Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Transplantacja organów.
Autor Wiadomość
Rastagram  
Lubi pieprzyć
Seksy


Dołączyła: 20 Cze 2014
Posty: 446
Skąd: Jamaica
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

boksu napisał/a:
Na co mam grunt zanieczyszczać i trupi jad wydzielać.
_________________


Mnie to bardziej o robactwo chodzi :D
Tak w temacie spaleń szkoda, że polskie prawo zabrania trzymania prochów bliskich w domach.
 
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

Ja bym nie chciał żeby mój spalony trup w domu na szafce stał :D już niech go lepiej pochowają w ziemii :3
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

W Polsce pobiera się narządy od osób zmarłych, bądź takich u których stwierdzono śmierć mózgu. Wyjątkami są przeszczepy szpiku i nerek. Dawcą nerki może być osoba z rodziny. W Polsce formalnie obowiązuje domniemana zgoda na pobieranie narządów do przeszczepu, choć w praktyce bywa inaczej. To znaczy, że narząd może być pobrany od zmarłego biorcy, który nie wyraził sprzeciwu w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów. Sam jestem zwolennikiem przeszczepów.


Przeszczepy w Polsce koordynuje CENTRUM ORGANIZACYJNO-KOORDYNACYJNE DO SPRAW TRANSPLANTACJI "POLTRANSPLANT". Poniżej garść informacji, artykuły i broszury.
http://www.poltransplant.org.pl/QA.html
http://www.poltransplant.org.pl/publikacje.html
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

marcinin, o to to! napisałeś ładnymi słowami to co ja wybełkotałam nieco wyżej;]
 
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

W końcu wykształcenie zobowiązuje:D PS. Wbrew pozorom motocykliści nie są najczęstszymi dawcami organów. Przeciętny dawca ma 50 lat, jest mężczyzną i umiera wskutek niewydolności krążenia.
 
 
 
DRY CIDER  
Lubi pieprzyć


Wiek: 44
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 300
Skąd: Bristol B-B
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

Ja jestem honorowym dawca krwi,pare kropelek juz mi upuscili i zarejestrowalem sie na szpik(POLTRANSPLANT),ale jak na razie nikt mojego szpiku chyba nie potrzebuje
 
 
benyk33  
Rozkręca sie
ze mná nie wypijesz?


Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 245
Skąd: GU1
Wysłany: Pią 18 Lip, 2014   

_Szajba_ napisał/a:
Raczej wątpię, żeby moje flaki uratowały komuś życie. Nie przy trybie życia jaki prowadzę. W sumie idea słuszna, ale nigdy nie chciało mi się rejestrować czy co to tam się robi.

W UK przy kazdej wymianie prawa jazdy masz taka opcje by byc dawca.
Skoro komus cos sie moze przydac, to czemu nie. Ja na pewno nie bede tego po smierci potzrebowal. A stan moich organow? Niech ocenia na miejscu...
 
 
JolaJola  
Forumowy prawiczek


Wiek: 32
Dołączyła: 07 Lip 2014
Posty: 8
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014   

Sister Midnight napisał/a:

a z innej beczki, może trochę ot, co myślicie o oddawaniu ciała na potrzeby nauki? (w sensie, że będziecie pływać w formalinie i studenci wszelkiego rodzaju kierunków medycznych i temu podobnych będą się na Was uczyli anatomii np?)


Trupia farma czy katedra anatomii też są ciekawymi opcjami na przyszłość :D Gdybym miała pewność, że studenci podchodzą z szacunkiem do takich preparatów (a mam cichutką, naiwną nadzieję, że na medycynie ludzkiej tak jest) to myślę, że jest to warte przemyślenia. Skoro po wykorzystaniu organów reszta też się może przydać, to czemu nie.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014   

A jak ktoś wierzy w reinkarnację to jak to jest z tymi przeszczepami?
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014   

Viking napisał/a:
A jak ktoś wierzy w reinkarnację to jak to jest z tymi przeszczepami?

To wtedy będziesz komarem bez serca :D
 
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pon 28 Lip, 2014   

No to ja chyba podziękuję, miałbym być komarem bez organu tłoczącego pozytywną energię we wszelakie kończyny, oj nie ! <z jezorem>
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 28 Lip, 2014   

Viking napisał/a:
A jak ktoś wierzy w reinkarnację to jak to jest z tymi przeszczepami?


Reinkarnuje się dusza, energia, elektromagnetyka itd, jakkolwiek by to nazwać, nie materia. Także nie ma się czego obawiać. Wiem, że to żartem pisane, ale dział to "poważniej" i ktoś naprawdę mógłby się przez to wystraszyć transplantologii, ludzie mnie juz niczym nie zdziwią :D Materia to materia, a wszelkie siły i prawa fizyczne itd to drugie.

Poza tym wszystkie komary i tak są bez serca, jak już żłopią tę krew to mogłyby chociaż robic tak by nie swędziało. Bezduszne istoty.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Wto 29 Lip, 2014   

Radosław Lubor napisał/a:
Viking napisał/a:
A jak ktoś wierzy w reinkarnację to jak to jest z tymi przeszczepami?


Reinkarnuje się dusza, energia, elektromagnetyka itd, jakkolwiek by to nazwać, nie materia. Także nie ma się czego obawiać. Wiem, że to żartem pisane, ale dział to "poważniej" i ktoś naprawdę mógłby się przez to wystraszyć transplantologii, ludzie mnie juz niczym nie zdziwią :D Materia to materia, a wszelkie siły i prawa fizyczne itd to drugie.

Poza tym wszystkie komary i tak są bez serca, jak już żłopią tę krew to mogłyby chociaż robic tak by nie swędziało. Bezduszne istoty.

Faktycznie,zapomniałem o tym że ciało, materia jest tylko nośnikiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime