Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Piwo
Autor Wiadomość
Bekier  
Lubi pieprzyć
Misanthrope czyli dziecko Nienawiści i Pogardy

Wiek: 31
Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 482
Skąd: Brodnica
Wysłany: Śro 17 Lip, 2013   

Durny temat, co za różnica czy kobieta pali pije czy cokolwiek robi? To jest jakiś wyznacznik kobiecości? Żałosne...

Pietrucha napisał/a:
nie widzę nic nieeleganckiego w piwie, pod warunkiem że to nie jest jakaś szczyna pod postacią VIPa lub innych dolnopółkowych wynalazków.


A czego Ty chcesz od Vipa? Dobre piwo... Nie wiem czemu każdy się tego czepia ;|
To co Kobieta z Harnasiem czy Tyskim jest fajna a jak Vipa ma w łapie to już nie elegancka? Ja pierdole gdzie ja żyje, żeby elegancje oceniać po tym kto jakie piwo lubi i czy to jest piwo drogie i markowe czy piwo tanie... A jak będzie akurat miała ochotę na Sarmackie litrowe w plastikowej butli to już nawet na krok nie podejdziecie i wielki szok was ogarnie? Każdy pije na co ma ochotę i chuj komu do tego. Jeżeli oceniacie ludzi w taki sposób to nie chciałbym was poznawać.

Ludax napisał/a:
Jnienawidzę jak ktoś nazywa REDS itp. piwem każdemu powtarzam że to drink z o sporej ilości piwa... a co Ty o tym myślisz ?


Nie wiem ile masz lat Dziewczyno i nie wiem skąd u was jakieś takie śmieszne dyskusje co jest piwem a co nie... Ma te 4 i coś procenta i jest zakwalifikowane do piw smakowych. Jest coś takiego jak piwo smakowe i nie zmieni tego chłopiec czy dziewczynka której się nie będzie podobało zaliczanie takiego i takiego piwa do piw... Niedługo będę słyszał opinie, że np sobieski z pomarańczą to nie jest wódka ;|
 
 
 
Chmi3l  
Coś już napisał
,,|,,


Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 74
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 17 Lip, 2013   

Bekier dobrze gada... <pokazal jezyk>


A tak co do tematu..mi to zwisa, czy moja dziewczyna czy znajoma będzie piła piwo/wódkę/spiryt czy inny trunek.Jeżeli lubi takie alko, to nie widzę przeciwwskazań.To samo tyczy się marki, bo piwo to piwo, i nie ma co wybrzydzać xD.

Także moim zdaniem,lepiej by dziewczyna piła co chce, bez akcji typu, gapienie się na nią z miną :"coś ty zrobiła !? " gdy kupi sb piwo czy inny trunek xD
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pią 26 Lip, 2013   

Najśmieszniejsze jest gdy ktoś nazywa się piwoszem w zależności od ilości wypijanego dobowo piwa, nie mając w zasadzie żadnej wiedzy o tym trunku.
 
 
kamilus  
Forumowy prawiczek

Wiek: 41
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 26 Lip, 2013   

Bekier chciałby być specem, a do piw zalicza zwykłe korposzczochy. Piwa pewnie nigdy w życiu nawet nie pił.
Chemiczne odpady, którymi się raczymy zbyt często nie mają nic wspólnego z prawdziwym browarnictwem. Na szczęście od kilku lat w Polsce mozna już kupić prawdziwe wyroby browarnicze - ciechany, ambery, manufaktura piwna - to takie najbardziej znane. Najlepiej jest zaś ważyć samemu.
W myśl przepisów lech, żywiec, vip, redds to piwo, ale w myśl definicji - piwem to nie jest, co najwyżej napojem piwopodobnym, które stało ewentualnie gdzieś koło piwa w markecie (o ile dany market sprowadza też prawdziwe piwa).
Prawdziwe piwo charakteryzuje się smakiem. Takim, który nie skręca, nie mdli, nie pozostawia posmaku spirytusu.
Ogólnie to przywykliśmy do Holenderskich lagerów i wszystko jest na jedną modłe z tych korposzczochów. Wystarczy wypić prawdziwe piwo kilkanaście razy, a taki carlsberg traktuje się jak najgorsze na świecie gówno i człowiek dziwi się jak to mogło się przebić do mas... Ogólnie to droga promocja, zawalili półki kilkoma markami, wykupili małe browary, po czym ubili i browarnictwo na dobrą sprawę odżywa w Polsce dopiero od 2006 roku.

Oczywiście jesteśmy ludźmi i mamy prawo lubić wszystko co ma procenty. Perła chmielowa była niegdyś zacnym trunkiem, ale postawili na zwiększenie produkcji i obniżenie kosztów - wyraźnie zmienił się proces wytwarzania. Czasami fajne są eksperymenty drinków z piwa pszenicznego czy też piw warzonych na miodzie (nie mylić z piwami z dolanym miodem - to są dwa oddzielne procesy, o zupełnie innym efekcie). Oczywiście drinki to już nie piwa tylko drinki, a "piwa", które nie są ważone to też nie piwa, a napoje alkoholowe.

Oczywiście w tym roku, jak co roku raczyć się będę paskudnym carlsbergiem, ale jako starter pójdzie schłodzona wódeczka, aby się wcześniej znieczulić ;)

I ma Bekier rację. Sobieski z pomarańczą to nie wódka. To drink, względnie nalewka. Wódka to niesmakowy alkohol o zawartości 40%. Dla przykładu cytrynówka to nie wódka, ale i tak jest zajedwabista ;)
 
 
Wiedźma  
Coś już napisał
Mniejsze Zło


Wiek: 30
Dołączyła: 19 Lip 2013
Posty: 64
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 26 Lip, 2013   

Myślę, że to nie ma znaczenia co pije zwłaszcza, gdy zwyczajnie jest fajną dziewczyną. Jeśli lubi drinki to dlaczego ma się przerzucać na piwo, a jeśli piwo do bezsensu byłoby jej wpychać kolorowe alkohole. Zwłaszcza, że jeśli kobieta chce, to może sprawić, że ze wszystkim wydaje się dość kobieca.
Wydaje mi się, że chodzi tylko o to, żeby pić z umiarem, a nie urznąć się, jak pierwszy lepszy pijak z przydrożnego rowu, bo nie dziwię się chłopakom, że taki wizerunek dziewczyny może im nie odpowiadać., ale to w sumie działa prawdopodobnie w obie strony.
 
 
Starek  
Forumowy prawiczek
Jem muzykę

Wiek: 30
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 30
Skąd: inąd
Wysłany: Czw 19 Gru, 2013   

Nie zwracam uwagi jak kobieta pije piwo :) to normalne. Co innego jak pija jakieś ciekawe piwo, jakieś portery, jakieś regionalne ciekawostki czy piwa z browarów typu :
Pinta, Amber, Czarnków etc. Wtedy wiadomo, że piwo kupuje dla dobrego smaku i zna się na rzeczy.
 
 
Piwonia  
Rozkręca sie


Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2014
Posty: 112
Skąd: Ślązaczka
Wysłany: Pią 31 Sty, 2014   

Z piw, moje ulubione to Lubuskie i Miłosław.

Mam wrażenie, że kobieta, która nauczy się lubić klasyczne piwo ma po prostu szerszy wachlarz wyboru. Facet pijący piwa regionalne lub np. czeskie, nie tknie piw smakowych lub piwa z sokiem.

A ja - nie odmówię. No chyba, że zaczyna mi być zbyt wesoło - wtedy autoszlaban aż do kompletnego wytrzeźwienia
 
 
nie mam pleców  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 306
Skąd: Lądą
Wysłany: Pią 31 Sty, 2014   

Nie rozumiem czemu picie piwa miałoby być mało kobiece. to znaczy może gdyby jakaś dziewczyna gustowała w codziennym piciu brewera za 1,45zł z intermarche, to by to było dość dziwne... no ale cóż, to wnętrze się liczy, a nie to co kobieta lubi pić <rotfl3> a tak na poważnie to picie piwa jest zupełnie normalne u kobiety i dużo lepsza taka która lubi piwo, niż jakaś wymuskana która będzie piła tylko drogie wino albo kolorowe drinki.

Udun napisał/a:
ostatni też kupuję w Dino lokalne Kozackie(ale nie mocne-bo jest do bani) z Namysłowa-1,49 w butelce- i Ono ma smak piwa...polecam...

tu się nie zgodzę. dla mnie kozackie jasne jest trochę zbyt wodniste. a zimne kozackie mocne to zajebista sprawa. moje ulubione piwo. polecam
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Pią 31 Sty, 2014   

Piwonia napisał/a:
Facet pijący piwa regionalne lub np. czeskie, nie tknie piw smakowych lub piwa z sokiem.


Jakieś generalizowanie. Ja lubię próbować wszelkie piwa regionalne niezależnie od tego czy są smakowe. Każde takie piwo jest lepsze od masówkowego wyboru nie wiadomo do czego podobnego...
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Pią 31 Sty, 2014   

Ja się cały czas delektuje Ciechanem Wybornym, może za braku innych regionalnych piw w sklepach blisko. Co do piw smakowych, te z małych browarów potrafią być znośne, zwłaszcza jak się spożywa je z dziewczyną :) wynalazki typu Redds, Sommersby (ukochane pedalskie piwo Agaty) omijam szerokim łukiem.
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią 31 Sty, 2014   

Dahomej napisał/a:
Piwonia napisał/a:
Facet pijący piwa regionalne lub np. czeskie, nie tknie piw smakowych lub piwa z sokiem.


Jakieś generalizowanie. Ja lubię próbować wszelkie piwa regionalne niezależnie od tego czy są smakowe. Każde takie piwo jest lepsze od masówkowego wyboru nie wiadomo do czego podobnego...


podpisuję się pod tym .. lubię także m.in. somersby i zupełnie zwisa mi jakie ktoś ma o tym zdanie ;-)
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014   

karkonosz. mmmm nom nom
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014   

Sister Midnight napisał/a:
karkonosz. mmmm nom nom


Jak najbardziej podbijam :D Miałem okazję pić go nalewanego w Czechach i naprawdę robi niesłychanie dobre wrażenie. Z czeskich piw polecam jeszcze ciemny Kozel - jak dla mnie poezja.
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014   

kozel też niezły, ale karkonosz mnie zabił smakiem po kilku godzinach stania na stole - ciepłe, prawie rozgazowane piwo, a nadal smaczne i jak najbardziej bez oporów do wypicia ach!
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 04 Lut, 2014   



...13 mogę polecić <haha> ...11 mniej...
 
 
 
Pijany Marcin  
Forumowy prawiczek
ZARAZ BĘDZIE CIEMNO

Dołączył: 07 Lip 2012
Posty: 48
Skąd: Tortuga
Wysłany: Wto 04 Lut, 2014   

ja mogę polecić niestety troszkę drogie bo 8 zł w żabce ale smak jest niepowtarzalny !
to piwo to London Pride to ciemne piwo ale smakuje wybornie !
 
 
Piwonia  
Rozkręca sie


Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2014
Posty: 112
Skąd: Ślązaczka
Wysłany: Śro 12 Lut, 2014   

Udun napisał/a:
Obrazek

...13 mogę polecić <haha> ...11 mniej...


Skalaczek mocno zdradliwy. Pije się go dość bezboleśnie (smaczny, chociaż smak jest trochę gorzko-cierpki) a potem się w główce zaczyna przekręcać. Z czeskich piw - zdecydowanie swijany z zieloną etykietą

http://www.1000getraenke....ijansky_maz.jpg
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Śro 12 Lut, 2014   

A to 13% to nie chodzi czasem o słód? Bo to łatwo można z zawartością alkoholu pomylić. Czasami na polskich piwach też się nieraz widzi 13, 14 % nawet, a potem się okazuje że to ekstrakt słodowy, a zawartość alkoholu to 6% ;)
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 12 Lut, 2014   

..oczywiście ,że chodzi o ekstrakt, a nie alkohol ...
 
 
 
again  
Forumowy prawiczek


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Lut 2014
Posty: 39
Skąd: skontowni
Wysłany: Wto 25 Lut, 2014   

Wolałabym zostać uznana za niekobiecą, niż zrezygnować z picia piwa, bo komuś się to nie podoba.

Ale porterów nie lubię, tak samo jak smakowych o konsystencji sików, gdzie jest więcej soku niż piwa w piwie.
 
 
HackMe  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 28
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Wto 25 Lut, 2014   

Ja osobiście polecam Perłę Chmielową. Jak to mówią - Choćby Perła była z gówna nic jej smakiem nie dorówna :D

Ale... jadąc w Polskę na stopa w tamtym roku (wyprawę zakończyłem na woodzie) poszedłem do sklepu po perełkę, a gdy wziąłęm łyka to niewiele brakowało do pawia. Tu ogromny minus dla browaru Lubelskiego, bo zacząłem to sprawdzać w różnych miastach, województwach i wszędzie było to samo - perła była wręcz do dupy. Ale zagadkę rozgryzgłem.

Perła w zielonej (bezzwrotnej) butelce leci na export, Perła w ciemnej (zwrotnej) jest rzadko spotykana w regionie innym, niż woj. Lubelskie.
Perła 'zielona' jest dużo gorsza, od tej tradycyjnej, i potwierdziłem to osobiście.

Więc u mnie wygrywa Chmielowa, ale tylko w ciemnej butelce. Jeśli ktoś nie próbował, to trzeba nadrobić zaległości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group