Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Mela
Pon 23 Mar, 2015
pierwszy raz/sama
Autor Wiadomość
Olga657  
Forumowy prawiczek

Wiek: 25
Dołączyła: 22 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: włocławek
  Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   pierwszy raz/sama

Mam 16 lat i jadę pierwszy raz chciałam się spytać czy nie jestem za mala bo ktoś ostatnio mi mowil ze lepiej jechać jak się jest 17-18 bo inczej się starszym przeszkadza nie sadze żeby tak było ale chce się upewnić? Poza tym chciałam się spytac czy możliwa jest opcja-wsiadam do pociągu tak jak stoje (no może z ciuchami na zmiane-ale tylko) i z forsa oczywiście ,sama , bez namiotu - to głupota? czy można tak zrobić ? jak jade sama to wolałabym się do kogos dolaczyc do namiotu a nie wiezc ,a i podkreślam, że nie jestem bardzo towarzyska - to znaczy chce tam pojechać wlasnie żeby to zmienic lubie ludzi bardzo chce poznac nowych ale jestem w miare cicha i czy to nie będzie problemem?
 
 
forysiowa  
Rozkręca sie


Wiek: 27
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 298
Skąd: Jaworze
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

Wiek nie ma szczególnego znaczenia. Jeśli tylko masz możliwość jechać (kwestia opiekunów, sama rozumiesz) i nie zachowujesz się jak totalny dzieciak, nie będzie to sprawiało problemu. Sama na woodstock pierwszy raz wybrałam się mając 16 lat i zostałam dobrze przyjęta, jak w końcu przyznałam się w jakim jestem (byłam) wieku, ludzie byli zdziwieni. Jeśli chodzi o zabezpieczenie w stylu namiot i miejsce do spania - za jakiś czas się tu zacznie tworzyć bank podróży, ludzie zaczną się dogadywać, łączyć, umawiać na wspólne kimanie - wtedy zacznij pytać i zaprzyjaźniać się z kimś, kto Ci takie coś zaoferuje. Nieśmiałość może być problemem, ale woodstock to doskonałe miejsce, żeby ją zwalczać. Nawet taki odludek, jak ja, dał sobie radę wśród takiego ogromu istnień.
Podstawową sprawą jest jednak to, żeby uświadomić sobie, że PW to nie luksusy i 4-gwiazdkowy hotel. I to, że na te niewygody trzeba się solidnie przygotować. Psychicznie, fizycznie i przede wszystkim ekwipunkowo - jak zaskoczy Cię ulewa albo spali Cię słońce, to jest po Tobie. Na szczęście w czeluściach internetu (i na tym forum szczególnie) jest wiele informacji, jak się na wyjazd przygotować, a też można się do kogoś zwrócić i popytać. Tutaj każdy Ci praktycznie pomoże.
 
 
 
goodvibestyla  
Rozkręca sie


Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 161
Skąd: z Ziemi
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

Ja miałem akurat 16 będąc na pierwszym PW,i nie wiem kto Ci tak nagadał że się będzie komuś przeszkadzało będąc jedynie młodszym,i tak jak koleżanka wyżej napisała będą banki podróży,ludzie będą się dogadywać i można się z kimś zgadać żeby jechać razem albo użyczyć miejsca w namiocie ;) Co do przygotowanie to wystarczy znać swoje potrzeby,wcześniej zapoznając się jakie rzeczy na woodstockowym polu są najbardziej przydatne.
 
 
 
Olga657  
Forumowy prawiczek

Wiek: 25
Dołączyła: 22 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: włocławek
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

dzięki ;D cieszę się i chciałam spytac jeszcze o jedna rzecz a właściwie dwie - ile forsy trzeba zaplanowac ? - I nie za bardzo się orientuje w pociągach bo podobno sa normalne i jakies "specjalne"(?) woodstockowe i nie za bardzo wiem o co chodzi? a jak już to który wybrać ?
 
 
goodvibestyla  
Rozkręca sie


Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 161
Skąd: z Ziemi
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

Ogólnie polecam jechać parę dni wcześniej będzie luźniej w pociągu i ogólnie nacieszysz się atmosferą ale wtedy to normalnym pociągiem będziesz musiała nie tym woodstockowym które ruszają dzień przed chyba i są tańsze ale no masę ludzi wtedy będzie jechało :) kasy to tyle ile będziesz miała potrzeb jak nie pijesz i nie palisz to z pewnością mniej niż reszta,tak jak ja np :D no ale i tak zawsze warto mieć więcej w razie czego.
 
 
 
forysiowa  
Rozkręca sie


Wiek: 27
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 298
Skąd: Jaworze
Wysłany: Nie 22 Mar, 2015   

Proponuję jechać 2 lub 3 dni przed rozpoczęciem. Wiele więcej nie zapłacisz bo już w zeszłym roku nie było jakichś super zniżek na te pociągi woodstockowe - a są przepełnione i zasyfione. Jak jedzie człowiek naście godzin na festiwal, to jednak chciałby mieć się gdzie wysiusiać. Poza tym w połączeniu ciut wcześniej też znajdziesz przyszłych współbiesiadników z pola. Sprawa kasy, jak to powiedział goodvibestyla, jest dyskusyjna. Na pierwszy mój wypad wzięłam bodajże 250 zł i do domu wróciłam jeszcze z ośmioma dychami w kieszeni, nie szczędząc na fajki i piwsko (nie wiem jak mi się to udało, ale niektórzy potrafią przeżyć nawet za 80zł - punki to już w ogóle wracają z potrojonym majątkiem). Należy wziąć pod uwagę, że przez dwa lata woodstock podrożał (w tym pociągi powrotne baaaardzo). Na XX PW byłam tydzień wcześniej i musiałam wliczyć w koszta składkę na paliwo i sumę na akredytację (przez co odpadły mi w dużej mierze koszty żarcia), więc nie mogę tego porównać.
 
 
 
aligator87  
Rozkręca sie

Wiek: 36
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 159
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

cześć
luz, 100% zgadzam się z Forysiową i Goodvibestyl'ą, powstanie bank podróży i możesz się do kogoś dołączyć, to nie ma problemu, co do przygotowania się w podróż to musisz sama siąść, zastanowić się co zabrać ze sobą/co Ci jest potrzebne na taki wypad.
To będzie mój 11 PW (dalej wracam do niesamowitego koncertu Hey z 2004) i nie martw się, ludzie są życzliwi, jak zapomnisz np pasy, mydła czy szamponu podczas mycia się to na pewno ktoś znajdzie się kto Ci pomoże, z noclegiem to bywa różnie (tak myślę ja) ale na pewno sobie poradzisz, wpadnij na forum wioski Wikingów, tam ludzie są bardzo mili ale pamiętaj też o banku podróży.
Jedz 2, 3 max dni wcześniej, oswoisz się z terenem, zrobisz sobie wypad na miasto (pieszo lub autobusem, kiedyś było za 2 zl rok teraz 3zl kasują i to w 1dna str), nad Odrę i ogólnie.
Patrząc na Twój wiek to chyba nie palisz i nie pijesz (no ale to Ty sama wiesz), ja biorę od pewnego PW 300zl, kartę zdrowia (ją też weź), kartę do bankomatu w razie czego i się bawię, od kilku lat jeżdżę z wt/sr nocnym cugiem ponieważ w nocy jest mniejsza temp na zewnątrz, co do pociągów to są, co roku przed każdym PW jest organizowanych kilka (w sumie to dużo) cugów z całej PL tylko, że jak się na taki specialnym pociąg będziesz się pisała to weź pod uwagę, że ludzie do niego wbijają bardzo szybko/gwałtownie i możesz mieć miejsce np na korytarzu, w pociągu będzie biba na całego, z powrotem jest gorzej, już mało kto tryska energią jak podczas podróży tam i na PW, każdy jest zmęczony, przede wszystkim smutny i modli się aby kolejny rok minął bardzo szybko i znowu każdy z Nas
Dodam jeszcze, że powinnaś jechać z kimś lub podpiąć się do kogoś, patrząc (na Twój wiek itd.) i że jesteś z Włocławka to na pewno ktoś z Twojego miasta będzie się wybierał.
Moje wrażenia po 1ym PW były niesamowite, powiem krótko i na temat... na Przystanek Woodstock się... JEDZIE A POTEM WRACA !!.

pozdrawiam
M :)
 
 
 
Swarog  
Rozkręca sie
Ksylenowy Wojownik Wioski Wikingów

Wiek: 34
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

Zapraszam do Wioski Wikingów. Miejsce w namiocie z pewnością się znajdzie, a z nami nie zginiesz, i zapewne będzie też trochę osób w podobnym wieku co Ty.
http://uctok.com/topics14...015-vt11590.htm

Pociągi na woodstock są fajne, ale ich główną wadą jest to, że za późno jadą. Zdecydowanie polecam przyjechać w niedzielę/poniedziałek - moim zdaniem najfajniejsza część obecnego woodstocku zaczyna się gdzieś w okolicach poniedziałku, a kończy wraz z rozpoczęciem pierwszych koncertów w namiocie kryszny.
 
 
 
aligator87  
Rozkręca sie

Wiek: 36
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 159
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

mówiłem o Wikingach, widzisz ludzie na PW są życzliwi, Olga dasz sobie rade !!

pozdrawiam
 
 
 
Mela  
Lubi pieprzyć
Junior Admin


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 340
Skąd: pyrlandia
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

Co roku takich tematów są miliony.Na forum masz wszystko napisane,wystarczy posiedzieć i poczytać.Koledzy i koleżanki powyżej już co nieco Ci podpowiedzieli,więc odsyłam do przeglądania starych postów a temat zamykam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group