Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy organizacyjne Woodstocku
Autor Wiadomość
MWzWM  
Rozkręca sie
Goebbels fotografii reportażowej


Wiek: 103
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 263
Skąd: z miasta
Wysłany: Sob 01 Lip, 2017   

Oho, w Szfeeecji zaczyna się zamykanie festiwali muzycznych bo ostatnio gwałcą albo molestują przyjeżdżające tam dziewczyny. https://www.thelocal.se/2...id-rape-reports Więc możemy się spodziewać na woodstocku coraz większej ilości ludzi z zachodu Europy, szukających spokojnego miejsca by poszaleć na koncertach bez inwazji bisurmanów wyciągających łapska do wszystkiego co ma cycki
 
 
kazuar  
Rozkręca sie

Wiek: 32
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 122
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Troszkę z innej beczki. Jadę na woodstock w tym roku 9 raz . Wielokrotnie słyszałem jak na danym koncercie np Papa Roach było 350 000 ludzi, na Sabatonie 600 tys, na Prodigy ponad 900tys.
Tymczasem Burmistrz Kostrzyna twierdzi że pod duzą sceną na tym całym terenie pod samą ulice (ja ją nazywam aleją demonów ^^) mieści się max 90 tys : w kontekście tego że podwyższone ryzyko .
To ile w końću ludzi wchodzi na ten woodstock ? jednorazowo pod sceną? bo ze wzgórza jak oglądam i tam się rozbijam mniej więcej to faktycznie nie raz wygląda na kilkaset tysięcy a nie na 90.
Dziękuję za info z góry ;]
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

bardzo często mówi, się, że przez woodstock "przewinęło się" np 700tys. ludzi i myślę, że to jest najlepsze określenie. Nie ma biletów, więc trudno oszacować ile osób jest naprawdę, jedni wchodzą, jedni wychodzą, część jest na woodstocku miesiąc, część 3 godziny, ale myślę, że jednorazowo na polu przebywa około 100-120 tysięcy (wieczorem), licząc wszystkich schowanych po lasach i poza terenem festiwalu (czyli poza płotem). Dlatego zabawne są oskarżenia, że organizator zaniża liczbę ludzi we wnioskach, ale też zabawne są zachwyty owsiaka, że koncertu słuchał milion ludzi XD Ale może się mylę


500. post!
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

winogron napisał/a:
bardzo często mówi, się, że przez woodstock "przewinęło się" np 700tys. ludzi i myślę, że to jest najlepsze określenie. Nie ma biletów, więc trudno oszacować ile osób jest naprawdę, jedni wchodzą, jedni wychodzą, część jest na woodstocku miesiąc, część 3 godziny, ale myślę, że jednorazowo na polu przebywa około 100-120 tysięcy (wieczorem), licząc wszystkich schowanych po lasach i poza terenem festiwalu (czyli poza płotem). Dlatego zabawne są oskarżenia, że organizator zaniża liczbę ludzi we wnioskach, ale też zabawne są zachwyty owsiaka, że koncertu słuchał milion ludzi XD Ale może się mylę


500. post!


Dokładnie tak, ale jakkolwiek by nie tłumaczyć, to będzie to zrozumiane źle, jako organizacyjne "róbta co chceta", chociaż pewnie na ŚDM papajowi śpiewało znacznie więcej ludzi niż naraz w kostrzynie i okolicach bywa.
 
 
 
Chodor  
Forumowy prawiczek
Pokojowy Patrol

Wiek: 30
Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 1
Skąd: WOŚP
Wysłany: Czw 13 Lip, 2017   

Niezależnie od politycznych nastrojów robimy i będziemy robić swoje, do końca świata i jeden dzień dłużej :))
 
 
Elys  
Coś już napisał
Zawodowy prokrastynator.

Wiek: 31
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 64
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro 19 Lip, 2017   

To znaleźli sposób żeby dopiec. I tak oto wydaje mi się że argument za "niech Owsiak siedzi cicho to dadzą mu spokój" pada na twarz. Oh well.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 19 Lip, 2017   

http://lubuskie.onet.pl/p...mentuje/fntysvv

Miłościwy PiS nie ustaje w kłodach pod nogi...
 
 
 
MWzWM  
Rozkręca sie
Goebbels fotografii reportażowej


Wiek: 103
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 263
Skąd: z miasta
Wysłany: Śro 19 Lip, 2017   

zamiast niemieckich strażaków (z którymi nawet nie dało się pożartować, już nie mówiąc o zerowym kontakcie językowym w razie realnego zagrożenia), zbrodniczy kaczafi uznał, że mają być jedynie polscy tyle, że więcej niż zwykle.

no, po takim ciosie, to już się woodstock nie podniesie. Jak jeszcze faszystowski rząd nakaże by częściej myli tojtojki, to ja nie jadę, to już nie będzie ten sam festiwal...

Kurwa, dwa lata temu wieszczono, że pis rozpierdoli ten cały brudstock w cholerę. po dwóch latach mamy takie zmiany, że nie ma już stoiska pocztowego w pasażu (borze, jaka tragedia, pis rozwala woodstock!)i teraz, że służby mundurowe muszą posługiwać się językiem polskim (no tak, kolejne kłody pod nogi!). I barierki wprowadzone decyzją owsiaka. Festiwal jest, bydłowozy pkp regularnie kursują, owsiak spokojnie zaprasza na asp gości którzy plują na władze i wszystko sobie wesoło gra.

jasiek, wyjmij tego kija z dupy i się zrelaksuj
 
 
essien15  
Rozkręca sie

Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 103
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

MWzWM napisał/a:
zamiast niemieckich strażaków (z którymi nawet nie dało się pożartować, już nie mówiąc o zerowym kontakcie językowym w razie realnego zagrożenia), zbrodniczy kaczafi uznał, że mają być jedynie polscy tyle, że więcej niż zwykle.

no, po takim ciosie, to już się woodstock nie podniesie. Jak jeszcze faszystowski rząd nakaże by częściej myli tojtojki, to ja nie jadę, to już nie będzie ten sam festiwal...

Kurwa, dwa lata temu wieszczono, że pis rozpierdoli ten cały brudstock w cholerę. po dwóch latach mamy takie zmiany, że nie ma już stoiska pocztowego w pasażu (borze, jaka tragedia, pis rozwala woodstock!)i teraz, że służby mundurowe muszą posługiwać się językiem polskim (no tak, kolejne kłody pod nogi!). I barierki wprowadzone decyzją owsiaka. Festiwal jest, bydłowozy pkp regularnie kursują, owsiak spokojnie zaprasza na asp gości którzy plują na władze i wszystko sobie wesoło gra.

jasiek, wyjmij tego kija z dupy i się zrelaksuj


Kolego nie zapominaj, że niemieccy strażacy mają dużo lepszą sikawkę...
po dzisiejszej konferencji jest nadzieja, ze niemcy przyjadą na zaproszenie Jurka i będą funkcjonoali jako ''Pokojowy Patrol''
 
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

MWzWM, polać mu, dobrze gada ;)

poza tym wood to dalej wood, drobne wymuszone zmiany nie sprawią że przestanie to być najpiękniejsze miejsce pod warunkiem że sami go nie rozwalimy m.in. mieszaniem polityki do tego przez co atmosfera upada.. wystarczy że Jurek na każdym możliwym kroku ładuje ile się da polityki, a w tamtym roku nie dało się normalnie odpocząć od szarej rzeczywistości bo gdzie by się nie poszło to słychać było skandowanie "je*bać pis" itd.. Gdzie w tym hasło "love peace"jak tyle nienawiści ze sceny i w tłumie?
To właśnie to zabija ten festiwal a nie kilka narzuconych zasad przez "władzę"
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

MWzWM napisał/a:

Kurwa, dwa lata temu wieszczono, że pis rozpierdoli ten cały brudstock w cholerę. po dwóch latach mamy takie zmiany, że nie ma już stoiska pocztowego w pasażu (borze, jaka tragedia, pis rozwala woodstock!)i teraz, że służby mundurowe muszą posługiwać się językiem polskim (no tak, kolejne kłody pod nogi!). I barierki wprowadzone decyzją owsiaka. Festiwal jest, bydłowozy pkp regularnie kursują, owsiak spokojnie zaprasza na asp gości którzy plują na władze i wszystko sobie wesoło gra.

jasiek, wyjmij tego kija z dupy i się zrelaksuj


Nie dowierzam, że Ty tak na serio.. a tymczasem tegoroczny Woodstock być może po raz ostatni w Kostrzynie :(
https://www.facebook.com/...16010628477925/
Mam szczerą nadzieję, że kolejna władza ostro rozliczy się z obecnymi szkodnikami i razem z Kamińskim cała ta zgraja debili trafi prosto do paki.
Wspominacie o Poczcie Polskiej - dla nas to może mała strata, ale to był przecież jeden z większych sponsorów, mający trochę własnego miejsca na polu. Myślę, że spokojnie ze 150-200 tys dorzucali rokrocznie do budżetu. Po dojściu PIS'u do władzy nie ma też keczupów z Międzychodu. Teraz dochodzi jeszcze bank PEKAO świeżo przejęty przez państwowe PZU. Pytanie czy oni też przypadkiem nie zerwali umowy albo stara wygasła, a nowej z całą pewnością już nie podpiszą.
W zeszłym roku sponsorzy pokryli dodatkowe koszty na spontaniczną prośbę Jurasa, myślę, że w tym roku już tego nie było i być może Fundacja musiała się posiłkować kredytami, by budżet spiąć i sprostać absurdalnym żądaniom władz - z tego co mówi Juras to jedyny polski festiwal, który dostaje takie obostrzenia. Brak słów.
 
 
 
essien15  
Rozkręca sie

Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 103
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro 26 Lip, 2017   

Kilka dni temu Jurek podpisał umowę z Panią marszałek, wcześniej były słuchy, że Woodstock w Kostrzynie będzie na 10 lat. Miasto zainteresowało w infrastrukturę, ciężko mi jest sobie wyobrazić rozbrat festiwalu z Kostrzynem. To pewnie jakaś gierka negocjacyjna ;)

edit.
Rząd RFN interweniuje w sprawie Przystanku Woodstock
NIemiec nie taki zły jak mówią? <rotfl3>
 
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Śro 26 Lip, 2017   

essien15 napisał/a:
Kilka dni temu Jurek podpisał umowę z Panią marszałek, wcześniej były słuchy, że Woodstock w Kostrzynie będzie na 10 lat. Miasto zainteresowało w infrastrukturę, ciężko mi jest sobie wyobrazić rozbrat festiwalu z Kostrzynem. To pewnie jakaś gierka negocjacyjna


Owsiak bardzo często najpierw coś mówi, a potem myśli :D z tymi 10 latami w Kostrzynie to raczej mało prawdopodobne,bo strefa się rozbudowuje ale lubuskie rzeczywiście przedłużylo umowę współpracy (przynajmniej do następnych wyborów samorządowych)
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 27 Lip, 2017   

MWzWM napisał/a:
zamiast niemieckich strażaków (z którymi nawet nie dało się pożartować, już nie mówiąc o zerowym kontakcie językowym w razie realnego zagrożenia), zbrodniczy kaczafi uznał, że mają być jedynie polscy tyle, że więcej niż zwykle.

To wyobraź sobie, że nie daj Boże rozpęta się wielki pożar i zabraknie lokalnych jednostek. Dzięki tej pojebanej decyzji trzeba będzie czekać na przyjazd straży z bardziej oddalonych zakątków Polski bo przygraniczne niemieckie mają zakaz. To jest kłoda pod nogi czy Ci się to podoba czy nie i nie potrzeba do tego kija w dupie aby to zrozumieć.
 
 
 
MLS  
Coś już napisał
Prawus

Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 50
Skąd: GR-SK
Wysłany: Czw 27 Lip, 2017   

Jasiu, nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz pojęcia. To, jakie jednostki(PSP,OSP) zabezpieczają PW jest wcześniej ustalone przez komendantów powiatowych i komendanta wojewódzkiego. Niech PW zabezpiecza nawet 15 jednostek. Myślisz, że każda JRG czy OSP ma po jednym samochodzie? Na woodstocku są auta ze zbiornikami 2500l wody lub mniejsze(z tego co widzialem). Do dużego pożaru o jakim mówisz, w pierwszej kolejności lecą samochody ze zbiornikami 5000l lub więcej, do tego dochodzą kompanie gaśnicze, które są w każdym powiecie. Ta decyzja nie ma absolutnie żadnego wplywu na zapezpieczenie powiatów i województwa.
 
 
MWzWM  
Rozkręca sie
Goebbels fotografii reportażowej


Wiek: 103
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 263
Skąd: z miasta
Wysłany: Czw 27 Lip, 2017   

aqu32 napisał/a:


Nie dowierzam, że Ty tak na serio.. a tymczasem tegoroczny Woodstock być może po raz ostatni w Kostrzynie :(


jako znawca psów odpowiem analogią kynologiczną. Bo polityka, a szczególnie dyplomacja - to wiedza czysto kynologiczna, walki samców alfa.

w przypadku obu prezesów mamy do czynienia z walczącymi samcami alfa. i dlatego od początku wyrażałem żal, ze owsiak się tej walki podejmuje bo nie może jej wygrać, nie ma takiej drużyny. mógł ustąpić i przeczekać.

odejście od walki przeciwny samiec alfa interpretuje jako rodzaj hołdu bo wie, że oficer nie może sobie pozwolić na babskie przeprosiny i próby przypodobania się. Więc wystarczyłoby odczekac. ale owsiak jednak brnął w starcie i skończyło się tak, że leży na grzbiecie i skomle - "nie możemy już wytrzymać, pomóżcie nam!".

Taki gest powinien na jakiś czas w pełni usatysfakcjonować Kaczyńskiego, który jest człowiekiem honorowym i zapewne powstrzyma jaskiniowca błaszczaka. teraz wszystko zależy od owsiaka. Jeśli skomlący pies usiłuje wykorzystać sytuację, że się go zostawia w spokoju i gryzie znienacka, to jest zagryzany przez hordę.

przeczekać. no chyba, że owsiak jest zwykłą piczką tylko udającą mężczyznę i w zupełności go satysfakcjonuje współczucie "o, jak pana pogryzł ten buldog bzitki, a pan takiś był ładny, tolerancyjny i światowy"

Istnieje też możliwość, że owsiak ma w zanadrzu jakiś plan by ugryźć skutecznie. uda mu się tylko o ile pis dość szybko straci władzę. A na to drugie się nie zanosi
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Pią 28 Lip, 2017   

MWzWM, no i tym razem nie da się z Tobą nie zgodzić
 
 
udohs  
Forumowy prawiczek
Szara eminencja.

Wiek: 29
Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 35
Skąd: Opole.
Wysłany: Nie 30 Lip, 2017   

Orientuje się jak wygląda sytuacja w ostatnich momentach przed Wood'em? Nie mam mediów społecznościowych typu Facebook, a w telewizji ani gazetach raczej o podobnych starciach jak sprzed roku nie słyszałem. Atmosfera polityczna na poprzednim Woodzie była bardzo niesmaczna.
Myślicie, że w tym roku się obejdzie? Irytuje mnie to, że kiedy PO robiło swoje mnóstwo przekrętów, w tym np. ACTA, chyba najbardziej uderzające bezpośrednio w przeciętnego woodstockowicza, to na Woodzie politycy PO i im przychylne osoby były zapraszane jako autorytety i ludzie przyjaźni, a teraz jak nic wielkiego się tak naprawdę nie dzieje, to propaganda anty-rządowa. Serio, mnie to bardzo męczyło. A zakończenie Wood'a i "jebać PiS" przez skandujący tłum zamiast mnie wzruszyć jak zwykle i dać pomyśleć, jak to było zajebiście i posmutać, że to już koniec, to tylko miałem mętne wrażenie jakbym już tak naprawdę wrócił z Wood'a i znów słyszał te polityczne gierki i przepychanki. Przemowa na przykład z 2014 roku pod koniec nieporównywalnie lepsza i chwytająca za serce od Jurka.
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pon 31 Lip, 2017   

przypuszczam że będzie ta sama polityka na każdym kroku co w tamtym roku albo jeszcze bardziej podsycana nienawiść przez Jurka do PiSu.. dlatego w tym roku na pewni na zakończenie się nie wybieram bo w tamtym roku całkowicie dla mnie zabiło czar tego miejsca..

ale cóż zrobić.. Jurek jest zagorzałym POwcem i wykorzystuje podatny grunt do szerzenia swojej polityki wśród jego "wyznawców", którzy przekazują tą nienawiść dalej aż 1/3 pola zaczyna żyć tą nienawiścią do władzy i na każdym kroku to pokazywać.. Jurek organizuje ten festiwal więc niestety ma prawo go zabijać w ten sposób..

ile jest prawdy w utrudnieniach organizacji a ile sam Jurek wyolbrzymia aby ludzi przekonać że PO było cudowne a PiS to największe zło na świecie to też nie wiadomo.. na pewno jest dużo trudniej niż za rządów PO czy innych, ale też nie ma się co dziwić że PiS utrudnia po takich akcjach i tu się koło zamyka.. Jedni nakręcają drugich a przegrać możemy tylko my i utracić to piękne miejsce..
 
 
Kothaar  
Rozkręca sie
Hail The Hordes!


Wiek: 30
Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 248
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon 31 Lip, 2017   

Miło czytać głosy rozsądku, a nie tylko jad w stronę "reżymu kaczafiego". Gdyby Jurek przez lata nie upolityczniał woodstocku, to zapewne nie byłoby potrzeby zakładania tego tematu. Chciałbym by hasło miłość, przyjaźń, muzyka na prawdę coś znaczyło. Żebym na ASP mógł posłuchać ludzi z różnych stron "barykady", a nie tylko wyklęci księża, feministki, aktorzy na codzień plujący jadem czy dziennikarze o jedynych słusznych poglądach. Ale cóż lepiej żeby obie strony szczerzyły kły... Nie wybielam pisu, ale nie są jedynymi winnymi tej sytuacji.
 
 
 
udohs  
Forumowy prawiczek
Szara eminencja.

Wiek: 29
Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 35
Skąd: Opole.
Wysłany: Pon 31 Lip, 2017   

Kothaar napisał/a:
Miło czytać głosy rozsądku, a nie tylko jad w stronę "reżymu kaczafiego". Gdyby Jurek przez lata nie upolityczniał woodstocku, to zapewne nie byłoby potrzeby zakładania tego tematu. Chciałbym by hasło miłość, przyjaźń, muzyka na prawdę coś znaczyło. Żebym na ASP mógł posłuchać ludzi z różnych stron "barykady", a nie tylko wyklęci księża, feministki, aktorzy na codzień plujący jadem czy dziennikarze o jedynych słusznych poglądach. Ale cóż lepiej żeby obie strony szczerzyły kły... Nie wybielam pisu, ale nie są jedynymi winnymi tej sytuacji.


ASP dla mnie to jedno wielkie ścierwo i okrutne szerzenie propagandy. Już pomijam samych gości, którzy są przedstawicielami typowo jednej grupy, bo każdy z osób ma swą historię i coś ciekawego do powiedzenia, ale oni rzeczywiście odnoszą się do sytuacji politycznych na tym spotkaniu, gdzie nie ma jakiejś alternatywy i łatwo łyknąć to czy tamto.
Ale to już inny temat. ASP to miejsce, które bez problemu można pominąć lub pójść, wysłuchać i zachować swoje zdanie. Kiedy Jurek ze sceny brzmi wściekły plując na rząd to jednak się w tym uczestniczy chcąc nie chcąc. Ja to bym chciał lubić Jurka, na pierwszych Woodstockach uznawałem go za pewien autorytet, osobę, która pomimo wielu niejasności dotyczących WOŚP'u i Woodstocku, wlewa jednak tę nadzieję w serca ludzi. Ostatni wyjazd i jego wypowiedzi zmieniły diametralnie moje zdanie o nim i co by rzec - budzi teraz lekką niechęć. Wiadomo, że w jego interesach są rządy PO lub innej grupy związanej z tym towarzystwem, ale ma cały rok Twittera, FB, swoje audycje i tym podobne. Mógłby się do tego ograniczyć, bo jednak źle to wygląda, gdy kilkadziesiąt tysięcy osób stoi pod sceną, a on wygłasza swoje opinie. Nie wiem jak wasze odczucia, ale jeszcze niedawno, gdy byłem na Woodzie, to czułem się jak w Narni, gdzie wszystko jest takie tajemnicze, piękne i odmienne, a ostatni Woodstock pełen tej syfiastej nienawiści i agitacji politycznej wydawał mi się taki mały, jakby bardziej przyziemny, tak jak kiedy się wraca do byłej szkoły po latach. :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group