Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Tabaka
Autor Wiadomość
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Śro 31 Mar, 2010   

Niestety nie pomaga. Jest teraz przecież wojna aby zniknęły napisy ostrzegające z Tabaki (te takie na wzór papierosowych) bo przecież Tabaka nie jest tak naprawdę szkodliwa.
 
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Śro 31 Mar, 2010   

no i tu pies pogrzebany. wole se dymka strzelic niz niuchac brązowy proszek (przenośnia) na tyle to sie orientuje ze sa różne rodzaje i różne kolory
 
 
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Śro 31 Mar, 2010   

noo ale nie znikną. bo zawieraja substancje podobne co w papierosach. mi tam osobiscie nie przeszkadza ta tabliczka. po niej mozna łatwo poznac kraj pochodzenia tabaki.
 
 
 
kijana  
Moderator


Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1007
Skąd: Trzebiel
Wysłany: Śro 31 Mar, 2010   

No ja jak wciągałem tabakę to później palić mi się chciało. Ale to może tylko tak na mnie działało.
 
 
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Śro 31 Mar, 2010   

noo. to masz lipe.
 
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Śro 31 Mar, 2010   

Batman. Ogarnij się. I nie kozacz, nie ten temat masz kącik nabijaczy postów. Jak nie masz nic o Tabace do powiedzenia to "zbożnej nocy życzę".
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 31 Mar, 2010   

harry napisał/a:

poziomkowa ? oświeć mnie! ozona poziomkowa ? zawstydziłbym sie jakbym nie wiedzial ze taka jest.

punkt dla Ciebie - malinowa. Te rysunki na pudełku mnie zmyliły :-P
harry napisał/a:

radbull ochyda. a samuel gawith miodowa i truskawkowa to dla mnie najgorsze tabaki jakie w zyciu probowałem. z serii toque nie mialem okazji probowac.

gusta - guściki - ale faktycznie nie są to najlepsze tabaki. Akurat takie mi teraz w ręce trafiły, zużyję to zakupie inne.
harry napisał/a:

nikotynowy haj? fester jest cos takiego. tabaki dziela sie na dwa rodzaje jakby. na te co wala po nosie i na te co wala po głowie. zapal 15 papierosów na raz to zobaczysz co to jest nikotynowy haj:)

Ja się robię gadatliwy, jak walnę z rana dużą kreskę to mnie pobudza lepiej niż kawa(ale na b.krótko, kilka-kilka naście minut). No i tyle. taki to haj.
Jumbo napisał/a:
Batman. Ogarnij się. I nie kozacz, nie ten temat masz kącik nabijaczy postów. Jak nie masz nic o Tabace do powiedzenia to "zbożnej nocy życzę".

Wyluzuj, każdy wali to co lubi, w innych tematach pełno odniesień do napierania wódy czy szlugów a nikt się nie czepia, więc bądź konsekwentny.
albo usuń wypowiedź w ramach poprawności politycznej, narkotyki są be. :mrgreen:
a palenie heroiny szkodzi na ząbki. Później się robią brałniaste :mrgreen: :lol:
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Śro 31 Mar, 2010   

Simon napisał/a:
Wyluzuj, każdy wali to co lubi, w innych tematach pełno odniesień do napierania wódy czy szlugów a nikt się nie czepia, więc bądź konsekwentny.
albo usuń wypowiedź w ramach poprawności politycznej, narkotyki są be. :mrgreen:
a palenie heroiny szkodzi na ząbki. Później się robią brałniaste :mrgreen: :lol:


Nic nie będę usuwał. Jestem wyluzowany.
 
 
 
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Śro 31 Mar, 2010   

ej a wiecie ze jest taka metoda zażywania tabaki ze jeden drugiemy wdmuchuje przez rurke tabake do nosa ? nie ma wtedy mocniejszego kopniecia jak to. ale nie moge znalesc filmiku. kiedys ogladalem to koles upadł na ziemie po tym i sie zaczął telepać.
 
 
 
kijana  
Moderator


Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1007
Skąd: Trzebiel
Wysłany: Śro 31 Mar, 2010   

też to widziałem. Cejrowski jak jeździł po świecie pokazywał jak jakieś plemię w amerycę to gościu suszony i zmielony tytoń wdmuchiwał do nosa drugiemu. Gościu musiał usiąść, złapał się za głowę i też nieźle go telepało. Osobiście nie odważyłem się na ten sposób. Myślę, że haft poleciałby na miejscu a zmulony chodziłbym cały dzień. Mimo, że kiedyś sporo wciągałem to się bałem. Po drugie to z lekka głupota robić takie coś.
 
 
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Śro 31 Mar, 2010   

ja bym chciał sporbowac. moze bym sie nie zrzygał. kurcze ta metoda sie jakos nazywa ale nie pamietam jak.
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Śro 31 Mar, 2010   

jakoś sobie tego nie wyobrażam żeby ktoś mi coś wdmuchiwał..brrr..
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 31 Mar, 2010   

Metoda bodajże została opracowana by zażywać tabakę, owszem, ale tabakę Yopo, przynajmniej tak mi się obiło o uszy.
Nie wiem jaki by to miało sens przy tytoniu.
 
 
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

yopo to nasionka halucynogennej roslinki. heh dzikusy biorą to zeby miec banie. a jaki sens to ma przy tytoniu nie wime. nie probowałem ale chce tego spróbować. wtedy powiem o co kaman. ale jak na razie to mam opory.
 
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

Wiesz jasne jest, że osoby które używają tabaki mają mniejsze ryzyko rozwoju raka niż palacze papierosów. Śluzówki to aż tak szybko to Ci nie rozwali, bo przecież tabaki nie walisz tak często jak się pali papierosów. No chyba że ktoś uważa że jest hardcorem to proszę. A myślę że nikt nie potrzebuje robić sobie zawodów na wciąganie długich kresek bo nie o to chodzi w tabace i zażywaniu jej.
 
 
 
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

batman napisał/a:
Chyba ktoś nie zrozumiał co napisałem. Ale niektórym wystarczy żeby usłyszeli słowo:
narkotyk, marihuana, gej, Jezus -i nie jest ważny sens wypowiedzi a już się prują
Zero w tym kozaczenia, pełno ironii.


dosyc glupia ta ironia.

batman napisał/a:
Ktoś tam pisze, że wciągał tabakę to mu się palić chciało, to ja mówię- to ten mechanizm, że zawsze ZA MAŁO.


to byl kijana. a tak poza tym to kijana tabaki nie wciaga bo wlasnie popelnial takie bledy ze palil przy tabace czy tez pil akohol a nie o to tu chodzi dlatego on teraz ma do tego wstret. no bo chyba nie chodzilo Ci o palenie tabaki choc cos takiego tez istnieje.


batman napisał/a:
Rozśmieszył mnie Fester, który jechał o ogłupiających narkotykach a teraz jak usłyszał o "nikotynowym haju" to zaczął pytać o cenę, ilość i jak to dokładnie... Bo przecież nikotyna to nie narkotyk bo można legalnie kupić. Mniejsza o to.


o nikotynowym haju mowil simon a nie fester jak juz. on sie pytal tylko co to takiego jest. i nie wyrazil wygórowanej opinii bo tego nie czuje wcale.

Fester napisał/a:
Simon napisał/a:
nikotynowy haj
a co to niby jest, bo ja tego nie odczuwam.



batman napisał/a:
Pytacie o szkodliwość tabaki, mówicie, że jest nieszkodliwa... A ja mówię, że jest szkodliwa równie co papierosy tylko na inny sposób.
Raz, że rozwala śluzówkę, co pomijam, to:


a oto skutki tabaki źródlo wikipedia:

Skutki zażywania tabaki [edytuj]
Kichanie (nie jest to regułą – niektóre gatunki powodują je częściej, niektóre rzadziej, a osoby stale zażywające tabakę zwykle wcale od niej nie kichają)
Orzeźwienie
Poszerzenie śluzówki – chwilowe (od 5 do 30 minut) lekarstwo na katar.
Podwyższenie ciśnienia (jesli chodzi o moją osobę to jestem niskocisnieniowcem)

same plusy.

skutki uboczne:

Objawy przedawkowania [edytuj]

Łzawienie
Zwężenie śluzówki nosa – efekt podobny do kataru – niemożność oddychania przez nos
Częste i intensywne kichanie
Zawroty głowy
Nudności
Wymioty

jak widac skutki uboczne są delikatnie mniej szkodliwe i gorzej wyglądająće niz po narkotykach.

Cytat:
-wchłania się do organizmu dużo więcej nikotyny niż z fajek, co to nikotyna to każdy wie.
(tak, jest to narkotyk) Cholernie uzależniającej, uzależniającej nawet bardziej od heroiny.


Kwestie zdrowotne:

batman napisał/a:
Raz, że rozwala śluzówkę, co pomijam, to:


Zażywanie nadmiernych ilości może powodować choroby śluzówki nosa[2].
Działa uzależniająco ze względu na zawartą w tytoniu nikotynę[2].

Zawiera substancje rakotwórcze: nitrozoaminy[3], wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne i radioaktywny polon[4].

Uważa się, że osoby używające tabakę mają mniejsze ryzyko rozwoju raka niż palacze papierosów, ale większe niż osoby nie używające wyrobów tytoniowych[5].

rozwala sluzowke ale tylko w bardzo nadmiernych ilościach. (sam uzywam tabaki od 3 lat i nie mam problemow ze sluzowka )

i nie jest jak to powiedziales szkodliwa na rowni z papierosami i nie wchlania sie wiecej nikotyny do organizmu.

co prawda jak juz wczoraj pisalem do Jumbo.... tabaka nie jest dla szpanu tylko dla tradycji i nie wciaga sie jej kto wiecej i dluzsza kreche tylko. jesli bedziemy sie trzymac tych zasad to tabaka napewno nie bedzie dla nas szkodliwa.
 
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

batman napisał/a:
Już kiedyż przecież w Polsce tabaka była zakazana... A teraz się cudownie okazuje, że jednak nie jest tak szkodliwa jak sądzono.


Cytat:
o pierwszym dojściu do władzy sił postkomunistycznych w Polsce w 1993 r., do Sejmu 2 kadencji wpłynął projekt ustawy "O ochronie zdrowia przed następstwami tytoniu i wyrobów tytoniowych". Głosami tej samej większości, 9 XI 1995 r. ustawa została przyjęta. Pod płaszczykiem ochrony Polaków przed nałogiem palenia papierosów i wynikających z niego komplikacji zdrowotnych, w tej samej ustawie wprowadzono w artykule 2 pt. 2 pojecie "wyroby tytoniowe bezdymne" - czyli cytując dalej ustawę : "Wyroby tytoniowe przeznaczone do wąchania, ssania, żucia lub wprowadzania do organizmu w innej postaci". Artykuł 7 tej samej ustawy stwierdzał groźnie: "Zabrania się produkcji i wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych bezdymnych". Artykuł 12 pt. 2 tej samej ustawy przewidywał za złamanie tego idiotycznego zakazu karę "ograniczenia wolności lub grzywny do 25 000 PLZ".


No to było głupie strasznie.

Cytat:
Od stycznia 2000 r. tabaka może znów być sprzedawana - wyłączono ją w tej ustawie z zakazu sprzedaży, dystrybucji i produkcji.
 
 
 
kijana  
Moderator


Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1007
Skąd: Trzebiel
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

Jeśli chodzi jeszcze o szkodliwość to papieros ma 4 tyś. związków trujących w tym 40 rakotwórczych a tabaka? Na pewno niewiele. Także nie ma co porównywać tych dwóch wyrobów.
 
 
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

tak samo jak nikt nie twierdzi ze tabaka jest zdrowa i niezbedna.
 
 
 
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

dlatego nie siedze na forum na temat tabaki. gdzie kazdy chwali sie jaka dluga kreche wciagnal i 99% osob uwaza red bulla za najmocniejsza tabake.
 
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

w Topie 25 tabak redbull jest na 23 miejscu. A niektórzy twierdzą że jest najlepsza, wróciłem właśnie z takiego forum, co drugi/trzeci ma w avatarze redbulla :lol: A średniej wieku to nawet nie będę komentował.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group