Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Dredy
Autor Wiadomość
goodvibestyla
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

No ja również będę miał kilkanaście sztuk więc jak coś chętnie się tym zajmę ;)
 
 
choom7  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Śrem
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   

a ja mam pytanie co do zagęszczania dredów, kiedy doczepi się dredy między juz istniejące, to zrobią się one cieńsze, w sensie czy od momentu doczepienia tak z 10 dredów jeszcze, wszystkie będą rosły cieńsze niż miałam wcześniej?
 
 
 
goodvibestyla
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   

Mówisz o tej przestrzeni między jednym a drugim dredem ? bo pogrubić można je zawsze jeśli reszta jest zbyt cienka,z tym nie ma problemu ;)
 
 
choom7  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Śrem
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   

no właśnie o tej przestrzeni, bo mam dredy bardziej grube niż cienkie i myśle o zagęszczeniu, ale nie wiem jak to będzie wyglądać, czy nagle nie zrobią się cieńsze te które będą odrastały od głowy.
Czyli, że nie mam się o co martwić? grubość zostanie taka jaka jest?:)
a i jeszcze, orientujesz się może jaka jest cena zagęszczenia? tak okolo 10 dredów
 
 
 
Kuniek  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 289
Skąd: Duczki
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2012   

a ja sie wzialem za rozczesywanie po 4 letniej przygodzie z dredami, jakos pojdzie, bo szydlem ich zbytnio nigdy nie meczylem i nie sa mega zbite :))
 
 
 
Kuniek  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 289
Skąd: Duczki
Wysłany: Sob 15 Wrz, 2012   

no i poszlo, scialem sie na lyso <rotfl3> Strasznie duzo wlosow wylatuje podczas rozczesywania, nie mialem zdrowia do tego, ostatnie zdjecie, gdzies miesiac przed scieciem.

http://images43.fotosik.p...7c0f487bedc.jpg
 
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Sob 15 Wrz, 2012   

.......







zbrodnia
 
 
LolkaThe  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 27 Paź 2012
Posty: 4
Skąd: ok. Bartoszyc
Wysłany: Sob 27 Paź, 2012   

hey ludzie,
Ja osobiście mam włosy dosyć nierówne, cieniowane. Najdłuższe tak powiedzmy ok 35 cm a najkrótsze ok 26-28 cm - tak od grzywki, jeśli rozumiecie o co mi chodzi. ;) Dready planuję robić jakoś w listopadzie.. i zastanawiam się, będą one wyglądały w porządku takie nierówne? A no i.. czy już z takiej długości 28 cm włosów, jak skrócą się będę mogła je związać, czy będą 'uciekać'? ;p Dodam, iż batki chcę w miarę cienkie.. , ale bez przesady cienkie ;p A jak cienkie to włosy chyba nie skrócą się jakoś wiele, hmm? :)
  
 
 
woodstock92  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 372
Skąd: Pieniężno
Wysłany: Śro 31 Paź, 2012   

co jaki czas trzeba poprawiać dredy? słyszałem,że po każdym myciu czy to prawda bo zastanawiam sie nad zrobieniem dredów tylko problem w tym kto mi je bd poprawiał na moim zadupiu nie ma nikogo takiego kto by ogarną temat
 
 
bolczita  
Lubi pieprzyć


Wiek: 28
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 437
Skąd: Płock
Wysłany: Śro 31 Paź, 2012   

Dredy można poprawiać samemu bez problemu, to nie takie trudne. :P a co ile? To chyba indywidualna sprawa. Znam osoby, które prawie nic z nimi nie robią, a znam takie (na przykład ja), kiedy poprawiają dredy, gdy juz widać, że trzeba je podrasować. :P Ja je poprawiam wtedy, kiedy mi podrosną już trochę włosy (z raz na miesiąc może :p), wtedy dokręcam tam przy skórze i przy okazji zbijam po całości, bo od mycia się trochę luźniejsze jakby robią. :)
 
 
 
Kuniek  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 289
Skąd: Duczki
Wysłany: Śro 31 Paź, 2012   

woodstock92 napisał/a:
co jaki czas trzeba poprawiać dredy? słyszałem,że po każdym myciu czy to prawda bo zastanawiam sie nad zrobieniem dredów tylko problem w tym kto mi je bd poprawiał na moim zadupiu nie ma nikogo takiego kto by ogarną temat


Na poczatku po zrobieniu moze trzeba troche czesciej, zeby sie zbily po dlugosci. Tak jak Bolczita wspomniala, to kwestia indiwidualna co ile poprawiac, niektorzy poprawiaja same odrosty, niektorzy po dlugosci, ja wiem po sobie ( 4 lata nosilem dredy ) ze po dlugosci nie poprawialem ich przez okolo 2 lata i wygladaly zajebiscie :) niepoprawiane kluchy tyja :)) moze wystawac troche wiecej wloskow ale wygladaja bardziej naturalnie, ale to znowu co kto lubi, jedni wola twarde jak kamienie, inni wlochate i miekkie, najlepiej tak po srodku moim zdaniem, zeby az takiego buszu nie bylo, co do poprawiania odrostow odradzam szydelko ( nadmierne uzycie wyrywa wlosy, dred staje sie chudszy ) najlepiej palcami dokrecac.
 
 
 
Anarchia  
Coś już napisał


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Lip 2012
Posty: 73
Skąd: Z Katowic :D
Wysłany: Śro 31 Paź, 2012   

Podziwiam ludzi z dredami.. Sama nie mam, ale to tylko kwestia czasu az wlosy urosna przynajmniej troche za pas :D
Kuniek, no po prostu nie wierze jak mogles obciac tak dlugie dredy!!
 
 
 
Kuniek  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 289
Skąd: Duczki
Wysłany: Śro 31 Paź, 2012   

Odradzam Ci robienie dredow z wlosow za pas, nie dosc ze stracisz duzo na dlugosci to roboty bedziesz miala na poczatku duzo wiecej z nimi, bo beda dlugie. Po drugie z 12 godzin Ci je beda robily 2 osoby, jak jedna to dwa dni pewnie <z jezorem>

Moglem, rastamanem nie bylem i nie bede, dredy nie byly dla mnie religia, jedynie fryzura, nie pale nalogowo marychy i nie wierze w Jah...nie czulem sie juz w nich komfortowo, poza tym pracuje fizycznie, nieraz mi troche w robocie przeszkadzaly.
 
 
 
Anarchia  
Coś już napisał


Wiek: 27
Dołączyła: 28 Lip 2012
Posty: 73
Skąd: Z Katowic :D
Wysłany: Śro 31 Paź, 2012   

Oj tam oj tam : p
 
 
 
LolkaThe  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 27 Paź 2012
Posty: 4
Skąd: ok. Bartoszyc
Wysłany: Czw 01 Lis, 2012   

Z włosów za pas? Powodzenia. ^^ ;)
..ja swoje zdreduje już niedługo ;D
 
 
woodstock92  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 372
Skąd: Pieniężno
Wysłany: Pią 02 Lis, 2012   

włosy normalnie rosną ?? i z tąd się biorą te odrosty? odrostyu pojawiają sie tylko na końcówkach czy po bokach też??
 
 
palmoos  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 53
Skąd: Jedwabno / Olsztyn
Wysłany: Pią 02 Lis, 2012   

Włosy rosną szybciej bo są obciążone troche bardziej. A odrosty tylko przy głowie sie robią ;)
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 38
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 02 Lis, 2012   

Włosy zawsze rosną w tym samym tempie, pomijając indywidualne geny, choroby czy np dietę. Bo to sprawa cebulek, a rosną tylko u nasady, dalej są "martwe". Żadne obciążanie czy obcinanie tego procesu nie przyśpiesza, może przyśpieszyć tylko wpływ na cebulki ;p
Reszta to efekty wizualne, np przy obciętych włosach szybciej widać ich wzrost, gdy są długie, tak samo przy dredach lepiej widać nowe końcówki, bo jest tło dla różnicy. Tyle.

To w ramach wymądrzania się ;p
 
 
palmoos  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 53
Skąd: Jedwabno / Olsztyn
Wysłany: Pią 02 Lis, 2012   

Yyy to nie jest wymądrzanie sie. Robie dredy ponad 5 lat i mam z nimi styczność codziennie ze swoimi i prawie codziennie z innymi i naprawdę jest różnica. Cebulki są obciążone i bardziej "pracują" co wpływa na szybkość wzrostu.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 38
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 02 Lis, 2012   

Czym obciążone?
 
 
palmoos  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 53
Skąd: Jedwabno / Olsztyn
Wysłany: Sob 03 Lis, 2012   

No dredami, logiczne. Dred jest cięższy od kosmyka włosów jednakowej wielkości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania