Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepszy koncert [Scena folkowa]

Który zespół ze sceny folkowej dał według was najlepszy koncert?
Back to the Ocean
1%
 1%  [ 2 ]
Basement Project
0%
 0%  [ 1 ]
Carrantouhill
3%
 3%  [ 5 ]
Cichoński Leszek
0%
 0%  [ 1 ]
Duan
0%
 0%  [ 0 ]
Empty Space
0%
 0%  [ 1 ]
Fanfare Ciocarila
0%
 0%  [ 1 ]
Ja mmm chyba ściebie
19%
 19%  [ 27 ]
Kabanos
30%
 30%  [ 42 ]
Kasprzycki Robert
0%
 0%  [ 1 ]
Klezmafour
3%
 3%  [ 5 ]
Kocko Tomas i Orchestr
0%
 0%  [ 1 ]
Kwartet Yorgi
0%
 0%  [ 0 ]
Lemko Tower
13%
 13%  [ 18 ]
Lubomski Mariusz z zespołem
0%
 0%  [ 0 ]
Ludzie Mili
1%
 1%  [ 2 ]
Marek Makaron Trio
1%
 1%  [ 2 ]
Marika i Spokoarmia
4%
 4%  [ 6 ]
Nocna Zmiana Bluesa
5%
 5%  [ 8 ]
November Project
1%
 1%  [ 2 ]
Papa Musta
0%
 0%  [ 1 ]
Rust
6%
 6%  [ 9 ]
Zgredybillies
1%
 1%  [ 2 ]
Głosowań: 87
Wszystkich Głosów: 137

Autor Wiadomość
RastaGofer  
Rozkręca sie
Mama gotuje zupę, pewnie rosół.


Wiek: 29
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 159
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

pierna napisał/a:
oj, zdenerwowałeś mnie tym stwierdzeniem


Złość piękności szkodzi :D
 
 
 
antyl  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 40
Skąd: ok. Poznania
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

19kojot91 napisał/a:

I tak pewnie wygra bączka Kabanos bo to zespół z tych "popularnych"


Który z tych zespołów wypromował się dzięki Must Be the Music? Który z tych zespołów gra na festiwalach jak leci? Lubie bardzo RusT, ale akurat nazywanie Kabanosa popularnym jest po prostu śmieszne, bo uważam, że i tak są za mało znani niż na to zasługują.

Głosuję teraz i głosować będę na bączka i będę werbował ludzi, żeby też głosowali, bo za mało czasu miał Kabanos i nie usłyszałem Dobranocki na bis, właśnie przez organizatorów i ww. RusT. Dlatego chce ich zobaczyć za rok na dużej, żeby dali pełnowymiarowy koncert.
 
 
darrek88  
Rozkręca sie

Wiek: 35
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 101
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

antyl napisał/a:
nie usłyszałem Dobranocki na bis, właśnie przez organizatorów i ww. RusT. Dlatego chce ich zobaczyć za rok na dużej, żeby dali pełnowymiarowy koncert.


Kozy też zabrakło. Mój głos na pewno idzie na konto Kabanosa.
 
 
Raczkins  
Na pewno offtopuje
...po co się bać, skoro w duszy gra muzyka...


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lis 2010
Posty: 628
Skąd: Żywiec
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

dydaa napisał/a:
miałam małą scenę dosłownie dwa kroki od namiotu, ale jak zwykle byłam tylko na jednym koncercie, do tego przez przypadek ;p i był to koncert Ja mmm chyba ściebie, który bardzo mi się podobał :D


mam tak samo jak Ty;)
nawet jak siedziało się pod namiotem, słysze coś fajnie gra. idziemy? eee stąd też dobrze słychać;)
 
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

antyl napisał/a:
Który z tych zespołów wypromował się dzięki Must Be the Music? Który z tych zespołów gra na festiwalach jak leci? Lubie bardzo RusT, ale akurat nazywanie Kabanosa popularnym jest po prostu śmieszne, bo uważam, że i tak są za mało znani niż na to zasługują.


A zauważyłaś,żeby występ w TV coś im dał ? xD Byli promowani jak ragafaje, bednarki czy erisy ?
Wydawali własnym nakładem demówki, które rozdawali na koncertach, pchali się gdzie tylko mogą,żeby zagrać i pokazać się szerszej publiczności.
I nadal twierdzę,że Kabanos wygra głównie dlatego,że jest zespołem popularnym wśród "alternatywnej" młodzieży. :)

Nawet po forum było widać ile osób zna Kabanosa i czeka na ten koncert, a ile na RusT ;) Można było się przejść po polu namiotowym i pytać kto zna RusT, a kto Kabanosa ;) i jestem przekonany,że gdyby Kabanosowe/kabaretowe teksty to zainteresowanie zespołem byłoby o połowę mniejsze ;)
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Tak samo jak zainteresowanie Sabatonem gdyby nie 40:1

Gadaj zdrów chłopie, Kabanos dał najlepszy koncert, było widać tą energię ze sceny, porwali publikę a o to chyba chodzi? Co Cię kurwa obchodzi jakie teksty mają? Moga sobie śpiewać o miesiączce Pani Zosi z obuwniczego a to i tak nie zmieni faktu, że zmiażdżyli konkurencję na małej scenie. I pomimo iż znałem Rust wcześniej i podobał mi się bardzo ich koncert na Jarocinie, to poziomem koncertu na Woodstocku nawet się do Kabanosa nie zbliżyli.

Zajebiste teorie spiskowe masz, coś czego nie słuchasz to "popularne". Polecam zadzwonić z tym do Foxa Muldera...
 
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Jaaasiek napisał/a:
Tak samo jak zainteresowanie Sabatonem gdyby nie 40:1

Gadaj zdrów chłopie, Kabanos dał najlepszy koncert, było widać tą energię ze sceny, porwali publikę a o to chyba chodzi? Co Cię kurwa obchodzi jakie teksty mają? Moga sobie śpiewać o miesiączce Pani Zosi z obuwniczego a to i tak nie zmieni faktu, że zmiażdżyli konkurencję na małej scenie. I pomimo iż znałem Rust wcześniej i podobał mi się bardzo ich koncert na Jarocinie, to poziomem koncertu na Woodstocku nawet się do Kabanosa nie zbliżyli.

Zajebiste teorie spiskowe masz, coś czego nie słuchasz to "popularne". Polecam zadzwonić z tym do Foxa Muldera...



To z jakim zacięciem doczepiasz się do każdej mojej wypowiedzi jest naprawdę zabawne, Kabanos jest znanym zespołem zaraz po wydaniu "Zęby w ścianę" gdzie znajdował się hitowy "Ptaszek" wielu moich znajomych, którzy muzyki słuchają raczej od święta znało ten zespół,a było to dobre 5 lat temu więc już wtedy "rozpoznawalni". Zamiast szukać punktu zaczepiania o co się możesz znów do mnie dowalić, zacznij czytać całość :)
Dla mnie Kabanos jest jadalnym,aczkolwiek dziwnym tworem, który traktuję trochę jak kabaret opakowany w "ciężką" nieskomplikowaną, ale dość miła dla ucha muzykę.


Płacą Ci na tym forum za tworzenie opozycji dla każdego komentarza "nie w myśl" jakiegoś Omnibusa ?
 
 
kometta  
Rozkręca sie
wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy

Wiek: 29
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 145
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Jaaasiek, i 19kojot91, luz blues! każdy ma własną opinię, ale bez spin! :)
 
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

kometta napisał/a:
Jaaasiek, i 19kojot91, luz blues! każdy ma własną opinię, ale bez spin! :)

Spoko:) Ten typ tak ma;)
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Bo mnie irytuje takie pieprzenie, że "Kabanos zdobędzie ZB bo jest bardziej znany i tylko dlatego". Ja mm chyba ściebie to też kabaret a dali rewelacyjny występ. ŁąkiŁan w 2010 podobnie. Co z tego, że zespół robi kabaret i ma nieskomplikowane teksty? Muzyka ma dawać rozrywkę, energię do zabawy a nie przemyślenia jak Kochanowskiemu pod lipą. Jak ktoś wszędzie na siłę szuka głębi w tekstach niech jedzie na Festiwal Poezji Śpiewanej, gdzie posłucha sobie interpretacji Leśmiana czy Rimbauda.

I nie, nie czepiam się Ciebie kojot, tylko tego co czasami wypisujesz.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Wyraziliście swoja opinię oboje, znamy ją, to może przenieście tę dyskusję, a raczej kłótnię, na prywatne wiadomości. Bo nie chciałem, by moja ankieta powodowała takie dymy ;p
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Ale jaki dym, wszystko na luzie, wyzywa się tu ktoś, czy jak? :)
 
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Jaaasiek napisał/a:
Kabanos zdobędzie ZB bo jest bardziej znany i tylko dlatego

Napisałem,że głównie dlatego, a to już różnica. Nigdzie też nie napisałem,że dali słaby koncert.
Jaaasiek napisał/a:
Ja mm chyba ściebie to też kabaret a dali rewelacyjny występ. ŁąkiŁan w 2010 podobnie.

Ja mm chyba ściebie traktuje jako zabawny przerywnik, chciałem dotrzeć nie dotarłem, nie oceniam.
ŁąkiŁan mi się wybitnie nie podoba i nie będę i ich sprawie zabierał głosu.
Jaaasiek napisał/a:
Co z tego, że zespół robi kabaret i ma nieskomplikowane teksty?

Pisałem o nieskomplikowanej muzyce, nie o teksach.
Jaaasiek napisał/a:
Muzyka ma dawać rozrywkę, energię do zabawy a nie przemyślenia jak Kochanowskiemu pod lipą. Jak ktoś wszędzie na siłę szuka głębi w tekstach niech jedzie na Festiwal Poezji Śpiewanej, gdzie posłucha sobie interpretacji Leśmiana czy Rimbauda.

Nigdzie też nie pisałem,że muzyka ma skłaniać do jakichkolwiek przemyśleń. Co kto lubi, muzyka Kabanosa mnie nigdy nie urzekła bo jak dla mnie w muzyce musi być klimat. Kabanos jako muzyka do zabawy spoko, w domu raczej ciężko mi to wchodzi i po 2/3 numerach mam dość ot, taki przerywnik, ale podoba się to kilku znajomym nie będę negował bo po co.
Jaaasiek napisał/a:
I nie, nie czepiam się Ciebie kojot, tylko tego co czasami wypisujesz.

Ale następnym razem przeczytaj to co napisałem, a potem wyskakuj z najazdem bo w tym temacie jest on dla mnie całkowicie nieuzasadniony.
Kabanos był najbardziej znanym zespołem na małej scenie, wiele osób domagało się go na dużej więc jakby nie patrzeć jest bardzo popularny w porównaniu do reszty.
Niestety jestem prawie pewien,że wygrają złotego bączka, a szkoda:(
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Cytat:
Kabanos był najbardziej znanym zespołem na małej scenie


Jak dla mnie najbardziej znanymi zespołami na folkowej były Carrantouhill i Nocna Zmiana Bluesa...

Ale ja tam nie wiem, chyba stary jestem ;d
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
Jak dla mnie najbardziej znanymi zespołami na folkowej były Carrantouhill i Nocna Zmiana Bluesa...

Ale ja tam nie wiem, chyba stary jestem ;d


:) ok, najbardziej znanym i aktualnie popularnym zespołem dla "najmłodszych"
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Swoją drogą mam wrażenie, że z roku na rok jest coraz mniej folku na scenie folkowej, w imię alternatywy, reggae czy bluesa (owszem, reggae i blues można podpiąć pod folk, ale nie w tej ilości), a ostatnio i piosenki kabaretowej czy aktorskiej, od biedy podciągane pod folk miejski.

I powoli mam wrażenie, że z "folkowej" zmienia się w "małą", dzieląc zespoły na lepsze (gwiazdy) i gorsze (małe). Moim zdaniem jak ktoś jest lubiany i robi świetną zabawę, vide Rust czy Kabanos, to niech idzie na główną scenę w miejsce wynalazków w rodzaju Peteboxa czy Goorala, a na scenie folkowej niech jest folk, bo to zawsze było magiczne miejsce w zalewie globalizacji, muzyka folkowa z całego świata, czasem tradycyjna, czasem w eksperymentalnych aranżacjach, ale zawsze z zachowaniem osobnego klimatu. I nie chciałbym, by zmieniło się to w kopię dużej sceny, tyle, że dla "mniej" uznanych.

Pewnie wpływ Carlsberga.

Jakie macie zdanie na ten temat? Pewnie część odmienne, stąd mnie to interesuje :D
 
 
kometta  
Rozkręca sie
wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy

Wiek: 29
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 145
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:

a na scenie folkowej niech jest folk, bo to zawsze było magiczne miejsce w zalewie globalizacji, muzyka folkowa z całego świata, czasem tradycyjna, czasem w eksperymentalnych aranżacjach, ale zawsze z zachowaniem osobnego klimatu.


w takim razie złotym środkiem byłoby zorganizowanie jeszcze jednej sceny na Woodstocku ;)
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Jest scena duża, dla muzyki przeróżnej - nie dla najbardziej popularnej, bo łudstok słynał z promowania mniej znanych czasem, ale świetnych zespołów na dużej scenie, co teraz odchodzi w imię gwiazd i tłumów, jest scena folkowa, dla muzyki folkowej, jest scena u Kryszny dla muzyki najczęściej alternatywnej, co zależy od Smalca. Była też "scena" w wiosce piwnej z rockowymi i biesiadnymi przebojami.

Może po prostu pakować te zespoły na dużą zamiast elektronicznych eksperymentów ^^
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 15 Sie, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
bo łudstok słynał z promowania mniej znanych czasem, ale świetnych zespołów na dużej scenie, co teraz odchodzi w imię gwiazd i tłumów

Wymień te gwiazdy, światowego formatu, które były w tym roku a potem mi wymień ostatni Woodstock, na którym nie było gwiazdy formatu podobnego do tych z 2012.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 15 Sie, 2012   

Nie mówię o gwiazdach światowego formatu. Tylko o zespoły ściągane w celu oglądalności, którym płaci się normalne honoraria, vide chociażby Damian Marley, które niewiele wnoszą tak naprawdę, a chodzi jedynie o napędzenie marketingu sponsorowi. A w ich miejsce na dużej scenie mógłby grac chociażby właśnie Kabanos lub Rust. To takie otwieranie furtek. Wczoraj Prodigy, dzisiaj Te Quemist, Marley lub Sabaton, jutro pewnie Skillrex.

I byłbym wdzięczny za niewyciąganie zdań z kontekstu, tylko odnoszenie się do całych postów, ogólnego sensu. I to chyba kolejna okazja do założenia nowego tematu, bo odbiega to od tematu właściwego, czyli koncertów na scenie folkowej...
 
 
Linex17  
Forumowy prawiczek
Woodstock! ;]


Wiek: 30
Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 35
Skąd: Lubin
Wysłany: Śro 15 Sie, 2012   

Ja mmm chyba ściebie niesamowita energia ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group