Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Tabletki antykoncepcyjne
Autor Wiadomość
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Bardzo zaciekawił mnie temat dotyczący tabletek antykoncepcyjnych. Zwykle opinie o bezpłodności po nich słyszałam tylko od "katolików-fanatyków", nigdy jednak nie potrafili udowodnić swojego zdania w żaden sposób. Sama studiuję Farmację i badając mechanizmy tych leków chyba nie znalazłabym w nich nic szkodliwego w tej materii (w końcu mają też swoje efekty uboczne). Z resztą co to za biznes dla firm farmaceutycznych? Bezpłodność = brak powrotu do ich tablet i brak nowego potencjalnego pacjenta.
W większość zgadzam się z kolegą Felas. Potrzebuję dowodów, żeby w coś uwierzyć, taki ze mnie mały badacz ;)
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

kizia napisał/a:
Bardzo zaciekawił mnie temat dotyczący tabletek antykoncepcyjnych. Zwykle opinie o bezpłodności po nich słyszałam tylko od "katolików-fanatyków", nigdy jednak nie potrafili udowodnić swojego zdania w żaden sposób. Sama studiuję Farmację i badając mechanizmy tych leków chyba nie znalazłabym w nich nic szkodliwego w tej materii (w końcu mają też swoje efekty uboczne). Z resztą co to za biznes dla firm farmaceutycznych? Bezpłodność = brak powrotu do ich tablet i brak nowego potencjalnego pacjenta.
W większość zgadzam się z kolegą Felas. Potrzebuję dowodów, żeby w coś uwierzyć, taki ze mnie mały badacz ;)


http://www.dailymail.co.u...-fertility.html

Ale założę, się, że znów ktoś uzna, że to że ktoś powołuje sie na badania, a ich nie umieszcza w artykule w całości wraz z metodyką, oznacza, że artykuł jest nic nie warty...

Pozdr
 
 
 
Felas  
Coś już napisał

Wiek: 53
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Berlin
Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

Ktoś uzna. Szkoda, ze dla ciebie te kryteria są takie błahe. No i Daily Mail to tabloid typu Fakt. Wolałbym źródło w rodzaju Science albo Nature.
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

Felas napisał/a:
Wolałbym źródło w rodzaju Science albo Nature.

Też bym wolał.
Generalnie sens tego jest taki, że albo nie ma dostępu do źródeł takich badań bo po prostu takich badań nie ma, albo dostęp do nich jest celowo utrudniony.
Ja nie wykluczam żadnej z tych możliwości, jednak na podstawie szczątkowych informacji wolę wierzyć w te doniesienia a Ty nie.
Jeden z nas jest zmanipulowany :D

Pozdrawiam
 
 
 
Felas  
Coś już napisał

Wiek: 53
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Berlin
Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

Tak, tak. Wyniki są ukrywane, nie ma ich nigdzie, badań się nie robi, a leki szkodzą zamiast pomagać. To trzeźwe podejście.
 
 
ull  
Coś już napisał
Szalona Kapeluszniczka


Wiek: 37
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 81
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012   

jestem świadoma, że zaprezentuję pogląd mało popularny, ale niewiele w życiu tak by mnie ucieszyło, jak bezpłodność... dlatego średnio mnie martwi, że potencjalnie tabsy mogą mnie pozbawić możliwości zaposiąścia potomka.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012   

Felas napisał/a:
Tak, tak. Wyniki są ukrywane, nie ma ich nigdzie, badań się nie robi, a leki szkodzą zamiast pomagać. To trzeźwe podejście.

To poprosimy o wyniki na poparcie swej tezy.
Tak, koncerny farmaceutyczne robią wszystko, aby każdy był zdrowy i szczęśliwy, to jest dopiero trzeźwe podejście.
 
 
Felas  
Coś już napisał

Wiek: 53
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Berlin
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012   

Ja mam przedstawiać jakieś dowody? Nie rozśmieszaj mnie. Skoro bawisz się w kwestionowanie nauki to w twojej gestii jest przedstawienie dowodów obalających. Wyniki badań dotyczących leków masz dostępne wystarczy poszukać.

Czy ty w ogóle zdajesz sobie sprawę jak wygląda przebieg badań naukowych? Bo na mój gust to się naoglądałeś filmów SF i widzisz ludzi w kitlach stojacych na kotłującymi się probówkami zanoszących się groźnym śmiechem a'la dr Frankestein, a o całym ciągu badawczo-recenzyjnym nie masz pojęcia.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012   

Tak,tak, wyniki badań naukowych, nie pozostaje nic innego jak tylko w nie wierzyć, choć ich nie kwestionuję bo przecież zwykły zjadacz chleba nie ma możliwości ich przeprowadzenia, a tym samym potwierdzenia wyników.
 
 
Felas  
Coś już napisał

Wiek: 53
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Berlin
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012   

To właśnie nazywamy paranoją.
 
 
PianA  
Moderator
chlap chlap


Wiek: 40
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 666
Skąd: gliwice
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012   

Felas napisał/a:
To właśnie nazywamy paranoją.


Prawda. Przyłączam się

ps pozdrawiam zwolenników spiskowych teorii. Życzę wam abyście się nie nabawili wrzodów.
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012   

...jak lubią - to niech tak myślą...
 
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012   

PianA napisał/a:
. Życzę wam abyście się nie nabawili wrzodów.

Po hormonalnych tabsach wszystko jest możliwe. <z jezorem>
 
 
gabriel  
Coś już napisał
ale nie warto czytać

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 01 Sie, 2012   

Zwsze można sobie zrobić znieczulenie od szyi w górę i uciąć głowę. Nie powinno boleć, chociaż do końca nie wiem, bo badań nie przeprowadzałem.
 
 
Ivan  
Coś już napisał
HOPEfan.tv


Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 68
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 22 Gru, 2012   

ull napisał/a:
jestem świadoma, że zaprezentuję pogląd mało popularny, ale niewiele w życiu tak by mnie ucieszyło, jak bezpłodność... dlatego średnio mnie martwi, że potencjalnie tabsy mogą mnie pozbawić możliwości zaposiąścia potomka.


Jak by Ci to powiedzieć, bo braniu hormonalnych środków anty - jest duża szansa na ciążę mnogą, miałem ostatatnio pod ręką takie badania, bo robiłem analizę na potrzeby znajomej, jak uda mi się to cały artykuł jestem skłonny tu dać.

Ale około 30% kobiet biorących po odstawieniu zachodzi w ciąże mnogą.

A przypadki bezpłodności to koło 1 do 2 % .
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pon 24 Gru, 2012   

Tak to jest z ingerencją w hormony.
 
 
LethalCombinati  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 11
Skąd: Kwidzyn/Katowice
Wysłany: Nie 10 Lut, 2013   

Nigdy nie używałam tabletek anty.Przykładem jest moja niedoszła szwagierka.Brała anty i ok.Tych tabletek jest tylko mały minus.Jeśli zaplanujesz musisz pół roku wcześniej je odstawić. Ex szwagierka odstawiła je na 2miesiące.Zaszła w ciążę i urodziła synka z zespołem downa.Rozmawiałam z swoim ginekologiem po urodzeniu swojej córki.Zapytałam o tabletki to powiedział właśnie o tym,że musiałabym odstawić je na pół by dziecko zdrowe było. Osobiście kobietom po ciąży polecam spiralę.Płacisz 300 zł ale masz zabezpieczenie na 5lat. Lekarz mi mówił,że daje to ok 94%pewności.Są przypadki,że i przy spirali kobieta zaciąży,ale to już może być spowodowane tym,że się "przesuneła".Ja mam to już 3 lata i nie narzekam <z jezorem>
 
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   

Zespół Downa od tabletek? Dupa tam. Należy planować jakiś czas po odstawieniu żeby gospodarka hormonalna się ustabilizowała i można było się wstrzelić w moment owulacji.
 
 
LethalCombinati  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 11
Skąd: Kwidzyn/Katowice
Wysłany: Śro 13 Lut, 2013   

kizia napisał/a:
Zespół Downa od tabletek? Dupa tam. Należy planować jakiś czas po odstawieniu żeby gospodarka hormonalna się ustabilizowała i można było się wstrzelić w moment owulacji.


Ja napisałam co wiem.
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 13 Lut, 2013   

..jako facet powiem,że gumka to ostateczność-nie lubię...wolę tabletki u partnerki, spiralę, lub byle by była tańsza wazektomię u facetów...
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

Udun napisał/a:
wazektomię u facetów...


a to w ogóle legalne jest w naszym chorym kraju?
bo jeśli tak, to całkiem najlepsze rozwiązanie (przynajmniej ja z moim facetem mamy takie zdanie)
tabletki to loteria. jest wiele skutków ubocznych, może niekoniecznie łączyłabym zespół downa z nimi, bardziej mi się wydaje, że to zwyczajnie zależy od przekazanych genów. sama brałam przez dłuższy czas tabletki, ale wiem już, że do nich nie wrócę, chyba że będzie taki przymus
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime