Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Dezerter

pytamy milicjanta?
no jaha
90%
 90%  [ 66 ]
nie, bo sie boje...
1%
 1%  [ 1 ]
nie, bo to gówno.
8%
 8%  [ 6 ]
Głosowań: 73
Wszystkich Głosów: 73

Autor Wiadomość
J.J.  
Forumowy prawiczek
Kokaptl

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 7
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   Dezerter

A może by tak ich zaprosić :)
Mam z nimi mocne wspomnienia :D


edit :)
@wiki
Powstał w maju 1981 w Warszawie pod nazwą SS-20 (nazwa radzieckiego pocisku balistycznego zdolnego przenosić głowice nuklearne), założony przez gitarzystę Roberta "Robala" Materę, basistę Dariusza "Stepę" Stepnowskiego oraz perkusistę i autora tekstów Krzysztofa Grabowskiego. Jesienią do grupy dołączył wokalista Dariusz "Skandal" Hajn. Pierwszy ważniejszy występ muzycy zagrali w listopadzie na warszawskiej Mokotowskiej Jesieni Muzycznej. Wiosną 1982 zespół zagrał trasę "Rock Galicja" po południowej części Polski u boku TZN Xenny i Deutera[1]. Latem wystąpił na festiwalu w Jarocinie, gdzie został sfilmowany przez Pawła Karpińskiego i umieszczony w jego krótkim reportażu pt. Jarocin '82. W tym okresie została zmieniona nazwa zespołu z SS-20 na Dezerter (w Jarocinie grali jako SS-20, natomiast w reportażu Jarocin '82 w napisach końcowych są już opisani jako Dezerter)[2].
W 1983 doszło do sesji nagraniowej, podczas której zostały zarejestrowane cztery utwory wydane niewiele później na tonpressowskim singlu "Ku przyszłości" (później część nakładu płytki została zniszczona w wyniku ingerencji cenzury). Jedna z piosenek z singla "Spytaj milicjanta" ukazała się rok później na kasecie World Class Punk zawierającej nagrania grup punkrockowych z różnych krajów[1]. Tymczasem w czerwcu zespół pojawił się w kolejnym filmie Karpińskiego – To tylko Rock do którego nagrał piosenkę "Ale Show" ("T.V. Show")[3] (utwór zaopatrzony w anglojęzyczny tytuł "One Big Gang" ukazał się w 1987 na kompilacji różnych wykonawców Tour De Farce, vol. 2 wydanej przez niemiecką wytwórnię eMpTy Records[4] ). W sierpniu wystąpił ponownie na FMR w Jarocinie. Jeszcze w tym samym roku został po raz kolejny uwieczniony w obrazie tym razem przez Mariusza Trelińskiego w jego krótkometrażowym Filmie o pankach[5].
Latem 1984 muzycy po raz kolejny wystąpili w Jarocinie, gdzie wdali się w ostrą sprzeczkę z organizatorami. Nagrania jarocińskiego występu pojawiły się na kasecie Jeszcze żywy człowiek wydanej własnym sumptem przez zespół (Tank Records). Dwa utwory z Jarocina: "Nie ma zagrożenia" i "Plakat" trafiły również na oficjalną składankę pt. Fala wydaną rok później przez Polton. W 1985 w barwach Tank Records pojawiła się kolejna kaseta pt. Izolacja (zawierająca nagrania z warszawskiego klubu "Hybrydy"). W tym okresie wokalista kanadyjskiej grupy D.O.A. Joey Keithley (D.O.A. koncertował wówczas w Polsce) zabrał ze sobą taśmy z nagraniami Dezertera (materiał z singla plus nagrania z Jarocina '84 i nielegalnej sesji w studiu radiowym) do Ameryki w celu wydania albumu (płyta, która miała nosić tytuł Greatest Shits ukazała się w barwach wytwórni Maximum Rock'n'Roll dopiero w 1987 jako Underground Out of Poland)[1].
Jesienią 1985 Stepnowskiego zastąpił Paweł Piotrowski. W tym składzie zespół w roku nagrał w studiu kolejne utwory: "Nie ma nas" i "Uległość", które ukazały się dopiero w 1988 na składance Jak punk to punk. Pod koniec 1986 odszedł z Dezertera "Skandal" (zmarł w 1995). Jego obowiązki przejął gitarzysta Robert Matera. W 1987 muzycy przystąpili do nagrań debiutanckiego albumu. W sesji gościnnie wziął udział "Skandal", a także gitarzysta Rafał "Kwasek" Kwaśniewski. Płyta miała nosić tytuł Kolaboracja, ale cenzura go zablokowała i w efekcie ukazała się jako Dezerter (dopiero reedycje albumu ukazywały się pod jego oryginalnym tytułem). Niektóre fragmenty utworów na płycie zakwestionowane przez cenzorów zostały zagłuszone w nagraniach krótkimi sygnałami dźwiękowymi (tzw. "pikami"). W tym czasie wzmogła się działalność koncertowa zespołu. Muzycy występowali wówczas w kraju na ważniejszych festiwalach ("FMR Jarocin" czy "Róbrege"). W 1988 grupa przystąpiła do nagrań kolejnego albumu. Płytę, która miała nosić tytuł Kolaboracja II cenzura ponownie opatrzyła tytułem Dezerter. Pierwotny tytuł albumu został przywrócony podobnie jak w poprzednim przypadku dopiero przy okazji jego reedycji w 1997[1].
W 1990 Dezerter wystąpił w Finlandii, RFN, Szwajcarii, Francji, Japonii (Tokio, Nagoya, Osaka), a także przystąpił do rejestracji materiału na kolejny album pt. Wszyscy przeciwko wszystkim. W 1992 ukazała się płyta Blasfemia, która została także wydana we Francji. W 1993 muzycy z gościnnym udziałem wokalistki Hey Katarzyny Nosowskiej nagrali cztery nowe wersje starych utworów, które trafiły na singel "Dezerter". Piosenki te zostały również włączone do albumu Jak powstrzymałem III wojnę światową, czyli nieznana historia Dezertera zawierającego archiwalne nagrania grupy z całego okresu działalności. W tym czasie Dezertera na rzecz Armii opuścił Piotrowski. Matera z Grabowskim i m.in. z gościnnym udziałem "Niki" (wokalistki Post Regiment) w następnym roku przystąpili do nagrań na kolejną płytę Ile procent duszy?. Po wydaniu albumu do zespołu dołączył w charakterze basisty były gitarzysta grupy Kinsky Tomasz Lewandowski ("Tony von Kinsky"). W nowym składzie i z gościnnym udziałem byłego wówczas wokalisty Deutera Pawła "Kelnera" Rozwadowskiego grupa zarejestrowała i wydała w następnym roku album Deuter, zawierający kompozycje tego zespołu. Program koncertowy Dezertera został wówczas rozszerzony o utwory Deutera, które muzycy wykonywali wspólnie z "Kelnerem"[1].
Rok 1996 przyniósł kolejną płytę Mam kły mam pazury. W 1997 muzycy dokonali reedycji albumu Kolaboracja II. Do pierwotnych wersji utworów została dograna dodatkowa ścieżka gitary, a utwór "Budujesz faszyzm przez nietolerancję" został całkowicie nagrany od nowa[1] (jego pierwotna wersja z 1988 została przez cenzurę pozbawiona prawie całego tekstu). W 1998 ukazał się kolejny album z premierowym materiałem Ziemia jest płaska. Rok później z zespołu odszedł Lewandowski[6].
W 2001 duet: Grabowski i Matera (podobnie jak w przypadku płyty Ile procent duszy?) zarejestrowali materiał na płytę Decydujące starcie. Tuż po jej wydaniu do Dezertera dołączył basista Hey Jacek Chrzanowski. W tym składzie grupa dała m.in. koncerty z zespołami Conflict i Subhumans podczas trasy w Anglii (2002) oraz występ z Dead Kennedys i Chumbawambą (2002, Kraków)[6]. W 2003 muzycy nagrali cover zespołu Kryzys "Dolina Lalek", który ukazał się na tribute albumie Dolina Lalek: Tribute to Kryzys vol. 1. W 2004 Matera, Chrzanowski i Grabowski nagrali kolejną płytę Nielegalny zabójca czasu[6]. Dwa lata później ukazał się dwupłytowy zestaw najbardziej znanych utworów zespołu Punk's Not Jazz. W 2009 na płycie Gajcy! (zawierającej utwory nagrane przez różnych wykonawców do tekstów Tadeusza Gajcego) wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego muzycy zaaranżowali utwór "Śpiew murów"[7]. W listopadzie tego samego roku grupa wzięła udział w koncertach w Stanach Zjednoczonych (w tym w festiwalu "Performing Revolution in Central and Eastern Europe" organizowanym przez Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku z okazji dwudziestej rocznicy zerwania żelaznej kurtyny. Na festiwalu zagrały zespoły z Europy Wschodniej i Centralnej – przedstawicielem Polski był Dezerter)[8]. W 2010 członkowie zespołu przystąpili do prac nad płytą Prawo do bycia idiotą, której premiera miała miejsce 11 października 2010. Album ten uzyskał Nagrodę Muzyczną Fryderyk w kategorii rock.
W 2006 wytwórnia Jimmy Jazz Records wydała podwójny tribute album Nie ma zagrożenia jest Dezerter.
Muzycy


filmiki :)
[video]http://www.youtube.com/watch?v=nejl6wel1T8[/video]

no i jak ktoś chce posłuchać playlista :)
[video]http://www.youtube.com/watch?v=wosat2G9UEE&playnext=1&list=PLC087B736FD4F604F&feature=results_main[/video]
 
 
czarnyaniol1990  
Rozkręca sie


Wiek: 29
Dołączyła: 14 Sie 2012
Posty: 244
Skąd: Kępno kiedys Zdw
Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   

nie każdy ich zna wiec zgodnie z regulaminem działu powinienes ich przedstwic...
a pozatym ja jestem za :D
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 33
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1487
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   

I tak każdy ich zna :D Zostałem, jak widzę, ubiegnięty, chciałem ich wrzucić w marzenia, ale nie mogłem się zdecydować, jakie utwory wybrać... za dużo :D

Ankietę dorób :D
 
 
FreaK  
Lubi pieprzyć


Wiek: 24
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 345
Skąd: Anglia
Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   

a mialem zrobic ten temat ale widze juz ty to za mnie zrobiles :) Jestem na TAK bardzo dobra muza!
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 43
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Śro 29 Sie, 2012   

Oczywiście że na tak, lecz czy się doczekamy jeszcze Dezertera na Woodzie?
Co roku myślę, że może jednak w tym roku wystąpią, a zawsze lipa. :((
 
 
czarnyaniol1990  
Rozkręca sie


Wiek: 29
Dołączyła: 14 Sie 2012
Posty: 244
Skąd: Kępno kiedys Zdw
Wysłany: Czw 30 Sie, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
I tak każdy ich zna :D


każdy kto słucha ;p zapytaj 5 losowych osób na ulicy i zobaczymy ;p
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 33
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1487
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 30 Sie, 2012   

Nie wierzę xd A zapytałem ;d Pierwszą ofiarą był taki jeden starszy menel z takim dużym owczarkiem niemieckim. "Ten zespół?" ;D Drugą jakiś student chyba, z wyglądu. "Taki zespół chyba był...". Trzecią jakaś kobiecina. "A grali kiedyś w radio, grali", taka starsza ;d Czwartą i piątą para emerytów, znali nawet dwie piosenki ;d
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 43
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012   

Bo Dezerter to dobro narodowe. :))
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 33
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1487
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

Dobro narodowe i trza nowe pokolenia nim wychowywać, na ućtok z nimi po latach ;d Bo w 2004 nie zdążyłem się załapać ;< Głupi byłem, że nie pojechałem.
 
 
dydaa  
Rozkręca sie
:D


Wiek: 27
Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

Byłabym przeszczęśliwa, bo jeszcze na ich koncert nie udało mi się załapać :))
 
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 43
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
Głupi byłem, że nie pojechałem.

Ja też, ale cóż, to już przeszłość.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 33
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1487
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012   

92% głosów na tak. I dwóch milicjantów. Dezerter na Woodstock! ;d
 
 
danio  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 35
Skąd: Rypin/Gdańsk
Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

Jak najbardziej za Dezerterem
 
 
 
st.anger  
Forumowy prawiczek
rock n' roll


Wiek: 26
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 38
Skąd: Pdkrp
Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

Pewnie ze TAK, graja zajebiste koncerty, punk's not dead ;-]
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 33
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1487
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012   

Tak mi się jakoś dzisiaj zamarzyło dodatkowo, by zagrali ze wsparciem Nosowskiej na wokalu, jak to kiedyś już zrobili koncertowo. Efekt był cudowny ;d Napisałbym też, że niepowtarzalny, gdyby nie ta chęć, by to powtórzyli :D Co sądzicie o takim pomyśle? :D

Jakby ktoś pomyślał, że głos Nosowskiej nie pasuje do Dezertera, to tu próbki połączenia:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=i-K0uhhTDro[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=uFfsevdcvZ0[/video]
 
 
kamilos96  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 23
Skąd: Janikowo
Wysłany: Nie 25 Lis, 2012   

Zdecydowanie tak. Chyba każdy by się ucieszył :D
 
 
piterb  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 2
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 23 Gru, 2012   

byłem kiedyś na koncercie dali czadu,
czekam od 3 lat aby zagrali na woodzie i co roku ta sama smutna wiadomość ;/ może w tym roku ;]
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 43
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pon 24 Gru, 2012   

Dezerter to już chyba pozostanie woodstockowym marzeniem.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 34
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1638
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Pon 24 Gru, 2012   

2004 był czad koncert więc jestem na tak jak najbardziej. Ale bez Nosowskiej, Kasia już nie ma tego "pazura" co kiedyś. Za to Hey jak najbardziej mógłby znowu zagrać :)
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 33
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1487
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 31 Sty, 2013   

Ktoś wie, jakie są szanse takiego koncertu?
 
 
krylas  
Rozkręca sie

Wiek: 26
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 154
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 13 Lut, 2013   

mi się wydaje że spore, ostatnio często na fanpage wosp się coś o nich pojawia a to jakiś konkurs, a to o koncercie informacja. Tak samo na fanpage Dezertera, dawali jakieś rzeczy związane z orkiestrą ;p Więc może prowadzą jakieś rozmowy, albo już po rozmowach i po prostu później ich chcą ogłosić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group