Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy organizacyjne Woodstocku
Autor Wiadomość
essien15  
Rozkręca sie

Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 103
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro 07 Cze, 2017   

trzeba sobie powiedzieć jasno, kontrole przed scenami będą takie same jak kontrole w tamtym roku przy wjeździe na pole malinowskiego :P wszyscy sie srali, że nie można wódki, łopaty, grabek i siekiery wziąć a.... :P
 
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Śro 07 Cze, 2017   

aqu32 napisał/a:
atomiast ani słowa o ogrodzeniu całego terenu (i mam nadzieję, że tak będzie). To ogrodzenie na tak olbrzymim terenie i tak niczemu znaczacemu (poza oczywistym generowaniem kosztów) rzecz jasna nie może służyć


co do ogrodzenia to przypuszczam że i tak będzie jeśli nie będzie wymogiem, bo i w tamtym roku podobno nie było wymogiem ale było zabezpieczeniem dla organizatorów aby wyraźnie pokazać gdzie są granice festiwalu i m.in. np że jak ktoś dostanie sraczki jedząc z budek poza terenem to żeby nie móc mieć pretensji do organizatora :D coś takiego mi się kojarzy że Jurek wspominał w tamtym roku

aqu32 napisał/a:
Wg. dzisiejszego oświadczenia Jurasa tym razem szczelnie grodzone mają być strefy wokół scen wraz z dodatkowymi zakazami : zero napojów (w tym wody?!!) oraz plecaków (!)


to będzie bardzo uciążliwe jeśli prawda.. W tamtym roku brakowało już piwa bo fajnie się napić w przerwie w pogo a co do tego to..
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Śro 07 Cze, 2017   

essien15 napisał/a:
trzeba sobie powiedzieć jasno, kontrole przed scenami będą takie same jak kontrole w tamtym roku przy wjeździe na pole malinowskiego :P wszyscy sie srali, że nie można wódki, łopaty, grabek i siekiery wziąć a.... :P

I tu się pewnie grubo mylisz. Bo w zeszłym roku 2. oraz 3. dnia pod sceną trzepali wszystkich równo. Nawet jeśli komuś jakimś cudem udało się wnieść browar za linię niebieskich to potem była jeszcze grupa obserwatorów na scenie oraz interwencyjna pod nią i większość takich delikwentów dość szybko wykrywali.
 
 
 
MWzWM  
Rozkręca sie
Goebbels fotografii reportażowej


Wiek: 103
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 263
Skąd: z miasta
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

trza będzie się zaopatrzyć w stosowny bukłaczek (lub butelkę po mineralce) i przelewać przed bramkami więc w sumie problem niewielki. Co najwyżej taki, że dziesiąte piwo będzie bardziej rozlane niż przelane. Ale niedogodnośc pozostaje, szczególnie gdy trza będzie stać w kolejce by dostać się pod scenę.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Ja tam jestem zdania, że to naprawdę będą udogodnienia, jeśli będziemy sami stwarzać ku temu sytuacje. Wódkę zawsze można przez płot podać, im bardziej się ktoś rzuca o przeszukanie plecaka to tym dłużej to trwa a i kontrola bardziej szczegółowa, przedmioty "zabronione" typu butla, siekierka i tak można przez płot przemycić, więc nie należy spowalniać tych kontroli jeśli już do nich dojdzie, tylko obejść z innej strony i spróbować ponownie :)
 
 
 
uuuuuuuu  
Coś już napisał


Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 86
Skąd: planeta ziemia
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

ja jestem spokojna.
Nie dadzą nam krzywdy zrobić.
Jurek ufam tobie.

chociaż te bramki i "udogodnienia" mogłyby zniknąć, po cichu na to liczyłam że w tym roku cyrki się skończą
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Heheh już się zaczyna panikowanie, jakie to nie będzie trzepanie i kolejki przed wejściem pod scenę. Już rok temu wiele razy mnie cofali z terenu imprezy bo szedłem z plecakiem/piwkiem, nawet nie na koncert tylko skracając sobie drogę, a butelki zatrzymywali mi albo jak wchodziłem, albo jak wychodziłem z malinowskiego. Póki co wygląda to jak rok temu. Teren wokół scen też był ogrodzony, a płot na 99% będzie i to nie z winy policji czy pisu tylko organizatorów, żeby było wyraźnie widać, gdzie oni a gdzie zomo :D
 
 
harris  
Rozkręca sie


Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 220
Skąd: ł.
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

uuuuuuuu napisał/a:
...............................

chociaż te bramki i "udogodnienia" mogłyby zniknąć, po cichu na to liczyłam że w tym roku cyrki się skończą


ja też na to liczyłem a widać z "naszą" władzą sprężyna będzie co roku nakręcana <beksa> :((
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

winogron napisał/a:
Teren wokół scen też był ogrodzony, a płot na 99% będzie i to nie z winy policji czy pisu tylko organizatorów, żeby było wyraźnie widać, gdzie oni a gdzie zomo :D

A ja jednak naiwnie wierzę, że ogrodzenia nie będzie. Raz - nie wspomina o nim w oświadczeniu podczas omawiania zabezpieczeń. Dwa - daje coś w zamian - "Zwiększymy także kontrole przy wszystkich drogach i traktach dojazdowych na festiwal". Wg mnie w praktyce może dać to znacznie lepszy efekt niż całe to śmieszne ogrodzenie. Przechodząc przez bramki w zeszłym roku dobre kilkadziesiąt razy tylko raz widziałem, by kogokolwiek sprawdzano co ma w plecaku. Jak już kogoś sprawdzać to lepiej "raz, a dobrze" - na drodze podczas przyjazdu na wooda (gdzie cały ten tłum rozkłada się na dobrych kilka dni) niż później pasywnie stojąc przy bramce i patrząc czy komuś przypadkiem nie wystaje siekiera z plecaka albo czy nie niesie granatu w ręce - bo tylko do tego się to w praktyce nadawało. Przy tak ogromnym terenie (a mowa tu o przeszło 100 ha gruntów!) nie ma fizycznie możliwości, by to wszystko ogarnąć. Przynajmniej nie przy budżecie poniżej 8 mln zł.
 
 
 
sabina  
Coś już napisał


Wiek: 57
Dołączyła: 25 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Jelcz-laskowice
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

W przypadku Woodstocku, ogrodzenie całego terenu uważam za bezsensowne. Jak ktoś ma złe zamiary (np. terrorysta) albo chce wnieść cokolwiek z "czarnej listy", to żaden płot nie pomoże.... zwłaszcza taki niski. Zawsze można przejść lasem i w odpowiednim miejscu płot przeskoczyć. No ale niech będzie, mi nie przeszkadza.
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

z ogrodzeniem raczej nie była kwestia pilnowania czy się czego nie wnosi (może w jakimś małym stopniu) a bardziej kwestia wyraźnego zaznaczenia gdzie jest teren festiwalu np. aby było wiadome gdzie można spotkać niebieskich itp, czyli organizator mógł umyć ręce gdyby coś się stało poza ogrodzeniem

w sumie mi też nie przeszkadzało, dziwnie było na początku to widząc ale cóż, nie było jakoś uciążliwe
gorzej było z brakiem alkoholu pod sceną
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

clover93 napisał/a:
bardziej kwestia wyraźnego zaznaczenia gdzie jest teren festiwalu np. aby było wiadome gdzie można spotkać niebieskich itp, czyli organizator mógł umyć ręce gdyby coś się stało poza ogrodzeniem

To jest absurdalne. Po co komu dodatkowo wydawać przeszło milion złotych tylko po to, by fizycznie oznaczyć taki teren, skoro jest on wyraźnie zaznaczony na wszelkich mapkach, które fundacja składa jako załącznik do podania o przyznanie zgody na organizację wydarzenia. Ogrodzenie stanęło, bo Owsiak bal się, że bez tego rządzący mogą zupełnie zablokować festiwal. Jak się domyślam sprawą w tym roku na spokojnie zajęli się prawnicy i to oni podpowiedzieli Jurasowi czy jest to wymóg zero-jedynkowy czy tylko opcjonalny. Milion złotych z pewnością na ziemi nie leży, a w zeszłym roku ten extra wydatek (+ dodatkowi ochroniarze) był pokryty tylko i wyłącznie z dobrej woli sponsorów, bo umowy sponsorskie w żaden sposób tego nie obejmowały.
 
 
 
essien15  
Rozkręca sie

Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 103
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

http://www.tvn24.pl/wiado...now,748540.html

hue hue trzymajcie mnie <urwanie glowy>
 
 
 
harris  
Rozkręca sie


Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 220
Skąd: ł.
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   

Z tego co kojarzę (mogę się mylić) tej opcji nigdy nie było po drodze z PW. I takie działanie a raczej powtarzanie ma raczej "wytworzyć" coraz większe zagrożenie którego nie ma.... tzn jest zagrożenie w końcu to masowa impreza ale nie zwiększyło się ono 100 krotne.
 
 
forysiowa  
Rozkręca sie


Wiek: 27
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 298
Skąd: Jaworze
Wysłany: Pon 19 Cze, 2017   

sabina napisał/a:
W przypadku Woodstocku, ogrodzenie całego terenu uważam za bezsensowne. Jak ktoś ma złe zamiary (np. terrorysta) albo chce wnieść cokolwiek z "czarnej listy", to żaden płot nie pomoże.... zwłaszcza taki niski. Zawsze można przejść lasem i w odpowiednim miejscu płot przeskoczyć. No ale niech będzie, mi nie przeszkadza.


A przede wszystkim można ten ładunek zakopać 3 tygodnie wcześniej w lesie, gdzie nikt szukał nie będzie i wysadzić w newralgicznym momencie. Ostatnimi czasy tam są większe skupiska ludzi niż na patelni ;)
 
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Wto 20 Cze, 2017   

Jak się przejrzy temat od początku to robi się skarbnica wiedzy dla terrorystów :D Ciekawe kiedy Płaszczak stwierdzi, że to jest forum podwyższonego ryzyka?
 
 
 
essien15  
Rozkręca sie

Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 103
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 20 Cze, 2017   

Jak tak będzieto zamkną to forum już na Amen :D
 
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 20 Cze, 2017   

Jakoś specjalnie w zeszłym roku ogrodzenia nie przeszkadzały. Ja myślę, że nie ma się co martwić. Wszystko się zmienia, Woodstock się zmienia. Woodstock tworzymy My Ludzie. Jak odwołają Woodstock to i tak przyjedzie masa ludzi:P
 
 
 
uuuuuuuu  
Coś już napisał


Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 86
Skąd: planeta ziemia
Wysłany: Wto 20 Cze, 2017   

cyt. za matką kurką

Cytat:
I. Przewidywane przez Policję zagrożenia:
– zamach o charakterze terrorystycznym;
– panika wywołana fałszywym alarmem lub faktycznie zaistniałym zamachem lub innym zagrożeniem dla życia lub zdrowia;
– zakłócenia porządku publicznego;
– przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, w tym: bójki i pobicia, uszkodzenia ciała;
– przestępstwa przeciwko mieniu, w tym: kradzieże, przestępstwa rozbójnicze;
– przestępstwa narkotykowe - handel, udostępnianie, posiadanie;
– naruszenia przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania
alkoholizmowi;
– przestępstwa na tle seksualnym.


Cytat:
III. Zastrzeżenia do stanu technicznego terenu imprezy masowej - teren Festiwalu Woodstock i planowanych imprez masowych – to obszar przylegający bezpośrednio do sprawdzonego wcześniej, pod względem minerskim terenu (teren byłego poligonu). Teren, który nie został sprawdzony pod kątem pirotechnicznym należy wydzielić i oznaczyć w celu niedopuszczenia do przebywania tam uczestników imprez.
 
 
harris  
Rozkręca sie


Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 220
Skąd: ł.
Wysłany: Wto 20 Cze, 2017   

essien15 napisał/a:
Jak tak będzieto zamkną to forum już na Amen :D

Nie zamkną forum co najwyżej większość "tych" najbardziej udzielających się <haha>
a z tym zagrożeniem. Możemy je minimalizować nie wyeliminować.
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 20 Cze, 2017   

Cytat:
I. Przewidywane przez Policję zagrożenia:
– zamach o charakterze terrorystycznym;
– panika wywołana fałszywym alarmem lub faktycznie zaistniałym zamachem lub innym zagrożeniem dla życia lub zdrowia;
– zakłócenia porządku publicznego;
– przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, w tym: bójki i pobicia, uszkodzenia ciała;
– przestępstwa przeciwko mieniu, w tym: kradzieże, przestępstwa rozbójnicze;
– przestępstwa narkotykowe - handel, udostępnianie, posiadanie;
– naruszenia przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania
alkoholizmowi;
– przestępstwa na tle seksualnym.

Właściwie ten punkt pasuje do każdego większego festiwalu muzycznego w Polsce...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group