Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Albumy metalowe godne polecenia
Autor Wiadomość
argasek  
Coś już napisał
argasek


Wiek: 42
Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 96
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   Albumy metalowe godne polecenia

Yo yo,

Ponieważ wypadłem trochę z obiegu, jeśli chodzi o metalową muzykę, z chęcią posłuchałbym czegoś dobrego. Jakie klimaty mnie interesują? Generalnie, te bardziej ambitne ;). Tak więc wszelkiego rodzaju nudy utrzymane w jednym klimacie (nieistotne, czy trash, death, black, doom czy cokolwiek) odpadają. Interesuje mnie progressive, cross-over z innymi gatunkami - chciałbym, aby zmierzało to w kierunku math-rocka, industrialu, jazzu bądź fusion, elektroniki, etc. - symfoniczne i wirtuozerskie wygibasy mnie średnio rajcują (chyba, że będzie to jakaś prawdziwa perełka, jak jeden z albumów wymienionych poniżej).

tl;dr: jeśli Twoja kapela leci gdzieś w radiu, to z dużym prawdopodobieństwem mnie nie interesuje ;)

Może dla ułatwienia wrzucę trochę przykładowych artystów/albumów/utworów, które mi się podobają:

  • Ephel Duath - The Painter's Palette
  • Lux Occulta - The Mother and The Enemy (rety, ależ bym poszedł na ich koncert, gdyby jeszcze grali...)
  • Farmakon - Loosely of amoebas
  • Ku Klux Klowns - Black Engine
  • Canvas Solaris - Cortical Tectonics
  • Blindead - Affliction XXIX II MXMVI
  • Opeth - właściwie prawie cała dyskografia (ale choćby - Watershed)
  • Diablo Swing Orchestra - The Butcher's Ballroom
  • Waltari & Avanti - Yeah! Yeah! Die! Die! (wspomniana perełka, trzeba niestety przesłuchać cały album)
  • 1980 - 1980 (tak, to nazwa kapeli i tytuł albumu, powodzenia w znalezieniu tego w Google <haha> )
  • Moonspell - The Antidote (mam wielką słabość do tej kapeli)
  • Naked City - Naked City (to nie metal, ale dokładnie ten klimat, którego porządam ;)) )

Niedawno gucioprawda89 w wątek "Czego w tej chwili słuchasz" wrzucił kawałek z albumu "Eremita" Ihsahn - niechcący trafiając w mój gust.

Nie spodziewam się za dużo odpowiedzi, ale może znajdzie się tu jakaś wybredna marudna podobna do mnie ;)
 
 
gucioprawda89  
Lubi pieprzyć
biotechnolog

Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 366
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

Posłuchaj ostatniej płyty Obscure Sphinx. Jeśli Blindead Ci podpasuje, to oni są IMO klasę lepsi.

BTW, oni lecą w radiu. Antyradio się liczy? :D
 
 
 
argasek  
Coś już napisał
argasek


Wiek: 42
Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 96
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

gucioprawda89 napisał/a:
Posłuchaj ostatniej płyty Obscure Sphinx. Jeśli Blindead Ci podpasuje, to oni są IMO klasę lepsi.

BTW, oni lecą w radiu. Antyradio się liczy? :D


Nie cierpię Antyradia :D, przynajmniej tego w kształcie jaki miało kilka lat temu (a z doświadczenia wiem, że polskie rozgłośnie radiowe przeważnie staczają się po równi pochyłej. Chlubnym wyjątkiem było Jazz Radio (ale umarło, zbyt ambitną muzykę puszczali, aby się sprzedawały spoty reklamowe) i Radiofonia (która zeszła do Internetów, chlip)). No - nie offtopując - album oczywiście przesłucham. Dzięki za rekomendację :)
 
 
gucioprawda89  
Lubi pieprzyć
biotechnolog

Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 366
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

Nie wiem jakie było kilka lat temu (słucham od 3 lat gdzieś), ale i tak słucham na wyrywki. Makaka, bo mówi o ambitnych rzeczach, Rzeźni, bo czasem fajnie perełki lecą i WPR, bo kumpel prowadzi :P

Dalej, co do ambitności.
Nie wiem, jak u Ciebie z polskim graniem (ale Obscure są z Polski), to dorzucę jeszcze Votum z ostatnią płytą.
I widzę że też jesteś fanem DSO ;) Baaardzo to lubię, bo niewiele osób chyba ich zna w Polsce.
Z nowszych rzeczy, w kierunku math i djentu. Tesseract, Animals as Leaders, Vildhjarta, Mnemic, Nemertines (djent z domieszką elektroniki) no i Meshuggah. Ale tego chyba nie muszę rekomendować :P
 
 
 
argasek  
Coś już napisał
argasek


Wiek: 42
Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 96
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

gucioprawda89 napisał/a:
Nie wiem jakie było kilka lat temu (słucham od 3 lat gdzieś), ale i tak słucham na wyrywki. Makaka, bo mówi o ambitnych rzeczach, Rzeźni, bo czasem fajnie perełki lecą i WPR, bo kumpel prowadzi :P

Dalej, co do ambitności.
Nie wiem, jak u Ciebie z polskim graniem (ale Obscure są z Polski), to dorzucę jeszcze Votum z ostatnią płytą.
I widzę że też jesteś fanem DSO ;) Baaardzo to lubię, bo niewiele osób chyba ich zna w Polsce.
Z nowszych rzeczy, w kierunku math i djentu. Tesseract, Animals as Leaders, Vildhjarta, Mnemic, Nemertines (djent z domieszką elektroniki) no i Meshuggah. Ale tego chyba nie muszę rekomendować :P


O dziwo, ze wspomnianych kapel znam tylko Meshuggah, ale ja starej daty jestem, więc to wszystko tłumaczy :D
 
 
gucioprawda89  
Lubi pieprzyć
biotechnolog

Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 366
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

Jak wykopię coś ambitnego z dysku na laptopie, to zostawię notkę. Mam tylko jakieś cicra 1500 dyskografii. I to muzyki wszelakiej.
 
 
 
argasek  
Coś już napisał
argasek


Wiek: 42
Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 96
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

Właśnie obsłuchuję Obscure Sphinx. Zacne. Coś czuję, że się dogadamy :D

U mnie skromniej, jakieś 450, resztę uzpełniam Spotifajem, Bandcampem, Soundcloudem i różnymi pokątnymi serwisami. Chociaż przewaga klimatów u mnie to bardzo szeroko pojęta elektronika / jazz / trip-hop / fusion / chujwico :)

To co, browarek na Woodstocku? :D
 
 
gucioprawda89  
Lubi pieprzyć
biotechnolog

Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 366
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

Zapraszam do wikingów. Tym bardziej, że to mój ostatni browarek jako kawaler ;)
Mam podobne gusta muzyczne. W sumie określam je bardziej jako "słucham muzyki, nie gatunków" bo i ambitny pop lubię.

Pierwszy album Obscure Sphinx też trzyma poziom, ale zupełnie inny. Mniej progresji, więcej brudu i ciężaru.
 
 
 
argasek  
Coś już napisał
argasek


Wiek: 42
Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 96
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

gucioprawda89 napisał/a:
Zapraszam do wikingów. Tym bardziej, że to mój ostatni browarek jako kawaler ;)


Chłopie, na co Ci ten ślub. Kredyt hipoteczny Cię ciśnie, czy jak? :D No, ale żarty na bok - jak już pisałem, postaram się dotrzeć do wioski, być może z Lubą.

Co do rekomendacji, to myślę, że co najmniej do Woodstocka mi wystarczy (nie oceniam nigdy albumów po 1 odsłuchanym kawałku), co nie znaczy, że nie chcę więcej :). No, ale powoli zmieniamy wątek w dialog.

Droga Reszto, co z wami? Czy tylko na gucioprawda89 mogę liczyć w kwestii dobrego smaku? ;))
 
 
gucioprawda89  
Lubi pieprzyć
biotechnolog

Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 366
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

Dla formalności ten ślub. Łatwiej paczkę na poczcie odebrać, mają to samo nazwisko, a nie mając meldunku chociażby.

Zresztą w "Szkle Kontaktowym" właśnie p. Czubaszek powiedziała, że prawdziwej miłości nie zaszkodzi nawet małżeństwo.

[ Dodano: Wto 12 Sie, 2014 ]
Kolejna kapela leci.
djent/prog metal/ambient.
Uneven Structure i debiut z 2011 roku.
 
 
 
Żarou  
Rozkręca sie
Demon ruski


Wiek: 30
Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 109
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią 17 Paź, 2014   

Zdecydowanie polecam <haha>

http://www.youtube.com/wa...11E13691E3F6A2C
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group