Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Praca maturalna:)
Autor Wiadomość
bolczita  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 437
Skąd: Płock
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   Praca maturalna:)

Witam wszystkich! Z racji tego, że ruszyłam tyłek i chwilę temu zasiadłam do ogarniania pracy maturalnej na ustny polski, mam do Was pytanie. :) Temat jest następujący: "Muzyka rockowa w czasach PRL-u". Może rzuciły się Wam kiedyś w oczy jakieś fajne artykuły, książki, czasopisma, filmy? Jedyne co mi przychodzi na myśl, to właśnie filmy "Wszystko, co kocham" i "Beats of Freedom: zew wolności". Tyle, że musiałabym je obejrzeć jeszcze raz, bo oglądałam dawno, ale wiem, że ten temat się tam przewijał. Z góry dziękuję za wszystkie ewentualne propozycje, no i jak zdam ( <rotfl3> ) to oblejemy. :D
 
 
 
Bronson  
Lubi pieprzyć


Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 390
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

Koniecznie: Fala - film Piotra Łazarkiewicza z 1986 roku o Jarocinie '85.

Książki:
Grunt to bunt tom 1 i 2 - rozmowy o Jarocinie
Scena rockowa w PRL: historia, organizacja, znaczenie
Rock w PRL-u O paradoksach współistnienia

Jeszcze artykuł:
http://komunizm.net.pl/wp-content/uploads/01.pdf

Polecam też serial dokumentalny: Historia polskiego rocka

Powodzenia!
 
 
bolczita  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 437
Skąd: Płock
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

Dziękuję bardzo! :) Na pewno wszystko z tego sobie obczaję. ;) Teraz jak tak sobie czytam, to nawet sporo fajnych rzeczy można znaleźć, dość obszerny temat bym powiedziała. ;) Może jeszcze dziś wpadnę do biblioteki. :D
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

Też polecam serial o którym mówi Bronson.
Jest 6 odcinków, tutaj podam link do pierwszego.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=BKqfLEat10k[/video]
 
 
 
bolczita  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 437
Skąd: Płock
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

Właśnie od tego zaczęłam. :) Jestem na drugim odcinku, robię notatki, bo tam jest mnóstwo informacji, które mi się bardzo przydadzą. Dziena jeszcze raz. :)
 
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

PRL-Punk Rock Later, Mikołaja Lizuta. Zapis rozmowy z Kazikiem, Brylewskim, Budzyńskim i Grabażem +płyta. Jest na chomikuj :)

Warto zajrzeć jeszcze do książki "Ar­ty­ści, wa­ria­ci, anar­chi­ści” Pawła Kon­na­ka, Ja­ro­sła­wa Ja­ni­szew­skie­go i Krzysz­to­fa Skiby
 
 
bolczita  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 437
Skąd: Płock
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

Dziękuję!:D Leci do listy. ;)

Edit: Mnóóóóstwo notatek, materiałów, ZAPAŁU ( <haha> <haha> ), mam nadzieję, że pójdzie mi szybko! Uwielbiam Was i lecę po książki, bo muszę wszystkie przeczytać. <rotfl3>
 
 
 
pankowa  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączyła: 26 Kwi 2011
Posty: 223
Skąd: z nikąd
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014   

Nie wiem czy się przyda ale jest jeszcze książka "Jarocin w obiektywie bezpieki"
 
 
bolczita  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 437
Skąd: Płock
Wysłany: Pią 21 Lut, 2014   

Łojacie! Dziękuję wszystkim jeszcze raz. :)
 
 
 
justmarts  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 1
Skąd: Morąg
Wysłany: Pon 31 Mar, 2014   

Heej :) szukam właśnie materiałów do mojej pracy maturalnej, i trafiłam na to forum. Mówisz, że masz temat muzyka w czasach prl-u, nie chodzi przypadkiem o temat "w jakim stopniu muzyka kształtuje chatakteer młodego człowieka? na podsatwie wybranych utworów muzycznych..."itp itd. ?
 
 
Kristel  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 04 Kwi 2014
Posty: 20
Skąd: Śląsk
Wysłany: Śro 09 Kwi, 2014   

Z tego co się orientuję każda szkoła ma inne tematy, więc raczej mało prawdopodobne...
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Śro 09 Kwi, 2014   

Niekoniecznie, są zazwyczaj porównywalne. Mój bro ma np. prawie taki sam temat jak ja 4 lata temu.
 
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Śro 09 Kwi, 2014   

U nas były listy tematów, ale można było zaproponować własny. Każda szkoła wymyśla coś innego i ma większe bądź mniejsze listy zależnie od ilości uczniów ;)
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Śro 09 Kwi, 2014   

Moja nauczycielka Polskiego poszła mi na rękę i pomogła "załatwić" temat na maturę. Sami ułożyliśmy temat na ustną maturę "Agresja językowa w tekstach piosenek". Polecieliśmy z tematem oczywiście bazując na wiadomych gatunkach muzycznych. Pamiętaj tylko że z takimi tematami odmiennymi od schematu jest nie lekko. Rozchodzi mi się o to że jak wszedłem na ustny po kilkunastu tematach o żydach, miłościach dramatycznych komisja nie bardzo wiedziała jak się do tego odnieść, sami się gubili w tematach i dojebywali się przede wszystkim bibliografii. Musisz mieć porządną bibliografię żeby nie była do podważenia, bo o temacie będą gówno wiedzieli, musisz mieć porządne fundamenty. Ostatecznie skończyło się na 18/20, choć nie wiem jak tam teraz oceniają.
 
 
 
Kristel  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 04 Kwi 2014
Posty: 20
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

No właśnie nie, dlatego na liście tematów obok pieczątki jest też nota/podpis, kto je opracował. Jasne, że są porównywalne, podstawa programowa jest jedna dla wszystkich:)
 
 
xbluexcatx  
Coś już napisał
łojeżu.

Wiek: 32
Dołączyła: 16 Sty 2014
Posty: 80
Skąd: gorzów.
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

Tematy się powtarzają i na przełomie lat tak naprawdę się nie zmieniają. Dopiero po kilku latach szkoła zmienia bazę. Stąd możliwość ''ściągnięcia'' części pracy od koleżanki ze starszej klasy. :) grunt by mieć niepodważalne dowody na to, że lektury które wybrałaś idealnie pasują do tematu, i sukces murowany, a reszta to już bułka z masłem :P
 
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

Ja sobie wzięłam fajny, ale trudny temat. Dużo godzin w bibliotece, dużo analiz i wszystko na nic, bo komisja składała się z ignorantek, które niewiele wiedziały o twórczości Kaczmarskiego i Herberta...
 
 
 
_Szajba_  
Na pewno offtopuje
Domokrążca

Wiek: 40
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 697
Skąd: Newtonmore
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

Hahahahahaha. J ana szczęście zdawałem maturę w czasach, gdy w komisji byli ci sami nauczyciele co mnie uczyli. Tylko dzięki temu zdałem :D
 
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

Ja bym wtedy nie zdała, hahah xD
 
 
 
_Szajba_  
Na pewno offtopuje
Domokrążca

Wiek: 40
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 697
Skąd: Newtonmore
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

Ja się tylko musiałem pokazać, a resztę napisali/załatwili nauczyciele :D
 
 
 
ikswezclam  
Rozkręca sie
@->---


Wiek: 39
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 161
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2014   

Miało to swoje plusy i minusy, koleś już odpowiadał z matmy rozszerzonej (ustny) ja się przygotowywałem, chłopak zapomniał co to są liczby parzyste umiał podać przykład ale nie umiał wytłumaczyć udowodnić a że babka uczyła nas 4 lata wiedziała że umie i go poratowała wiedząc iż odleciał w stresie, ale np z polskiego gdzie miałem przeważnie odmienne zdanie niż psorka ewidentnie próbowała mnie usadzić. Teraz same obce ryje, oceniają tylko po wiedzy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania