Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Soczewki na woodstocku
Autor Wiadomość
kuba32  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 5
Skąd: B-B
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012   Soczewki na woodstocku

Witam, jest może na sali osoba która może podzielić się doświadczeniami ze swymi szkłami kontaktowymi na woodstocku? Nie było problemów z oczami? Często były wymieniane? Ogólnie warto zabrać w zastępstwie okularów? Czy może tylko na koncerty ubierać?

Pozdrawiam
 
 
shrew  
Coś już napisał

Wiek: 33
Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 71
Skąd: Bn
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012   

Soczewki są praktyczniejsze, osobiści jestem ślepa jak kret i gdybym miała okulary przy sobie to zapewne ostatecznie zostałyby na Kostrzyńskim polu... to chyba raczej zależy od Twoich przyzwyczajeń. Po prostu nie wyobrażam sobie że śmigam po PW w okularach xD Różnica praktycznie żadna, aczkolwiek na koncertach soczewki są praktyczniejsze, w tłumie szybko możesz stracić okulary, chociażby przez nieuwagę, różne przypadki chodzą po ludziach.
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012   

Ja zawsze śmigam w soczewkach. Wieczorem wystarczy przełożyć do pudełeczka (w przypadku zapiaszczonych łap przydadzą się nawilżane chusteczki np. dla dzieci) i rano założyć. Nie miałam z tym żadnego problemu :P Chociaż pewnie najwygodniej byłoby zainwestować w "jednodniówki". Wtedy nie ma problemu ze zdejmowaniem szkieł po ciemku.
 
 
Cru  
Lubi pieprzyć
Asia


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Kwi 2010
Posty: 356
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012   

Ja myję ręce solą fizjologiczną. Soczewki zakładam na cały dzień, ale w zamkniętym namiocie. Wieczorem czyszczę dokładnie płynem i chowam do pudełeczka;p
Byłam na pierwszym i drugim Woodstocku w okularach i zawsze ściągałam je na koncerty. Ale jestem ślepa jak kret, więc niewiele widziałam, a pod sceną wszystko było rozmazane. Na trzecim Przystanku już pomyślałam i śmigałam w soczewkach;p
Okularów nie brałam.
 
 
leith  
Coś już napisał
destrojer!


Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 73
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012   

A pyły, kurze i piachy tak wszędobylskie na Woodstocku nie są problemem? Nie nabawiliście się w ten sposób jakiejś infekcji oczu? Jestem soczewkowym laikiem, ale moja ślepota postępuje, także liczę na Wasze rady. Dotychczas na Wooda jeździłam po prostu bez okularów (istotna przeszkoda na ASP czy przy poznawaniu ludzi z daleka).
 
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012   

Pył i brud nigdy mi nie przeszkadzał ;) Nawet nie płaczę przy krojeniu cebuli dzięki soczewkom ;) Więc nie widzę problemu.
 
 
leith  
Coś już napisał
destrojer!


Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 73
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012   

Mhm, raz dałam koledze okulary na przechowanie na koncercie, zobaczyłam je potem w kilku częściach <haha> Więc chyba tym razem serio spróbuję z soczewkami, bo nie chcę być ani stratna, ani ślepa.
 
 
 
Szczurek  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012   

A ja śmigam w pinglach, mam -7 na obu oczach. Wchodząc w pogo po prostu pingle lądują w futerale (porządny plastikowy) i w kieszeni.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012   

Też mam okulary do tv, czytania, ale na PW nie biorę, daję radę bez nich, a też jest obawa że się zniszczą czy zgubię.
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon 02 Lip, 2012   

to jest temat o soczewkach nie o okularach!
 
 
 
wielebny  
Forumowy prawiczek

Wiek: 33
Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 39
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Wto 03 Lip, 2012   

Ja ze soczewkami nie miałem problemu , najlepiej kupic wilgotne chusteczki do wytarcia łap :P Co do brudu czy kurzu brak reakcjii ze strony oczu ;)
Jedyny minus soczewek jest taki , że po pijaku mozna zpaomniec zdjac na noc ( zdarzyło mi sie raz) :P
 
 
 
ull  
Coś już napisał
Szalona Kapeluszniczka


Wiek: 37
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 81
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 03 Lip, 2012   

ja mam miesięcznie niezdejmowane (zakładam 1 ściągam 30 i heja), więc z nimi nie ma żadnego problemu. można sobie od czasu do czasu tylko przemyć oczy solą fizjologiczną. kiedyś używałam tych zdejmowanych na noc i pamiętam, że cuda trza było robić, żeby po ciemku przy latarce jedynie brudnymi łapami je zdjąć, a rano podobnie założyć i żeby jeszcze piach w oczy nie uwierał. jednodniówki niby dobre, ale też je trzeba ręcami założyć. a moje night&day śmigają, że aż miło. to tak, jakbym nie miała wady wzroku, bo nie muszę się przejmować ;)
 
 
Cru  
Lubi pieprzyć
Asia


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Kwi 2010
Posty: 356
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 03 Lip, 2012   

No najlepiej kupić sobie krople do oczu, które można nakładać na soczewki i/lub sól fizjologiczną. W ciągu dnia jak się dużo kurzy to sobie 'podlać oczy' ;p W sumie mamy łzy, które też czyszczą i nawilżają oczy.

Jeśli chodzi o zakładanie i ściąganie. Nie ma problemu po wieczornej 'kąpieli' w kranie umyć ręce i od razu zdjąć soczewki i do pudełeczka;P
Ja mam soczewki od listopada 2010 roku i wada mi się nie pogorszyła, a mam minusy. Nawet Woodstock nie przeszkodził, a zawsze jest jakiś tam komfort na koncercie.

A po ciemku da się zdjąć i da się założyć :))
 
 
Alias83  
Coś już napisał
Rasta-punko-oj


Wiek: 40
Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 53
Skąd: WrocLove
Wysłany: Wto 10 Lip, 2012   

Ja normalnie noszę miesięczne, ale na wooda sprawię sobie jednodniówki, nie ma problemu zgubienia czy zasyfienia.
 
 
 
choom7  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Śrem
Wysłany: Wto 10 Lip, 2012   

ja nosze okulary, rok temu pojechałam z nimi na wooda, pod sceną musiałam je zdejmowac i chować, więc czułam sie jak kret :D w tym roku myslę o soczewkach,
mam pytanie skoro nosicie soczewki, pewnie wiecie, w jakiej cenie są soczewki jednodniowe, i czy cena zależy od wady wzroku? jak w ogóle jest z tą wadą wzroku, soczewki są jakoś podzielone na większe wady i mniejsze?
 
 
 
Alias83  
Coś już napisał
Rasta-punko-oj


Wiek: 40
Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 53
Skąd: WrocLove
Wysłany: Wto 10 Lip, 2012   

http://www.twojesoczewki....e-wkrecamy.html

Ja się zastanawiam na tą promocją. Będę miał zapas na kilka innych imprez też. <haha>

[ Dodano: Wto 10 Lip, 2012 ]
A tak po cichu, to wam powiem, że jak się ładnie uśmiechnąłem do pani w sklepie z soczewkami, to 2-3 pary można na testy załatwić.
 
 
 
Magda95  
Forumowy prawiczek


Wiek: 28
Dołączyła: 05 Maj 2012
Posty: 12
Skąd: żary
Wysłany: Wto 10 Lip, 2012   

Szczurek napisał/a:
A ja śmigam w pinglach, mam -7 na obu oczach. Wchodząc w pogo po prostu pingle lądują w futerale (porządny plastikowy) i w kieszeni.


Więc pogując jesteś praktycznie ślepy? No nieźle ;D Ja noszę soczewki miesięczne i nie miałam z nimi najmniejszych problemów na woodstocku, od czasu do czasu przemywałam tylko oczy płynem do soczewek.

Do choom7 z soczewkami jest tak jak z okularami kupujesz dostosowane do swojej wady, chyba że masz +/- powyżej 10 to możesz mieć problem z nabyciem takowych.
 
 
Szczurek  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 10 Lip, 2012   

W pogo nie muszę widzieć tylko łokciami dobrze machać.
 
 
Borsuk  
Coś już napisał


Wiek: 31
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 55
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

Noszę soczewki już prawie 3 lata i nie wyobrażam sobie teraz nosić okulary. Ja używam 2tygodniowych z możliwością noszenia do miesiąca. Więc miesiąc na luzie można nosić (ja i tak jeszcze dłużej trzymam). Czasem po imprezach zapominałem zdjąć i też luz ;-)
Pomocnicze przedmioty: latarka, lusterko i chusteczki nawilżające ;-)
Rzeczywiście dobra opcja z jednodniowymi na taki festiwal, czy takie, które się zdejmuje raz na miesiąc ;-)
Pozdro ;-)
 
 
 
xxl  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 93
Skąd: Żary/Wro
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

Ten temat skłonił mnie do przemyśleń i również sprawiłam sobie soczewki z okazji PW - miesięczne całodobowe, żeby zminimalizować problemy. Nosiłam kiedyś soczewki przez dwa lata i nadal mam problemy z ich zakładaniem... Ale zdecydowanie nie chcę znowu jechać na Woodstock w okularach. Nowe soczewki sprawują się jednak dobrze i jestem lżejsza o kamień z serca :)
Na wszelki wypadek zabieram kilka malutkich, jednorazowych buteleczek płynu fizjologicznego do przemywania oczu w razie nadmiernego wysychania/zabrudzenia - kosztują grosze w aptece, polecam.
 
 
maju  
Rozkręca sie

Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 214
Skąd: Pyskowice
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

a jak ja byłem u okulisty to powiedzieli mi że przy mojej wadzie wzroku soczewki wyjdą ok 240zł <szok> więc postanowiłem sobie wyrobić najtańsze okulary jakie było można
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
www.cargotransport.com.pl/transport-wlochy/

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga