Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Odwieczna wojna płci
Autor Wiadomość
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Religie, szczególnie chrześcijańska, ale nie tylko, od zawsze gardziły kobietami. Wystarczy popatrzeć na symbole szatana w religii chrześcijańskiej. Pentagram i liczba 666 są znakiem szatana, w religii pogańskiej były one symbolem kobiecości i seksualności. Pod postacią jakiego zwierzęcia pojawił się szatan w raju ? tak! węża! wąż to znak falistyczny. Zresztą wielu chrześcijan ma problemy z seksem, sądzę, że jest to najbardziej upośledzona seksualnie grupa społeczeństwa, ale myślę, że zacznie się to zmieniać, kościół powoli zaczyna liberalizować podejście do seksu(chociaż hipokryzją jest to, że kościół TERAZ SAM głosi poglądy, za które pareset lat wstecz karał śmiercią, a podobno Bóg jest stały i niezmienny :D)
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Simon napisał/a:
chociaż hipokryzją jest to, że kościół TERAZ SAM głosi poglądy, za które pareset lat wstecz karał śmiercią, a podobno Bóg jest stały i niezmienny :D)


hipokryzja to nie jest jak dla mnie.. czasy się zmieniają i instytucja kościoła się zmienia, nie dziwi to chyba.. wszyscy krytykują kościół za to, że jest staroświecki, a jak przychodzi co do czego, ze kościół jako instytucja zmienia poglądy, to wychodzi, że są hipokrytami.. muszą się dostosować w miarę możliwości do mentalności ludzi i tyle.. a że teraz kościół jest zacofany w pewnych kwestiach, cóż - nie można mieć wszystkiego ;]
no i oczywiście trzeba rozdzielić Boga od kościoła - Bóg jest stały i niezmienny (podobno?) a kościół, to po prostu instytucja, jak każda inna ;]

sory za offa
  
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Nieno, jasne, czasy się może i zmieniają, ale ludzie 400 lat temu tak bardzo się od nas nie różnili ;-) Poza tym, czy o historii możemy zapominać ? Chcesz przykładu ? Faszyzm i namawianie do nienawiści jest teraz nielegalne. Nie mówię, że mamy delegalizować kościół :D ale to jak kościół miesza się do polityki, co robi, zresztą...skończmy temat, bo zaraz ktoś poczuje się urażony ;-) a nikt nie chce ''drugiego piekła''
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Poza tym to jest temat o wojnie płci, a nie o tym co robi kościół ; )
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Dahomej napisał/a:
Poza tym to jest temat o wojnie płci, a nie o tym co robi kościół ; )

No tak, ale kościół odegrał tu ważną role i w ogóle religie, bo to one kształtowały pozycje kobiety w społeczeństwie.
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Tak, tylko że Ty się chciałem odnosić zaraz do poczynań kościoła w kwestii polityki, a mogę się założyć, że powstała by zaraz na ten temat zażarta dyskusja, która pomimo swojej wagi była by mimo wszystko nie na temat :-)
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Dahomej napisał/a:
Tak, tylko że Ty się chciałem odnosić zaraz do poczynań kościoła w kwestii polityki, a mogę się założyć, że powstała by zaraz na ten temat zażarta dyskusja, która pomimo swojej wagi była by mimo wszystko nie na temat :-)

oj tam :D taki mały offtopic tylko :D w każdym razie koniec ;-)
 
 
Krzysiu28165  
Rozkręca sie
Wole umrzeć niż byc trendy


Wiek: 27
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 112
Skąd: Żywiec
Wysłany: Nie 01 Sie, 2010   

Dziewczyny są najbardziej irytujące i te ich Ironiczne zdania ,,Jestem Gruba'' ,,Jestem Brzydka'' :?: co to mo być ? a faceci wkurzają kobiety bo to jest odreagowywanie :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania