Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE NA WOODSTOCKU
Autor Wiadomość
pyśka  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączyła: 02 Sty 2016
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 06 Sty, 2016   OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE NA WOODSTOCKU

Halo! Poszukuję osób z niepełnosprawnością które uczestniczyły na Przystanku Woodstock i chciałyby mi opisać jakie niedogodności i jakie udogodnienia ich tam czekały i tym samym były częścią mojej pracy magisterskiej! :)
 
 
zokolic  
Lubi pieprzyć
Otwarte od 8 do 16


Wiek: 31
Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 362
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: Czw 07 Sty, 2016   

Trudny teren do poruszania się na wózku. Pomagaliśmy osobie właśnie na wózku i uznaliśmy, że będzie lepiej montować go na barki i iść, bo ciężko przejść.
W dodatku kurz. Mówił że bardzo się kurzy na siedząco. - Jest niżej niż reszta. Pozatym upieprzone koła od "wszystkiego" i on po obręczach to wszystko macał. Daliśmy rękawice bo własnych zapomniał. Istny dramat jak opowiadał.
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Śro 17 Lut, 2016   

widziałem jedną kobietę bez nóg (do kolan tylko) na wózku, która przez większość czasu przesiadywała przed namiotem z ludźmi, więc raczej ciężko skoro nigdzie jej nie zabierali (namiot mieli daleko od scen, bo za tym lasem bo się szło w kierunku do ronda).

Możesz spróbować skontaktować się z Kaczorem, jest bardzo doświadczony w tym, choć przez to że legenda to obcy są bardziej skłonni to pomocy niż wobec pozostałych niepełnosprawnych.
 
 
czarnyaniol1990  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączyła: 14 Sie 2012
Posty: 244
Skąd: Kępno kiedys Zdw
Wysłany: Śro 17 Lut, 2016   

Kaczor ma swoja ekipe z ktora jezdzi po festiwalach, cala trase maja zorganiziwana plus jest to na tyle rozpoznawalna postac ze obcy bardziej garna sie do pomocy.
Zalezy tez jakich osob niepelnosprawnych szukasz niepelnosprawnych ruchowo, umyslowo, z innymi"defektami"?
 
 
 
zokolic  
Lubi pieprzyć
Otwarte od 8 do 16


Wiek: 31
Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 362
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: Czw 18 Lut, 2016   

Jeżeli ktoś nie ma ochoty pomóc osobie niepełnosprawnej, to chyba festiwale pomylił. - Trochę to naciągane i może prawda. Jednak coś w tym jest. Widziałem dwa przypadki, ale żeby tak zostawić kogoś przed namiotem? Smutne trochę.
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw 18 Lut, 2016   

zokolic, tzn ta kobieta nie była sama, ciągle ktoś z nią przesiadywał, nie wiem czy sama nie chciała pchać się w ten tłum czy jaka była relacja między nią a pozostałymi członkami ekipy, jeśli by sama była to na pewno bym podszedł zapytać się czy pomóc
 
 
czarnyaniol1990  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączyła: 14 Sie 2012
Posty: 244
Skąd: Kępno kiedys Zdw
Wysłany: Czw 18 Lut, 2016   

zokolic napisał/a:
Jeżeli ktoś nie ma ochoty pomóc osobie niepełnosprawnej, to chyba festiwale pomylił. - Trochę to naciągane i może prawda. Jednak coś w tym jest. Widziałem dwa przypadki, ale żeby tak zostawić kogoś przed namiotem? Smutne trochę.


Niestety z roku na rok coraz wiecej spotyka sie takich osob, niektorzy wrecz jeszcze utrudniaja lub chociaz pokomentuja w chamski sposob...
 
 
 
zokolic  
Lubi pieprzyć
Otwarte od 8 do 16


Wiek: 31
Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 362
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: Pią 19 Lut, 2016   

czarnyaniol1990 napisał/a:
zokolic napisał/a:
Jeżeli ktoś nie ma ochoty pomóc osobie niepełnosprawnej, to chyba festiwale pomylił. - Trochę to naciągane i może prawda. Jednak coś w tym jest. Widziałem dwa przypadki, ale żeby tak zostawić kogoś przed namiotem? Smutne trochę.


Niestety z roku na rok coraz wiecej spotyka sie takich osob, niektorzy wrecz jeszcze utrudniaja lub chociaz pokomentuja w chamski sposob...


Jak to przeczytałem, to aż mi się przykro zrobiło. Uważam, że powinniśmy walczyć o każdą taką cząstkę tego miejsca, Stary przecież wspominał (nie by był moim mentorem), że tą atmosferę mamy wynieść z kostrzyńskiego pola na ulice naszych miast.
Sprzeciwianie się takiemu chamstwu buduje.
 
 
czarnyaniol1990  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączyła: 14 Sie 2012
Posty: 244
Skąd: Kępno kiedys Zdw
Wysłany: Nie 21 Lut, 2016   

zokolic napisał/a:
czarnyaniol1990 napisał/a:
zokolic napisał/a:
Jeżeli ktoś nie ma ochoty pomóc osobie niepełnosprawnej, to chyba festiwale pomylił. - Trochę to naciągane i może prawda. Jednak coś w tym jest. Widziałem dwa przypadki, ale żeby tak zostawić kogoś przed namiotem? Smutne trochę.


Niestety z roku na rok coraz wiecej spotyka sie takich osob, niektorzy wrecz jeszcze utrudniaja lub chociaz pokomentuja w chamski sposob...


Jak to przeczytałem, to aż mi się przykro zrobiło. Uważam, że powinniśmy walczyć o każdą taką cząstkę tego miejsca, Stary przecież wspominał (nie by był moim mentorem), że tą atmosferę mamy wynieść z kostrzyńskiego pola na ulice naszych miast.
Sprzeciwianie się takiemu chamstwu buduje.



Niestety jest to przykre tym bardziej jezeli samemu sie tego doswiadcza. Co roku przyjezdza coraz wiecej osob zupelnie niezwiazanych z mentalnoscia uctoku ale jest to cena tego ze Jurek ma ambicje aby byl to miedzynarodowy, rozpoznawalny festiwal. "Milosc, przyjazn, muzyka" "stop przemocy, stop narkotyka" umiera razem z przystankiem woodstock, w zamian dostajemy "woodstock festival of Poland" znany za granicami ale juz z calym obciazeniem komercji i przypadkowych ludzi.

Btw. Jezeli autorko nadal kogos szukasz daj znac mozemy zdac relacje z perspektywy niewidomego i opiekuna.
 
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Nie 21 Lut, 2016   

Co za bzdura aniele. "Osoby niezwiązane z mentalnością Woodstocku" właśnie na Woodstocku powinny się jej nauczyć. Ja, jadąc pierwszy raz, też byłem taką osobą i jakoś dzisiaj postrzegam świat inaczej i myślę, że w pewien sposób ukształtował mnie festiwal na lepszą osobę. Trzeba po prostu dawać przykład innym, a nie krzywić się, że obok rozbił się chłopaczek w dresie i koszulką Peji.

Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że wszystkie roczniki gimnazjalne mają "sebową" mentalność i nie powinny się zjawiać na Woodstocku.
 
 
 
czarnyaniol1990  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączyła: 14 Sie 2012
Posty: 244
Skąd: Kępno kiedys Zdw
Wysłany: Nie 21 Lut, 2016   

Wyglad nie ma nic do rzeczy ja sama na codzien wygladam cytuje "jak rasowa dama ktora zwykly plebs zjada na sniadanie" <haha> nie wazne czy masz koszulke peji, slipknota czy z my litte pony wazne co masz w glowie i jak sie zachowujesz w stosunku do innych. Musisz miec w sobie jakis zaczatek ktory pod wplywem uctoku sie rozkręci bo nie wierze ze uctok z ostatniej mendy zrobi nagle wspanialego czlowieka...
 
 
 
zokolic  
Lubi pieprzyć
Otwarte od 8 do 16


Wiek: 31
Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 362
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: Pon 22 Lut, 2016   

jedno jest pewne, trzeba siebie nawzajem pilnować, albo być dobrym człowiekiem.
 
 
pyśka  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączyła: 02 Sty 2016
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 01 Maj, 2016   

wiem, że dawno nie zaglądałam, ale całkowicie się skupiłam na części teoretycznej pracy mgr. Przygotowałam ankietę dotyczącą postaw woodstockowiczów na temat osób niepełnosprawnych, więc byłabym ogromnie wdzięczna za pomoc i poświęcenie 5 minut na wypełnienie jej :)
z góry najszczersze DZIĘKUJĘ ! :)

https://www.ankietka.pl/a...osprawnych.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group