Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Zapuszczanie wlosów - kosmetyki :)
Autor Wiadomość
Jabłuszko  
Jabłuszek Sandomierski
\,,/(^_^)\,,/


Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 470
Skąd: Dwikozy
Wysłany: Śro 12 Cze, 2013   Zapuszczanie wlosów - kosmetyki :)

Dziewczyny pomocy :-)

Potrzebuję kosmetyków, dobrej jakości szamponu oraz ampułek ew. odżywki, które poprawią kondycję mych włosów oraz przyśpieszą ich przyrost. Pomogą mi w ich zapuszczaniu oraz utrzymaniu w dobrym stanie.

Dotychczas polecony został mi szampon Postquam Espania na Wypadanie Włosów oraz ampułki Joanna Kuracja z Apteczki Babuni Wzmacnia Włosy.

Co sądzicie o takim komplecie? Co możecie mi polecić dającego bardziej zadowalające efekty?
 
 
 
czarnyaniol1990  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączyła: 14 Sie 2012
Posty: 244
Skąd: Kępno kiedys Zdw
Wysłany: Śro 12 Cze, 2013   

Ja mogę polecić ci czysta keratyne...dodajesz ja do szamponu czy odzywki...tak normalnie szampon/odzywke na łape, lujnąć keratyny, zamieszac palcem i na włosy ;p
jak będziesz chciał to podeśle ci na pw adres sprawdzonego sklepu z półproduktami kosmetycznymi <z jezorem>
 
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Śro 12 Cze, 2013   

Jedwab, ale z nim ostrożnie? xD
 
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Śro 12 Cze, 2013   

[po zapuszczeniu pewnej długości kudłów] Jak jedwab to bez alkoholu (unikaj Biosilk). Do pielęgnacji olejowanie - może być olej kokosowy, czy wspomniany arganowy i wiele innych ;) Szampony bez SLS (druga pozycja po wodzie w składzie szamponu) - czyli np. szampony dla dzieci. Z SLS tylko od czasu do czasu. Oprócz tego odżywki - w rossmanie jest odżywka (i balsam) z owocem granatu, ja używam Garnier z olejkiem awokado i masłem Karite. ;) Poza tym balsamy na włosy ;) [na porost] Porost przyspieszawcierka we włosy Jantar (w szklanej butelce) i drożdże (stosowane wewnętrznie).
Plus - regularne podcinanie końcówek!
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Śro 12 Cze, 2013   

Zewnętrze kosmetyki do pięt nie dorastają temu co włosom dasz od środka. Najlepsze są wcierki,kapsułki jeśli chcesz uzyskać trwały efekt,ale na niego trzeba poczekać.
Koleżanka obeznana tłumaczyła mi działanie szamponów i odżywek:jakby po myciu pomalować włosy farbkami,będzie cud i miód,ale przy następnym myciu prawie się spłuczą. Jednak połączenie z szamponami i odżywkami na pewno wspomoże i efekt wizualny będzie natychmiastowy ;)
"Trzeba dobrze się odżywiać,żeby mieć gładką buzię,a nie nakładać tapety na ryjek,chociaż też można"
Dopytam o konkretne produkty.
Herezje z podcinaniem,jak się bardzo rozdwajają to można ciachać,ale tylko dla lepszego wyglądu*

*Post jest opinią koleżanki po fachu,nie moją :D
 
 
Jabłuszko  
Jabłuszek Sandomierski
\,,/(^_^)\,,/


Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 470
Skąd: Dwikozy
Wysłany: Śro 12 Cze, 2013   

Dzięki za wasze opinie.

Niez pytaj dalej, a będę Cię na rękach nosić :-)

Dodam jeszcze, że mam suche, gęste i grube włosy :-P
 
 
 
xxl  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 93
Skąd: Żary/Wro
Wysłany: Śro 12 Cze, 2013   

Jedyna odżywka, która się u mnie sprawdza, to olej rycynowy, żadne sklepowe chemiczne cuda. Do kupienia tanio w aptece. Buteleczkę ogrzewam w ciepłej wodzie, żeby bardziej się upłynnił (jest gęsty), mieszam z innymi olejkami/oliwą/zwykłą odżywką do włosów, dla lepszego efektu, wydajności i łatwiejszego rozprowadzania, nakładam czepek kąpielowy i zostawiam na 2-4 godziny. Zmywam szamponem 2-3 razy (po 1 myciu włosy nadal będą tłuste). Mam włosy cienkie i słabe, ale kiedy stosowałam olej rycynowy regularnie (raz na tydzień-dwa), widać i czuć było poprawę - były mocniejsze, bardziej lśniące, mniej przetłuszczające i dłużej puszyste.
Poza tym unikam codziennego mycia głowy - jak nie muszę, to nie myję, żeby skóra "odpoczęła" od agresywnych detergentów. Dzięki temu mniej się przetłuszcza.
 
 
secondpercent  
Forumowy prawiczek
Taki Tam Grajek


Wiek: 32
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 28
Skąd: PBC/Łódź
Wysłany: Śro 12 Cze, 2013   

czarnyaniol1990 napisał/a:
Ja mogę polecić ci czysta kreatyne...

Koniecznie Double Blasta + Rocket Fuel żeby lepszą pompę mięc! xD

Jak już to keratynę, nie kreatynę. ;)
 
 
Jabłuszko  
Jabłuszek Sandomierski
\,,/(^_^)\,,/


Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 470
Skąd: Dwikozy
Wysłany: Śro 12 Cze, 2013   

Keratynę właśnie odradziło mi kilka osób ponieważ łatwo można przeproteinować włosy w rezultacie będą one kruche i sianowate.
 
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw 13 Cze, 2013   

Żeby dodać protein można laminować włosy żelatyną. Ale to nie częściej niż raz na 2 tygodnie ;) Zresztą każde włosy lubią co innego. Ja poszukuję odpowiedniego oleju, bo kokosowy średnio pomógł (mam suszę na łbie :P).
 
 
Jabłuszko  
Jabłuszek Sandomierski
\,,/(^_^)\,,/


Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 470
Skąd: Dwikozy
Wysłany: Czw 13 Cze, 2013   

Mela ja mam aspiracje by zapuścić je na długość sięgającą na pewno ramion, a może i dalej :-d

Niestety u mnie w okolicy takiego dobrego fryzjera nie znajdę. Rozmawiam więc na wizazu z dziewczynami, które mi doradzają :-)

kizia, a olejek Khadi sprawdzałaś?
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Czw 13 Cze, 2013   

Przypomniało mi się coś ;]
Jak chcecie mieć ładne włosy,prostym i szybkim sposobem to są takie odzywki i szampony Kallos. To profesjonalne fryzjerskie kosmetyki.
Litr kosztuje śmiesznie mało,bo nawet 10 zł i nie widzę sensu kupowania w drogerii w tej cenie 250ml buteleczki,której zawartość nigdy tak nie zadziała jak to(nieujmując naturalnym olejkom). Uratuje nawet najbardziej zniszczone,sianowate i wielokrotnie farbowane włosy. Nie znam żadnej osoby,które wypróbowała i była niezadowolona.
Tyle,że kupić to można tylko w sklepie z profesjonalnymi kosmetykami fryzjerskimi,albo taniej w internecie(najkorzystniej na allegro).
Są też wersje na szybko,bez spłukiwania,ale takie obciążają włosy. Nie polecam szczególnie do przetłuszczających,albo kiedy fryz ma długo wytrzymać w ładzie.
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw 13 Cze, 2013   

Jabłuszko napisał/a:
kizia, a olejek Khadi sprawdzałaś?

Nie, nie miałam z nim styczności.
A co do odżywek bez spłukiwania - można też używać żelu z siemienia lnianego ;) Ugotować siemie, odcedzić i schłodzić. Nie używać ciepłego, bo poskleja włosy jak wariat :P Kallosa (maskę) ma moja siostra, sama nie korzystałam ;)
 
 
Jabłuszko  
Jabłuszek Sandomierski
\,,/(^_^)\,,/


Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 470
Skąd: Dwikozy
Wysłany: Czw 13 Cze, 2013   

Przetrawiłem temat i dokonałem zakupu pierwszych odżywek bla bla bla i tak dalej :-)

Teraz trzeba czekać na efekty :-)
 
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon 17 Cze, 2013   

kizia napisał/a:
Jak jedwab to bez alkoholu (unikaj Biosilk).


Czemu? Ja go stosuję i jestem zadowolona.
 
 
Marg!tta666  
Lubi pieprzyć


Wiek: 32
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 438
Skąd: Bojanowo
Wysłany: Pon 17 Cze, 2013   

Jedwab (szczególnie z Biosilka) potrafi nieźle zniszczyć włosy :P Niby taki super, piękny zapach, włosy po nim cud miód i orzeszki ale jeśli przestanie się go stosować to jest gorzej niż przed (przynajmniej u mnie tak było może nie na wszystkich tak działa...) Końcówki przesuszone, rozdwojone i puszące..... Wiem niestety coś o tym bo zużyłam dwie buteleczki, kupiłam trzecią i stoi prawie pełna na półce bo gdy zobaczyłam jak wyglądają moje włosy stwierdziłam, że nigdy więcej... tym bardziej, że chce je zapuścić a wizja ciągłego podcinania końcówek jakoś mnie nie przekonuje:P...
 
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pon 17 Cze, 2013   

Tak jest. Na dłuższą metę wysuszysz sobie włosy,a chyba nie o to chodzi ;)
 
 
KACZMAR  
Lubi pieprzyć
Ten obcy


Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 462
Skąd: Kalisz
Wysłany: Wto 18 Cze, 2013   

Też bym sobie włosy zapuścił znowu, ale warunków nie ma zbytnio, a poza tym łupież mi się sypie strasznie :/
 
 
Kothaar  
Rozkręca sie
Hail The Hordes!


Wiek: 30
Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 248
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto 18 Cze, 2013   

Przeczytałem ten temat i aż się dziwie jakim cudem nie jestem łysy. Mam kudły do 1/3 pleców i nigdy nie stosowałen niczego poza zestawem szampon i czasem odżywka. Jedyne co mi się z nimi dzieje to niekiedy końcówki mam rozdwojone.
 
 
 
Jabłuszko  
Jabłuszek Sandomierski
\,,/(^_^)\,,/


Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 470
Skąd: Dwikozy
Wysłany: Wto 18 Cze, 2013   

Rozdwojone końcówki to standard :-) od czasu do czasu trzeba tego fryzjera odwiedzić.
 
 
 
Bekier  
Lubi pieprzyć
Misanthrope czyli dziecko Nienawiści i Pogardy

Wiek: 31
Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 482
Skąd: Brodnica
Wysłany: Śro 19 Cze, 2013   

A Ja 3 lata włosów nie ścinałem, nie czesałem, czasami tylko umyję i jak już umyję i uczeszę to mam bujną fryzurę jak Aniołek i Kobity się zachwycają jakie to Ja mam piękne włosy... Więc w sumie chuj wie, czy tak dbać o to trzeba, no ale co kto lubi ;p
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group