Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Lewica
Autor Wiadomość
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Cytat:
Tak, ale jest już trudniej, ponieważ należy wykazać, że taka osoba dwukrotnie wykazała się niemożnością świadomego podjęcia decyzji. Zawarcie związku podważyć trudniej, gdyż z reguł przy jego zawarciu i w podejmowaniu decyzji o jego zawarciu bierze udział więcej osób trzecich. Do sporządzenia testamentu wystarczy dwóch świadków (o ile się nie mylę), a często nawet testamentem jest zwykły list nie zatwierdzony nawet notarialnie.

Rozumiem, że da się ale trudniej podważyć małżeństwo ale pytam się czym się ma różnić akt notarialny od związku partnerskiego. Wg mnie nie różni się niczym.
Głupotą jest mówienie o rzadkich skrajnych wypadkach byle by obronić jakąś tezę. Nikt nie używa argumentu dla związków partnerskich wskazując, że obawia się swojej rodziny...

Kończymy dyskusję na temat związków bo chciałbym zmienić kierunek dyskusji.
Interesuje mnie wasze zdanie na temat państwa opiekuńczego oraz Unii Europejskiej.
Moje zdanie jest takie, że powinniśmy jak najszybciej opuścić Unię Europejską, gdyż regulacje jakie nam narzucają przynoszą katastrofalny skutek dla naszej gospodarki, zupełnie niewspółmierny do tego ile pieniędzy netto od uni uzyskamy.
Mam nadzieję, że Unia Europejska się rozpadnie :)
 
 
 
havik  
Rozkręca sie


Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 202
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Jestem wielkim przeciwnikiem Unii Europejskiej. Zabiera nam ona wolność, i dąży do utworzenia jednego, multikulturowego państwa europejskiego. Dzięki UE w Polsce już jest bardzo źle, a będzie jeszcze gorzej. Na razie chronimy się tylko przed najazdem muzułmanów, ale to chyba ze względu na zarobki i inne tego typu pierdoły.
Oby się ta UE rozpieprzyła w drobny mak...
 
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   


Oczywiście to już nieaktualne dane bo z przed półtorej roku.
Dziś wisimy w skali budżetu domowego 84 300zł a nasze zarobki podniosły się do 30 tys zł rocznie.
Jak uznalibyście kondycję swojego gospodarstwa domowego, gdybyście mieli 84 300zł długu zarabiali 2 500zł miesięcznie i po odliczeniu swoich wszystkich opłat nie spłacalibyście zadłużenia tylko brakowało wam 300-400zł miesięcznie, które musicie pożyczyć ?
Właśnie w takiej kondycji finansowej znajduje się Polska.
To nie wszystko bo rząd uprawia tak zwaną kreatywną księgowość więc szacuje się, że prawdzie zadłużenie polski to 1 000 000 000 000 zł czyli jakby ponad 100 000zł w budżecie domowym.
Pytam się zatem jakim prawem politycy mogą nadal rozdawać na prawo i lewo pieniądze i jak mogą wpadać im do głowy tak absurdalne pomysły jak bon na dziwki dla niepełnosprawnych (ruch palikota to wymyślił i takie coś jest w holandii).
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 38
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Czyli mniej niż kredyt mieszkaniowy.
Gospodarstwo domowe nijak ma się do budżetu kraju, to akurat demagogia zwykła, takie porównania, chociaż problem jest wielki.

A bony na dziwki dla niepełnosprawnych mają akurat sens


Cytat:
Jestem wielkim przeciwnikiem Unii Europejskiej. Zabiera nam ona wolność, i dąży do utworzenia jednego, multikulturowego państwa europejskiego. Dzięki UE w Polsce już jest bardzo źle, a będzie jeszcze gorzej. Na razie chronimy się tylko przed najazdem muzułmanów, ale to chyba ze względu na zarobki i inne tego typu pierdoły.
Oby się ta UE rozpieprzyła w drobny mak....


A krzaki napadają ludzi. W jaki sposób zabiera Ci wolność i dąży do zniszczenia państw, i na jakiej zasadzie twierdzisz, że to dzięki UE w Polsce jest bardzo źle, i że w ogóle jest gorzej, niż wcześniej? Ile miałeś lat 10 lat temu, by pamiętać niektóre rzeczy? A to przed kryzysem światowym nagle UE była cacy, teraz be i wszystko to jej wina? Konkrety, nie gadki, że UE zabiera, niszczy, szkodzi.
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Radosław Lubor napisał/a:
Czyli mniej niż kredyt mieszkaniowy.

Spróbuj spłacić swój kredyt mieszkaniowy mając wydatki o 400zł większe od dochodów.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 38
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Ja nie mówię, że to nie jest problem, mówię tylko, że takie porównania nie oddają sprawy i są po prostu zabawne. To skomplikowana sprawa, wiadomo, proste i trafiające do człowieka porównania są popularne, ale na popularności się kończy. Nie wykazuje to nawet skali problemu, bo wbrew pozorom to dwie różne sytuacje.

Samemu problemowi i jego narastaniu nie przeczę.
 
 
havik  
Rozkręca sie


Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 202
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Nie mam czasu teraz się rozwijać, ale mam nadzieję, że z tymi bonami na dziwki to żart.
 
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Cytat:
Nie mam czasu teraz się rozwijać, ale mam nadzieję, że z tymi bonami na dziwki to żart.

Niestety nie. Ale widzę, że są osoby, które twierdzą, że to dobry pomysł.
Ludzie nie rozumieją zasad działania państwa.
Państwo nie ma własnych pieniędzy, państwo zabiera nam pieniądze aby potem nam je oddać w róznych formach.
Zatem zadam inaczej pytanie Radosław Lubor jeżeli uważasz, że to dobry pomysł to weź kawałek swojej wypłaty i daj niepełnosprawnemu niech idzie na dziwki. Zrobiłeś tak kiedyś ? Zapewne nie bo Ci by było szkoda pieniędzy. Ale to by było nawet mniej szkodliwe dla Ciebie niż to samo organizowane przez państwo bo trzeba zatrudnić kolejną osobę, która by Ci te pieniądze zabrała i kolejną, która będzie te pieniądze niepełnosprawnemu dawać.
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Radosław Lubor napisał/a:

A bony na dziwki dla niepełnosprawnych mają akurat sens

To mógł napisać tylko niepełnosprawny :D To ja poproszę jeszcze bon na żywność,benzynę, koncert i jeszcze wszystko czego potrzebuję...I jeszcze sama za to wszystko zapłacę. Bezsens.

Państwo nie jest od tego,żeby ciaciać. Każdy sam zapracowuje na to co ma,a ono ma tego nie utrudniać i nie okradać przy tym obywateli. Lewica i jej idee może się sprawdzą w małym gronie,ale na skale kraju doprowadza do dawania ludziom,którzy nic nie robią pieniędzy,na które pracują inni. Wolę sama zadecydować co z moimi zrobię i komu nimi pomogę. Każdy ma gdzieś wśród znajomych czy rodziny kogoś kto potrzebuje pomocy finansowej. Dlaczego więc państwo ma decydować o tym kto ją dostanie z mojego konta? Są owszem przypadki,w których ludzie bez pomocy socjalnej mogliby się tylko powiesić,ale bez przesady,nie można im fundować wszystkiego. Wg mnie w lewica wcale nie dąży do wolności,którą tak promuje.
  
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 38
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Nie mówię, że to dobry pomysł, tylko, że ma sens. Seks jest istotny dla człowieka, dla jego zdrowia, zwłaszcza psychicznego, ludzie niepełnosprawni nie mają wielkich szans poza dziwkami. A dziwka to usługa w tym momencie. Państwo w tej sytuacji dofinansowuje usługę zapewniającą niepełnosprawnym tzw "higienę psychiczną" (nie cierpię tego określenia i kontekstu).

Nie mówię, czy to źle, czy dobrze, nie oceniam, tylko wyjaśniam sens takiego pomysłu, bo bezsensownym nie jest.
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Cytat:
Nie mówię, że to dobry pomysł, tylko, że ma sens. Seks jest istotny dla człowieka, dla jego zdrowia, zwłaszcza psychicznego, ludzie niepełnosprawni nie mają wielkich szans poza dziwkami. A dziwka to usługa w tym momencie. Państwo w tej sytuacji dofinansowuje usługę zapewniającą niepełnosprawnym tzw "higienę psychiczną" (nie cierpię tego określenia i kontekstu).

Nie mówię, czy to źle, czy dobrze, nie oceniam, tylko wyjaśniam sens takiego pomysłu, bo bezsensownym nie jest.

Więc mówię, weź swoją wypłatę i idź do niepełnosprawnego i daj mu na dziwki.
 
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

A ja zainspirowany swoim wywodem stworzyłem kwejka.
http://kwejk.pl/obrazek/1678606/budzet-domowy.html
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 38
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

To już kwestia o ogólnej roli państwa w sferze socjalnej, nie konkretnym pomyśle. Ja tylko wyjaśniam jego sens, jak pisałem - nie oceniam :D
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

To źle, że nie oceniasz bo powinieneś to bezwzględnie potępić :)
Ale fakt można mając zadłużenie 83 tys i wydając więcej niż się ma wydawać jeszcze na dziwki :)
To tylko jeden z wielu chorych pomysłów.

Swoją drogą prowadzono badania, nie przytoczę źródła bo nie wiem skąd to wiem, że 80% wydatków socjalnych trafia do osób, które bez tego zastrzyku by się jakoś obeszły. Co oznacza, że państwo socjalne zupełnie nie spełnia swojej roli.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 38
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Nie tyle nie spełnia, co jest źle ukierunkowane, niewydajne, źle zarządzane, oparte na nieprawidłowych badaniach i wyborach, zacofane organizacyjnie i socjologicznie i tak dalej.
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Sob 23 Lut, 2013   

Co do UE, która jest jakby nie patrzeć tworem lewicowym to również mam nadzieję, że z niej wyjdziemy i to zanim sama pierdolnie. A że się rozpadnie to prawie pewne. UK otwarcie mówi o wyjściu, a takiego ciosu to ustrojstwo nie wytrzyma. Lepiej opuścić statek zanim zatonie.
A z innej(?) beczki. Obecna lewica chce być o 3 kroki do przodu przed resztą społeczeństwa. W moim przypadku przez propagandę pro homo, pro lewo, pro tolerancja (która w mniemaniu lewicy nie oznacza tolerancji w jej pierwotnym znaczeniu, a opoteozę, róznych skrajnych zachowań i poglądów) moje poglądy parę lat temu obrały kurs na prawo.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 38
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 23 Lut, 2013   

WB nie wyjdzie z UE, mogę się o to założyć o co kto chce. Anglia za dużo na tym straci, jest to nierealne, bo szybko policzy koszty. Cała ta gadka o wyjściu to kwestia polityki wewnętrznej, nie zewnętrznej, na bazie popularności jednego populisty wprawdzie z małą ilością reprezentantów we władzach, ale mającego wpływ na lokalne wybory, stąd w ramach uciszenia tego rząd ma zwołać referendum, ale to tylko środki mające wzmocnić pozycję wewnętrzną "torysów".

Obecnie lewicy w Polsce nie ma pod względem organizacyjnym i medialnym. Od ośmiu lat rządzi prawica pod innymi nazwami od wcześniejszych.

A ten tonący okręt jest najstabilniejszym i najbezpieczniejszym regionem na świecie. Jednocześnie o najwyższym poziomie wolności jednostki, o którą tak prawica walczy.
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Sob 23 Lut, 2013   

Cytat:
Obecnie lewicy w Polsce nie ma pod względem organizacyjnym i medialnym. Od ośmiu lat rządzi prawica pod innymi nazwami od wcześniejszych.

Buhaha śmieszne.
Właśnie od początku przemian rządzi lewica pod różnymi przebraniami. Jeśli nie lewica bo się ktoś przyczepi to socjalizm.
Mamy państwo socjalne i to jest fakt.
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Sob 23 Lut, 2013   

Jaka wolność jednostki?
Nie można powiedzieć tego co unia uzna za złe i wielu sie z tym niestety zgadza, czego Ty jestes najdobitniejszym przykładem.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 38
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 23 Lut, 2013   

To powyżej to kompletna bzdura i wmawianie ludziom, że z czymś się zgadzają. Nie zgadzam się z tym ani nie zgadzam, bo taka rzecz nie istnieje. Jesteście najlepszym przykładem. Możecie wręcz napisać, nie tylko powiedzieć, co chcecie, na temat UE (poza skrajnościami typu "mordujcie tego a tego"). Piszecie to w tym temacie. Ogólnodostępne forum. Żaden zły policjant nie przychodzi i nie cenzuruje. Kogokolwiek z was, kogokolwiek, spotkały kary za to, co powiedzieliście? Jeśli tak, to powiedzcie za co i kiedy. Widzę, że paranoja zatacza coraz szersze kręgi.

Powiedz mi co według Ciebie ta mityczna Unia uznaje za złe, zacznę to mówić i zobaczę, jak szybko mnie ukarzą.

Niestety w ramach eksperymentu nie uczynię tego w Chinach, Arabii Saudyjskiej, Egipcie, USA, Meksyku, RPA, Pakistanie, Indiach itd. Zaryzykowałbym najprędzej w Australii poza UE.
 
 
Tasior  
Rozkręca sie
Cocojumbo i do przodu! To moje motto. Dobre, nie?


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 198
Skąd: Szczecin nad morzem
Wysłany: Sob 23 Lut, 2013   

Wolności słowa, ani wolności jednostki nie ma, ale to już nie tyle wina UE, co PO...
Nie ma cenzury? Nie ma kar za to co się mówi? A kojarzysz hasło "Donald Matole twój rząd obalą kibole" ? Nie zliczę ile osób za to hasło ma sprawy... Kilka osób dostało grzywny i zakazy stadionowe za transparent "Tola ma Donalda, Donald ma Tole" !
To jest wolność słowa? To jest skandal!
(ale jak już wspomniałem, jakby zła nie była Unia, to z tym nie ma nic wspólnego)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group