Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Soczewki na woodstocku
Autor Wiadomość
Alias83  
Coś już napisał
Rasta-punko-oj


Wiek: 40
Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 53
Skąd: WrocLove
Wysłany: Wto 10 Lip, 2012   

http://www.twojesoczewki....e-wkrecamy.html

Ja się zastanawiam na tą promocją. Będę miał zapas na kilka innych imprez też. <haha>

[ Dodano: Wto 10 Lip, 2012 ]
A tak po cichu, to wam powiem, że jak się ładnie uśmiechnąłem do pani w sklepie z soczewkami, to 2-3 pary można na testy załatwić.
 
 
 
Magda95  
Forumowy prawiczek


Wiek: 28
Dołączyła: 05 Maj 2012
Posty: 12
Skąd: żary
Wysłany: Wto 10 Lip, 2012   

Szczurek napisał/a:
A ja śmigam w pinglach, mam -7 na obu oczach. Wchodząc w pogo po prostu pingle lądują w futerale (porządny plastikowy) i w kieszeni.


Więc pogując jesteś praktycznie ślepy? No nieźle ;D Ja noszę soczewki miesięczne i nie miałam z nimi najmniejszych problemów na woodstocku, od czasu do czasu przemywałam tylko oczy płynem do soczewek.

Do choom7 z soczewkami jest tak jak z okularami kupujesz dostosowane do swojej wady, chyba że masz +/- powyżej 10 to możesz mieć problem z nabyciem takowych.
 
 
Szczurek  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 10 Lip, 2012   

W pogo nie muszę widzieć tylko łokciami dobrze machać.
 
 
Borsuk  
Coś już napisał


Wiek: 31
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 55
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

Noszę soczewki już prawie 3 lata i nie wyobrażam sobie teraz nosić okulary. Ja używam 2tygodniowych z możliwością noszenia do miesiąca. Więc miesiąc na luzie można nosić (ja i tak jeszcze dłużej trzymam). Czasem po imprezach zapominałem zdjąć i też luz ;-)
Pomocnicze przedmioty: latarka, lusterko i chusteczki nawilżające ;-)
Rzeczywiście dobra opcja z jednodniowymi na taki festiwal, czy takie, które się zdejmuje raz na miesiąc ;-)
Pozdro ;-)
 
 
 
xxl  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 93
Skąd: Żary/Wro
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

Ten temat skłonił mnie do przemyśleń i również sprawiłam sobie soczewki z okazji PW - miesięczne całodobowe, żeby zminimalizować problemy. Nosiłam kiedyś soczewki przez dwa lata i nadal mam problemy z ich zakładaniem... Ale zdecydowanie nie chcę znowu jechać na Woodstock w okularach. Nowe soczewki sprawują się jednak dobrze i jestem lżejsza o kamień z serca :)
Na wszelki wypadek zabieram kilka malutkich, jednorazowych buteleczek płynu fizjologicznego do przemywania oczu w razie nadmiernego wysychania/zabrudzenia - kosztują grosze w aptece, polecam.
 
 
maju  
Rozkręca sie

Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 214
Skąd: Pyskowice
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

a jak ja byłem u okulisty to powiedzieli mi że przy mojej wadzie wzroku soczewki wyjdą ok 240zł <szok> więc postanowiłem sobie wyrobić najtańsze okulary jakie było można
 
 
CzekoLady  
Forumowy prawiczek


Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 25
Skąd: z brzucha mamusi
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

Ja nie miałam żadnych problemów. Na noc ściągałam, przemywałam płynem do soczewek i pakowałam do pudełeczka. Do tego do plecaka należy zabrać mokre chusteczki dla bejbuszków i sztuczne łzy albo sól fizjologiczną, żeby w razie czego (kurzu, pieczenia, wrażenia suchych oczu) zakroplić i bawić się dalej ;)) Kolega w zeszłym roku ze swoimi okularami się pożegnał...
 
 
zakręcona  
Forumowy prawiczek
Zajmuję miejsce siedzące!

Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

Zabieram jednodniowe, nosze cały dzień, śpię w nich, budzę się i po prysznicu zdejmuje stare i zakładam nowe i znowu 24h ;) Wiem, że nie powinno się spać, ale rano nie mam problemu z otwarciem oczu więc nie muszę się spieszyć pod prysznic ;) Dobrze radzicie z tą solą, normalnie się ją wpuszcza do oka jak krople? i soczewka wtedy na oku może być?
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

Ja mam wadę -1,5/-2 (astygmatyzm), w porównaniu do niektórych mała:D ale jednak utrudnia nieraz życie, mimo to postanowiłem na woodstock nic nie zabierać na oczy, poza tanimi okularami ppslonecznymi
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

Ja kilka dni temu kupiłem sobie soczewki. Z zakładaniem jest masakra (5 minut czasu mi schodzi)... Ale będzie dobrze:D
 
 
 
dydaa  
Rozkręca sie
:D


Wiek: 32
Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

zakręcona napisał/a:
Dobrze radzicie z tą solą, normalnie się ją wpuszcza do oka jak krople? i soczewka wtedy na oku może być?

właśnie, podpinam się do pytania ;p
 
 
 
zakręcona  
Forumowy prawiczek
Zajmuję miejsce siedzące!

Dołączyła: 27 Lip 2012
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

boksu napisał/a:
Ja mam wadę -1,5/-2 (astygmatyzm), w porównaniu do niektórych mała:D ale jednak utrudnia nieraz życie, mimo to postanowiłem na woodstock nic nie zabierać na oczy, poza tanimi okularami ppslonecznymi


Jak miałam Twoją wadę to niewyobrażałam soebie wyjśc nigdzie bez niczego na oczach :o przeciez to nic nie widać.. zlewa się...
teraz mam -1,75/-2,25 też astygmatyzm, bez soczewek ani rusz.
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

Ja sobie jakoś daję radę, może dlatego że okropnie długo łaziłem bez okularów/soczewek i mózgownica jest przyzwyczajona do słabej jakości obrazu ;P
 
 
Jasiu  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 14
Skąd: MMz
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

To ja z moją wadą -0.5 w obydwu trochę się wstydzę wśród was... :D A też specjalnie sobie kupiłem na wooda soczewki, jednodniowe, przed woodem już teraz 4 razy je zakładałem i zdejmowałem i już jako tako wprawę złapałem. Jak nie dam rady na polu to bede latał bez :D
 
 
choom7  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Śrem
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

praktykował ktoś soczewki w błocie?:D
 
 
 
ull  
Coś już napisał
Szalona Kapeluszniczka


Wiek: 37
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 81
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012   

maju napisał/a:
a jak ja byłem u okulisty to powiedzieli mi że przy mojej wadzie wzroku soczewki wyjdą ok 240zł

jaką masz wadę i u jakiego okulisty byłeś? ja pamiętam, że jak zaczynałam nosić, to Vision Express odciążył mnie o 200zł za 30 par jednodniówek. teraz płacę ok. 50 zł za parę miesięcznych night&day.

marcinin napisał/a:
Ja kilka dni temu kupiłem sobie soczewki. Z zakładaniem jest masakra (5 minut czasu mi schodzi)...

kwestia wprawy. na początku też tak miałam :)

dydaa napisał/a:

zakręcona napisał/a:
Dobrze radzicie z tą solą, normalnie się ją wpuszcza do oka jak krople? i soczewka wtedy na oku może być?

właśnie, podpinam się do pytania ;p

normalnie się wkrapla, jak krople do oczu. soczewka może być, bo sól fizjologiczna, to prawie, jak łzy i nie zawiera niczego, co mogłoby zniszczyć soczewkę. zero problemów i przyjemne uczucie wilgoci :D
 
 
maju  
Rozkręca sie

Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 214
Skąd: Pyskowice
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012   

ull napisał/a:
maju napisał/a:
a jak ja byłem u okulisty to powiedzieli mi że przy mojej wadzie wzroku soczewki wyjdą ok 240zł

jaką masz wadę i u jakiego okulisty byłeś? ja pamiętam, że jak zaczynałam nosić, to Vision Express odciążył mnie o 200zł za 30 par jednodniówek. teraz płacę ok. 50 zł za parę miesięcznych night&day.

mam bardzo duże cylindry przez co muszę mieć soczewki robione specjalnie pod moją wadę, byłem w Vision Express oraz 2 innych okulistów w moim miasteczku, w każdym mi to samo powiedzieli
 
 
ull  
Coś już napisał
Szalona Kapeluszniczka


Wiek: 37
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 81
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012   

no przy cylindrach, to rozumiem... i nie zazdroszczę.
 
 
Agatha9393  
Forumowy prawiczek


Wiek: 30
Dołączyła: 09 Cze 2012
Posty: 5
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob 19 Sty, 2013   

Ja mam wadę -2,25 i okulary nosiłam tylko do tv, komputera no i w szkole do tablicy, nie znosiłam ich nosić, naprawdę. No i na wooda 2011 je zabrałam tylko, że jak widziałam zamazaną scenę (a był to mój pierwszy Przystanek) to wróciłam się po nie do namiotu i już w nich chodziłam prawie cały czas, bo żal mi było tych widoków niesamowitych ;))
Ale przed woodstockiem 2012 stwierdziłam - nie, nie będę się męczyć w okularach, skoro się w nich źle czuję, w dodatku trochę ciężko szaleć w okularami na nosie. No i zdecydowałam się na soczewki, ale to był ładny hardcore, bo byłam u okulisty założyć soczewki w czwartek, czyli hmmm pięć dni przed wyjazdem do Kostrzyna :D Masakra, sama pierwszy raz zakładałam je półtorej godziny, więc nie wyobrażałam sobie robić tego na woodstocku.
Ale po kilku dniach się oswoiłam, szło mi coraz lepiej i mogę powiedzieć, że soczewki na woodstocku to super sprawa :))
Czytałam też ten temat przed wyjazdem i bałam się jak pisaliście o kurzu i tak dalej, ale szczerze mówiąc nie odczułam tego w ogóle. Aha no i wszyscy się dziwili jak ja w tym brudzie i błocie będę je ściągać i zakładać... Normalnie eleganckie warunku w namiocie, latarka, lusterko, czyste ręce i da się :) A i przespać się w nich dwie noce nie zaszkodzi (po pijaku trochę ciężko ściągać, więc już lepiej to olać <haha> )
Także polecam jak najbardziej ;))
 
 
 
LisicaMei  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 12
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: Wto 05 Lut, 2013   

Ja też jestem ślepa...i ubrałam okulary ... będąc pod stałam sceną w tamtym roku na Sabatonie myślałam że całe nie wrócą xDD
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 05 Lut, 2013   

Co do okularów, to najlepiej zabrać taki twardy, zamykany futerał i mieć dobrze zapinaną kieszeń, i na samym koncercie do futerału i kieszeni i powinny przeżyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group