Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Postanowienia wielkopostne ;)
Autor Wiadomość
Bekier  
Lubi pieprzyć
Misanthrope czyli dziecko Nienawiści i Pogardy

Wiek: 31
Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 482
Skąd: Brodnica
Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

regret666 napisał/a:
@up

Niby racja. Ale postanowienia nadane sobie w czasie postu pod pozorem tych "z własnej woli" wcale nie muszą takie być, mogą, ale nie muszą. Podświadomie nadajesz je sobie, bo wiesz, że tak wypada, ale wmawiasz sobie, że jest inaczej.


Kobieto masz u mnie piwo za racjonalny odzew tutaj :P
Rzuciłbym kilka tekstów smarów "Dobrowolni strażnicy własnego więzienia" ale się powstrzymam bo po cholerę wywoływać wojny i to offtopując.
Tak czy tak wracając... Jeśli ktoś sobie nadaje jakiekolwiek ograniczenia to chyba powinien robić to przez całe życie a nie w kilka określonych dni, prawda? Dla mnie każdy wyznawca Religii jakiejkolwiek który działa w sposób: "nie zabijam bo bóg zabrania" a nie "nie zabijam bo drugi czlowiek takze jest wolny" jest podświadomie zniewolonym robotem (i to jest tylko przykład żebym nie czytał iż zabójstwo to inna sprawa itd bo się powieszę)
Tak więc jeśli ktoś nie chcę tańczyć, pić i palić bo to jest według niego jakieś wypaczone a nie normalne ludzkie to chyba nie powinien tego robić całe życie zamiast tylko kilka dni "dla uczczenia" to ja dla uczczenia kilka dni nie będę mordował ludzi o :)

Z tym iż tutaj oczywiście mówimy już o znaczeniu wolności a o nie tym że zabraniam komuś odprawiać w kilka dni swoich zabawnych postów itd bo oczywiście mamy prawo robić co chcemy póki to dotyczy nas a nei drugiego.
 
 
 
regret666  
Rozkręca sie
jawna szydera


Wiek: 30
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 264
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

(jeaaa, kolejne piwo <haha> )

powyższa wypowiedź to kwintesencja mojej myśli.
jesli już coś postanawiasz, to na dłuższą metę, rozumiem, że wtedy to daje niejaką satysfakcję, że się ma silną wolę i że się potrafi. Ale parę dni? Co to jest? niee zbędne wygłupy
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Śro 07 Mar, 2012   

Tak jakby głupota, czy lęk przed "ograniczeniami" nie ograniczały.
A jeżeli wszelkie postanowienia mają charakter ostateczny i nieodwołalny. Są czarne lub białe, to otrzymujemy idealnie nierealny i sztuczny model rzeczywistości bez najistotniejszej skali szarości: ).

Nie można mówić o wolności bez woli. Nie można mówić o woli bez ograniczania się do swojego kursu, ograniczeniu jednych rzeczy na rzecz innych w drodze do czego tam chceta.
Oczywiście nie ma co skakać na głęboką wodę i czasem lepiej dokonywać pewnych zmian stopniowo, krok po kroczku, w ramach samodoskonalenia siebie. Post jest właśnie dodatkową motywacją mającą pomóc w tym pierwszym a czasem i najtrudniejszym kroku. Chociaż dawniej pełnił zupełnie inną rolę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group