Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Informacje dot. bezpieczeństwa osób niepelnoletnich.
Autor Wiadomość
maciejkami1  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 5
Skąd: Pomorze ;)
Wysłany: Śro 09 Maj, 2012   Informacje dot. bezpieczeństwa osób niepelnoletnich.

Witam.
Mam 15 lat. Z wielką chęcią jechałbym w tym roku ze znajomymi na przystanek(szczególnie, że będzie Damian Marley ;) ). Niestety rodzice mają dość negatywny stosunek do wyjazdu. Głównie chodzi im o mój młody wiek. Prosiłbym, żebyście potwierdzili, iż wyjazd ten byłby w 100% legalny( nie mamy dorosłego opiekuna), w 100% bezpieczny itd. Z góry dziękuję za każdy post.

PS Dodam, że nikt nie zamierza pić alkoholu, ani nic w ten deseń.
Pozdrawiam.
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro 09 Maj, 2012   

Hmmm... Chętnie bym pomogła, ale ściemniać na życzenie nie będę :P
Jak byłam pierwszy raz na PW to miałam 17 lat, a mój brat 15. Było nas z ekipy parę osób, ale gdzieś "tam niedaleko" byli też znajomi naszych rodziców i w razie "w" wiedzieliśmy, gdzie szukać pomocy, a Oni wiedzieli, gdzie w razie czego mogą szukać nas. Nic nam się nie stało, wspomnienia wspaniałe (Żary 2003), ale faktem jest, że gdzieś tam był ktoś starszy od nas.
Jak jedziecie pierwszy raz i macie po 15 lat to to nie do końca najlepszy pomysł. Ludzie tam są różni: fakt, nie brakuje pozytywnych ludzi, którzy zawsze pomogą, ale są też przypadki, gdzie każdy kombinuje jak może, żeby komuś dokuczyć czy kogoś okraść.
Moim zdaniem powinniście poszukać sobie jakiegoś starszego znajomego, który już kiedyś tam był i mogłby mieć na Was oko.
Takie moje skromne zdanie :)
Mam nadzieję, że sprawa zakończy się sukcesem.
 
 
krylas  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 154
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 09 Maj, 2012   

według mnie wyjazd jest dość bezpieczny, tym bardziej że jak wywnioskowałem z wypowiedzi jadą jakąś paczką, więc będą się wzajemnie pilnować. Chociaż znalezienie kogoś starszego było by dobrym pomysłem, zawsze to ktoś jakiś pełnoletni opiekun. Równie dobrze możecie dołączyć do jakiejś ekipy, czy do jakiejś wioski(forumowa,panoramixa)
 
 
airsoftowo  
Forumowy prawiczek


Wiek: 30
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 10
Skąd: Stróża
Wysłany: Śro 09 Maj, 2012   

maciejkami1 napisał/a:
nikt nie zamierza pić alkoholu


Dobre :D Ale jeżeli mówisz serio, podziwiam silną wolę i życzę powodzenia :D.

A co do samego wyjazdu, myśle, że wiekszość młodych ludzi boryka sie z tym problemem. (Na szczęscie nie ja). Tez czułem się dość niepewnie, w tamtym roku był mój pierwszy Wood. Ale przekonałem się, ze tak nie jest. Wystarczy zachować chociaż resztki zdrowego rozsądku pilnować swoich rzeczy, bo wiadomo ze na tyle osób znajdzie się ktoś o złych zamiarach. Ja na całe szczęście złodziejstwa nie doświadczyłem co bardzo mnie cieszy.
Chodząc po woodstockowym polu czułem jak pozytywne nastawienie otacza mnie z każdej strony. Ludzie poprostu wspaniali, nie ma mowy o żadnych konfliktach. Byłem tak zajebiscie zaskoczony, że z każdym moge pogadac, posmiać się, pobawić na koncercie ze do tej pory nie moge sie tym nadziwić :D Po prostu Ty jesteś w porządku w stosunku do ludzi, ludzie są w porządku w stosunku do Ciebie.

P.S.
Jeżeli powiedziałem coś źle, albo niezgodnie z prawdą poprawcie mnie, jestem nowy :D
 
 
 
pierna  
Coś już napisał


Wiek: 28
Dołączyła: 09 Sie 2011
Posty: 57
Skąd: małopolska
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012   

ja miałam 15 jak byłam pierwszy raz; namówiłam rodziców, żeby pojechali ze mną. Psioczyli, ale przyjechali i sami zakochali się w festiwalu :) Rok temu była już tylko sama mama, nie spędzałam z nią czasu, ale wiadomo, że zawsze była świadomość, że gdzieś tam jest. W tym roku jadę z ekipą, bo rodzice mają 100 pro zaufania do Woodstocku i wiedzą, że raczej nic złego tam mi się stać nie może. :) Pogadaj więc z nimi albo ze starszym rodzeństwem.
 
 
maciejkami1  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 5
Skąd: Pomorze ;)
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012   

Dobra, a możecie w tym wątku dowieść, że pozostawienie mnie i nieletnich znajomych na woodstocku jest legalne i nie jest przestępstem? :))
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012   

jest legalne i nie jest przestępstwem, chociażby dlatego, że o dowód nikt nikogo na polu nie pyta..o dowód pytają tylko przy zakupie alko. No i stosunkowo dużo nieletnich jeździ na pole, ja nie widzę nic w tym złego jeżeli ktoś jest ogarnięty.
 
 
 
krylas  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 154
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012   

to już zależy od tego co tam będziecie robić, jeżeli rzeczywiście brak alkoholu to ok. Niema czegoś takiego jak godzina policyjna dla nieletnich w polskim prawie, istnieje jedynie coś takiego

1.Każdy, kto stwierdzi istnienie okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego, w szczególności naruszanie zasad współżycia społecznego, popełnienie czynu zabronionego, systematyczne uchylanie się od obowiązku szkolnego lub kształcenia zawodowego, używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia, uprawianie nierządu, włóczęgostwo, udział w grupach przestępczych, ma społeczny obowiązek odpowiedniego przeciwdziałania temu, a przede wszystkim zawiadomienia o tym rodziców lub opiekuna nieletniego, szkoły, sądu rodzinnego, Policji lub innego właściwego organu.

// czyli jeżeli nie będziesz robił tego co ci nie wolno: alkohol, narkotyki, etc. To nic nie grozi prawnie twoim rodzicom za brak opieki nad tobą podczas festiwalu. Przekonaj rodziców że będziecie się dobrze zachowywać, i miłej zabawy ;)
 
 
Ohimee  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 309
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012   

Przestępstwa żadnego nie ma. Jest to Festiwal otwarty i nie ma ograniczenia wiekowego.
Airsoftowo powiedział ważną rzecz, że pozytywne nastawienie otacza Cię każdej strony i to, że nawet z nieznajomymi możesz się dobrze bawić. Nie wiem dlaczego, ale zawsze poznaje nowych ludzi w kolejce do kranów. :d
 
 
hiroaki  
Coś już napisał
Urodzony aby żyć

Wiek: 29
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 71
Skąd: Mielec
Wysłany: Czw 10 Maj, 2012   

nigdy nie da się zrobić tak aby będąć na woodzie być 100 % bezpiecznym .Wiadomo spotyka się róznych ludzi i mże ci się coś stac ale jeśli maciejkami1 jesteś ogarniętą osoba i razem ze swoją ekipą będziecie sie pilnowac sądze że nic złego nie powinno wam się stac.Ale ręki nie dam sobie uciąć.
 
 
 
michal220  
Rozkręca sie


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 151
Skąd: Znienacka
Wysłany: Pią 11 Maj, 2012   

I ja wsadzę trzy grosze od siebie.
Najczęstszym przypadkiem łamania prawa przez nieletnich w związku z Przystankiem Woodstock są... UWAGA...ucieczki z domu...l

Jeśli nie masz zamiaru spierdaczyć z domu to git. Mam kuzyna który spierdolił w `92 na Jarocin. Miał co prawda akurat 18 lat, ale to były czasy transformacji ustrojowej, polskiej hery i innych fajnych wynalazków, więc rodzice jego na pewno mogli się i mieli prawo bać, jak nie wiesz o czym mówię to zapytaj się starych.
Jak rodzice się trzęsą, to niech popytają znajomych w robocie - na pewno ktoś był, a jak nie to na bank syn albo córka sąsiadki byli :P

Wiedzę z opisu, że pochodzisz 3miasta - duża aglomeracja, na pewno ktoś będzie jechał, kogo rodzice znają, trzeba tylko popytać. Przez Wood przewinęło się 7 (słownie siedem milionów osób), sam wśród znajomych mam osoby, które dowiedziałem się po paru latach znajomości, że byli. Np. kumpel z roboty, który był w Czymanowie w `95 jeden raz, ale nigdy więcej nie pojechał, koleżanka, która jeździła od początku do 2002 - dopóki coś się jej nagle odwidziało oraz dwóch kumpli z podstawówki. Oj dużo by wymieniać. Nawet ksiądz, który chodził po kolędzie u mnie powiedział, że jeździł. A czy bezpiecznie czy nie i jaki mają rodzice stosunek do wyjazdu to niech poczytają sobie forum od deski do deski, polecam zwłaszcza dział:
http://uctok.com/wrazenia...f1d52dbdeabc9ba
 
 
IRITH  
Lubi pieprzyć

Dołączyła: 24 Sie 2011
Posty: 315
Skąd: Pomorze
Wysłany: Pią 11 Maj, 2012   

Ja na swoim pierwszym woodzie(rok temu) miałam 16 lat, koleżanki z którymi jechałam były w podobnym wieku. Nie przydarzylo nam się nic strasznego.
Jeśli chcesz przekonać rodziców moim zdaniem powinieneś znaleźć porządnego woodstockowicza z Twojego środowiska którego znają Twoi rodzice i podać go jako przykład,że na PW jeżdżą nawet ludzie,których oni znają.
Poprosić tę osobę,żebyś mógł rozbić się w jej sąsiedztwie razem ze znajomymi. Rodzice będą mieli pewność,że ktoś ma na ciebie oko,a ty poczujesz się bezpieczniej.
Jeśli nie zamierzasz pić alko, to bardzo dobrze. Jak już wspominali wcześniej - trzeba być rozważnym. I tak większość ludu na PW to sympatyczne i pomocne osobniki,lecz nigdy nic nie wiadomo. Poczytaj trochę o zabezpieczeniach namiotu przed kradzieżami i zawijaj!
Też jestem z Pomorza,więc może pojedziemy tym samym pociągiem :))
 
 
FunnyKiller  
Forumowy prawiczek
Dzifki, koks, firefox


Wiek: 30
Dołączyła: 13 Kwi 2011
Posty: 32
Skąd: Augustów
Wysłany: Sob 12 Maj, 2012   

ja tam jechałam pierwszy raz jak miałam 16 lat i rodzice nie mieli nic przeciwko. zebrałam ekipe z banku podróży u Owsiaka i było fajnie. jak chcesz to możesz się do kogoś przyłączyć. Teraz nie mam żadnych problemów żeby jechać bo mam już te swoje 18 lat (lol) ale nadal mam nawalone pod kopułą pozytywnie oczywiście, czekamy na Was na polu!!!:) ;))
 
 
 
maciejkami1  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 5
Skąd: Pomorze ;)
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012   

FunnyKiller napisał/a:
ja tam jechałam pierwszy raz jak miałam 16 lat i rodzice nie mieli nic przeciwko. zebrałam ekipe z banku podróży u Owsiaka i było fajnie. jak chcesz to możesz się do kogoś przyłączyć. Teraz nie mam żadnych problemów żeby jechać bo mam już te swoje 18 lat (lol) ale nadal mam nawalone pod kopułą pozytywnie oczywiście, czekamy na Was na polu!!!:) ;))



No właśnie o to chodzi. Tatuś mówił, ze jak będę miał 16 lat to nie ma problemu, żebym jechal(inne przepisy jakbym cos zbroił itd. ), a mi od PM do 16 urodzin brakuje...14 dni. Więc sytuacja nie za ciekawa.
 
 
iwa  
Rozkręca sie


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 244
Skąd: Głogów
Wysłany: Wto 22 Maj, 2012   

Rozumiem, że wszyscy jesteście niepełnoletni, hmm... Każdy ma swój rozum, ale wiem jak to w tym wieku bywa, choć nikt nikogo na siłe nie może zmuszać do czegokolwiek, skoro nie masz zamiaru pić alkoholu,bardzo pozytywne, w tym wieku to nielegalne-WIADOMO!!! Skoro masz silną wole to ok, na polu są dostępne oczywiście inne napoje bezalkoholowe,więc wszystko do ogarnięcia.
Wyjazd jest jak najbardziej legalny, nikt nikogo nie prosi o dowód. W wiosce piwnej to co innego, czasami dla żartu nawet jakiegoś staruszka poproszą, jeszcze nie było tak, bym podeszła po alkohol i nie zapytaliby mnie o dowód, więc w kwestii bezpieczeństwa jest ok, ale zawsze możecie kogoś pełnoletniego poprosić (pisze jak może być)
Szczerze uważam,że osoba dorosła to nic złego, jak macie możliwość poproście kogoś, albo zaglądajcie na forum, może ktoś z waszego miasta bedzie jechał, zawsze możecie się dokleić, na pewno będzie weselej a przede wszystkim bezpieczniej. Osobiście pojechałam w wieku 18 lat, ciągle uważam,że młody wiek nie sprzyja na takie wyjazdy, sam za siebie odpowiadasz a tak to ciągle jesteś pod opieką rodziców, choć tak na prawde ich z wami nie ma. Postaw się też w sytuacji rodziców, puszczają Cię na taki wielki festiwal, nigdy nie wiesz co się moze stać, nie chcę pisać czarnych scenariuszy, ale różnie to w zyciu bywa.

Na koniec mej refleksji napiszę,że to piękny festiwal, przezyjesz najlepsze wakacje w swoim życiu, pełne niezapomnianych chwil i emocji, każdy powinien tam być choć raz w życiu. <z jezorem>
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 22 Maj, 2012   

...ostatnio na PW było 800tyś ludzi- to tak dla wyobrażenia - Wrocław ma 640tyś( począwszy od niemowlaków,dzieciaki, młodzież, dorosłych na starcach kończąc) i dzieją się różne rzeczy...PW mimo,że to Festiwal Muzyczny, Przyjaźń, Miłość itp...to też może się coś zdarzyć -wiec może warto jakiegoś znajomego-dorosłego przygarnąć-lub się do niego przykleić...jeśli moja córa będzie chciała jechać sama za 2-3 lata będę miał zgryza-zawsze może jechać ze mną-ja będę sobie -Ona sobie-ale zawsze będzie miała, w razie potrzeby, mnie obok...mimo,że PW uważam za bezpieczny i spokojny festiwal...
 
 
 
pattvampire  
Forumowy prawiczek


Wiek: 29
Dołączyła: 20 Kwi 2012
Posty: 40
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 22 Maj, 2012   

na woodzie jest pokojowy patrol, są też niebiescy w razie co. To jest bezpieczne miejsce jeżeli jest się w miarę ogarnietym. Jak szaleć to szaleć ale z umiarem :D a na woodzie da się nie pić. Nie pilam 2 woodstocki a byłam na 3. I też się świetnie bawiłam:D ludzie pozytywni i chetnie pomogą. Co prawda nie wszyscy ale większość ;)
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 29 Maj, 2012   

Z tego co zauważyłem, jeśli tylko pojawi się jakiś nagdorliwiec (w zeszłym roku jakiś "fan" prodigy chciał spuścić oklep kolesiowi, bo nie dostał szluga) to szybko przypadkowi ludzie przerywają tego typu incydenty.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to najwięcej zależy od nas samych.
 
 
 
maciejkami1  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 5
Skąd: Pomorze ;)
Wysłany: Wto 29 Maj, 2012   

Dobra, dobra. Z tym nie piciem żartowałem, lubię czasem wypić(ale tylko kulturalnie, nie jestem kolejnym szczylem pijącym i ćpającym po krzakach). A z biciem? Nie ma problemu, jestem dobrze zbudowany i nieraz zdarzało bić sie z osobami 2 razy starszymi( choć brzmi to niewiarygodnie : ) ) Pozdrawiam!
 
 
Roxi  
Lubi pieprzyć
Born to be alive!


Wiek: 30
Dołączyła: 20 Lut 2012
Posty: 535
Skąd: Rosja!
Wysłany: Śro 30 Maj, 2012   

Kolego :o czy Ty aby na pewno wybierasz się na odpowiedni festiwal? o.O to jest Woodstock a nie kurde jakieś pole bitwy... Czy hasłem przystanku nie jest czasami: Miłość, Przyjaźń, Muzyka? ...
 
 
 
Gawlik  
Forumowy prawiczek


Wiek: 30
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 34
Skąd: Lubań
Wysłany: Śro 30 Maj, 2012   

jak masz zamiar kogokolwiek bić, to nie przyjeżdżaj
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group