Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Czy istnieją piosenki których nie powinno się Coverować?
Autor Wiadomość
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Wto 29 Mar, 2011   Czy istnieją piosenki których nie powinno się Coverować?

temat założony, bo czuję potrzebę by o tym podyskutować

FeSTeR napisał/a:
No bez przesadyzmu :-P Nie ulubionego. Po prostu czuje do niego (zespołu) jak i do tej ballady szacunek, bo pierwszy raz usłyszałem "Black Album" gdy miałem 7 lat :mrgreen: Metalowej świętości się nie tyka.


Metalowa świętość? FeSTeR, nie przesadzasz?

Dla przykładu: darzę Slayera niesamowitym szacunkiem, mimo to Season in the abyss w wersji Acid Drinkers mnie zniszczył (pozytywnie, miałem ubaw po pachy) i uważam, go za NAJLEPSZY cover Slayera wszech czasów. Dlaczego? Bo metal wydaję się poważny, ale tak na prawdę to komedia na kółkach bez żadnych granic. Metal gdy powstawał musiał przekroczyć wiele granic, więc wystawianie ich w metalu jest sensowne jak wysłanie tego zdjęcia na prośbę wysłania swojego:



Fester, na prawdę szanuję twoje zadanie, ale wyjechałeś z tą metalową świętością jak gimnazjalista zaczynający z metalem i uważający to za nie wiadomo jak poważne gówno :roll:
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Wto 29 Mar, 2011   

A znasz historię powstania tegoż utworu? Hetfield napisał ten kawałek po trwającej dwa lata trasie koncertowej "Damage Justice". Ciągłe tylko impreze grubo zakrapiane alkoholem, z dala od wszystkich bliskich. Zostali mu tylko kumple z zespołu i fani. I to dlatego potrzebował otwarcia przed nimi. Chciał ukazać swoje odczucia i wewnętrzne rozterki. Poza tym James jak i cały zespól przechodził fazę "dojrzewania". Wciąż nie pogodzili się ze strata Burttona i chociaż mieli w składzie młodego, zdolnego, ambitnego basistę wciąż traktowali go jako tylko basistę. Nie jako pełnoprawnego członka zespołu. James musiał się otworzyć w końcu i wyśpiewać "że jest sam"

So close no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
And nothing else matters

Moim zdaniem zaśpiewanie w jajcarski sposób utworu w którym człowiek wyznał całe swoje słabostki jest nie fair.
To tak jakby teraz zrobić piosenki disco polo z Trenów Kochanowskiego.

Poza tym nikt nie zaśpiewa tego lepiej niż James Hetfield. Nikt.

Aras666 napisał/a:
wyjechałeś z tą metalową świętością jak gimnazjalista zaczynający z metalem i uważający to za nie wiadomo jak poważne gówno
Tak więc sory Aras ale dla mnie ten kawałek to jest poważne gówno.
 
 
cheatman  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 41
Skąd: wawa
Wysłany: Śro 30 Mar, 2011   

FeSTeR, wydaje mi się, że trochę przesadzasz z tą świętością. Metallica to na pewno zespół, który powinno darzyć się szacunkiem, ale bez przesady.


Według mnie jest tylko 1 taki kawałek: smells like teen spirit. Oczywiście nie mówię o coverowaniu przez młode zespoły dla funu i bez własnych piosenek, chodzi mi zespoły, które wydały płyty i poważnie się tym zajmują.
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Śro 30 Mar, 2011   

FeSTeR, jak już napisałem, w metalu wszystkie chwyty dozwolone, nie ma granic, bez względu czy będzie to gównem czy nie.
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 30 Mar, 2011   

NEM stało się pewną ikoną i na stałe wpisało się w pop-kulturę. Będzie śpiewane i coverowane jeszcze nie raz, nic na to nikt nie poradzi.
 
 
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro 30 Mar, 2011   

NEM jest tak często coverowane, że ciężko zliczyć ile tego już jest... nawet na qlimaxie było o czym się niedawno dowiedziałem...
[video]http://www.youtube.com/watch?v=ZXJA0ZLkcgY[/video]
 
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Śro 30 Mar, 2011   

Simon napisał/a:
NEM stało się pewną ikoną i na stałe wpisało się w pop-kulturę. Będzie śpiewane i coverowane jeszcze nie raz, nic na to nikt nie poradzi.
Nie no spoko. Niech sobie coveruja. Ale niech to robią z klasą, a nie na typowy jajcarki sposób
cheatman napisał/a:
FeSTeR, wydaje mi się, że trochę przesadzasz z tą świętością. Metallica to na pewno zespół, który powinno darzyć się szacunkiem, ale bez przesady.
Nie przesadzam. Ale to tylko moje zdanie na ten temat i nie każę nikomu mieć identycznego.
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 30 Mar, 2011   

ta hardstajlowa impreza wygląda grrrrubo, jestem pewien, że niejednemu receptorki tam się mocno przegrzały :lol:

Kurde aż mam ochotę na jakiś dobry event electro :-P
 
 
Bronson  
Lubi pieprzyć


Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 390
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 02 Lip, 2011   

Uważam że są takie utwory, których coverowac nie należy. To takie dzieła w których zawarta jest jakaś częśc danego artysty, jego własne doświadczenia czy też przemyślenia i gdy dany numer ma przejmujący tekst i tak też jest zagrany to zwyczajnie nie wypada wskakiwać wtedy na miejsce danego artysty i próbować go naśladować ślepo we wszystkim bo zmierza to prosto do parodiowania a niektórzy artyści robią to nieświadomie.

Oto lista utworów , których nie należy coverowac:
Black Label Society - Bridge to cross
Camel - Rajaz
Erci Clapton - Tears In Heaven
Jefferson Airplane - Comin' Back To Me
Free - Be My Friend
Lynyrd Skynyrd - Simple Man
The Call - Everywhere I Go
Red Rider - Lunatic Fringe
Bad Company - Bad Company / Seagull
The Doors - The End
Queen - Show Must Go On
Pink Floyd - Wish You Were Here
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Wto 05 Lip, 2011   

chyba zakazany owoc kusi troche bardziej a więc wiele zespołów ze szczególną chęcią zabiera się (z lepszym lub gorszym efektem) za coverowanie utworów których zdaniem wielu innych ludzi nie powinno się coverować :)
 
 
 
jabbadabbadahat
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lip, 2011   

ja do momentu kiedy nie uslyszalem tej wersji:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=irLsjBDPe5c[/video]


bylem zdania ze nie mozna niektorych utworow coverowac. Teraz jednak uwazam, ze wszystko moze miec cover tyle ze zrobiony z pomyslem. Nie musi przebijac on oryginału ale moze byc rownie dobry ;>
 
 
Miro19_91  
Forumowy prawiczek

Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 12
Skąd: ze wsząd :D
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Nie wiem jak Wy, ale ja jak słyszę coś takiego Thunderstruck RMX to mi się nóż w kieszeni otwiera. Ktoś powie, że to jest dobre. Ok, ale jak może być inaczej skoro to przeróbka tak genialnego utworu. Jak chcą robić sobie techno ( czy inną muzykę elektroniczną) to spoko. Każdy ma prawo do własnego gustu muzycznego, ale jak dla mnie to był gwałt. :evil:
 
 
 
wojciecheu  
Rozkręca sie
Samotnik

Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 102
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Ja kiedyś słyszałem z Metallica - Master of puppets (techno remix) prawie się pożygałem, aha i jeszcze Sad but true w wykonaniu snoop doga :-x .
Z utworów, których nie powinno się coverować to:
:arrow: Dire straits - Brothers in arms
:arrow: Joe cocker - Little help from my friends
:arrow: TSA - 51, Bez podtekstów(Alastor się odważył)
:arrow: Metallica - Master of puppets - zdecydowanie
:arrow: Judas priest - cokolwiek -ostatnio niejaki nędzny śmiertelnik James Durbin (gwiazda amerykańskiego idola) próbował stare klasyki wykonywać z samym zespołem - WTF ? oczywiście z wyjątkiem ex wokalisty
priestów Tima Rippera Owensa
:arrow: Pantera - By demons be driven, Walk, Cowboys from hell -> bezwzględnie
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

wojciecheu napisał/a:
Judas priest - cokolwiek -ostatnio niejaki nędzny śmiertelnik James Durbin (gwiazda amerykańskiego idola) próbował stare klasyki wykonywać z samym zespołem - WTF ? oczywiście z wyjątkiem ex wokalisty
priestów Tima Rippera Owensa


ale ich wokalistą jest Rob Halford a Ripper był tylko epizodem podobnym do Blaze'a Bayley'a w Ironach. Fakt faktem wypadł dość dobrze ale wokalista w tym zespole może być tylko jeden - Rob. A Painkiller zrobiony przez DEATH i nieżyjącego już Chucka Schuldinera gniecie jaja.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=quPliK3eAy4[/video]
 
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

wojciecheu napisał/a:


:arrow: Joe cocker - Little help from my friends


A co Ty na to wojciechu,że... to właśnie jest cover

Żeby nie było,że kłamię:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=jBDF04fQKtQ[/video]

http://en.wikipedia.org/w...from_My_Friends
 
 
wojciecheu  
Rozkręca sie
Samotnik

Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 102
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Oj tam oj tam - te same słowa, ale zupełnie inna melodia, którą prawdopodobnie zaadoptowało nasze rodzime skaldowie w utworze Nie widzę ciebie... , aż w końcu po trzydziestu latach Marek Piekarczyk wykonał cover.
Chociaż i tak lepsza pomyłka niż Knocking on a heavens door Boba Dylana coverowana przez G'n'R.
 
 
zwierzątko  
Forumowy prawiczek


Wiek: 33
Dołączyła: 08 Sie 2011
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 10 Sie, 2011   

Cover zawsze pozostanie cover'em... Ale to jest w pewien sposób piękne- skoro w nas, zwykłych odbiorcach piosenki budzą uczucia i interpretujemy je na własny sposób to normalne jest, że artysta chce pokazać co on rozumie, czuje dzięki tej piosence. Cover jeśli jest dobrze zrobiony to kolejna, piękna interpretacja oryginału, który jest tylko jeden.
Gdzieś wyżej ktoś napisał, że "smells like teen spirits" nie powinno być cover'owane. Znalazłam jeden bardzo piękny cover tego, dzięki któremu dostrzegłam coś nowego w tej piosence. Ważniejsze pytanie to kto robi cover i czy na pewno powinien go robić ;)
 
 
nell  
Forumowy prawiczek


Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2011
Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 11 Sie, 2011   

Aleksander napisał/a:
Uważam że są takie utwory, których coverowac nie należy. To takie dzieła w których zawarta jest jakaś częśc danego artysty, jego własne doświadczenia czy też przemyślenia i gdy dany numer ma przejmujący tekst i tak też jest zagrany to zwyczajnie nie wypada wskakiwać wtedy na miejsce danego artysty i próbować go naśladować ślepo we wszystkim bo zmierza to prosto do parodiowania a niektórzy artyści robią to nieświadomie.



Zgadzam się,. Jednak czasami dobrze jest jak jakiś zespół robi cover i ma własną interpretacje (oczywiście bez przesady, bo czasem jak się słyszy niektóre covery to aż krew człowieka zalewa). Jednak ja osobiście nie lubię, kiedy jakiś zespół za wszelką cenę chce robic cover świetnych i kultowych piosenek i je naśladować, jak np. dream theater - pink floydów czy metallici. Dla mnie to nie jest to samo, mimo ze cover jest świetny, jednak w tych piosenkach nie ma już tego, co przykuwa uwagę słuchaczy, po prostu nie ma już 'tego czegoś', co jest w oryginale, przynajmnniej dla mnie. Dlatego uważam, że zdania są podzielone - można robić covery, ale są piosenki, do których sie po prostu nie da
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

http://www.youtube.com/watch?v=VaVa78-03OQ

a co powiecie na to?:D mi sie podoba w chuj :P
 
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

voo_doo napisał/a:
mi sie podoba w chuj
Jaja sobie oczywiście robisz tak? No bo jak inaczej....

Zajebał bym gościa, który to zrobił....
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

FeSTeR napisał/a:
Jaja sobie oczywiście robisz tak? No bo jak inaczej....


To akurat była ironia.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group