. Owszem w chwili gdy wszystko idzie dobrze łatwo mówić: "samobójcy to idioci" i tak dalej i dalej, ale gdy samemu się utraci nadzieję i jakikolwiek cel (co według mnie jest podłożem samobójstw), to powstają zupełnie inne wnioski.

wydaje mi się że człowiek posiadł umiejętność logicznego myślenia dzięki czemu potrafi sobie zrobić chociaż powierzchowne zestawienie zysków i strat które w oczywisty i dobitny sposób pokazuje, iż popełniając samobójstwo zyskujemy rozwiązanie problemu(nie finansowego bo ten przechodzi na rodzinę), a tracimy wszystko. Więc sorry wodzu wymiana nieopłacalna
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Pią 11 Cze, 2010   

w sumie to tego nigdy nie zrobię* ale codziennie spożywamy coś, co zbliża nas do śmierci :-P

ojciec mojego przyjaciela zabił się po wypadku,wiedząc,ze okaleczony nie utrzyma rodziny z czwórką dzieci,ubezpieczył się wcześniej,żeby mogli spłacić kredyt za dom.
prze je ba ne
 
 
kamil90  
Coś już napisał

Wiek: 33
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 96
Skąd: zielonka
Wysłany: Sob 12 Cze, 2010   

niez napisał/a:
ojciec mojego przyjaciela zabił się po wypadku,wiedząc,ze okaleczony nie utrzyma rodziny z czwórką dzieci,ubezpieczył się wcześniej,żeby mogli spłacić kredyt za dom.
prze je ba ne
obecnie nie chcą ubezpieczać od samobójstw
 
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Czw 17 Cze, 2010   

Cytat:
wydaje mi się że człowiek posiadł umiejętność logicznego myślenia dzięki czemu potrafi sobie zrobić chociaż powierzchowne zestawienie zysków i strat które w oczywisty i dobitny sposób pokazuje, iż popełniając samobójstwo zyskujemy rozwiązanie problemu(nie finansowego bo ten przechodzi na rodzinę), a tracimy wszystko. Więc sorry wodzu wymiana nieopłacalna

Jakby tak było, to problem samobójstw by nie istniał.
 
 
zlamas  
Rozkręca sie


Wiek: 35
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 109
Skąd: Zabrze
Wysłany: Śro 23 Cze, 2010   

http://www.liveleak.com/view?i=8bd_1274631007
Jeszcze jeden most. Most Wolności w Budapeszcie ma przynajmniej raz w miesiącu gościa próbującego lub popełniającego samobójstwo.
Cytat:
a tracimy wszystko. Więc sorry wodzu wymiana nieopłacalna

A skąd wiesz czym dla niego jest wszystko? Może dla osoby popełniającej samobójstwo to co dla Ciebie jest wszystkim, dla niego jest niczym. Może na niego "wszystko" czeka w zaświatach? (głupio to brzmi :D, ale staram się zrozumieć takie osoby).
Cytat:
Tylko umysł osoby skłonnej do samobójstwa pracuje nieco inaczej niż osoby zdrowej.

nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Wg Ciebie ludzie rodzą się ze skłonnością do samobójstwa?
 
 
Mala92  
Rozkręca sie


Wiek: 31
Dołączyła: 07 Maj 2010
Posty: 106
Skąd: Polska
Wysłany: Śro 23 Cze, 2010   

zlamas napisał/a:
http://www.liveleak.com/view?i=8bd_1274631007
matko straszny ten filmik... Wiecie ale tak szczerze to trzeba mieć jaja albo być na prawdę strasznie zdesperowanym żeby popełnić samobójstwo, więc ja podziwiam tych ludzi i jest mi ich bardzo szkoda, że nie mogli sobie poradzić z swoimi problemami.
 
 
CycuS32  
Coś już napisał
status kłamie!!! jestem -Forumowy prawiczek -


Wiek: 57
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 70
Skąd: Ok. Rabki-Zdrój ;]
Wysłany: Śro 23 Cze, 2010   

jak dla mnie to oni właśnie nie mają jaj! dla mnie są ciency ponieważ poddają się! nikt nie obiecywał że życie będzie łatwe... niestety doświadczyłem samobójstw w postaci znajomych ponieważ jeden się powiesił, a koleżanka pocięła się lecz odratowali ją na szczęście i teraz twierdzi, że nic gorszego w życiu nie zrobiła niż ta głupia próba... nie warto się tak śmiesznie poddawać! bo wszystko się ułoży prędzej czy później.
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro 23 Cze, 2010   

CycuS32 napisał/a:
nie warto się tak śmiesznie poddawać! bo wszystko się ułoży prędzej czy później.


Ty to wiesz, my to wiemy, a oni niestety gdzieś to zapodziali pod ogromem problemów, które ich dopadły
 
 
 
CycuS32  
Coś już napisał
status kłamie!!! jestem -Forumowy prawiczek -


Wiek: 57
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 70
Skąd: Ok. Rabki-Zdrój ;]
Wysłany: Śro 23 Cze, 2010   

Sister Midnight napisał/a:
Ty to wiesz, my to wiemy, a oni niestety gdzieś to zapodziali pod ogromem problemów, które ich dopadły


no niestety... i większość z tego co zauważyłem pędzi, żyje, przynajmniej tak chce z zachowaniem zasad panującymi na tym świecie, w tych czasach co teraz są i tutaj jest problem... nie wytrzymują tego wszystkiego. Tutaj po części jest problem także nas lecz zaznaczam to po części ponieważ często wystarczyło by, a żeby potencjalny delikwent porozmawiał z kimś i myślę że liczba samobójstw zmniejszyła by się lecz my sami nie zwracamy uwagi często na to jak inni potrzebują pomocy lub inni nie chcą jej albo w ogólnie nie okazują tego.
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Czw 24 Cze, 2010   

Moje miasto to jakaś pierdolona Dolina Samobójców.
Przedwczoraj kolejny się powiesił :roll: Znałem typa osobiście bo chodziłem z nim 8 lat do podstawówki.
Od najmłodszych lat był cwaniaczkiem. Potem jego matkę zabili we Włoszech. Jego ojciec się rozchlał i dymał wszystko co nie spieprza na drzewo. On sam był parę razy w psychiatryku, aż w końcu udał się na strych i tam zakończył swój żywot.
Już w podstawówce wiedziałem, że do niczego w życiu nie dojdzie...
 
 
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Czw 24 Cze, 2010   

wyprowadz sie z tamtad bo sie bede martwil o Ciebie.
 
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Czw 24 Cze, 2010   

spoko Harry nie martw się. Potrafię odnaleźć się w świecie. Mam przyjaciół i rodzinę. Zawsze mogę liczyć na wsparcie. Nigdy nie stchórzę i nie ucieknę się do tak prymitywnej metody radzenia sobie z problemami.
 
 
zlamas  
Rozkręca sie


Wiek: 35
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 109
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw 24 Cze, 2010   

nie mów hop. Tzn lepiej powiedz hop niż masz robić hop ;p
 
 
kamil90  
Coś już napisał

Wiek: 33
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 96
Skąd: zielonka
Wysłany: Czw 24 Cze, 2010   

FeSTeR napisał/a:

nie mów hop. Tzn lepiej powiedz hop niż masz robić hop ;p

dopóki mówi o samobójach to tego nie zrobi, jak przestanie taki delikwent mówić o samobójstwie to wtedy możemy zacząć się o takiego obawiać
 
 
 
andrew255  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 125
Skąd: Sulęcin
Wysłany: Pią 25 Cze, 2010   

U mnie w mieścinie też był taki okres, że się co chwile ktoś wieszał. Głównie nastolatkowie i to nie z jakiś strasznie patologicznych rodzin. Jedna dziewczyna - pełna życia, miała masę znajomych, bogatych rodziców itp. Kolesiowi też niczego nie brakowało. Czyli nie ma zasady. Jak dla mnie to straszny egoizm. Ich problemy się skończyły, ale ich rodziny, znajomi przeżywali katorgę.
 
 
 
Rodzyna  
Forumowy prawiczek


Wiek: 32
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 32
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob 26 Cze, 2010   

andrew255 napisał/a:
Jak dla mnie to straszny egoizm.

Nie wiem czy można tak nazwać samobójcę, jeśli ktoś już odważył się na taki krok to musiał być w na prawdę złym stanie, nie można od tak powiedzieć sobie, "a jutro się zabiję" i taka osoba nie myśli wtedy kategoriami "jak umrę to moja rodzina będzie cierpieć". Idąc tym tokiem myślenia to równie dobrze można powiedzieć, że rodzina i znajomi samobójcy są egoistami bo mu nie pomogli,a nie zawsze po prostu widać.
 
 
kamil90  
Coś już napisał

Wiek: 33
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 96
Skąd: zielonka
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

często nie pomagają bo
-nie utrzymują kontaktów
-nie ma kto pomagać
-nic nie widać
-jak umrze będzie lepiej dla wszystkich
 
 
 
Xandra  
Coś już napisał
nie.


Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 54
Skąd: Wawa
Wysłany: Czw 22 Lip, 2010   

Najgorsze że w Polsce jest bardzo zacofane myślenie i ogólnie ciemnogród co do spraw psychiki człowieka.
Jak ktoś odwiedza psychiatrę to już jest wielkie halo i wszyscy się z niego śmieją, wyszydzają itp.
Tymczasem bardzo wiele ludzi reaguje na błahe problemy myślami samobójczymi. Naprawdę. Szczególnie powszechne jest to u osób z niską samooceną a takich ludzi nie brak. Bardzo duży odsetek społeczeństwa cierpi na jakieś zaburzenie osobowości lub ma myśli o charakterze urojeniowym - to się leczy.
Dlatego uważam że każdy powinien mieć raz do roku zapewnioną przez NFZ wizytę u psychiatry.W końcu psychika to najbardziej krucha i delikatna część człowieka. Ogólnie promocja zdrowia psychicznego jest bardzo słaba,rządzą stereotypy, dlatego samobójstw jest bardzo dużo. Ba, nawet słyszy się głosy żeby w nauczanie biologii w LO wprowadzić dział na temat psychiki i psychiatrii.
Wiem o czym mówię bo siedzę w temacie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi