Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Kto tak jak ja lubi morze po sezonie?

Jaki typ noclegów wybierasz wyjeżdżając na urlop?
Hotel
7%
 7%  [ 1 ]
Apartament
14%
 14%  [ 2 ]
Pokój z łazienką
21%
 21%  [ 3 ]
Pole namiotowe
35%
 35%  [ 5 ]
Ławka w parku
21%
 21%  [ 3 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
apartament1  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: Ustka
Wysłany: Śro 19 Sty, 2011   Kto tak jak ja lubi morze po sezonie?

Dobre strony plaż w lecie znamy chyba wszyscy. Co oferują nam nadmorskie miasteczka poza lipcem i sierpniem? Jeśli pojedziesz nad Bałtyk w maju - masz szansę zobaczyć wiosnę po raz drugi. Wrzesień zaskoczy Cię urokliwym spokojem na piaszczystych plażach.
Czy musimy więc wyjeżdżać nad morze latem?
Oczywiście tak sformułowane pytanie dla większości ma tylko jedną odpowiedź: TAK.
Parzący piasek plaży (tak nawiasem mówiąc tylko na bałtyckich plażach drobnoziarnisty piasek skrzypi pod stopami), i wylegiwanie się godzinami w słońcu lejącym żar z bezchmurnego nieba.
Ten sposób odpoczynku zakorzenił się w naszych głowach przez lata. Nie ma w tym też nic niepokojącego. Lato i słońce mamy przecież tylko przez dwa miesiące w roku i tęsknimy za nimi przez całe pozostałe dziesięć.
Ma on jednak również swoje cienie. Zatłoczone wszystkie nadmorskie miejscowości. Od tych najbardziej znanych, jak Sopot, Międzyzdroje, Ustka, czy Łeba, po te najmniejsze, ciągle mające jeszcze status wsi letniskowych, których nazw nie wspomnę, żeby nie zabrać wypoczywającym tam zalet takiego letniska. Śmierdzące zużytym olejem ze smażalni ryb i frytek nadmorskie deptaki, czy też do ostatniego zapchane wszystkie możliwe miejsca do spania: hotele, pensjonaty, apartamenty nad morzem, pokoje łazienkami (a nawet bez), dopełniają obraz letniej gehenny. Nawet to, tak wyczekiwane, leżenie plackiem na plaży nie sprawia przyjemności, jeżeli kilka kroków dzielących nas od wody trzeba pokonywać slalomem między parawanami leżących tuż obok, a za sąsiednim parawanem disco polo hałasuje w najlepsze w czasie, kiedy z przyjemnością ucięlibyśmy sobie drzemkę.
To nie dla mnie. Zdecydowanie bardziej pasuje mi maj, czerwiec i wrzesień. Pogoda w tym czasie, szczególnie w ostatnim czasie, sprawia miłe niespodzianki. „Lato” w tych miesiącach bywa ładniejsze niż w lipcu czy sierpniu. A spokój… niebiański. Szerokie, puste plaże, wszędzie jesteś cenionym Gościem a nie natrętem, no i apartamenty nad morzem są zdecydowanie tańsze niż w trakcie lata. apartament nad morzem zapłacimy 120-150zł/dobę a nie 200-240zł/dobę. Tym sposobem stać nas na częstsze smakowanie ryb w znakomitym wykonaniu kucharzy w renomowanej restauracji „Siódme niebo” hotelu „Rejs” lub tak samo smaczne ale podawane w prostszych klimatach baru „Pod strzechą”.
Dobrego wypoczynku.
Bogusia i apartamenty Ustka
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Śro 19 Sty, 2011   

za długie. A czy lubię morzę po sezonie... nie wiem, jeszcze nie byłem :)
 
 
wera359  
Forumowy prawiczek
wera

Wiek: 30
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 38
Skąd: z daleka
Wysłany: Śro 19 Sty, 2011   

Wrzesień nad morzem jest całkiem fajny z dwóch powodów
cisza i spokój :)
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro 19 Sty, 2011   

...i chłód :-P

Ja uwielbiam się wylegiwać na parzącym piasku, a tłumy mi nie przeszkadzają. Tym lepiej jak ciągle coś się dzieje na alejkach i placach. Jedyne, co mnie nad morzem wkurza to: "Gorące kolby kukurydzy" i "Kawa, mrożona kawa". Ale to dopiero z czasem, bo na początku mnie to cieszy, wtedy czuję, że są wakacje ;-)
 
 
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Śro 19 Sty, 2011   

Nienawidzę morza. Lubię góry. Swędzi mnie dupa. A tak poza tym jeśli miałbym gdzieś wyjeżdżać na urlop to zawsze po sezonie. Problem jest jeden: ja nigdy nie miałem urlopu. Aha, Alien popraw moje błędy, bo jestem piany.

Zrobione ;-) Nie kolorem, bo za dużo tego było, ale używaj polskich liter i zaczynaj zdania od wielkich liter, a będzie ok :-P /A.
 
 
 
Yava BGC  
Typowy spamer
Fuck You ,You Fucking Fuck !


Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 1113
Skąd: Kołobrzeg/ZG
Wysłany: Czw 20 Sty, 2011   

Mam to na codzień mieszkam w Kołobrzegu i jestem szczęśliwym posiadaczem własnej plaży co prawda 100m na 50m :P To nie wiele ale zawsze coś :mrgreen:
 
 
 
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 20 Sty, 2011   

słyszeliście co powiedział Yava, robi imprezę na plaży :P
 
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 20 Sty, 2011   

Tak! Ja już zbieram alkohol :mrgreen:
Byłam nad morzem raz zdaje się, że we wrześniu. Nie podobało mi się: krótki dzień (różnica 2 miesięcy), zimno, mało ludzi... Wolę, jak jest ciepło i gdy coś się dzieje. Wówczas czuję, że żyję :-D
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw 20 Sty, 2011   

zima jest super nad morzem. mi się podoba, można pochodzić, fajne powietrze jest
 
 
 
Yava BGC  
Typowy spamer
Fuck You ,You Fucking Fuck !


Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 1113
Skąd: Kołobrzeg/ZG
Wysłany: Czw 20 Sty, 2011   

Sister Midnight napisał/a:
zima jest super nad morzem. mi się podoba, można pochodzić, fajne powietrze jest


Zgadzam się :->
 
 
 
Jorguś  
Lubi pieprzyć
Jorgus89


Wiek: 34
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 358
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Pią 21 Sty, 2011   

GÓRYYYY!!!! Ja mieszkam w górach i każda pora roku jest odpowiednia żeby po nich chodzić;) Morze lubie ale tylko jak jest sezon. Byłem juz chyba z 10 razy nad morzem i podobał mi się ten tłum ludzi i te pełne plaże;D a taka cisza i spokój to nie dla mnie. Ja tam lubię jak coś sie dzieje;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group