Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kefir
Nie 22 Lip, 2012
Joachim Gauk i Bronisław Komorowski
Autor Wiadomość
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

...i tu się mylicie- Owsiak zawsze mówił,że to Festiwal dla Wszystkich...szkoda, że prezydenci nie będą w ASP tylko na otwarciu-ale to już inna sprawa...pamiętam jak rok/dwa temu występował jakiś zespół i były gwizdy...Jurek przerwał koncert -"odważnym w tłumie" powiedział,że jak się nie podoba to nie muszą przyjeżdżać...a co do Takiego rozpoczęcia- będzie ciężko, aż szkoda... <zniesmaczony>
 
 
 
wiśniowy  
Forumowy prawiczek


Wiek: 33
Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 37
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

boksu napisał/a:
Ja akurat, o ile NIE jestem za obecnością jakichkolwiek aktywnych polityków na PW i chcę aby ta impreza była jak najdalej od jakiejkolwiek polityki, ale jednak panowie prezydenci odważyli się przyjechać i podjęli taką, a nie inną decyzję. Ja pójdę pewnie posłuchać co mają do powiedzenia, bo nie jest powiedziane że mają mówić o polityce (o ile sami woodstockowicze zaraz nie zejdę na tematy polityczne, co może się zdarzyć).

Jak komuś się nie podoba ich obecność i nie może jej zdzierżyć, proszę niech nie rzuca w nich błotem i glanami, tylko wyrazi sprzeciw milczeniem, protestujmy ciszą i ignorowaniem głów państw.

Rzucanie w ich stronę różnymi epitetami nic nie poprawi, a da potrawkę mediom i ojcu dyrektorowi żeby dudnić jaki to woodstock jest zły i nie ma szacunku dla głów państw, takie coś zostawmy panu prezesowi, a sami zachowajmy się jak ludzie i miejmy wyjebane:D

Pomysł ciekawy też jest żeby do namiotu ASP na spotkanie z nimi w ramach protestu przyjść bez koszulek, na gołe klaty (panie mogą na gołe staniki), ale może to już być uznane jako obraza głowy państwa, nie jest prawnikiem, pewności nie mam.


Też jestem tego zdania co ty, nie podoba mi się ich obecność. ale nie będę rzucał epitetami, błotem czy tym podobnym. Nie róbmy wiochy.

[ Dodano: Pon 23 Lip, 2012 ]
Udun napisał/a:
...i tu się mylicie- Owsiak zawsze mówił,że to Festiwal dla Wszystkich...szkoda, że prezydenci nie będą w ASP tylko na otwarciu-ale to już inna sprawa...pamiętam jak rok/dwa temu występował jakiś zespół i były gwizdy...Jurek przerwał koncert -"odważnym w tłumie" powiedział,że jak się nie podoba to nie muszą przyjeżdżać...a co do Takiego rozpoczęcia- będzie ciężko, aż szkoda... <zniesmaczony>


Prezydenci będą na otwarciu i również w ASP.
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

..a powinni być tylko na ASP...ale nic już się na da zrobić...można nie bić brawa, można odwrócić się tyłem do nich i zachować całkowitą ciszę...szkoda psuć sobie i innym festiwal...
 
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

Niech Bronek lepiej wskoczy w glany i pod grzybka, wtedy poczuje co to wolność. <z jezorem>
 
 
berndsen  
Rozkręca sie
hopsahopsaturlajdropsa


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Cze 2012
Posty: 294
Skąd: Istebna
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

Ponoć woodstock jest dla wszystkich, więc czemu prezydent jest przez was nie mile widziany? Mam powody twierdzić, że jest świetnym człowiekiem - już omijając funkcję jaką pełni. Może i on będzie się chciał napić piwa, być na jakimś koncercie itp. Ja chętnie się z nim spotkam na ASP, posłucham co ma do powiedzenia, swoje zdanie wyrobię i pójdę w siną dal bawić się dalej.
 
 
Szczurek  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

Pan Komorowski jest urzędującym obecnie prezydentem, a to przeczy idei nie zapraszania CZYNNYCH polityków. Byłych może ok, ale obecnych? Rządzących? Ale chętnie mu zadam kilka pytań, tylko obawiam się, że mnie ABW wyprowadzi.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

Prezydent nie powinien bać się żadnych pytań, zresztą myślę że będzie na luzie. ;))
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

Myślę, że jest na tyle ogarnięty, by zdawać sobie sprawę, w co się pakuje i z jakim typem rozmówców może mieć do czynienia. Bezpośrednie, ciężkie pytania raczej nie powinny go zaskoczyć.
Ale Bronek swoją drogą, a równie ciekawe rzeczy może nam powiedzieć i drugi prezydent.
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Ja chętnie się go spytam, czemu pozwolił na zmianę ustawy o organizacji imprez masowych tak, że w tym roku będą barierki na PW.
 
 
 
Du-Ray  
Forumowy prawiczek

Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 14
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

Nie będzie żadnych barierek.
 
 
Sal_P  
Rozkręca sie
chliporzyg odwantorniony

Wiek: 31
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 287
Skąd: San Skarżysko
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Du-Ray napisał/a:
Nie będzie żadnych barierek.


Miejmy nadzieje, ale nawet jeśli - to dzięki organizatorom, którzy, jak mi się zdaje, dwoją się i troją, żeby wszystkie te przepisy dotyczące organizacji imprez masowych interpretować najbardziej swobodnie jak się da. I chwała im za to.

Wybaczcie offtop. Owszem, urzędujących polityków miało nie być - ale prezydent jest jednak jeden, reprezentuje wszystkich Polaków i przed wszystkimi odpowiada. Jak dla mnie można uczynić wyjątek.
 
 
 
Szczurek  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

No osobiście uważam, że prezydent (w demokratycznym kraju) nie odpowiada przed nikim, a nie przed wszystkimi.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

To wtedy po co taki prezydent.
 
 
Szczurek  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

Do reprezentowania kraju. To, że reprezentuje ludzi nie znaczy, że odpowiada za to co robi. W małej skali masz to samo w przypadku właściciela sp z o.o.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

Zgoda, że prezydent reprezentuje swój naród, ale jeśli założymy że przed nikim nie odpowiada, to generalnie może robić i mówić co chce.
Właściciel a spółka z o.o. w porównaniu prezydent - naród, to trochę nie tak, bo my nie jesteśmy jego własnością.
 
 
Rysy  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 64
Skąd: ze wsząd
Wysłany: Pią 27 Lip, 2012   

A może właśnie poznamy Bronka jako człowieka a nie jako polityka.
 
 
 
Sal_P  
Rozkręca sie
chliporzyg odwantorniony

Wiek: 31
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 287
Skąd: San Skarżysko
Wysłany: Pią 27 Lip, 2012   

Szczurek napisał/a:
No osobiście uważam, że prezydent (w demokratycznym kraju) nie odpowiada przed nikim, a nie przed wszystkimi.


Wręcz przeciwnie - aby nazwać kraj demokratycznym, każdy urzędujący w nim polityk powinien przed kimś odpowiadać.

W Polsce, o ile się nie mylę, istnieje nawet coś takiego jak obywatelskie wotum nieufności dla prezydenta i premiera. Nie wspomnę już o odpowiedzialności przed opinią publiczną, którą - w dobie internetu - tworzymy wszyscy.

Rysy napisał/a:
A może właśnie poznamy Bronka jako człowieka a nie jako polityka.


Jak mnie znajdziesz na polu to masz u mnie browar za tego posta ;)
 
 
 
Szczurek  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

Cytat:
Właściciel a spółka z o.o. w porównaniu prezydent - naród, to trochę nie tak, bo my nie jesteśmy jego własnością.


O tym możemy pogadać w wiosce. Bo jak dla mnie facet, który ma prawo ostatecznej decyzji (veto) co do tego co zrobię z pieniędzmi pochodzącymi z pracy własnych rąk (podatek) jest moim właścicielem, bo jedynie właściciel ma prawo decydować o tym, co zrobić z przedmiotem (pieniędzmi).

Jest to zbliżone do właściciela niewolnika w cesarstwie rzymskim - właściciel brał od niewolnika 90% tego, co niewolnik zarobił. Pan Komorowski bierze ode mnie 80% (ZUS 32%, dochodowy 19%, VAT 23 %, akcyza - zależy co kupuję, więc 10%. Razem 84%). W zamian za to zapewnione mam opiekę zdrowotną (niewolnik też miał), emeryturę (niewolnik też miał), drogi (były), infrastrukturę (była)....

Ergo nie widzę różnicy. I chętnie z panem Komorowskim o tym porozmawiam. Jeśli ZECHCE o tym rozmawiać.

Cytat:
Wręcz przeciwnie - aby nazwać kraj demokratycznym, każdy urzędujący w nim polityk powinien przed kimś odpowiadać.

Przed większością ludności - czyli de facto przed nikim z imienia i nazwiska.
 
 
Vorathiel  
Lubi pieprzyć


Wiek: 32
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 595
Skąd: Nowa Huta k.Krakowa
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

O, ciekawe i prawdziwe spostrzeżenie Szczurek.
 
 
Szczurek  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

A dziękuję. Mój woodstockowy numer to 791 453 792. Na woodstocku planuję porozmawiać z JAK NAJWIĘKSZĄ ilością ludzi o różnych poglądach politycznych - piszę bowiem książkę o takiej tematyce. Więc jeśli zechcesz - dzwoń, we wtorek jestem na polu. Wieczorem.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012   

Idąc tym tropem, dochodzimy do wniosku że prezydent/właściciel firmy decyduje o tym jak mam wydać swoją pensję.
Zgodzę się że państwo zabiera prawnie lub pośrednio większą część naszych zarobków w celu utrzymania tego kulawego systemu, co można porównać do niewolnictwa w jakimś stopniu.
Ok, Szczurek, to przy okazji pogadamy na miejscu. :))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
firmy odszkodowawcze

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group