Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Powstanie Warszewskie
Autor Wiadomość
MrKtoś  
Forumowy prawiczek


Wiek: 45
Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 32
Skąd: Nakło nad Notecia
Wysłany: Pon 26 Maj, 2014   Powstanie Warszewskie

Słuchajcie. Dnia 1 sierpnia 2014 o godz 17 mija 70 rocznica Powstania Warszawskiego. Jak co roku na PW bedą syreny i mazurek. A co powiecie jak po hymnie zrobić trzy krotny okrzyk "CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM" bez względu gdzie sie będzie znajdować?
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Pon 26 Maj, 2014   

Ja tam jestem za.
 
 
 
maniek14  
Na pewno offtopuje
mam na to wszystko wyjebaaaneee


Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 832
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 26 Maj, 2014   

jak wyzej
 
 
 
Tasior  
Rozkręca sie
Cocojumbo i do przodu! To moje motto. Dobre, nie?


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 198
Skąd: Szczecin nad morzem
Wysłany: Pon 26 Maj, 2014   

To przecież wystarczy po prostu pod sceną krzyknąć i porwać za sobą resztę, a nie od razu temat specjalny zakładać...
Zresztą znaczna część i tak to oleje z powodów że tak powiem "ideologicznych"

A tak przy temacie, to mam ogromną nadzieję że będzie wtedy na scenie Lao Che, wiadomo z jakim repertuarem! Nie wyobrażam sobie innego scenariusza :D
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pon 26 Maj, 2014   

Tasior napisał/a:
Zresztą znaczna część i tak to oleje z powodów że tak powiem "ideologicznych"


Co w sumie dla mnie pokaże jedynie poziom idiotyzmu tych ludzi. O ile dobrze wiem, to w Powstaniu Warszawskim brało udział około 500 członków Armii Ludowej, wiec w tym momencie super postawa - ideologiczne olewanie wydarzenia, które potrafiło pomimo partyjnych rozkazów zjednoczyć ludzi opowiadających się za różnymi opcjami politycznymi.

Ja pomysł uważam za bardzo trafiony i bardzo chętnie się przyłączę do inicjatywy, z tym że nie jestem pewien w jaki sposób można by było nagłośnić akcję na tyle, żeby wystarczająco dużo osób to podchwyciło. Ale gdyby się udało, to jestem pewien że byłby to piękny widok.
 
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

To, że ktoś nie ma zamiaru brać udziału w okrzyku to niby idiotyzm? Z której strony niby (niezależnie od pobudek)? Jeśli mi się nie chce bo wolę spędzić ten czas gdzieś indziej z przyjaciółmi to co komu do tego?
 
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

Tasior napisał/a:
mam ogromną nadzieję że będzie wtedy na scenie Lao Che, wiadomo z jakim repertuarem!

z tego co mi wiadomo to nie będzie.. ponoć jedyny i ostatni raz z tym repertuarem mają wystąpić w tym roku w Cieszanowie
 
 
 
pampers  
Rozkręca sie


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 220
Skąd: zadupie
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

Jej, takie pokazówki to dosyć smutne są jednak. Ale w sumie nie czepiam się jak ktoś chce sobie pokrzyczeć. Ja
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

Pokazówki? Dlatego, ze uwazamy, iż historia jest wazna? Weź człowieku podwin kiece i idź trolluj gdzies indziej.

A tak do tematu- jestem za. A ogłoszenia można dawać na fp woodstockowych. I lepiej nie pod sceną. , a tam, gdzie bd. Wtedy więcej osób uslyszy. Chyba ze ktos się wstydzi stanąć i oddać czesc ludziom, którzy walczyli o to, żeby nam bylo dobrze. Nie ważne jaki byl wynik powstania - dla mnie ważne jest, ze chcieli być wolni i do tego dążyli.
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

ludzie się nawet nie zatrzymują na chwilę, co jest znanym zachowaniem w całym kraju, a co dopiero okrzyk..
 
 
 
MLS  
Coś już napisał
Prawus

Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 50
Skąd: GR-SK
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

Kto chce to będzie pamiętał. Kto chce to sobie krzyknie. Ja jestem zdania, że zorganizowany okrzyk powinien się odbyć pod sceną, a cała reszta zrobi jak uważa.
 
 
MrKtoś  
Forumowy prawiczek


Wiek: 45
Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 32
Skąd: Nakło nad Notecia
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   re

Ja jestem POLAKIEM. Wychowanym na pewnych wartościach. Płynie w moich żyłach harcerka krew. Jeli ktos sie przyłaczy i porwie za soba kilku ludzi to szacun. To bedzie głupio wyglądać . Błupio bedzie ten wygladał co nie bedzie krzyczeć. Co do POWSTANIA. Wielu młodych mniej niz 10 lat brało udział (jako łacznicy) Oni zez zrobili zryw. Uwazm ze teki okrzyk bedzie trafny. Ja nikogo nie zmuszam. Pozdrawiam wszystkich. Mozemy sie zebrac pod scena (bede miec podkoszulke o Powstaniu i razem wspólnie zrobimy okrzyk.
 
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   Re: re

MrKtoś napisał/a:
Błupio bedzie ten wygladał co nie bedzie krzyczeć.

Nie sądzę, że którakolwiek strona będzie wyglądać głupio. Jedynie może tacy co się będą nabijać albo przeszkadzać.
 
 
 
pampers  
Rozkręca sie


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 220
Skąd: zadupie
Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

Ossie napisał/a:
Pokazówki? Dlatego, ze uwazamy, iż historia jest wazna? Weź człowieku podwin kiece i idź trolluj gdzies indziej.

.


A co to jest jak nie pokazówka? To jest ten sam poziom, co zapalanie świeczek w oknie o 21:37, bo papież umarł. Ot, happening. Ale przecież nikomu nie bronię. Sam nie zamierzam, bo ani miejsce ani okoliczności w żaden sposób nie sprzyjają uczczeniu pamięci ofiar powstania.
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Śro 28 Maj, 2014   

ze co? Jak jesteś w pracy np. Nie przyjmujesz życzeń bo to nie miejsce i okoliczności?

Jak dla mnie nie ma znaczenia, gdzie jestem, ważne, ze pamiętam.
 
 
 
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro 28 Maj, 2014   

pampers napisał/a:
ani miejsce ani okoliczności w żaden sposób nie sprzyjają uczczeniu pamięci ofiar powstania.


Miejsce: Juras sam mówi o tym co roku właśnie w tym miejscu, więc nie wiem czy jest ono aż tak niewłaściwe, poza tym dalej jesteś na terenie kraju, kraju o którym mowa, w którym mieszkasz i żyjesz w wolności i polskości między innymi dzięki ludziom, których część z nas ma za bohaterów, i dla tych bohaterów ma być ten gest (w Twoim mniemaniu pokazówa).

Czas: O ile mi wiadomo to właśnie 1 sierpnia ma się to odbyć, czemu wtedy, o co chodzi... No tak, wtedy to się zaczęło...

Mnie nauczono pamiętać o tych ludziach i tych wydarzeniach, bo wychowałem się w Polsce, znam historię, a do tego jak ktoś już napisał "w moich żyłach płynie harcerska krew", chcesz narzekaj dalej i olej sprawę, a my będziemy "się drzeć na popis" ku pamięci..

dziękuję dobranoc koniec tematu
 
 
 
pampers  
Rozkręca sie


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 220
Skąd: zadupie
Wysłany: Śro 28 Maj, 2014   

Pisząc o okolicznościach miałem na myśli otoczenie imprezowo-alkoholowe. Ale okej, jak komu pasuje. Mnie narodowa martyrologia znudziła już liceum.
 
 
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro 28 Maj, 2014   

pampers napisał/a:
Pisząc o okolicznościach miałem na myśli otoczenie imprezowo-alkoholowe.


temat powstania nieraz na woodzie poruszony był i nie raz było to w jakiś sposób bardziej rzucone na tapetę więc jak widać tylko garstka ma z tym problem, pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group