Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Kult

Kult na PW 13?
Tak!
89%
 89%  [ 61 ]
Nie!
10%
 10%  [ 7 ]
Głosowań: 68
Wszystkich Głosów: 68

Autor Wiadomość
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 12 Wrz, 2012   

terrorystka87 napisał/a:
mieliby nieograniczony czas występu.


a to z jakiej okazji?
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 38
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2012   

To muszą u Kriszny zagrać, tylko tam ostatnie zespoły danego dnia nie mają limitu czasowego ;p
 
 
maju  
Rozkręca sie

Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 214
Skąd: Pyskowice
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2012   

oj to teren wokół Kriszny powinien być z 2razy większy aby pomieścić ludzi...
ale w tym roku kazik zrobił wyjątek z festiwalami z okazji na 30lecie zespołu
 
 
darrek88  
Rozkręca sie

Wiek: 35
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 101
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2012   

maju napisał/a:
oj to teren wokół Kriszny powinien być z 2razy większy aby pomieścić ludzi...


Oby tylko 2 razy większy... No, chyba, że w tym czasie grałby Anthrax to by się przerzedziło.
 
 
szybkitygrysek  
Forumowy prawiczek

Wiek: 33
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 7
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   

Kult i tak nie przyjedzie bo o ile mi wiadomo to oni w wakacje nie grają, ale jestem na tak
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   

Ja również jestem zdania, że Kult albo 2h co najmniej albo wcale.
 
 
 
kamilos96  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 23
Skąd: Janikowo
Wysłany: Śro 19 Gru, 2012   

A dlaczego nie mogliby zagrać swoich tradycyjnych trzech godzin? Nie widzę żadnego problemu. Wystąpiliby jako ostatni któregoś dnia i tyle. Pamiętacie co było na Dog Eat Dog w 2011? I nawet nie byłoby to jakieś szczególne wyróżnianie, bo pewnie przez kolejne lata nieprędko by zawitali.
 
 
TSW06  
Rozkręca sie
Surfaktan

Wiek: 31
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 175
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012   

19kojot91 napisał/a:

a to z jakiej okazji?


A z takiej, że ten zespół zrobił więcej dla polskiej muzyki, niż jakikolwiek inny w jakimkolwiek innym kraju?
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012   

TSW06 napisał/a:
19kojot91 napisał/a:

a to z jakiej okazji?


A z takiej, że ten zespół zrobił więcej dla polskiej muzyki, niż jakikolwiek inny w jakimkolwiek innym kraju?


...uuuu szeroko pojęte...możesz wyjaśnić???...
 
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012   

Hmm, Kult zrobił wiele nie tylko dla polskiej muzyki ale i dla uświadomienia ówczesnych słuchaczy w jakim żyjemy kraju, dawał im do myślenia. Ale Równie dobrze robiły to ówczesne brygady punkowe, Turbo, Perfect i kilka innych zespołów, które zrobiły dla muzyki mniej lub więcej taką samą robotę jak Kult.

Szkopuł tkwi w tym, że koncert Kultu powyżej dwóch i pół godziny to już tradycja, to jest w umowach z zespołem. To nie jest kapela która gra w zestawach z 50 innymi na festiwalach przez całe wakacje. To jest podstawowy wymóg Kazika i spółki, że ma być taki a nie inny czas sceniczny i co ważniejsze, BRAK JAKIEJKOLWIEK INGERENCJI OSÓB TRZECICH w ich występ, co przy pozytywnym ADHD Jurasa jest praktycznie niemożliwe podczas Przystanku Woodstock.
 
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 21 Gru, 2012   

Nie jestem fanem praktycznie w ogóle nie słucham,ale szanuje.
Co do samego występu jestem na tak, ale jestem na nie w kwestii dłuższego koncertu niż inni.
Odniosę się do tego na przykładzie nikogo innego jak Turbo. Turbo ostatnimi czasy gra przekrojowe koncerty przez całą twórczość i koncerty te trwają w okolicach dwóch i pół godziny to jeśli Turbo czysto teoretycznie zagrałoby na PW(w co już przestaję wierzyć) to dlaczego taki Kazik miałby wykonać pełnego seta,a oni tylko godzinę?

Oczywiście sytuacja fikcyjna...bo wątpię,aby któryś z ww zespołów zagrał

Chodzi mi tylko o to,że na PW wszyscy mają czas ograniczony więc się tego trzymajmy.

[ Dodano: Pią 21 Gru, 2012 ]
TSW06 napisał/a:
19kojot91 napisał/a:

a to z jakiej okazji?


A z takiej, że ten zespół zrobił więcej dla polskiej muzyki, niż jakikolwiek inny w jakimkolwiek innym kraju?



Zrobił niewątpliwie wiele, ale więcej niż jakikolwiek inny? Nie sądzę ...
 
 
TSW06  
Rozkręca sie
Surfaktan

Wiek: 31
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 175
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob 22 Gru, 2012   

Udun napisał/a:

...uuuu szeroko pojęte...możesz wyjaśnić???...


Rozpoczął erę i modę punku, śpiewał głośno o sytuacji w PRLu, każdy kawałek był jest i będzie hitem, ten zespół jest jak wino. wydaje się, że lepiej być nie może, a co roku Kaz udowadnia,, że może.
19kojot91 napisał/a:
Ny.
Zrobił niewątpliwie wiele, ale więcej niż jakikolwiek inny? Nie sądzę ...

Wymień jakiś inny zespół i podaj argument
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 22 Gru, 2012   

TSW06 napisał/a:
19kojot91 napisał/a:

a to z jakiej okazji?


A z takiej, że ten zespół zrobił więcej dla polskiej muzyki, niż jakikolwiek inny w jakimkolwiek innym kraju?


...lubię KULT-słucham w aucie, w domu, chodzę na koncerty,ale nie lubię jak Ktoś pisze takimi ogólnikami...musisz być dobrym znawcą muzyki,że tak piszesz... to co zrobili Stonsi, Beatelsi, Ironi, Marley jest dla Ciebie mało ważne???I wątpię by te zespoły zrobiły mniej dla swojego kraju-(chodzi o promowanie) i szeroko pojętych zmian w muzyce...ale fakt Kult nigdy nie koloryzował i nie przyklaskiwał polityce...
 
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 22 Gru, 2012   

TSW06 napisał/a:

Rozpoczął erę i modę punku, śpiewał głośno o sytuacji w PRLu, każdy kawałek był jest i będzie hitem, ten zespół jest jak wino. wydaje się, że lepiej być nie może, a co roku Kaz udowadnia,, że może.


Fakt śpiewał o sytuacji w prlu i to teksty zdecydowanie są najmocniejszą stroną w Kulcie i pochodnych Kazikowych tworach. Ale co do tego,że każdy kawałek jest hitem nie mogę się zgodzić, mimo,że lubię czasami posłuchać to jest dla mnie czysto muzycznie na dłuższą metę zbyt monotonne.

TSW06 napisał/a:
Wymień jakiś inny zespół i podaj argument


Daleko szukać nie muszę, Turbo,
Wyniósł choć na chwilę kapelę z Polski na metalowe salony w czasach,które dla metalu były zdecydowanie najlepsze. Nie tylko Kazik śpiewa o sytuacji w prlu w Turbo też napotykasz takie teksty na pierwszych płytach(może nie tak mocno akcentowane jak u Kazika, potem poszli w trochę fantasy :P

Dodatkowo o ile się nie mylę jest to pierwszy zespół w Polsce który użył podwójnej stopy:P


Nie ma co się przekrzykiwać, Kazik niewątpliwie jest ważną postacią dla Polskiej muzyki, mnie osobiście nie urzekł do tego stopnia,żeby zapędzać się tak daleko ze stwierdzeniami
"ten zespół zrobił więcej dla polskiej muzyki, niż jakikolwiek inny w jakimkolwiek innym kraju?"
I w mym osobistym rankingu jest "kilka" zespołów "ważniejszych" niż ww. Kazik


Wracając do głównego tematu jeszcze raz powtórzę,albo gra na takich samych zasadach jak wszyscy,albo wcale. Nie rozumiem na jakiej podstawie miałby być wyróżniony
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Nie 23 Gru, 2012   

TSW06 napisał/a:
Udun napisał/a:

...uuuu szeroko pojęte...możesz wyjaśnić???...


Rozpoczął erę i modę punku, śpiewał głośno o sytuacji w PRLu, każdy kawałek był jest i będzie hitem, ten zespół jest jak wino. wydaje się, że lepiej być nie może, a co roku Kaz udowadnia,, że może.
19kojot91 napisał/a:
Ny.
Zrobił niewątpliwie wiele, ale więcej niż jakikolwiek inny? Nie sądzę ...

Wymień jakiś inny zespół i podaj argument


Toś się wypowiedział. Jestem wielkim fanem Kultu, ale o pewnych rzeczach warto wspomnieć. Kult rozpoczął erę punku? Bzdura, Kult nigdy nie grał punku (wcześniejsze projekty Kazika tak, ale Kazik szybko stwierdził że punk jest muzyką której forma wyczerpuje się bardzo szybko) - polecam sobie posłuchać piosenki TDK Kaseta, myślę że tam sprawa postawiona jest jasno. Jeśli już mówimy o gatunkach jakie grał Kult, to była to na początku nowa fala a później zwyczajny rock. Z udowadnianiem co roku że może być lepiej też bym uważał - forma wokalna Kazika najlepsza była około lat 90, obecnie jest raczej zmienna (prawda, w tym roku Kazik był w mocnej formie, ale słabsze trasy też mu się zdarzają - jeżdżę na Kult od jakiegoś czasu - każdego roku co najmniej raz). Tak jak już inni napisali - zespół jest bardzo zasłużony, ale są zespoły równie zasłużone dla polskiej muzyki.
 
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Nie 23 Gru, 2012   

Jeśli Kazik miał udział w zapoczątkowaniu jakiejś muzyki w Polsce to w (uwaga :P ) hiphopie. Śmiać się można, ale proszę poczytać, bo bardzo mądre i obiektywne:

http://wnas.pl/artykuly/5...wdziwa-historia
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Nie 23 Gru, 2012   

Z rapem sprawa też jest oczywista. Kazik zaczynał słuchać rapu już w latach 80, a w latach 90 był jego pionierem w Polsce, a zespół Kazik na Żywo wyrósł na bazie fascynacji Rage Against the Machine (którego nawet supportowali). Trzeba też przyznać że rapowa twórczość Kazika jest bardzo dobra i godna polecenia tak samo jak muzyka Kultu :D
 
 
 
TSW06  
Rozkręca sie
Surfaktan

Wiek: 31
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 175
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto 25 Gru, 2012   

Punk, to nie tylko muzyka, a poglądy i generalnie sposób wyrażania tychże. Kult nie grał może punku gitarowego, ale w tekstach na pewno punk się pojawiał.
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Śro 26 Gru, 2012   

No widzę, że znowu wykazujesz się niewiedzą. Polecam poczytać Białą Księgę, i przeanalizować wspomniany przeze mnie tekst "TDK Kaseta" - to wystarczy żeby zrozumieć, że w Kulcie punku nie ma - nawet jeśli przypiszesz mu cechy jakiegoś wszechobecnego bóstwa, to niestety w Kulcie go nie ma. I nie sądzę też żeby ten bunt i sposób myślenia był obecny tylko w punku, bo wiele innych gatunków muzyki także coś takiego wyraża. A jeśli chodzi o wczesny Kult, to więcej jest tam myślenia Świadków Jehowy niż punków :D
 
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012   

Tak przy okazji, gdyby ktoś chciał się dołożyć kilka swoich groszy do wielomilionowych start kazika i kultu:
http://stratakazika.pl/
 
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Sob 29 Gru, 2012   

Kult to nie tylko Kazik, niestety w ostatnich latach Staszewski puścił pare niesmacznych "bąków", ale też raczej wiązało sięto z formą w jakiej ujął swe wypowiedzi, bo np. co do "kurwagate" się zgadzam z jego żalami.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group