Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Gotuj z uctokowiczmi :)
Autor Wiadomość
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 35
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

Apropo mielonych to właśnie dziś robiłam. Przepis na dużą dość ilość (dla mojej 4 osobowej rodziny na 2 dni):

- 0,5 kg mielonego
- jedna papryka czerwona lub zielona (ja wolę czerwoną)
- cebula
- ogórek konserwowy
- woreczek ryżu (oczywiście ugotowanego:D)
- 2 jajka
- trochę mąki

Paprykę i cebule pokroić na drobną kostkę, zeszklić na patelni. Ogórka też pokroić drobno. Ryż wymieszać z mięsem mielonym, dodać podsmażoną wcześniej papryke i cebule. Do tego ogórek. Znowu wyrobić, dodać jajka, pieprz, sól (ewentualnie inne przyprawy dowolnie do smaku). Wyrobić dowolnej wielkości kotleciki, trochę spłaszczyć, obtoczyć w mące i na patelnie.

Do tego jest sosik : zostawić trochę tłuszczu od smażenia mielonego, dodać zakwaszaną śmietanę (250ml) i 2 łyżki sosu sojowego.

Ja akurat tego sosu nie robię, ale samo mielone bardzo dobre i miła odmiana od tych "zwykłych"
 
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

vin napisał/a:
Przepis na dużą dość ilość (dla mojej 4 osobowej rodziny na 2 dni):
:o
sam bym to ojeb.... opierniczyl w ciagu dwoch dni... smiem twierdzic ze by nawet zabraklo...
Ja uwielbiam cannelloni z sosem pomidorowym i beszamel... ale sos beszamel nigdy mi idealnie nie wychodzi bo zawsze musza zostac jakies grudki :/
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 35
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

zlowieszczy4 napisał/a:
:o
sam bym to ojeb.... opierniczyl w ciagu dwoch dni... smiem twierdzic ze by nawet zabraklo...


No co Ty..bez przesady :D to jest syte :P Poza tym miałam na myśli pełen obiad czyli do tego jeszcze ziemniaki i jakaś surówka czy coś.
 
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

ej tam nie znasz moich mozliwosci.... szczegolnie jak jeszcze mam gastro to wtedy przeprowadzam szturmy na lodowke! to ze na woodzie przechodze na tryb oszczedzny nie znaczy ze jade tak caly rok ^^
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 35
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

zlowieszczy4 napisał/a:
to ze na woodzie przechodze na tryb oszczedzny


Ta, chleb z ketchupem i ciepły spiryt z pluszem na popicie :D

Poza tym założę się , że 2 takie średniej wielkości, ziemniaki i surówa do tego i byś miał dość :D jak nie to nie wiem jakie Ty sobie obiady robisz :p
 
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

vin napisał/a:
Ta, chleb z ketchupem i ciepły spiryt z pluszem na popicie :D
to mial byc moj tajemny przepis na szczesliwe zycie a ty mi tutaj zdradzasz go publicznie na forumie. Dobra dobra kiedys jeszcze spladruje ci lodowke
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

Beszamel można zblendzić, albo dodawać mleko małymi porcjami - dopiero jak się zrobi papka dodawać kolejną (i robimy na małym ogniu). Wtedy nie ma grudek ;) Zresztą nawet z grudkami jest dobry :P
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

Dobry owszem,ale lazania z grudkami to nie jest marzenie mojego podniebienia :) Mi beszamel uratował kiedyś durszlak,bo nie posiadam blendera. Nie spotkałam nigdy takiego,który by mnie przekonał. Jak możecie to polećcie jakieś cudeńko.
 
 
indiano  
Coś już napisał
I'm a Mountain


Wiek: 30
Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 79
Skąd: Venice
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

Wypróbowałam Niez twój przepis na pulpeciki. Wyszło pyszne i nie rozwalało mi się przy duszeniu nawet. Musiałam zastąpić pomidory z puszki koncentratem, bo do najbliższego marketu mam 6 km. :-P
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

Jakże mnie to cieszy! :D
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

...do pulpetów można dać sucha/stara bułke-bez skórki maczaną w wodzie, a prócz cebuli -ja kroje ale nia za drobno- daje zabek lub dwa czosnku...
 
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

Blender musisz dobrać indywidualnie. Niektórym wystarczy 300 wat, inni potrzebują 700. Mój 450 (ś.p.) miał problem z cięciem (w dodatkowej podstawce) zmielonego mięsa. A takie jest dobre do kotbularów i hamburgerów. Lodu też nie dałby rady skruszyć. Osobiście zamierzam zakupić taki z dodatkową podstawką do siekania (można w nim pokroić np. marchewkę na śliczną kosteczkę - dodawałam taką do mięsa na mielone; można też posiekać zioła). No i wybiorę metalową nóżkę, nie plastikową ;)
Durszlak, czy sito tez mogą uratować beszamel ;) A kilka kropel cytryny wzmocni jego smak :)
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

No pewnie potrzebowałabym takiego do "wszystkiego" Wytrzymałej bestii,która dotrzyma kroku każdej potrawie,która ma w przepisie użycie blendera. W ogóle się nie orientuje w tych nóżkach,ilu watowy z czym sobie poradzi itd. Rzucisz mi jakims konkretem,modelem,który da radę wszędzie ze wszystkim,nawet jeśli miałby być droższy,niż tańszy?
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

hahah odpadam w dalszym temacie blenderow.
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

też chciałam,ale tarka mnie wykańcza :D
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 35
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Pią 27 Wrz, 2013   

Hmm..a może macie jakiś pomysł na makaron ?ale żeby było coś innego niż zwykłe sphagetti z sosem pomidorowym albo carbonara.
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Pią 27 Wrz, 2013   

usmaz z jajkiem i bekonem :)
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Pią 27 Wrz, 2013   

Cannelloni(ze szpinakiem i twarożkiem zapieczone w beszamelu),lazania,zapiekanka co się nawinie.

Albo po prostu sos pesto. Ze słoiczka gotowe,albo takie: http://pl.kotanyi.com/aso...category/pesto/

Jest boskie i to nie jest żaden sos w proszku tylko mieszanka przypraw i wg mnie najlepszej jakości z polskich półek. jak otworzysz saszetkę to uderzy cię od razu cudny zapach przypraw,jakby je dopiero utrzeć w moździerzu.

Można po leniwemu samą zrobić z oliwą,albo dodać np. do grzybowej: filet,śmietanę,grzyby... Ew. do innych mieszanek są inne propozycje dodatków. Na co masz ochotę. Jest to w Realu i Tesco na pewno,a jeśli nie znajdziesz nigdzie u siebie to ze składu możesz sama zrobić mieszankę na oko. Uwielbiam i robi się to banalnie i szybko.
  
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 27 Wrz, 2013   

przychodzą mi do głowy 3 opcje

- makaron z gulaszem (jakimkolwiek :D)

- makaron na zielono - szpinak, rozdrobnione brokuły, jakaś śmietana, coś do przyprawienia, można dodać pierś z kurczaka. Sposobów jest milion, jak się wklepie w google to też przepisy wyskoczą.

- makaronowa patelnia (zainspirowane Knorrem) - z serii "co było w domu" - cukinia, papryka (lubię z żółtą), pomidory, jakichś przypraw trochę (co tam się lubi - np. bazylia i oregano), kurczak albo mielone, trochę koncentratu pomidorowego. Smażyć, potem poddusić, dodać ugotowany makaron, wymieszać.
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 35
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Pią 27 Wrz, 2013   

O, pesto to jest to :D akurat jutro będę w realu to popatrzę ;)

Za wszystkie inne propozycje też dziękuję :D
 
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Sob 28 Wrz, 2013   

Ostatnio uskuteczniam najtańszą wersję studencką: makaron jakikolwiek plus keczup zapiekany pod co najmniej pięcioma plastrami żółtego sera (właściwie to makaron jest tu tylko pretekstem dla sera <haha> ) Proste jak budowa cepa i dobre
A przy większym dobrobycie można wrzucić na patelnię z tuńczykiem, koncentratem pomidorowym, do tego zeszklona cebulka, sól, pieprz i zioła (ja najbardziej lubię z bazylią i majerankiem)
Często też przyrządzam sobie świderki z curry i warzywami - no i do tego siekany/starty żółty ser, bazylia albo lubczyk i... co fantazja ułańska podpowie ;))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group