Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepszy koncert [Scena folkowa]

Który zespół ze sceny folkowej dał według was najlepszy koncert?
Back to the Ocean
1%
 1%  [ 2 ]
Basement Project
0%
 0%  [ 1 ]
Carrantouhill
3%
 3%  [ 5 ]
Cichoński Leszek
0%
 0%  [ 1 ]
Duan
0%
 0%  [ 0 ]
Empty Space
0%
 0%  [ 1 ]
Fanfare Ciocarila
0%
 0%  [ 1 ]
Ja mmm chyba ściebie
19%
 19%  [ 27 ]
Kabanos
30%
 30%  [ 42 ]
Kasprzycki Robert
0%
 0%  [ 1 ]
Klezmafour
3%
 3%  [ 5 ]
Kocko Tomas i Orchestr
0%
 0%  [ 1 ]
Kwartet Yorgi
0%
 0%  [ 0 ]
Lemko Tower
13%
 13%  [ 18 ]
Lubomski Mariusz z zespołem
0%
 0%  [ 0 ]
Ludzie Mili
1%
 1%  [ 2 ]
Marek Makaron Trio
1%
 1%  [ 2 ]
Marika i Spokoarmia
4%
 4%  [ 6 ]
Nocna Zmiana Bluesa
5%
 5%  [ 8 ]
November Project
1%
 1%  [ 2 ]
Papa Musta
0%
 0%  [ 1 ]
Rust
6%
 6%  [ 9 ]
Zgredybillies
1%
 1%  [ 2 ]
Głosowań: 87
Wszystkich Głosów: 137

Autor Wiadomość
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Jaaasiek napisał/a:
Tak samo jak zainteresowanie Sabatonem gdyby nie 40:1

Gadaj zdrów chłopie, Kabanos dał najlepszy koncert, było widać tą energię ze sceny, porwali publikę a o to chyba chodzi? Co Cię kurwa obchodzi jakie teksty mają? Moga sobie śpiewać o miesiączce Pani Zosi z obuwniczego a to i tak nie zmieni faktu, że zmiażdżyli konkurencję na małej scenie. I pomimo iż znałem Rust wcześniej i podobał mi się bardzo ich koncert na Jarocinie, to poziomem koncertu na Woodstocku nawet się do Kabanosa nie zbliżyli.

Zajebiste teorie spiskowe masz, coś czego nie słuchasz to "popularne". Polecam zadzwonić z tym do Foxa Muldera...



To z jakim zacięciem doczepiasz się do każdej mojej wypowiedzi jest naprawdę zabawne, Kabanos jest znanym zespołem zaraz po wydaniu "Zęby w ścianę" gdzie znajdował się hitowy "Ptaszek" wielu moich znajomych, którzy muzyki słuchają raczej od święta znało ten zespół,a było to dobre 5 lat temu więc już wtedy "rozpoznawalni". Zamiast szukać punktu zaczepiania o co się możesz znów do mnie dowalić, zacznij czytać całość :)
Dla mnie Kabanos jest jadalnym,aczkolwiek dziwnym tworem, który traktuję trochę jak kabaret opakowany w "ciężką" nieskomplikowaną, ale dość miła dla ucha muzykę.


Płacą Ci na tym forum za tworzenie opozycji dla każdego komentarza "nie w myśl" jakiegoś Omnibusa ?
 
 
kometta  
Rozkręca sie
wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy

Wiek: 29
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 145
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Jaaasiek, i 19kojot91, luz blues! każdy ma własną opinię, ale bez spin! :)
 
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

kometta napisał/a:
Jaaasiek, i 19kojot91, luz blues! każdy ma własną opinię, ale bez spin! :)

Spoko:) Ten typ tak ma;)
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Bo mnie irytuje takie pieprzenie, że "Kabanos zdobędzie ZB bo jest bardziej znany i tylko dlatego". Ja mm chyba ściebie to też kabaret a dali rewelacyjny występ. ŁąkiŁan w 2010 podobnie. Co z tego, że zespół robi kabaret i ma nieskomplikowane teksty? Muzyka ma dawać rozrywkę, energię do zabawy a nie przemyślenia jak Kochanowskiemu pod lipą. Jak ktoś wszędzie na siłę szuka głębi w tekstach niech jedzie na Festiwal Poezji Śpiewanej, gdzie posłucha sobie interpretacji Leśmiana czy Rimbauda.

I nie, nie czepiam się Ciebie kojot, tylko tego co czasami wypisujesz.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Wyraziliście swoja opinię oboje, znamy ją, to może przenieście tę dyskusję, a raczej kłótnię, na prywatne wiadomości. Bo nie chciałem, by moja ankieta powodowała takie dymy ;p
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Ale jaki dym, wszystko na luzie, wyzywa się tu ktoś, czy jak? :)
 
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Jaaasiek napisał/a:
Kabanos zdobędzie ZB bo jest bardziej znany i tylko dlatego

Napisałem,że głównie dlatego, a to już różnica. Nigdzie też nie napisałem,że dali słaby koncert.
Jaaasiek napisał/a:
Ja mm chyba ściebie to też kabaret a dali rewelacyjny występ. ŁąkiŁan w 2010 podobnie.

Ja mm chyba ściebie traktuje jako zabawny przerywnik, chciałem dotrzeć nie dotarłem, nie oceniam.
ŁąkiŁan mi się wybitnie nie podoba i nie będę i ich sprawie zabierał głosu.
Jaaasiek napisał/a:
Co z tego, że zespół robi kabaret i ma nieskomplikowane teksty?

Pisałem o nieskomplikowanej muzyce, nie o teksach.
Jaaasiek napisał/a:
Muzyka ma dawać rozrywkę, energię do zabawy a nie przemyślenia jak Kochanowskiemu pod lipą. Jak ktoś wszędzie na siłę szuka głębi w tekstach niech jedzie na Festiwal Poezji Śpiewanej, gdzie posłucha sobie interpretacji Leśmiana czy Rimbauda.

Nigdzie też nie pisałem,że muzyka ma skłaniać do jakichkolwiek przemyśleń. Co kto lubi, muzyka Kabanosa mnie nigdy nie urzekła bo jak dla mnie w muzyce musi być klimat. Kabanos jako muzyka do zabawy spoko, w domu raczej ciężko mi to wchodzi i po 2/3 numerach mam dość ot, taki przerywnik, ale podoba się to kilku znajomym nie będę negował bo po co.
Jaaasiek napisał/a:
I nie, nie czepiam się Ciebie kojot, tylko tego co czasami wypisujesz.

Ale następnym razem przeczytaj to co napisałem, a potem wyskakuj z najazdem bo w tym temacie jest on dla mnie całkowicie nieuzasadniony.
Kabanos był najbardziej znanym zespołem na małej scenie, wiele osób domagało się go na dużej więc jakby nie patrzeć jest bardzo popularny w porównaniu do reszty.
Niestety jestem prawie pewien,że wygrają złotego bączka, a szkoda:(
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Cytat:
Kabanos był najbardziej znanym zespołem na małej scenie


Jak dla mnie najbardziej znanymi zespołami na folkowej były Carrantouhill i Nocna Zmiana Bluesa...

Ale ja tam nie wiem, chyba stary jestem ;d
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
Jak dla mnie najbardziej znanymi zespołami na folkowej były Carrantouhill i Nocna Zmiana Bluesa...

Ale ja tam nie wiem, chyba stary jestem ;d


:) ok, najbardziej znanym i aktualnie popularnym zespołem dla "najmłodszych"
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Swoją drogą mam wrażenie, że z roku na rok jest coraz mniej folku na scenie folkowej, w imię alternatywy, reggae czy bluesa (owszem, reggae i blues można podpiąć pod folk, ale nie w tej ilości), a ostatnio i piosenki kabaretowej czy aktorskiej, od biedy podciągane pod folk miejski.

I powoli mam wrażenie, że z "folkowej" zmienia się w "małą", dzieląc zespoły na lepsze (gwiazdy) i gorsze (małe). Moim zdaniem jak ktoś jest lubiany i robi świetną zabawę, vide Rust czy Kabanos, to niech idzie na główną scenę w miejsce wynalazków w rodzaju Peteboxa czy Goorala, a na scenie folkowej niech jest folk, bo to zawsze było magiczne miejsce w zalewie globalizacji, muzyka folkowa z całego świata, czasem tradycyjna, czasem w eksperymentalnych aranżacjach, ale zawsze z zachowaniem osobnego klimatu. I nie chciałbym, by zmieniło się to w kopię dużej sceny, tyle, że dla "mniej" uznanych.

Pewnie wpływ Carlsberga.

Jakie macie zdanie na ten temat? Pewnie część odmienne, stąd mnie to interesuje :D
 
 
kometta  
Rozkręca sie
wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy

Wiek: 29
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 145
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:

a na scenie folkowej niech jest folk, bo to zawsze było magiczne miejsce w zalewie globalizacji, muzyka folkowa z całego świata, czasem tradycyjna, czasem w eksperymentalnych aranżacjach, ale zawsze z zachowaniem osobnego klimatu.


w takim razie złotym środkiem byłoby zorganizowanie jeszcze jednej sceny na Woodstocku ;)
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Jest scena duża, dla muzyki przeróżnej - nie dla najbardziej popularnej, bo łudstok słynał z promowania mniej znanych czasem, ale świetnych zespołów na dużej scenie, co teraz odchodzi w imię gwiazd i tłumów, jest scena folkowa, dla muzyki folkowej, jest scena u Kryszny dla muzyki najczęściej alternatywnej, co zależy od Smalca. Była też "scena" w wiosce piwnej z rockowymi i biesiadnymi przebojami.

Może po prostu pakować te zespoły na dużą zamiast elektronicznych eksperymentów ^^
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 15 Sie, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
bo łudstok słynał z promowania mniej znanych czasem, ale świetnych zespołów na dużej scenie, co teraz odchodzi w imię gwiazd i tłumów

Wymień te gwiazdy, światowego formatu, które były w tym roku a potem mi wymień ostatni Woodstock, na którym nie było gwiazdy formatu podobnego do tych z 2012.
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 15 Sie, 2012   

Nie mówię o gwiazdach światowego formatu. Tylko o zespoły ściągane w celu oglądalności, którym płaci się normalne honoraria, vide chociażby Damian Marley, które niewiele wnoszą tak naprawdę, a chodzi jedynie o napędzenie marketingu sponsorowi. A w ich miejsce na dużej scenie mógłby grac chociażby właśnie Kabanos lub Rust. To takie otwieranie furtek. Wczoraj Prodigy, dzisiaj Te Quemist, Marley lub Sabaton, jutro pewnie Skillrex.

I byłbym wdzięczny za niewyciąganie zdań z kontekstu, tylko odnoszenie się do całych postów, ogólnego sensu. I to chyba kolejna okazja do założenia nowego tematu, bo odbiega to od tematu właściwego, czyli koncertów na scenie folkowej...
 
 
Linex17  
Forumowy prawiczek
Woodstock! ;]


Wiek: 30
Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 35
Skąd: Lubin
Wysłany: Śro 15 Sie, 2012   

Ja mmm chyba ściebie niesamowita energia ;)
 
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Czw 16 Sie, 2012   

kiedy wziąłem kwasa, akurat na dużej scenie grało Machine Head i musiałem uciekać xD i przyszedłem na górkę i akurat zaczynali tam grać Fanfare Ciocarila i było zajebiście :P dlatego mój głos wędruje na nich :P
 
 
or68  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 22 Sie, 2012   

Nazywanie Kabanosa zespołem popularnym to duża przesada moim zdaniem pod względem połączonych wrażeń z zabawy i jakości muzycznej byli na małej scenie bezkonkurencyjni (dla mnie ten koncert był lepszy niż wszystkie na dużej scenie także- jedyny koncert na ktorym lider po pierwszym numerze uspokajał tłum żeby się nie pozabijali odwrotnie do większości innych koncertów gdzie liderzy prężyli sie strasznie żeby zaktywizować publikę)rust też słyszałem ale pomimo tego iż doceniam wokal to z perspektywy kilkudziesięciu lat życia i słuchania muzyki rocjowej to jest rock&roll banalny nic nie wnoszący jakkolwiek doceniam zaawansowanie techniczne jest naprawde OK wszystko gra i kolację mi sie przy nich dobrze jadło ta muzyka nie razi , Takich zespołów dobrze grających jest trochę. Ale w ostatnim czasie jedyną kapelą z nurtu mocnego rocka rozpoznawalną dla mnie i wnoszącą coś nowego w Polsce jest Kabanos, Do czasu koncertu na woodstocku miałem wątpliwości jak studyjne numery i ewidentna wysoka jakość grania przekłada się na umiejętności koncertowe ale po Woodstocku nie mam wątpliwości że muzycznie to są już zawodowcy którzy mają coś do przekazania i dają olbrzymią jakość i siłę na scenie. Poza tym w związku z antysystemowymi przekonaniami są dla mnie bezkonkurencyjni jako zespól który wydaje już niedługo 3 płytę nie sprzedając się żadnej wytwórni muzycznej.
Dla tych co nie byli na Kabanosie jest do ściągnięcia cały koncert na torrentach w dobrej jakości http://thepiratebay.se/torrent/7521435/ (wszystko to co było na telebimach) widać tam też co się dzieje na Kabanosie a co potem gdy ma grać Rust
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012   

Kabanos jak dla mnie jest zespołem dla niedzielnych słuchaczy/bywalców na koncertach, którzy łykają wszystko co jest pozornie ciężkie, a jednak miłe i strawne dla ucha pospolitego słuchacza "wszystkiego"
 
 
antyl  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 40
Skąd: ok. Poznania
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

19kojot91 napisał/a:
Kabanos jak dla mnie jest zespołem dla niedzielnych słuchaczy/bywalców na koncertach, którzy łykają wszystko co jest pozornie ciężkie, a jednak miłe i strawne dla ucha pospolitego słuchacza "wszystkiego"


Dobrze, że napisałeś "dla mnie". To ja odpowiem: mylisz się. Owszem jak byliśmy na koncercie to kilkoro znajomym co nie znali spodobało się, ale najwierniejsi fani tej kapeli to fani ostrego grania, co widać choćby po większości znajomych. To ludzie, którzy często słuchają ostrzejszej muzy, a Kabanos jest takim odmóżdżeniem.

Wyraziłeś swoje zdanie w pierwszym poście, OK. Ale na ch.. próbujesz kogoś przekonać do swoich racji, popierając to z dupy wziętymi argumentami?

Mam prośbę, odpuść sobie pisanie w tym temacie (w innych też byś mógł, ale proszę tylko o ten). I nie chcę żadnej dyskusji tutaj prowadzić, po prostu przeczytaj to i nic nie odpisuj.
 
 
kszak  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 48
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012   

19kojot91 napisał/a:
Radosław Lubor napisał/a:
Jak dla mnie najbardziej znanymi zespołami na folkowej były Carrantouhill i Nocna Zmiana Bluesa...

Ale ja tam nie wiem, chyba stary jestem ;d


:) ok, najbardziej znanym i aktualnie popularnym zespołem dla "najmłodszych"


Facet, masz 21 lat, jesteś ostatni w kolejce do szufladkowania zespołu dlatego, że słuchają go młodzi. Dorosły pan się znalazł, dobre sobie.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Wto 11 Wrz, 2012   

A ja nieco odbiegnę od tematu (albo może wrócę do niego - jak kto uważa) - byłem na scenie folkowej tylko na koncertach, które można było podciągnąć jakkolwiek pod folk (no może poza kawałkiem koncertu Leszka Cichońskiego, ale znalazłem się tam zupełnie przypadkiem i mnie nie porwał) i najbardziej podobały mi się koncerty Tomasa Kocko (pomimo małej publiki zagrał bardzo dobry i energiczny koncert) oraz Carrantuohilla (w zeszłym roku nie udało mi się dotrzeć, w tym roku zwinąłem się w trakcie ich koncertu na Machine Head, ale po tym co widziałem, mam wrażenie, że będę na ich koncert chodził co roku) i myślę że w plebiscycie złotego bączka mój głos przypadnie któremuś z tych zespołów (myślę że raczej panu Tomasowi, bo Carrantuohill i tak zagra w przyszłym roku).
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime